ASUS chystá novinky na Computex 2024 – vylepšený ROG Allly, zdroje a další. Unikl mu seznam. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Thursday, 02 May 2024
altFirma vylepší většinu ze svých klíčových produktů, některé novinky ale zatím představit nemůže.

 

 

 

 

Computex 2024 se kvapem blíží, už za měsíc budeme mít hromady novinek. Část z nich se bude ale předvádět jen jako „bezejmenné koncepty“, protože část klíčových novinek dorazí a bude oficiálně představena až v druhé polovině roku. To se týká zejména nových desek pro AMD a novou Intel platformu, stejně jako hromady notebooků s novými Intel a AMD platformami. Ovšem i tak bude na co se dívat, protože výrobci budou chystané produkty předvádět a mnohé z nich i oficiálně uvádět.

Pro společnost ASUS je to tradičně domácí výstava, protože samozřejmě na Taiwanu sídlí a je tam velmi významná. Takže rozhodně nebude chybět a přichystala si spousta novinek, včetně tedy uvedení konkrétních nových produktů a vylepšení stávajících. S předstihem jim unikl seznam:

Na tom jsou všichni očekávaní „podezřelí“ :). Mezi ty nejočekávanější je vylepšení herní mobilní PC konzole ROG ALLY. Zatím ale zjevně nepůjde o novou generaci, což dává smysl, protože potřebný HW, tedy nová generace AMD RYZEN ZEN 5 APU se představí až ke konci roku. Takže novou generaci ALLY bychom očekávali spíše až na CES 2025. Ovšem firma zjevně plánuje nějaká vylepšení pro stávající generaci, takže představí ROG ALLY 2024. Žádné zásadní novinky nečekejte. Pravděpodobně se vylepšení a opravy dočká situace kolem SD karet, kdy problémy s nimi jsou asi tím nejvíc, co se řeší. Jediným potenciálním vylepšením by mohla být nová baterie s větší kapacitou, jinak prostě dobré úpravy a opravy stávajícího designu a generace.

Kromě toho bude ASUS předvádět nové notebooky i desktopové PC, i když je otázkou, jaké v nich může představit novinky, když nové generace mobilních AMD, Intel i NVIDIA produktů, tedy CPU i GPU, budou představeny až koncem roku. Tradičně ale bude nové koncepty a rovnou i produkty předvádět v rámci ROG příslušenství, periferií a komponent. Mezi nejzajímavější patří velké mobilní UPS s názvem ROG Mojlonir Portable, rozhodně zajímavý bude i nový silný zdroj ROG THOR 1600W III Titanium. A chybět nebude ani nová generace velkého výkonného pavoučího routeru RAPTURE. Vše doplní hromada ROG periferií, včetně nové generace populární DELTA sluchátek s výmluvným názvem DELTA II :). Pochopitelně se postupně na mnoho z těchto ASUS novinek podíváme podrobněji v testech a recenzích na DDWorld.cz.

ASUS má naplánovanou Computex předváděčku „Always Incredible“, a to na 3.6.2024 ve 4 hodiny odpoledne v Taipei, tedy 10 hodin dopoledne našeho času, pokud dobře počítám.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ROG UPS nesmysl 2024-05-05 18:55:22
avatar
ROG herní UPS jako fakt? By mě zajímala kapacita (vím že bude hov..malá dle velikosti). Prostě olověné akumulátory něco váží, moje blbá 2U UPS ka má skoro 20 kilo. Jinak UPSka je bzučák ze své podstaty. Jednoduchá nebo z dvojitou konverzí?

Normální UPS slouží k překlenutí malých výpadků a případně k tomu abychom zabránili ztrátě dat tím, že máme čas k uložení. U hry to má být co, abychom mohli stále hrát? Mě hlava nebere, hlavně ve spojení s tím kolik žerou hiend OC CPU a grafické karty. Jako na to abych zálohoval 1000W herní PC s OC Intelem a 4090kou z UPSka mě UPSka za 5 tisíc nevydrží ani minutu, ta za 10 tak 2 a tak bychom mohli pokračovat, takže smysluplná záloha herního PC abych si zahrál alespoň hodinu - dvě, tak by stála tak 1/4 milionu. Taková UPSka se ale rozhodně nevejde do takového kladívka

No nebudu to zdržovat. Svoji rackovou UPSku kvůli tomu zahazovat určitě nebudu. Hádám že ASUS bude dražší a s menší kapacitou. A řeknu Vám tajemství - ani jako hráči nepotřebujete mít vše "herní". Jako mít bzučící UPSku u herního kompu má být jako "herní"? Fakt demence, ale po "herních" židlích a daších nesmyslech se ani nic jiného nedalo čekat.

Herní je jen a pouze PC. Pokud chci k němu židli, tak volím kvalitní kancelářskou židli. Když chci UPS volím ji podle kapacity funkcí atd. pokud jsem náročný a mám to doma, tak volím small business řešení. To stejné platí pro síťové prvky. Mám rackový 10G small business router protože jsem náročný. Mám ho vyhodit a koupit si raději plastovou příšernost co nejde ani do racku namontovat jen proto že si to říká "herní router"? Ani to nepodporuje pořádně vzdálenou správu, neexistuje k tomu HW kontrolér atd. Vykašlete se prosím na označení "herní" u všeho co přímo nesouvisí s hraním
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-05 23:37:50

Ja sa divím, prečo nie je v zozname prenosný monitor. Niečo ako XG16/17 AHP len s OLED displejom.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-07 10:40:34

Podľa toho ca sa píše tak pracujú na klientovi/launchery.
Len to potrebuju dotiahnuť, ustúpili len nachvilu a aj to najskôr kvôli tomu, že vo veľa krajinách psn neni a hra sa tu musela stiahnuť zo store.
Čiže popri tých 50 klientoch čo na PCuž bežia…steam, gog, epic, ea launcher, origin, ubisoft launcher , rockstar launcher…pribudne ešte launcher od Sony.
Mne to as ako taká výhra nepríde.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíMonday, 17 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 422x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 616x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1410x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 990x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1046x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1029x
Komentářů: 0