ASUS na Computexu 2019 – X570 základní desky, nové ZenBooky, koncepty a další zajímavosti. Jaké? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 01 červen 2019
Přejít na obsah
ASUS na Computexu 2019 – X570 základní desky, nové ZenBooky, koncepty a další zajímavosti. Jaké?
Mobility a periferie ASUS
alt

 

 

 

 

  • ASUS na Computexu 2019 – X570 základní desky,

                                nové ZenBooky, koncepty a další zajímavosti. Jaké?

COMPUTEX je hlavní událost roku pro ASUS, je to její domácí výstava a prezentuje se tam ve velkém. Letos samozřejmě o to více, že slaví narozeniny. A tak měl velkou prezentaci a velmi hezký a velký stánek. Musel, protože ukazuje opravdu obrovské množství novinek, tak aby se mu tam všechny vešly ;). Některé produkty uvedl i ve speciálních výročních edicích.

  • Základní desky ASUS – hodně pozornosti pro AMD X570

Stále nejzajímavější produktová řada podle nás. ASUS se hodně snaží, ale i když jeho výroční PRIME X299 Edition 30 vypadá sice fantasticky, bohužel je pro opravdu hodně špatnou platformu. Intel a jeho X299 je určitě nejhorší a nejméně zajímavá PC platforma na současném trhu a její pořízení nedává absolutně žádný smysl. Doufejme tedy, že ASUS podobnou krásnou desku nabídne i na smysluplnější platformy, tedy především AMD X399 nebo nejlépe na X570.

Nicméně právě platformě AMD X570 byl věnován velký prostor. Bez přehánění je to největší nabídka ASUS desek se špičkovým AMD čipsetem, za hodně dlouhou dobu. Ne-li vůbec. Jen na Computexu ASUS ukázal 12 různých modelů a další je budou následovat. Všechny na AMD X570 čipsetu, což jednoznačně ukazuje, jak moc výrobci věří v nové procesory AMD. Neinvestovali by ohromné peníze a čas do vytovření takového množství desek, pokud by si nebyli sakra jistí, co tahle platforma AMD nabídne. Obvykle stejnou pozornost a šíři nabídky měl od nich jen Intel. O mnohém svědčí také extrémní kvalita a design návrhů jednotlivých desek pro novou AMD platformu. Zkrátka X570 a AMD RYZEN 3000 jsou velká věc a budeme o nich ještě hodně mluvit, ale především je brzy ukazovat a demonstrovat v praxi.

ASUS ukázal ROG modely, TUF, PRIME a dokonce WS model. Další modely ještě připravuje. K vidění tedy byly například nová CorssHair VIII FORMULA s vodními bloky, také naše oblíbená HERO (bez vodních bloků), obě v ATX variantě. Je asi prakticky jisté, že AMD asi později uvede i nějakou další variantu, EXTREME apod. pro TOP taktování.  

Hodně pozornosti ale poutala nová CrossHair IMPACT. Není to mini-ITX je to DTX formát (je o něco vyšší, tedy na půl cesty k mATX). Velmi bohatě vybavená malá deska s extrémně silným napájením i chlazením vhodná i pro taktování budoucích 16jádrových RYZEN 3000 procesorů.

ASUS ale má i klasickou ITX, bude jí STRIX X570-I, kterou také ukázala, spolu s ATX modely X570-E a X570-F. Vše tedy v rámci STRIX série, která je něco mezi TUF a ROG CrossHair, tedy nemá ono extrémní zpracování vhodné i pro extrémní OC a speciální prvky výbavy pro to. Zatím jedinou prezentovanou desku ze základní série TUF byla X570-PLUS, ale prakticky určitě se dočkáme i dalších. Prozatím chybí mATX varianta.

No a ještě je tu série PRIME se svým klasickým, v tomto případě však inovovaným, bílým designem. V nabídce budou modely PRO a P. Všechny bohužel zase jen ATX, žádná mATX zatím. O tom, že ASUS hodně věří nové platformě AMD, svědčí i nová varianta PRO WS X570, což je extra vybavená série vhodná jako základ pro domácí pracovní stanici. Tento model vůbec nebyl na X370 či X470 platformě. Takže velmi zajímavé.

  • ASUS Prime UTOPIA

Mezi deskami byl k vidění také koncept „desky budoucnosti“. Má přepracované rozložení, přepracované sloty a jejich umístění, modulární vstupy a výstupy, ovládání a také jinou koncepci chlazení. To je řešeno vodním okruhem, ale zezadu.

Zaujme také velký dotykový OLED display, kterým máme desku ovládat a všechna její nastavení. Upřímně? Vypadá to divně. :). Nejzajímavějším nápadem je převedení hlavních konektorů na zadní stranu, stejně tak rozvod kapaliny vodního chlazení zadem a také osazení grafické karty na zadní stranu. Tady vidím nějaké ty výhody.

Stejně tak modulární konektory zní hodně zajímavě. Ale ten display? To je naprostá zbytečnost a plýtvání zdroji. Nestačí komunikace s telefonem a všechno ovládat přes „apku“, když už něco takového?

Ten extra display na desce je hloupost, ale ASUS nejspíše nevymyslel, čím jinak to místo zaplnit, když grafickou kartu přesunul za desku.

  • Další komponenty ASUS

Společnost také představila rozšiřující nabídky vlastních komponent. Například skříně, zdroje i chladiče.

K vidění byly i vlastní 120mm ventilátory TUF s RGB, stejně tak dostupnější napájecí zdroje STRIX 750 a 650W s 80Plus GOLD.

Stejně tak byly přítomny i cenově dostupnější AiO chladiče STRIX LC ve 120, 240 a 360mm velikosti. Na rozdíl od již představených RYUJIN modelů nebudou mít OLED display, ale jen pěkné RGB podsvícení. ASUS také rozšíří nabídku počítačových skříní vlastních designů o větší i menší modely.

Noze také nebyla o příslušenství a periferie a také mobilní řešení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 358x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2386x
Komentářů: 6
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1202x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1031x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1199x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1864x
Komentářů: 11