COMPUTEX 2020 byl definitivně zrušen. Výrobci představí novinky v rámci vlastních akcí. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 12 červen 2020
altLetošní počítačový veletrh COMPUTEX se konat nebude. A to ani poté, co by odložen na září.

 

 

 

Nejvýznamnější počítačový svátek roku a setkání všech ze světa počítačů na Taiwanu, se letos s konečnou platností neuskuteční. Pořadatelé oznámili definitivní zrušení akce. Neuskuteční se tedy ani v té menší plánované odložené podobě na konci září. Důvod je asi všem jasný.

Situace kolem COVID-19 ve světě je stále vážná a to, že se o tom ve sdělovacích prostředcích přestává mluvit, neznamená, že je vše vyřešeno. Naopak. Nemoc se nepodařilo globálně zastavit a vlastně ani významně zpomalit. V některých státech a částech světa se sice daří situaci udržet pod kontrolou (Evropa, Korea, Taiwan), ale je to za cenu mnoha omezení, speciálně cestování atd., která pokud padnou a začne se znovu volně cestovat, nákaza se 100% začne nekontrolovatelně zase šířit všude. Problém jsou totiž některé státy, které nikdy nedostaly a nemají situaci vůbec pod kontrolou. Speciálně USA, Jižní Amerika, ale také Afrika a některé státy v Asii, především Indie. Všude tam je nákaza stále na vzestupu a nevypadá to, že by se v dohledné době podařilo šíření zastavit. Naopak vše naznačuje, že bude hůře a s návratem chladnějšího počasí ke konci roku se dá očekávat výrazné zhoršení situace.

Vzhledem k tomu, že Computex je mezinárodní akce, s velkým významem pro výrobce v USA a Asii, bylo by nemožné pro některé se bezpečně účastnit (pokud by to různé restrikce vůbec dovolovaly) a vůbec zajistit bezpečnost pro všechny účastníky. A nikdo nechce zbytečně riskovat své zdraví, natož zdraví svých blízkých, jen aby si udělal fotku na Computexu. Akce se tedy letos definitivně neuskuteční. Pořadatelé chtějí jen umožnit některým výrobcům pořádat online akce a představení, takže budou v následujících měsících a týdnech vycházet různá videa a konference.

Nutno říci, že odložení Computexu na konec září byl docela zoufalý krok, a vzhledem k situaci v posledních týdnech řada předních výrobců dala jasně najevo, že se ani odložené akce prostě nemohou zúčastnit. A konání akce bez nich tak nemělo význam. Přitom se samozřejmě speciálně kolem září očekávají velká oznámení. NVIDIA má představit novou generace herních grafik AMPERE RTX 3000 a hlavně AMD oznámí RDNA 2 generaci grafik v čele s velkým NAVI. Kromě toho je naplánován také ZEN 3 pro servery a desktop atd. Takže spousta zajímavých novinek. Ty pochopitelně nekonání COMPUTEX výstavy neohrozí, představeny tak budou na samostatných akcích, kdy většina z nich téměř určitě proběhne tentokrát online, neboť je prakticky nulová pravděpodobnost, že se zejména v USA a v dalších částech světa, podaří situaci během tohoto roku dostat pod kontrolu.

O novinky a jejich uvedení na trh tak nemějte zatím obavy, větší výzvou ale bude situace na trhu a hospodářství obecně, které je pod velkým tlakem. V tuto chvíli všichni doufají, že se přeci jen situaci kolem COVID 19 podaří zvládnout a uskuteční se lednový CES 2021 v Las Vegas a COMPUTEX 2021 ve standardním termínu, to ovšem bez léku, vakcíny či opravdu zásadní změny situace, nebude možné. Online akce a komunikace je tedy to jediné, co nám zatím zůstává a o to významnější ta pořádná HW výbava je :).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 13:11:06
avatar
Mrzí mě přístup některých lidí, kteří si myslí, že když se v médiích o covidu už tolik nepíše a že když v jejich okolí není nikdo nakažený, tak si myslí, že je po problému. Tihle lidé tvrdí, že je to celé uměle nafouknuté ale podle mě si jenom nasazují růžové brýle.
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 15:56:32
avatar
také bych řekl že to je trochu nafouknuté, neznám nikoho kdo by s tím byl nemocný a to jsem se ptal minimálně 200 lidí a každý mi řekl že ani osobně o nikom neví že by byl nemocný z těch lidí co znají, takže to jsou celkem tisíce lidí, takže bych řekl že nepůjde o tak hrozně vysoce nakažlivou nemoc která je všude ve vzduchu a vydrží na některých materiálech i několik dní jak říkali v TV, to by to už musel mít každý skoro když to tu bylo už před třemi měsíci nebo ještě dřív
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 17:17:38
avatar
A já neznám nikoho kdo je HIV pozitivní. Můžu na základě to tvrdit, že HIV je výmysl?

Ohledně toho "jak říkali v TV" - Já už tyhle informace nechávám proběhnout okolo bez a kašlu na ně. Jeden chytrák ti tvrdí, že koronavirus je uměle vyrobený a druhý ti bude vysvětlovat, proč není možné, aby něco takovýho bylo možný vytvořit v laboratořích.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 17:57:47

Já znám dva lidi co to chytli ve fabrice u nás ve městě. Prošli tím jako úplně normální chřipkou. Únava + pár dní horečka 37,8 až 38 stupňů. Za dva týdny úplně v pohodě a to mají 53 let. Ostatní z fabriky se z toho taky normálně vyleželi. Nikdo neumřel. Problém ale je, že se v té fabrice nyní dost propouští, a to už se týká mnoha lidí, i těch zdravých. Za mě osobně ta karanténa byla hodně přehnaná a dlouhá, teď na to dojedeme. Mně naštěstí vyhazov nehrozí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 18:24:00
avatar
za to nemůže koronavirus, jen se odhalily schováváné problémy a můžeme být ještě rádi, že koronavirus není tak závažný, představte si, kdyby bylo něco závažnějšího .... vzhledem k tomu, že mnozí nezvládají ani koronavirus, jak by si s tím poradili?
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 19:14:33

Nemůže za to koronavirus? Sice neznám tu fabriku, ale pokud za ten pokles, respektive mega obrovskej průser, kterej nás čeká, nemůže covid, tak co?
Pravda. On ten covid za to vlastně fakt nemůže. Můžou za to veškerá opatření, která se udělala pro to, aby se zpomalilo šíření. Takže kdyby covid nepřišel, asi by se v té fabrice, potažmo všude jinde nepropouštělo. To, co teprve příjde, bude teprve veliký problém. Ať už covid bude nebo nebude. Vždyť ani odborníci se nedokážou shodnout na tom, jestli bude druhá vlna nebo ne. Jestli to zmizí jako SARS.
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-14 11:51:28
avatar
Podle mě je světová ekonomika obrovská a neustále se nafukující bublina, která musí dřív nebo později bouchnout. Díky Covidu trošku splaskla. Ale ona se za chvíli začne nafukovat znova...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-14 12:40:34
avatar
asi tak, koronavir jen ukázal na ty šílenosti a nedostatky, bohužel to nevypadá na nějaké ponaučení (všichni se snaží vrátit tam, kde to bylo a dělat že není problém) ... takže až přijde něco opravdu vážného (což 100% přijde), to si užijeme ....
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-15 09:48:22

Mě by zajímalo, jaké šílenosti a nedostatky máte na mysli. Stejně tak to ponaučení, o kterém mluvíte. Co byste udělal jinak?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-13 18:22:21
avatar
není to nafouknuté ... a to že se tě to "zatím" netýká, buď rád ... já znám lidi, co si tím prošli a legrace ani chřipečka to nebyla ...
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-15 07:18:02
avatar
Za Mě asi takhle, možná to zní šíleně, ale raději bych si tím prošel, než zažil to co nyní. Fabrika, pro kterou pracujeme s kolegy, jako externí dodavatelé, toho jenom zneužila. A i přes veškeré omezení, vyrábí na 115. procent. Nás, ale to nejenom nás, i jiné subdodavatelské firmy, co se týče údržby odřízla. Jako spousta lidí, tak ani já nevím o nikom, kdo by, jsi kovid-19 prodělal. A následky, ty se podepíší po ekonomické stránce na lidech mnohem více, než celí kovid-19. Rád bych viděl nyní, ten seznam lidí, kteří přišli o práci a nyní jsou postižený existenčními problémy, kvůli kovidu – 19..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Neděle, 12 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 951x
Komentářů: 12
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5595x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1058x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1924x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2957x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 893x
Komentářů: 0