Jedna bublina přifoukla druhou – TESLA nakoupila BITCOIN a žene cenu. Rozlučte se s grafikami! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 09 únor 2021
altNaděje na to, že v dohledné době koupíte grafickou kartu za normální cenu, právě zemřela.

 

 

 

 

Jsme svědky historie, jak jedna bublina nafukuje druhou. Automobilka TESLA, která na svých, technicky sice zajímavých bohužel zpracováním velmi nekvalitních autech brutálně prodělává a nad vodou ji drží jen peníze na dluh a zejména nesmyslné, ale lukrativní emisní povolenky (které jdou přímo proti smyslu elektrických aut), se na pokyn Elona Muska začala angažovat v BITCOINU a kryptoměnách obecně. Nakoupila jich najednou za 1,5 miliardy dolarů a chce je používat jako platidlo! Hodnota měny tak skokově o 20% stoupla a výrazně překročila 40 tisíc dolarů. Spolu s ní se svezly samozřejmě všechny ostatní hlavní kryptoměny, které sice neposilovaly tak rekordně, ale jsou velmi blízko svým rekordním hodnotám.

Samozřejmě opět se vyrojila řada obránců BITCOINU a současných kryptoměn, nicméně pokud dnešní tah něco ukázal, tak že BITCOIN a současné kryptoměny nefungují a nemohou fungovat pro všechny a nejsou nezávislé, natož aby byly skutečně měnami. Jeden člověk něco napíše Twitter, vytáhne poměrně malou částku (v celosvětovém měřítku finančního systému) a pošle tuhle pseudo-měnu o 20% nahoru, co se stane, pokud by ji ve stejném duchu a objemu zase prodal? Tohle je ta nezávislá svobodná měna imuní proti zásahům jednotlivců, či vybrané skupiny lidí?

Jsem zastáncem digitálních měn, ale současně jsem odpůrcem současné podoby. BITCOIN a spol. prostě nefungují a nemohou jako digitální měny fungovat. Fakt, že jeden člověk může takhle výrazně ovlivnit její hodnotu, to zcela dokazuje. Mě osobně navíc ani nevadí fakt, že ty „měny“ existují, třeba DOGECOIN je v tomhle ohledu velmi vtipný, protože to je vývoj, ale vadí mě jejich získávání tzv. těžbou. Současný způsob těžby digitálních měn je bez přehánění zločin proti zdravému rozumu, proti planetě, proti všem lidem. Jak může mít hodnotu něco, co neexistuje a vzniká z ničeho? Jak můžeme dopustit, tak obrovské drancování přírodních zdrojů pro vytváření neexistujících hodnot z ničeho. Jak můžeme dopustit používání kryptoměn pro praní špinavých peněz atd.? Současná podoba digitálních měn je naprostým opakem toho, co možná kdysi jejich tvůrci zamýšleli. A jakýkoliv klad kdy měly či mohly mít, je výrazně překonán negativními dopady. A nikdo slušný a rozumný nemůže současný stav hájit natož se ho účastnit.

Samozřejmě při současném stavu věcí se rozlučte s jakoukoliv rozumnou dostupností normálních grafických karet za normální ceny. Vlastně i notebooků a mnoha dalších věcí. Tzv. těžba, aneb zbytečné pálení obrovského množství energie na vytvoření neexistujících hodnot z ničeho, je extrémně lukrativní pro ty, kteří v tom jedou ve velkém. Vlády v celém světě propásly možnost zakročit a tuhle celou šílenost zakázat. Současná podoba digitálních měn je zločin a problém roste. Jakkoliv věřím v digitální měnovou budoucnost, takhle to prostě nejde. Kromě pár lidí, kteří na tom finančně značně vydělají včetně nejhorších zločinců, kteří přes to perou peníze (a to nejhorší ze současného finančního světa je přímo provázáno s BITCOINem, protože bez něj by neměl žádnou cenu), prohráváme všichni. Jako společnost i jako planeta drancováním zdrojů a plýtváním energií všeho druhu a zvětšujeme už tak velké problémy. Digitální měny nesmí vznikat „těžbou“ v současném pojetí, prostě to je zločin proti zdravému rozumu. Klidně si mějte BITCOIN atd., ale prostě nesmí vznikat těžbou v současném pojetí. Ta se v tomhle stylu nedá obhájit.

Když už konečně státy zakročí a tuhle šílenost zarazí? Kdy přestanou těžaři, tvořící promile uživatelů poškozovat všechny ostatní? Bez zásahu proti těžbě digitálních měn, není naděje na brzké vyřešení dostupnosti některých komponent a produktů, na vyřešení dodávek energií v některých částech světa atd.

 

  • UPDATE: Zvěrstva těžení digitálních měn v praxi:

Stovky nových notebooků zapojených na těžení digitálních měn. Těžaři zkupují nové notebooky ve velkém přímo z továren a distribucí bez záruk a zapojují takto:

Hloupí politici zakazují prodeje aut se spalovacími motory a tohle plýtvání materiálem a energiemi jim nevadí. A tahle zvěrstva někteří příznivci digitálních měn stále brání se směšnými argumenty o tom, jak tomu odpůrci nerozumí ….

Jsem příznivce technologií a digitální měnové budoucnosti i blockchainu, ale těžení digitálních měn současným způsobem je zločin a zvěrstvo srovnatelné se zabíjením tuleňátek, vypalováním deštných pralesů či vypouštění jedů do řeky. A každý, kdo se toho účastní nebo hájí digitální měny v současné podobě je minimálně pokrytec. Je hezké, jak tu mnozí příznivci současných digitálních měn hovoří o budoucnosti, ale všechno kolem jejich získávání dnes spíše zaručuje, že žádná budoucnost být nemusí …

DDWorld.cz nedisponuje žádnými digitálními měnami, neobchoduje s nimi, nedrží je ani je netěží. Fandíme nápadu blockchainu jako takovému, ale jsme zcela proti současné podobě a těžbě, což je zvěrstvo páchané nejen na technologiích, ale hlavně na lidech a přírodě a žádný klad současných digitálních měn nedokáže převážit negativa s nimi spojenými.

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 11:21:05
avatar
Tiež som proti ťaženiu, ale také investovanie nie je špatné, hodil som tam tisíc eur pred mesiacom a teraz mám taký zisk na tej tisícke, čo by mi banka pri 0,5% úroku nedala ani za dvetisíc rokov keby tam mám u nich ten liter

Problém vidím v tom, že alt-coiny sú strašne previazané na BTC, a hlavne Ethereum, ktoré spôsobuje s dostupnosťou grafík to, ako to je.
dolinator [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 11:25:03
avatar
eth je na btc previzane asi najmenej..ano tazi sa eth viac ako btc momentalne. ale nemusis mat strach prechadza z proof of work na proof of stake takze sa dotazi a bude sa stakovat. pravdepodobne pride ale hardfork..
dolinator [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 11:34:51
avatar
ja bitcoin nemam. a obecne tu vzdy je vela hate-u na kryptomeny kvoli grafikam. tak ako to bolo v bullrune na prelome 2017/2018. bolo by mozno dobre nastudovat si co to vlastne ten bitcoin respektive blockchain je a ako moze byt prinosny ked sme teda ten technologicky magazin. anyway pre vela ludi je blockchain nieco take, ako bol prichod a rozmach internetu pred 20 - 25 rokmi.niekto sleduje cenu, niekto riesi fundament...
trosku k tej ekologii ohladne tazby: https://www.youtube.com/watch?v=QtEysbfL0Tk&ab_channel=BitcoinovejKan%C3%A1l
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 13:46:57
avatar
Tady nikdo nehejtuje blockchain jako technologii. Ač je to oblíbeným argumentem proti odpůrcům kryptoměn. Mě se BCh naopak poměrně zamlouvá. Ale dokáži si představit efektivnější využití.
Tady se hejtují - a řekl bych oprávněně - dopady těžby.
maty.kuna [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 19:14:28

Děkuji za odkaz na velmi informativní video o efektivitě Bitcoinu. Doporučuji ke schlédnutí i ADMINovi. Je v něm několik zajímavích skutečností, na které bych sám nepřišel.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 23:48:26
avatar
Omlouvám se, uklikl jsem se a dal palec nahoru
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 00:34:50

No to je toho. A nějaká konstruktivnější kritika? Čekáme!
chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-12 00:50:38
avatar
Ja nechci zpochybňovat užitečné informace ve videu a též bych byl rád za digitalizaci měn. Nicméně vše je potřeba nahlížet v kontextu a z více páteř nejde jen o hodnotu a ekonomické hledisko. Jedná rovina je výdělek jednotlivců spekulováním nebo těžením připomínající opravdu loterii/Poker. Další je ekologie tj. zátěž na danou srandu, která se hůř počítá a hlavně nejsme zvyklí zakalkulovávat, podobně jako otevřít důl a počítat rovnou všechny sanace i ty post. do nákladů (to se postupně mění k lepšímu). Dále společensko sociální rozměr tj. hodně lidí to finančně opravdu poškodí a je to jenom otázka času, dále dobrý nástroj na praní špinavých peněz. Atd...
Dovolím si historickou paralelu, Vespasián a Titul zpoplatnili záchody v Římě do té doby neslýchané (kontroverzní zisk té doby), ale peníze použily na válku/obranu Říma. Tak že si opravdu myslím, že potřeba věci posuzovat v kontextu a konečný efekt přínos pro spol. je ukazatel jaká ta věc je "povahy".
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 13:40:40
avatar
Taky jsem párkrát vyhrál na tiket pár tisíc za pár stovek. Že bych ale sázení srovnával se spořením v bance, to se říct nedá.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:00:12

No a jak asi banka zhodnocuje peníze na spořícím účtu? Půjčováním peněz a obchodováním na kapitálových trzích...
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 14:38:37
avatar
Prostě člověk půjčuje bance a ona mu za to něco dá.
Jen říkám, že investice do kryptoměn má mnohem blíž k hazardu, než ke spoření.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 20:49:08

To je pravda...
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 11:11:52

no a teda otazka dna? Stihol DD nastupit, investovat?

ja som spokojny v PC mam RTX3070 a v kryptopenazenke je tiez zeleno ... ved vzdy sa hovorilo, komu sa neleni tomu sa zeleni
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 12:11:34
avatar
Proti blockchainu tu nikdo nic nemá, naopak, bylo by to super používat v elektronické kominikaci s bankami nebo se státním aparátem. Ale proti stackování coinů a jeho byznysu na nelegálních věcech je něco úplně jiného. Ano USD je využíván více k nelegálním věcem, ale u virtuálních měn je to kromě syslení v peněženkách jediná věc na kterou se dá použít.
jozka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - tak proto rust 2021-02-09 12:19:51

Tak alespon vime, proc to posledni dobou rostlo.. Musk nakupoval, a kdyz mel nakoupeno, tak vydal prohlaseni..

A na druhou stranu asi to opravdu chce, aby se lidi spalili. U akcii jsou zakony zabranuji zneuzivani internich iformaci atd.. kdezto u bitcoinu neni nic.. Je to jen ciste o vire a modle.. Kdo na tom vydelal, tak mu to preju.. ale chudaci, co to nestihnou pred prasknutim bubliny..
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:09:24

A takhle by to mohl dělat do nekonečna...prodat, koupit znovu, prodat a koupit znovu...odrbat všechny ostatní, co nemají dost peněz na to, aby to dělali sami...manipulace jak vyšitá...hlavně Bitcoin není měna, není ani bezhotovostním peněžním prostředkem, není dokonce ani investičním nástrojem, a proto pro jeho obchodování není potřeba žádná licence...je to jen nehmotné zboží a nevztahují se na něj zákony, ani není pod dohledem centrálních bank či regulačních úřadů, takže je to hodně riziková věc, protože se dá manipulovat úplně beztrestně...a něčemu takovému bych rozhodně nevěřil...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 12:33:20

Tak snad ta bublina není časové soukolí okolností před 90 lety, kdy byla velká světová hospodářská krize, kde historie se může opakovat, pokud lidstvo zapomíná. Situace těžení a situace covidu mohou mít vzájemně brutální následky. Zbývá ještě 10 let do naplnění zda velká krize nastane nebo ne, tedy jen podle hraní si s čísly.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:09:19

.
MrAmu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 12:39:10
avatar
V diskuzi k minulému článku tu byl dobrý tip na rx6800 XT skladem z Německa.

Zkusím to ještě tady jestli někdo neporadí.

Sháním co nejrychleji RTX 3080 za cenu okolo 25k. Snad to není naivní. Jestli se nic neobjeví, tak večer beru RX 6800XT.

Mám takové tušení že jinak si do konce roku nezahraju.

Případně díky.
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 14:01:28
avatar
3080 za 25k absolutně nereálné, za takové ceny se běžně v posledních dnech prodávají spíše 3070 minimální cena co jsem viděl v posledních dnech za 3080 byla asi 29k na Alza před týdnem pár ks měli a do pár minut bylo vyprodáno ( a to nešlo o nějaký TOP OC model ), btw znám lidi co stále čekají na dodání 3080 ( 3080 MSI Gaming X Trio) od září ( tedy skoro už 5 měsíců ) když si ji za těch 25k bylo možné předobjednat jak je vidět např. zde: Odkaz od té doby šla cena na 30K a více až nakonec přestali příjmat další předobjednávky
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 11:18:24

Kupovat hardware v CZ je momentálně totální nesmysl. Je tady nulová nabídka. V Německu není nulová nabídka, takže je tam rovnovážná cena trochu někde jinde. Tedy alespoň za AMD GPU, které zajímají mě. Stačí mrknout na Mind factory.
CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 12:39:21

No ve své podstatě je to něco jako období před krizí 1929. Na vlnu začínají naskakovat lidi bez kritického myšlení. Jenže tenkrát neexistovali centrální banky, co do ekonimky tlačí peníze, aby se náhodou nezaškobrtla.
No uvidíme, co z toho vyleze. Ale rozhodně to bude nečekané. Vždycky to lidi zaskočí.
aradan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - hodnota 2021-02-09 14:27:30

Hodnotu má digi měna takovou, za kolik je jí někdo ochoten nakoupit=směnit. Klasické peníze jsou už také kryté jen vírou.
Já v digi měny nevěřím, takže pro mne mají cenu nulovou. Pro někoho hodnotu mají, proto je u nich možné určit i cena.
Podobné to je i s předměty ve hře. Někdo je ochoten je koupit za tisíce a někdo si jen ťuká na čelo.
A cena bitcoinu je tak nestálá, protože většina lidí nemá jasnou, jakou a jestli nějakou cenu mají. Ale to se dá říct i o akciích některých firem.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:17:09

Prakticky skoro pro všechny nemá bitcoin žádnou hodnotu jako platidlo. Nikdo za to nenakupuje, pokud se nebavíme o černém trhu...prakticky skoro všichni jsou spekulanti, co věří, že na tom vydělají normální peníze, těm jediným totiž věří...takže je to pro ně stejné, jako obchodovat na burze...bitcoin mají jen kvůli spekulaci a ne jako platidlo...
ku.ba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 15:03:34

Když už konečně státy zakročí a tuhle šílenost zarazí?

NIKDY, což je asi smysl této měny, který DD nemá zájem pochopit.
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 15:29:50
avatar
DD si hodně plete dojmy s pojmy.
"Tohle je ta nezávislá svobodná měna imuní proti zásahům jednotlivců, či vybrané skupiny lidí?"
Nezávislá je, protože NIKDO ti nemůže zakázat jí vlastnit, nemůže ti jí zabavit, nemůže ti zakázat jí poslat komukoli a kdykoli atd.

PS: KAŽDÁ měna je raguje na vnější podněty - to ale nemá s nezávislostí absolutně nic společného.

Nehchci rozebírat smysl crypta - tady máme právo na různé názory.
Ale když vidím jeho povrchní znalosti o celé technologii, tady nemá debata valný smysl.

Mám neblahé tušení, že vůbec netuší jak a na čem se třeba zmiňovaný BTC těží
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 16:16:42
avatar
ano vaše povrchní znalosti a neschopnost číst to co píši je zarážející ...

Citace:
Mě osobně navíc ani nevadí fakt, že ty „měny“ existují, třeba DOGECOIN je v tomhle ohledu velmi vtipný, protože to je vývoj, ale vadí mě jejich získávání tzv. těžbou. Současný způsob těžby digitálních měn je bez přehánění zločin proti zdravému rozumu, proti planetě, proti všem lidem.


navíc diskutovat se zločinci podporující současný systém kryptomně nemá smysl ...
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 17:37:11

Zločinci byli vždy a vždy budou využívat současný systém, to není problém kryptoměn. Pokud někdo tvrdí že těžba kryptoměn je zločin, vždy je nutné položit si otázku, proč tyto měny mají čím dál vyšší hodnotu, proč je současná celosvětová ekonomika tam kde je? Proč vůbec existuje Bitcoin?
rudi6 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 20:19:58
avatar
990 rozumný názor.
Inak aj sa čudujem na čo sa nad tým tak zastavujeme. Žijeme v kapitalizme kde peniaze sú prvoradé, nie ľudský život a pod. Ľudstvo ovládla chamtivosť, tak sa niet čo čudovať...

Jednoducho problém je ten že kto dá viac tak má tu kartu, a keď si niekto povie že viem vďaka tej karte zarobiť tak to spravím, je to pre mňa výhodne, tak asi rozmýšľa xy ľudí...
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 22:23:41
avatar
Proč jsou kryptoměny tam kde jsou? Dva hlavní důvody jsou 1) nekonečná lidská touha jednoduše zbohatnout 2) masivní PR vyživující bod 1)
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 22:27:56

Čili cesta do pekel. Spojení těchto 2 ingrediencí nelze jinak nazvat.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:22:39

Ony nemají vyšší hodnotu, ta je skoro nulová, protože za to nikdo nenakupuje zboží a služby a nechce ji používat jako měnu...cena a hodnota jsou různé věci a cena je nastřelená tím, že každej ji kupuje a spekuluje na vyšší cenu, aby ten Bitcoin prodal třeba za dolary...nikdo rozumně uvažující ani nemůže mít důvěru v něco, do čeho dá dneska peníze a nemá žádnou jistotu, jakou to bude mít cenu příští týden, natož tak rok...takže to koupí, drží a doufá, že po poroste...tohle s běžným platidlem nepřichází v úvahu...
Scionius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 00:52:42
avatar
Citace:
Nezávislá je, protože NIKDO ti nemůže zakázat jí vlastnit, nemůže ti jí zabavit, nemůže ti zakázat jí poslat komukoli a kdykoli atd.


To je hodně naivní představa. Stačí vydat zákon o trestnosti vlastnictví, obchodováni, jakékoliv manipulace s digitalni měnou bitcoin, pod trestem odnětí svobody na xx let, a je zakázáno.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:25:15

Přesně tak, takhle se to přesně stalo třeba v USA se zlatem, konfiskace a zákaz vlastnictví nějakých 40 let až do roku 1973...je to jen naivita lidí, že se to stát nemůže...

https://www.ozlatu.cz/post/konfiskace-zlata-v-usa/
Boreczmostu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - energie 2021-02-09 16:27:22

Za chvíli na těžaře dojde,už nyní je problém s elektrickou energií,viz švédsko,kde vláda v tv požádala svůj lid,aby šetřili energií,nebo přijde blackout, němci vypnou elektrárny a bude energie tak málo,že se zaměří na tyto lidi co ji pálí jen tak pro nic.
clovicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - to už tu bylo 2021-02-09 16:27:24

Mě je nějaká taková měna u pr.a nevím o ní nic a nechci vědět nic(celé je to podvod a tím to u mě hasne)jen TODLE už tu bylo takove halooo -ceny grafik nahoru bla bla bla za 4 měsíce buuum a bylo to zas v normálu -ja si počkám 2 měsíce,pak se bude psát jak to šlo najednou dolu ,jak ti brčej a bla blabla ...jejda najednou jsou ceny v normálu ,tak si koupím grafiku a budu opět v klidu--ASI TÁÁÁÁK
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 22:27:07
avatar
Po prvním boomu 2017/2018 ty ceny grafik moc neklesly. Neočekávám velký pokles ani po téhle vlně.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 11:27:12

Já kupoval Saphire Nitro + RX 580 8GB za 2500Kč. Ten samý těžař prodával stejnou kartu ve verzi Pulse za 2000Kč. NEbyla to nejnižší nabídka na Bazosi, ale byla blízko. A kupoval jsme cca přesně před rokem. On ten výprodej nenastane hned, ale až těžařům dojde, že to nahoru znovu brzy nepůjde a karty jim doma jen ztrácí hodnotu v čase. TAkže stačí počkat cca půlrok, rok po propadu BTC a budete kupovat AMD 6800XT za 3 až 4 tisíce, protože jich bude na bazarech přebytek a v obchodech bude dostatek nové generace. Prostě všechny ty karty, které se teĎ ve velkém zkupují půjdou na bazary a bude jich obrovký přebytek. Stačí vydržet. 25. února zkusím ukořistit NVidii 3060 a prodal bych ještě s pořádným ziskem tu starou RX580. Mám doma 2
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 14:41:11
avatar
Pár karet jsem lidí co prodávali více kusu jsem na bazosi viděl, ale spočítal bych je za tu dobu na prstech jedné ruky. A ceny fakt nic extra.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 01:33:25
avatar
Moc bych chtěl sdílet tvůj optimismus!
Ale jelikož už mi těžařská vlna zkomplikovala nákup GPU 2x a naposledy jsem čekal skoro 2 roky než se to srovnalo a mohl jsem si něco koupit, tak už žádnou naději v řešení v řádu měsíců nemám
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 16:35:56

Nářek chápu, ale v čem se liší např. těžba bitcoinů od těžby investičního zlata? Zlata se taky nikdo nenažere...

Podle mě je to to stejné (zlato vs bitcoin) - platidlo lze získat jen směnou za něco, a nebo tím, že ho vytěžím.
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 22:29:17
avatar
Investiční zlato nikdy zlato nevidělo. Je ho jen obchod s certifikáty. A těch je podstatně víc než zlata.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:26:49

On asi myslí investiční mince, slitky a cihly...
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:28:28

Na rozdíl od zlata ale Bitcoin nemá žádnou užitnou hodnotu. Zlato se aspoň částečně používá ve šperkařství, průmyslu a lekařství...fyzicky existuje...Bitcoin nikoli...
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 17:03:59

Proč tady brečíte jak starý babky a doufáte že stát něco změní? Začněte bombardovat AMD, Nvidii a obchodníky, ať prostě nastaví limity na prodeje, aby něco zůstalo pro jednotlivce z retailu. Lidi jsou dnes tak neskutečně líní. Něco se jim nelíbí, ale nic pro to neudělají.
pan.karel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 23:45:59

No vyrobcum to asi musi hrozne vadit ze jde jejich vyrobek na dracku a ze zakaznici zapalti klidne i premiovou cenu

Tam budete asi brecet na spatnym hrobe.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 17:05:46
avatar
Vždyť by stačila jednoduchá věc. Na úrovni HW omezit samotou možnost těžby. Ať mi nikdo neříká, že to nejde. Není ale vůle, těžař je dobrý odběratel.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 17:24:53
avatar
Jak jsem uz psal jinde, AMD se musi spojit ostatnimi vyrobci karet a zacit vsechny modely prodavat pres vlastni obchod s omezenim na 1ks na cloveka pres ID. Jinak to nejde a k normalnim lidem se proste nedostanou!
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 11:30:05

Proč by muselo? ty jako výrobce čehokoliv, například rohlíků: Upřednostníš prodej po 1 rohlíku n aID, nebo raději prodáš kamion rohlíků jednomu odběrateli (v případě karet těžaři)?
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-12 00:08:49
avatar
Teď mluvíš ale o nvidii, která zatrhla prodej a všechno jde těžařům. Amd chce aspoň ty svoje referenční karty zase prodávat přes vlastní obchod, snad i normálním lidem.
A potom je tady další věc a to, že by se ti určitě nelíbilo, kdyby si ty tvoje "rohlíky" prodával třeba za 2 koruny za kus a oni je přeprodávali za 20 korun/ks dál.
bandolier.wz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 18:24:51
avatar
to už není kryptoměna, ale nafouklá investiční bublina
muska jsem nemusel za tu slepou uličku s auty na baterky(lepší by byl vodík), ale tímhle si to u mne rozházel úplně
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 20:16:08

Uvidíme kedy to praskne, do leta to podľa mna nevydrží. Pamätám sa v roku 2018 to bolo podobne. Vtedy bol taký flash crash asi o 60%, trvalo to pár hodín. Potom sa cena pozbierala a išlo to znova hore a potom dole, trvalo asi 2 roky kým sa cena vrátila.
raduz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 21:57:10

No praskne to, až se Musk zbaví toho, co nakoupil Každopádně fakt si rvu vlasy: V začátcích kdy to bylo skoro zadarmo a já si s tím hrál jsem si říkal, že by možná bylo z legrace dobré si 10 BTC nechat do důchodu, ale už na to nedošlo. Sice jsem tomu nevěřil a nevěřím ani teď. Ale když kouknu na aktuální kurz, nezbývá než konstatovat: Já vůl, já vůl
Jinak samozřejmě souhlas: Za chvilku nám tady zakážou plastová brčka, kelímky, budem jezdit autem na baterky (nic proti pro lokální dopravu). Ale přitom tady hučí megawatty z okna, snad ještě nedejbože budem stavět další bloky, jaderný palivo z elektráren budeme řešit ještě stovky generací, tomu říkám ekologická prasárna.
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 06:23:45

Tak s 10BTC by si už bol asi za vodou to je pravda. Každopádne to nie je až take jednoduché ako sa zdá. Je ťažké odhadnúť kedy predať, kúpiť. Napríklad teraz tiež mozes shortovat a zarobiť tak isto na ceste dole. A je ťažké povedať, že kam to až padne, kludne to môže padnúť k 1000 a zostať tam 5 rokov. Alebo mozes nakúpiť a počkať 5 rokov a predať keď bude stať 1 BTC milión.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:31:43

A to tomu říkají měna...je to jen spekulační nástroj, nic víc...žádná měna...nikdo nebude používat jako měnu něco, u čeho neví, co se s tím stane za týden, za měsíc, za rok...Bitcoin nikdy měna nebude...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 22:00:16

Napadlo už někoho, jaký dopad nedostupnosti HW může mít na magazíny a weby v menších státech, kde je problém s tou dostupností a tím pádem možná částečná ztráta zájmu o HW mezi zákazníky? Nechci malovat čerta na zeď, ale myslím si, že možná i v tomto novinářském odvětví dojde k útlumu. Rád bych se mýlil a byla by to obrovská škoda.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zde máte odkaz na objednávání 2021-02-09 22:19:39

zde máte odkaz na objednávání ubytování přes kryptoměny
https://www.travala.com/

zde je odkaz na společnost TSNP (pozor, jedná se OTC trh), která se má v nejbližší době spojit s HUMBL, podpora plateb přes kryptoměny, něco jako PayPal
https://finance.yahoo.com/quote/tsnp/
https://www.humblpay.com/investors/market-insights
super info na :
https://stocktwits.com/symbol/TSNP

kdo se nebojí, a je ochotný nakoupit akcie TSNP, bude brzy velmi bohatý.
můžete nakoupit třeba přes FIO
já nakupoval za 0,075
poděkujte mě později
Shadycz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Diskuze? 2021-02-09 23:26:44

Nejdřív jsem měl v úmyslu nějak fundovaně rozvést diskuzi k bodům, se kterými nelze souhlasit (pokud máte alespon trochu hlubší znalosti crypta a finančních trhů), ale když si člověk uvědomí, jak tady autor takto "brečí" a opakuje ty samé nesmysly již roky furt dokola (tím nemyslím celý článek, jen některé body), a prostě nechce vnímat, že se už roky plete, tak to vlastně nestojí za to.

Tedy reakce na článek jen takto: :-D
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-09 23:38:46

Bohužel jsi jeden z mnoha, který vnímá tak maximálně výši svého zisku anebo vidí svou inteligencí na "týden" dopředu. Nic ve zlém, ale problematika je daleko hlubší. Pokud nežiješ ze dne na den a vnímáš ekonomické dopady i pro své děti atd. Ale těch přešlapů je daleko víc v lidské společnosti a její nevědomosti.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 03:19:11
avatar
Musk se mě líbí - řekl to jasně, chce posunout lidstvo, kolik z Vás co ho kritizujete máte takovou vizi? Většina z Vás chce jen tupě zbohatnout, abyste mohli vše prožrat a společnosti nic nedat, tedy být tradičními kapitalisty. Musk ví, že aktuálně žijeme v něcem co jsme si vymysleli v 17. století a jmenuje se to kapitalismus. On výzvu akceptoval i s jejími vymyšlenými pravidly když prohlásil, že k tomu bude potřebovat hodně peněz.

Takže super, já jedu s Muskem. Není to Bůh a třeba se plete a jednou na to dojede, ale já si raději stoupnu vedle někoho takto odvážného, kdo to alespoň zkusil, než vedle Babišů a kdejakých podnikavců s lidskou blbostí od kterých vím jistě, že nás "posunou" leda tak o 20-30 let nazpět.

A ano, Tesla je šmejd, ale nějak ty peníze a povědomí získat potřebuje, v tomto případě účel světí prostředky. Člověk co autům rozumí si to nekoupí, stejně jako když si stavíte své PC tak na sestavy z obchoďáku reagujete taky negativně. Faktem je, že většina ale bere co je, protože tomu nerozumí a nikdo nerozumí všemu. Jsem ajťák a nevím třeba který konkrétní lék je lepší na nějakou specifickou nemoc a podobně, takže až budu nemocný, doktor mě může takto snadno ošálit a dát mě horší preparát za víc peněz, protože má nějaké smlouvy s pojišťovnou a výrobce preparátu ho motivuje dárky atd. aby předepisoval horší preparát. Neudělám s tím nic - není v mých silách abych k tomu všemu co dělám studoval ještě 10h denně medicínu. No a stejně tak si ten doktor pak koupí tu Teslu nebo PC ze supermarketu. Není to prostě to nej, ale nějak to slouží, takže to ani není totál podvod a on není hloupý a dokáže si představit, že asi nedostane za své peníze to nej, ale nemá čas to řešit, takže buď zná někoho komu věří, že se v dané věci vyzná a nechá si poradit nebo prostě vědomně nakoupí i s tím, že nedostal to nej.

To samé třeba - chci dům? Nejlepší je umět si ho postavit sám. Neumím/nezvládám/nemám čas? Tak platím víc za horší kvalitu

Na tomhle principu dnes podniká většina firem, takže Musk není žádná vyjímka a nevidím důvod proč to vytýkat jen jemu - on je chytrý a taky nejspíš ví, že ta jeho Tesla je šmejd, co na tom ale - má svou vizi a na ty prachy potřebuje, protože dnešní hloupý svět už nevzhlíží k vědcům jako v minulém století, ale k podnikatelům co vydělávají prachy. Takže on musí být jedním z nich, aby si ten vliv/peníze a tedy i moc něco měnit/dokázat udržel i když mu moc samotná nedělá nějak extra dobře a neužívá si ji - například to, že trpí depresemi je všeobecně známá věc.

Tak doufám že vydrží. Raději budu v tech. světě jeho ovce, protože moc lepších lidí není. Je lepší snad být ovce Tima Cooka nebo CEO Nvidie? Ti nás posouvají kam? K mobilům co stojí víc než dvě průměrné mzdy nebo grafikám co žerou stovky wattů na blbé hraní? No to je fakt přínos lidstvu, když z pohledu účelnosti to mohu nahradit zařízením za desetinu ceny. Btw a nikdo z nich nepracuje na raketách takže s nima poletíme leda tak vítekam
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 06:30:42

Prave že Musk tuto bublinu keby chcel môže splasknuť. On nakupoval BC po 26 000€ a tym že ho nakupil za 1,5 miliardy vyskočil BC na 37 000€ ak by ho teraz predal, čo by velmi slušne zarobil, BC by sa prepadol o viac ako polovicu. Lebo by strhol retazovu reakciu. To je hlavna nevyhoda BC dnes ma hodnotu 37 000€ a zajtra može mať kludne 5000€ je to čista piramidovka. Netvrdim že zopar ludi na tom pekne nezarobi
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 06:45:02
avatar
Není to spíše to oznámení že bude Tesla příjmat platby v BTC to co zvedlo cenu BTC než to že několik BTC nakoupila ? nevím ale řekl bych že právě to že si za ty BTC budou moci lidé koupit auta zhodnotilo BTC více
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 10:57:47

Tak je to trh. Cenu může posunout nahoru pouze to, že ty BTC bude někdo nakupovat. Samotné prohlášení s cenou nic neudělá, pouze může přimět lidi, aby BTC koupili ve víře, že cena půjde nahoru ... ale logicky to prohlášení samozřejmě uděláte až ve chvíli, kdy sám máte už nakoupeno, jinak pouze podrážíte nohy sám sobě.

Jinak samozřejmě, že když nakoupíte BTC za 1,5 miliardy dolarů, tak prostě vysáváte z trhu postupně všechny nabídky od nejnižší ceny směrem nahoru a nakonec se zastavíte u nabídek s podstatně vyšší cenou, než na začátku. Takže on reálně nekoupil všechny za 26 tisíc za kus ... ale začal nakupovat ty dostupné za cenu 26 tisíc a skončil na ceně kolem 37 tisíc. Takže v průměru koupil dejme tomu za 32 tisíc.

Stejně tak kdyby je chtěl všechny prodat, tak neprodá každý za aktuální cenu, ale zase bude vysávat poptávku po BTC, takže vysaje ty nejvyšší a dál během toho prodeje ta cena bude rychle klesat.

Takže proto vydal to prohlášení, aby nahnal důvěřivé ovce koupit BTC a vyhnal tak cenu ještě víc nahoru. Protože když pak začne prodávat třeba na 42 tisících a prodá všechno, tak na konci bude cena dejme tomu kolem 30 tisíc. Takže reálně v průměru prodá za nějakých 36 tisíc kus. Tedy reálně na jednom nakoupeném a později prodaném BTC tak vydělá kolem 4000 euro.

Samotné prohlášení s cenou nic nedělá ... ale každé takové prohlášení nějak motivuje obchodníky a ti se podle něj chovají ... pokud ztrácejí důvěru, prodávají a cena jde dolů ... pokud získávají důvěru, nakupují, cena jde nahoru.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 11:12:03

Já Muskovi někde fandím ... například Paypal je super. SpaceX je super. Ale ono je třeba oddělovat i tu pokryteckou část. Jako například SpaceX se prezentuje jako čistě soukromý projekt, ale dostává přitom přes NASA obrovské částky z vládního rozpočtu. Tedy ty výsledky jsou skvělé, ale je třeba přiznat, kde se na to vzaly prostředky.
Tesla mi pak vyloženě vadí. Co by automobilka je to společnost vyrábějící velice nekvalitně zpracovaná a kompletovaná auta. Kvalita zpracování interiéru, lícování karoserie, lakování, kontrola kvality ... to vše je na horší úrovni, jak v rodinné firmě někde v Kalkatě .
Když se pak podíváte, z čeho je vlastně Tesla živa, tak není to prodej aut. Obrovskou část prostředků získala jako investice, v tuto chvíli už v tom jedou hlavně dva fondy bavíme se o obrovských částkách, které Teslu nafoukly uměle do nejhodnotnější automobilky světa. Přitom při srovnáná takové Toyoty nebo VW koncernu je celkem asi jasné, kdo je reálně hodnotnější .
Kdo na tom ale potenciálně prodělá jsou klienti těch fondů, kteří čekají své výnosy, jsou v tom důchodové účty mnoha američanů a tak dále. Tedy Tesla získává peníze, ale reálně na úkor obyčejných lidí, protože ty fondy nyní již nemají jinou šanci, než sypat peníze dál a čím déle budou sypat, tím horší pád to pak bude ... pro ty klienty, protože jejich portfolio bude mít najedou jen mizivý zlomek původní hodnoty.
A tady to Tesla dělá znovu. Musk nakoupí ve velkém BTC, zvedne tak cenu obřím způsobem, vydá prohlášení, kterým do toho chce nahnat další investory a vyhnat cenu ještě výš a pak ve vhodnou chvíli zase prodá. Reálně na tom může vydělat klidně až 200 milionů dolarů a na kom je vydělá? Ve většina zase na důvěřivých ovcích, které se chytnou a začnou BTC nakupovat, když tak roste. Až pak Musk pošle BTC zpátky někam pod 30 tisíc, tak se budou divit a budou si BTC muset držet několik let, než se cena zase vyšplhá nahoru, aby byli aspoň na nule. Mezitím jim tu hodnotu navíc sežere inflace.

Čili Musk má skvělé nápady, to ano. Často velmi nereálné. Ale co mi vadí je fakt, že je realizuje na účet ostatních a některé projekty jsou pak vyloženě jen jeho penězovod.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 10:05:36

Tak jste mne ukecali. Doteď mi těžba na 1 ušmudlanem PC nepřišla zajímavá. Ale stejně běží 24 hod jako mediaserver.
Takže 16 procesů na Ryzen 9 5950X pro XMRig /ono to víc streamů neumí, muselo by se víc instancí/. se ani nezadýchá a VEGA FE si jen spokojeně vrní na 113W. 27Mh/s na Ethereu je sice málo, ale kdo by se patla s s tuningem. Monero 11kHs je ale zajímavých, jede to jen na 50 procent CPU. Navíc když to defaulně nežere. S tarifem za 1Kc /kWh.. Specialisti by jistě rozjeli fruhou instanci, aby z toho vytlačili dvounásobek, ale pro tohle PC je to jen vedlejšák.
Za pár USD si koupím nějakou drobnost.. třeba rámeček k HDD.
Ale je to svinstvo. Kde jsou zelení, co měli plnou hubu oteplovaní to nevím. Jsem si vypnul topení v pokoji, ať je to teplo aspoň k něčemu užitečné..
Maka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 12:36:23

Já to samé... V prosinci se mi podařila koupit RTX3070 za 19K, na hry skoro vůbec kvůli práci a dítěti nemám čas, tak ji nechávám těžit. 61 MH/s na ETH při 135W a díky masivnímu chladiči větráky na 850 RPM při 53 °C. Když na PC u toho pracuju, tak to jede v průměru nějakých 58. No a když si budu chtít třeba jednou týdně zahrát na pár hodin, těžbu vypnu. PC mi stejně jede celý den, tak proč tu kartu nenechat vydělat aspoň na investici do toho PC. Vypl jsem si i akceleraci videa, aby tolik neklesal hashrate u videí puštěných na druhém monitoru, můj 5800X má aspoň co dělat...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 14:24:03
avatar
vyměním s tebou tu tvou VEGU FE za 2xRX580 potuněné na 30+Mh/s se spotřebou kolem 100-110W. Dostaneš tak dvojnásobný Hashrate proti tomu co máš dnes. Potřebuju nějakou kartu na hraní a ta tvá je zajímavá natolik, že bych dva kousky obětoval. Budu to mít hlavně na hraní a na pokusy
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 14:59:07

Ahoj. Děkuju. Ale já jsem na jiném kontinentě o 6 časových pásem dál. Koupil jsem ji jetou od týpka co dělali mining nebo nějaké výpočty na farmě. Když vyšly RTX první. A jsem rád, že ji mám. Ale kdyby se ti ji povedlo kopit jinde, tak ty karty mají jednu nepříjemnou vlastnost. Asi nějak ostřeji skokově zvyšují spotřebu při zátěži, protože 750W zdroj Seasonic Gold to neustál a skončil jsem se záhadnými rebooty. Seasonic Platinum 750W je v pohodě. A co jsem pak dohledal na forech nebyl jsem uplna vyjimka. Tak opatrně.. Co jsem se s tím natrápil.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 15:07:59

K pokusum. Bez vody to s tou kartou stojí zaprd. Pokud jí chce někdo nakládat. No i když přes 9000 v Fire Striku si dá i na vzduchu. Ale chtělo by to vodu. Ale ten procesor. Ten procesor, to je fakt masakr. 11500 bodů v Cinebenchi 20 s dost mizernym vzduchovym chlazením s lehkým tuningem... To si namazal na chleba hoodně procesorů.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 19:48:01
avatar
zajímavé. Mám Seasonic Prime Titanium 650W co se vypíná až někde u 800W reálného odběru. Mám tam jen 65W CPU a dva M.2 disky. Jestli té grafice nestačí 700W tak je něco blbě , ale goldový Corsair z minera 1200W by to snad utáhl
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-11 04:12:52

Vypadá to že problém není celkový odběr. Ale jeho dynamika a zatížení interní konstrukce zdroje. Zdá se že u některých zdrojů zapracuji ochrany a zdroj vypnou. Takže ačkoli zdroj bude pokrývat nominální odběry v pohodě tak v některých případech je třeba zdroj vyměnit. Někdy stačí změnit místo připojení kabelů k psu. Jindy jako u mne to nepomůže. Titania jsou novější konstrukce. Tam by ro mělo být bez problémů.
adal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 10:24:36

Doporučuji článek přeposlat Grete.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 14:37:14
avatar
slibuji, že až za natěžené krypto postavím dům u Prahy, který z toho bude kompletně zaplacený, tak si kolem něj zasadím pár stromečků, abych zmenšil svou uhlíkovou stopu. Prostě ekologie souvisí dost s ekonomickým stavem obyvatel/státu. Když ty peníze mít budu, tak si klidně připlatím za šetrnější materiály, pasivní provedení baráku, tepelné čerpadlo, nakoupím si drahé soláry na střechu atd. Chci říct, že kdo neřeší existenční věci a má dostatek, tak je pro něj daleko lehčí se věnovat ekologii a charitě, než to dělat ve "volném" čase po 12h směně v továrně
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 10:37:11

Přesně tihle novodobí Jasánci a svazáci, kvůli kterým si nekoupíte pořádný vysavač dnes drží hubu. Kvůli, kterým není na sportovní oddíly děckám, protože stát jim platí miliardami politickou agendu. Drží hubu jako jeden muž, protože to nesype. Umí řvát, demonstrovat a buzerovat, jen když jim někdo platí. Nežerte maso, krávy moc prdí, nemějte děti. Vaše děti jsou neekologické.. a podobné poklady. Dobře si to ohlušující ticho pamatujte, až Vás začne zase někdo oblbovat a poučovat.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 10:37:00

Jako ta situace mne také pobavila, když investiční bublina Tesla začala přifukovat svou bublinu v BTC. Samozřejmě záměr je jasný, Muska se okamžitě po jeho vyjádření chytnou ostatní, už svým nákupem poslal cenu nahoru, nyní začnou nakupovat BTC i chycené ovce, vyžene to cenu ještě dál nahoru a on to pak vesele se ziskem zase prodá a pošle BTC na chvíli dolů. Čili past na hlupáky je nastražena.
Ostatně stejný postup se používá u shortování, kdy se to také oznámí, aby se k tomu přidalo co nejvíce subjektů a ceny se poslaly co nejvíce dolů ... až se nashortovalo třeba 140% akcií, a ten kdo byl první na tom pak vydělal hlavně díky aktivitě ostatních, co se přidali později. Ale tyto vlky nedávno celkem vtipně vyškolila armáda z Redditu. Takže tady asi dojde ke změnám .

Nicméně byl bych velmi opatrný ohledně volání po omezení možnosti těžby na GPU. Ono je třeba si uvědomit jednu věc. Při miningu není výsledkem pouze propálená elektřina a teplo, ale miner za to získává odměnu ... tedy v překladu je to činnost, která sice spálí nějaký proud, ale výsledkem je nějaký produkt, který má jasnou tržní hodnotu, je směnitelný a miner jej může dál využít.

Ale zkuste se podívat, co je výsledkem, když to GPU využijete pouze na hraní ... vůbec nic ... pouze propálená elektřina a odpadní teplo.

Takže já bych byl v tomto směru velmi opatrný, protože kdyby se toho chytil nějaký zapálený ekologický bezmozek, kterých je zrovna v EU opravdu dost, tak to snadno může dopadnout tak, že naopak začne omezovat například příkon grafických karet a CPU. Ostatně když to mohli udělat u vysavačů, které v běžné rodině běží pár desítek minut týdně, proč by to nemohlo projít u grafických karet.
A jak by to mohlo vypadat? Například tak, že by se v EU směly prodávat pouze grafické karty se spotřebou do 150W a procesory se spotřebou do 65W ... a pak si zkuste něco hrát ve 4K . Ve zbytku světa by se dál v klidu prodávaly i výkonnější produkty, jen by nesměly do EU.

Takže opravdu bych toto téma nechal raději být, protože hrozí, že tím vypustíte z lahve džina, kterého už nepůjde vrátit zpět a poškodí to především hráče.

Protože jakmile do BTC začnou investovat obří firmy jako Tesla, jakmile například umožní platbu v BTC, což plánují a což už se děje, jakmile se BTC dostane do oběhu velkých společností, tak nikdo nebude mít tu moc je jakkoli zakázat nebo omezit. A naopak si někdo bude schopen prolobovat opatření, které naopak omezí hráče a bude preferovat minery .
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 13:43:59

Tady všichni argumentují tím, že při hraní se taky pálí elektřina z bůhdarma...JENŽE, doma když budeš pařit nebo si na GPU těžit, tak je to asi jedno...co ale není jedno, když postavíš farmu, která má x-tisíc GPU, které určitě nejsou určeny na hraní a příležitostné těžení...to je pak prasárna s dopady na energetickou soustavu, potažmo využívání zdrojů a ekologii...
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-10 11:03:12

Pro břevno v oku nevidíte prostou věc..
Je to gigantický brainstorming. USD je v háji, systémově. Je to jen otázka času, systém je nestabilní. Pár lidí prostě potřebovalo náhradu v čem budou směnovat svůj díl vlády nad světem. Kryptoměny nevznikly náhodou. Podobně jako síť TOR založily US služby tak Bitcoin má také zajímavou historii. Ne žádný nadšenec to nebyl. Je to alternativa, protože zlata je málo a hlavně se s ním nedá obchodovat elektronicky.. /resp dá, ale musí být u někoho důvěryhodného uloženo - a to je dnes problém jaksi..že?/. Je to jako s AI, několik kryptoměn prochází přírodním výběrem.. Nejlepší uspěje.
US projde krizí a jestli u Vám bude dovoleno nechcípnout hlady, tak to nebude ve Vašich rukou.
Jesli nechcete klidně spát, hledejte komu patří polovina Bitcoinů.. A proč je tak politicky citlivé pokud někdo oznámí, že chce vlastní kryptoměnu..

Velice správně se tu kdosi ptal: Proč to nezakážou. No nezakážou milé děti. Asi ze stejného důvodu proč se s Afgánu vozilo nejvíc hašiše, když byl pod demokratickou ochranou demokratických vojsk. Věřím, že někteří se už proberou z toho snu. Zakážou se později ty nesprávné měny.
Anakonda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Proč jsou kryptoměny nahoru? 2021-02-11 19:14:00

Zdar,
doporučuji všem, kteří hejtují kryptoměny si nejdříve nastudovat, jak funguje ekonomika v reálném světě (a opravdu nestačí teorie z VŠ, která je o ničem) a pak nastudovat na čem je založený třeba Bitcoin. Pak pochopíte, co se děje.

Nápověda:
Každou chvíli natiskne FED a ECB ohromné množství peněz. Všechny státy se zadlužují a neřeší budoucnost a zatím stále podporují firmy, které už dávno měly zkrachovat a k tomu se platí těm co nic nedělají.
Přichází 4. průmyslová revoluce - záleží na každém jak se postará o svoji budoucnost a spoléhat na stát je silně naivní.

Poté až pochopíte co se děje, tak zjistíte, že Bitcoin není cesta jak zbohatnout, ale jak nezchudnout.

Otázka pro každého. Co udělá cena Bitcoinu, když nejbohatší člověk na planetě investuje do BTC? Myslíte si, že ostatní firmy to nechá chladným a nechají si ujet vlak nebo investují nějaké to procento (stačí i to 1%) do kryptoměn? Pokud jste si toho ještě nevšimli, tak velké ryby právě nastupují na palubu.

Je na každém, zdali jak se svoji budoucností naloží.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-12 04:08:45

Mno to jsem zvědav kolik lidí si tvé doporučení vezme k srdci. Myšlenka že peníze se dnes tisknou stisknutím klávesy na klávesnici bez ničeho je pro většinu lidí nepředstavitelné scifi. A toho kdo to říká mají za blouznivce. Jasánci rovnou za Putiniva agenta.I když je to s tim tištěním tak. A to nemluvíme o multiplikaci peněz. Proto palec nahoru.
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-16 19:59:41

Zajímalo by mě co znamená nastudovat jak funguje ekonomika v reálném životě protože tohle nikdo neví, všechno to jsou jen odhady, předpoklady a teorie. Máme několik ekonomických směrů a každý si tu reálnou ekonomii zjednodušuje, předpokládá se dokonalá konkurence, dokonale informovaný spotřebitel atd, protože reálně je to prostě moc složité popsat.
Ono totiž Ekonomika je sociální věda a je velmi složité popsat a pochopit chování nějakého clověka v reálném světě. Člověk by řekl že by se neměly kupovat foťáky podle počtu megapixelů, nebo telefony podle počtu jader CPU, nebo potraviny podle obalu a přesto se to děje, jen se to špatně popíše v nějaké modelu.
Připomíná mi to ekonometrii kde se vše co ekonomický model neobsahuje hodí pod U a pak se počítá do kolika procent ten model odpovídá reálu.
Bránit se inflaci je smysluplné, na to je ale i spousta jiných možností než krypto, např. nemovitosti, komodity (zlato), umění atd, čímž neříkám že by bylo krypto špatné. Mimochodem deflace není něco co bychom měli chtít.
Navíc navzdory tomu kolik se tikne peněz je inflace okolo 3% a co se týče FED tak ti budou mít poptávku po dolarech dokud jsou mezinárodní měnou. Když si totiž chce někdo koupit ropu což je potřeba téměř na vše, tak ji nekoupí za nic jiného než za dolar a dokud si tohle bude USA pomocí armády hlídat, tak bude mít dolar likviditu a bude jakž takž stabilní. Irák by mohl vyprávět co se stane když chcete prodávat ropu za euro
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1512x
Komentářů: 3
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1142x
Komentářů: 1
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!Úterý, 23 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1558x
Komentářů: 8
DIABLO II v moderním provedení – záběry z Resurrected
DIABLO II v moderním provedení – záběry z ResurrectedSobota, 20 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2265x
Komentářů: 13
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!Čtvrtek, 18 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2400x
Komentářů: 0
Zack Snyder's Justice League – ukázka 4hodinového filmu!
Zack Snyder's Justice League – ukázka 4hodinového filmu!Pondělí, 15 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1938x
Komentářů: 2