NVIDIA i AMD mají za sebou překvapivě dobrý rok – ten letošní bude jiný? Investoři věří více AMD? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 12 únor 2017
altRekordně úspěšný rok pro NVIDIA a překvapivě ne tak špatný rok pro AMD. Držitelé akcií v pozoru.

 

 

 

Rok 2016 byl skvělý pro americké technologické firmy. Hodnota akcií roste do rekordních výšin a objevují se hlasy, že se na plný plyn řítíme do situace prasknutí velké akciové bubliny a nové světové hospodářské krize, kdy většina firem a akcionářů nedohlédne dále než do dalšího kvartálu, ale to je téma na jinou diskusi. AMD a NVIDIA mají za sebou překvapivě dobrý rok, ačkoliv asi stěží překvapí, že mnohem větší důvod k úsměvu mají u NVIDIA. Pravda, za hodně vděčí AMD, díky tomu, že v roce 2016 dobrovolně vyklidilo pole, aby své omezené prostředky věnovalo na dopracování zbrusu nových generací produktů, tedy ZEN procesorů a VEGA grafik. Naproti tomu NV v roce 2016 mohla přemýšlet tak akorát nad tím, kam ty pytle peněz nacpe, a tak si buduje svou hi-tech megacentrálu s pořádnými úložnými prostory ;).

 

  • NVIDIA překvapila sama sebe a děkuje AMD

Ačkoliv NVIDIA neustále ohlašuje, že se zaměřuje jinam než na klasické grafické karty, pravdou je, že bez nich by nebyla nic. Jen za grafické karty GTX utržila v Q4 naprosto rekordních 1,348 miliardy dolarů! Což je o 8% více než v Q3 a o 66% více meziročně? A všichni vědí, co se stalo … AMD totiž společnosti NVIDIA kompletně vyklidila pole v segmentu nad 250 dolarů a stala se tak marketingově neviditelnou. NVIDIA rázem získala během roku 2016 monopol na grafické karty ve vyšším než středním segmentu, a to ji umožnilo rozjet i business s prodeji svých vlastních grafik, které v referencích prodává dokonce s příplatkem proti nereferencím a svůj TOP model TITAN X do běžných obchodů ani nedodává a prodává si jej sama. Marže z GPU jsou tak na nevídaně rekordních úrovních. Výsledek tak přesně odpovídá situaci, kdy zájem o výkonná PC hardware je taktéž rekordně vysoký a nikdo kromě NVIDIA nenabízí high end grafiky.

NV se ale docela daří i v dalších odvětvích s výjimkou OEM segmentu. Druhou nejvýdělečnější oblastí jsou data centra s 205% meziročním růstem, daří se i oblasti profesionální vizualizace a automobilovém průmyslu, ačkoliv tady jsou příjmy proti klasickým grafickým kartám zanedbatelné. Celkově za svá GPU řešení všeho druhu utržila NV 1,85 miliardy dolarů. Celkově byl uplynulý kvartál pro NV nejúspěšnější v historii s celkovými tržbami 2,173 miliardy snadno překonalo konkurenční AMD, kterému může za velkou část příjmů poděkovat. Stejně tak skončil rekordně celý rok. NV si tak vytvořila velkou finanční rezervu, kterou může v následujících letech použít ať už na produkty nebo na marketing.   

 

  • AMD překvapilo: rok téměř bez novinek ale s vyšší tržbou?!

Obecně se vědělo, že rok 2016 bude pro AMD přežívací. Procesory, co by klíčový produkt AMD, jsou stále jen starou generací a AMD obětovalo rok 2016 pro dokončení ZEN architektury, která by ale měla hodně změnit. Kromě pár zajímavých novinek v oblasti APU procesor, které si navíc AMD nechalo jen pro OEM, se vlastně nic zajímavého na procesorovém trhu od AMD neobjevilo.

AMD tak drží nad vodou hlavně GPU. POLARIS grafické karty byly jedinou významnou novinkou AMD za celý rok a podařilo se jim na trhu uspět, ačkoliv bohužel marketingovými zdroji nedokáže AMD konkurovat NV. A i když tam, kde se POLARIS grafiky objevily, a jsou dnes objektivně lepší a výhodnější než PASCAL grafiky NVIDIA, prodává se více NV grafik než AMD. Marketingové zdroje prostě chybí a výsledkem je tak nerovný souboj ovlivňující samozřejmě i celkové prodeje. Zájem o GPU AMD je přesto solidní, jako skvělé rozhodnutí se ukázalo nabídnout kompletní platformu pro výrobce konzolí atd. AMD tak v Q4 2016 skončilo s příjmy 1,11 miliardy dolarů a provozní ztrátou 8 milionů dolarů (51 milionů celkem). Celkově ale rok 2016 skončil s 4,27 miliardami příjmů, 497miliony celkové ztráty (způsobené hlavně odpisy), což je ovšem v obou případech znatelně lepší výsledek než v roce 2015. AMD tak obecně v roce 2016 překvapilo, kdy s minimální produktovou nabídkou omezenou jen na nízké cenové segmenty s neexistujícím marketingem dokázalo přežít. Přežít do roku 2017, ve kterém se ale hodně věcí změní a který napoví, zda se AMD otřepe a bude prosperovat v dalších letech. Rok 2016 hlavně ale dal ochutnat, co by byl trh bez AMD … hlavně na poli grafik vidíme, co se stane, když není v některých segmentech konkurence, konec konců to samé vidíme už roky na procesorovém trhu. Přesto se najdou obrovští ignoranti, kteří, aniž by jim jedna nebo druhá firma patřila, tak se radují nad situací. Rok 2016 ukázal jasně, jak moc je třeba, aby se AMD dařilo … protože jestli ne, odneseme to všichni jako zákazníci ať už si jdeme koupit AMD, Intel nebo NV produkt ….

Vtipné je, že když se snažíte o objektivní přístup a mluvíte o AMD produktech stejně jako o Intelu a NV, tak jste za fandu AMD.      

 

  • Investorské okénko

Přiznám se, že zase mlátím hlavou do stolu a v roce 2016 jsem propásl další možná životní příležitost. Na druhou stranu, z důvodů, aby mě někdo nemohl pro jednou skutečně oprávněně nařknout z neobjektivity, tak se investicím a osobnímu zainteresování do firem o jejichž produktech píši, vyhýbám. Objektivita je hezká věc … ale vážně drahá.  

Pokud investujete do akcií, tak NVIDIA i AMD byly skvělou příležitostí v roce 2016. NVIDIA vystoupala z 25 dolarů na 115, tedy hodnota je více než 4,5x vyšší. V posledních dnech však NV jako jedna z mála technologických firem oslabuje, a to i přes publikované rekordní výsledky. Důvodem je zkrátka očekávání, že s návratem AMD grafik do vyšších segmentů půjdou zisky a příjmy výrazně dolů. Nicméně všichni víme, že k tomu dříve, než v průběhu Q2 tohoto roku, nedojde. Takže ještě celé Q1 a část Q2 bude mít NV výsadní bezkonkurenční pozici a případně panikařit bude čas až v Q2 a Q3, kdy už bude naplno obnoveno konkurenční prostředí (alespoň z pozice nabídky produktů).

Skvělou investicí bylo v roce 2016 ale hlavně AMD, kdy se jeho akcie propadly až pod zanedbatelné 2 dolary! Nyní je na 13 dolarech a stále roste, protože má rozhodně kam. Téměř 7x vyšší hodnota zní sice zajímavě, ale obecně se věří tomu, že s nástupem RYZEN procesorů, RYZEN APU, nových platforem pro XBOX One Scorpio a hlavně nových VEGA grafik, bude konec roku 2017 znamenat zajímavější hodnoty. Nicméně Q1 2017 bude ještě určitě malá „katastrofa“ … jen staré výprodejové CPU, které navíc už skoro v obchodech nejsou, jen POLARIS grafiky téměř bez marketingové podpory a žádné výkonné grafiky. Až v březnu na trh dorazí první RYZEN procesory a AM4 desky, ale zatím půjde o dražší produkty, takže se neočekává tak velký dopad (i když v mizérii AMD může být i to málo vlastně hodně). V Q2 už ale bude RYZEN v plné síle v levnějších segmentech, hlavně ale i na serverech, v závěru Q2 představí AMD i RYZEN APU a hlavně dorazí VEGA grafiky. V Q2 se tak začne lámat chleba a v Q3 už by měly mít všechny hlavní novinky AMD plný dopad.

Zatím neznámou zůstává vliv Intelu, který potřebuje novou licenční dohodu pro své iGPU, která má hodnotu několika stamilionů dolarů ročně a k tomu ještě spolupráce zajišťuje zajímavý vliv. V březnu totiž končí dohoda Intelu s NVIDIA a podle aktuálních zpráva se Intel dohodl s AMD a dokonce prý chystá produkty Intel s AMD grafikami. Pro NVIDIA by tak ztráta Intelu měla v roce 2017 znamenat ztrátu přibližně 250 milionů dolarů ročně na poplatcích, hlavně však potenciální oslabení v souboji s AMD o to, kdo se bude více osazovat v hotových sestavách a hlavně NB k Intel procesorům, ačkoliv tohle bude otázkou asi až příští generace Intel platformy, tedy 10nm CannonLake příští rok …. Zajímavé časy před nám, i když v dnešní době si člověk může být jistý tak akorát tím, že si být jist ničím nemůže ;).

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 24
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
pseudografx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - "obrovští idioti" 2017-02-12 15:30:48

I see what you did there
Lumir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 15:58:54

To slovíčko Idioti se mi tam vůbec nelíbí, to by tam nemělo co dělat, a ještě obrovští.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 16:15:28
avatar
Mne to nijak nepohorsuje. Z meho pohledu kdokoliv v pozici zakaznika, ktery stoji o monopolni postaveni kterehokoliv vyrobce, moc rozumu vazne nepobral..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:11:10
avatar
proč? jen opravdu velký idiot se může radovat z toho, že nemáme fungující konkurenci .... to není urážka, to je obecné konstatování objektivního faktu. A to jsem to napsal ještě hodně zdrženlivě .... žádný objektivní se nemůže radovat ze současné situace ... s výjimkou akcionářů a lidí napojených na některé firmy prohráváme nyní všichni, celý trh a hlavně zákazník, který to celé platí .... a pokud se někdo nad touto situací raduje je přesně co jsem nepsal ...

// článek editován na výstižnější výraz díky za vaši odezvu.
1zwei [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:09:32

"Ignorant" nie je lepšie ? (myslené vo všeobecnosti nie len pri tomto článku)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:10:40
avatar
pravda opravím to, to je ten správný výraz. Díky.
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 01:29:37
avatar
Citace:
.... a pokud se někdo nad touto situací raduje je přesně co jsem nepsal ...


Ja sa radujem, radujem...hups , DD, čo že si to o mne myslíš

Konkurenciu treba vždy, o tom žiadna, ak nie je (napr dlhé roky max FX procesory od AMD do desktopu), tak výsledok vidíme krásne.

Jedná sa ale o to, že AMD nie je tou správnou konkurenciou, silnou konkurenciou po všetkých stránkach, teda aj finančným zázemím a rozpočtom. Jednoducho musí selektovať, či dodá lepšie a výkonnejšie CPU, na ktoré nikdy nemalo zanevrieť, za cenu absencie jednej generácie GPU (hoci ano, low-end a mainstream dali).

AMD silno chýba fúzia s nejakou inou firmou, dostať tam proste akokoľvek peniaze, aj keby sa malo zmeniť logo. Ale skrátka za súčasných podmienok, ten monopol aj tak už vlastne panuje, ako u určitých produktov intelu, tak aj nVIDIe posledný rok...a udržať tempo do budúcna aj ak príde Zen a Vega, no ako sa hovorí, čas ukáže!
Valda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 16:57:12

Tohle je jako míněno vážně ? !
Přiznám se, že zase mlátím hlavou do stolu a v roce 2016 jsem propásl další možná životní příležitost. Na druhou stranu, z důvodů, aby mě někdo nemohl pro jednou skutečně oprávněně nařknout z neobjektivity, tak se investicím a osobnímu zainteresování do firem o jejichž produktech píši, vyhýbám. Objektivita je hezká věc … ale vážně drahá.

ALE NO TAAAK
Nechcete nám tu tvrdit, že jste neinvestoval z důvodu aby jste si zachoval "objektivitu" Já bych řekl, že to mělo ten samej důvod jako neinvestování do čehokoliv jiného a to je neporozumění věci a neodhadnutí trhu. Už jsme to tu probírali hodněkrát, že každej po boji generáluje jak mohl nadělat miliony na akciích, káve, diamantech, platine Bitcoinech atd.. ale kdo ve skutečnosti vydělal ? Ti co tomu rozuměj a mají peníze a koule na to do toho jít. Ostatní se mohou jen hloupě ohánět výmluvami proč neinvestovali.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:02:02
avatar
to víš že jo a pak bych poprvé oprávněně od některých poslouchal, že jsem neobjektivní protože v podstatě vlastním kus AMD ... ano, někteří z nás berou objektivitu vážně, se vším co k ní patří a k tomu patří i to že holt všechny příležitosti nelze využít ...

na nic se nevymlouvám, kdybych chtěl, tak to za ty 2 dolary dávno nakoupeno mám.
Valda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:04:53

Pardon, ale zní to směšně U těch Bitcoinu to taky bylo kvůli objektivitě ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:08:22
avatar
Směšně? Snažit se o 100% objektivitu i tím že prostě nemám osobní vazby na žádný z produktů které srovnáváme ti přijde směšný? mě přijde spíše smutný že to není vyžadováno po všech.

Ne u Bitcoin to byla moje blbost .... koupit Bitcoin klidně můžu, nejsou navázány na žádnou firmu a produkty o kterých píšeme a porovnáváme je ... srovnáváš jablka a hrušky.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 17:40:49

stou investícii k papierovým akciám sa nikdy nedostaneš a tie sa za tu cenu ani nepredávajú . Ak myslíš 500+ a podobne tak to je len stávkovanie na pokles alebo rast . Ak ma niekto papierové akcie AMD by ti ich určite za 1,5 dolára za kus nik nepredal a vôbec by ho nezaujímalo ze stávková cena je 1,5
Wendak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 20:02:28

Proč papírový akcie? V dnešní online době?
Já teda obchoduje s akciema přes Fidelity a papírově mě chodí domů jen výpisy.
A co se počtu týká... jim je úplně jedno jestli koupíš jednu nebo 1000 akcií, vždy si berou paušál poplatek.
Takže vlastně nechápu tvůj komentář (možná je to tou Slovenčinou)
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 20:44:30

to ze más dividendy a žiaden poplatok . Žiadne fyzické akcie normálny smrteľník nedostane . Kupuješ vzduch nie akcie AMD
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 23:58:50
avatar
no ty peníze za který si to kupuješ jsou taky vzduch, tak o co jde pokud nemáš doma hladu zlata
Rabin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 21:41:38

DD , sak aj AMD aj NV idu s akciami drtivo hore . Kup ich akcie a stale zarobis . Kto by ti to vycital ? A objektivyta by ostala zachovana .Iba by si sa pochvalil kolko si ktore nakupil a ludia by videli komu si viac nakloneny.
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-12 22:31:01

teraz je na 500+ a podobne akcie AMD za 13,58 ale fyzickú akciu vám ani za tu to cenu nik nepredá . Možno nieje ani jedna na predaj . Jednoducho to co je na internete je stávkovanie na cenu .
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 00:28:33

Už jsem to tu psal. Mnozí se mnou nebudou souhlasit, ale díky tomuto webu ( díky DD ) a samozřejmě stránkách o akciích jsem šel do akcií AMD. První nákup byl právě za 2 doláče. Když jsem viděl jak to počas roku krásně roste, tak jsem pořád dokupoval. A podle nejnovějších odhadů se cena do konce roku může klidně vyšplhat až ke 40 doláčům . To by už bylo na malý domeček. Stále AMD věřím, protože s novýma produktama to půjde furt vzhůru. Good luck AMD.
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 01:08:18
avatar
ale potom nezabudni včas predať, lebo domček nebude, ktovie čo príde...AMD je nepredvídateľné
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dobře našlápnuto 2017-02-13 01:30:22

To s Tebou samozřejmě souhlasím, ale tak ono stačí sledovat různé weby o akciích. Např :
http://seekingalpha.com/article/4043131-end-amd?ifp=0
No a pak máš tak nějak klid na duši. AMD má v letošním roce co nabídnout a hlavně se může pokukovat už i do jiných oblastí než je jen herní segment. Spolupráce s Googlem a Alibabou mluví jasně. Stačí jen naskočit, ten vlak už pojede dál sám .
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 13:09:34

Viete mi poradiť kde a ako sa dajú nakúpiť akcie AMD? Tento rok sa už musia odraziť od dna.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - FIO 2017-02-13 13:15:18

Já jsem u FIO, osobně jsem se registroval. Pak si vytvoříš účet e-Broker, a svět akcií je před tebou. Na stránkach Fio máš i demoverzi, tak to můžeš prubnout. Ale radil bych si pospíšit. RYZEN se blíží . Přeji hodně štěstí jestli to myslíš vážně.
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 14:22:36

"případně panikařit bude čas až v Q2 a Q3, kdy už bude naplno obnoveno konkurenční prostředí"

No jo, jenže Pascal je na trhu už dlouho, už na sebe dávno vydělal a NV tak bude mít naprosto volné ruce se přizpůsobit tomu, co uvede AMD. A kde AMD bude potřebovat vydělávat, aby zaplatilo vývoj nové platformy, NV bude konkurovat dávno zaplacenými produkty a cenové přizpůsobení ji bolet nebude.

Dále je dost dobře možné, že už bude mít NV připravené produkty, pomocí kterých bude moci na nabídku AMD reagovat, ať už formou 1080 Ti, nebo nějakým refresh jádrem Pascalu. Na přelom roku se dále chystá Volta a u té zase budeme čekat na reakci ze strany AMD.

Už to není tak jednoduché, jako když obě firmy uváděly nové produkty zároveň a bylo jednoduché rozhodnout okamžitě, co je lepší.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 15:14:25
avatar
Jenže VEGA není ani tak konkurencí pro PASCAL, jako spíše jeho refresh nebo nástupce .... VEGA je největší změna GCN architektury od jejího uvedení před několika lety (HD 7900), není to jen větší a rychlejší POLARIS ... ;) AMD prostě vynechalo jednu generace high endu .....

Volta dorazí až nejdříve v průběhu příštího roku (v podstatě nejdříve za rok).

obě firmy už se snaží nevydávat produkty přímo proti sobě, ale vyplňovat mezery v nabídce toho druhého ....
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 16:49:02
avatar
AMD bude slavit úspěch, když bude mít Vega výkon GTX 1080.
Ceneon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - akcionář 2017-02-14 00:11:44

Sám jsem objevil AMD na 2,6 dolarech, čekal jsem na pád, no 21. dubna to stouplo o 50%, 80k jsem měl k dispozici, takže by z toho bylo 40k, no i nadále jsem čekal, až v srpnu jsem se odhodlal přelít všechny akcie do AMD za 6,3 dolaru, říkal jsem svým kamarádům, že je to krásná příležitost, no nyní když je to na 13-ti dolarech se přidalo více lidí okolo mne a já pořád mohu říci, že dělají dobře. Ano, kolega zmínil, že 40$ už nejen já, ale i analytik vidí do roka. Já jsem naivní, tak vidím AMD na 100$ do roku 2025, protože vím, že VR je budoucnost a ona opravdu, sice pomaleji, ale přichází. Nyní 2-4 miliardový byznys v dolarech, v roce 2025 80 miliardový, řekli analytici. A jsem velice rád, že jsem si začátkem prosince vzal velkou půjčku z banky, prostě co šlo :-) a dal to do AMD, kupoval jsem za 10,5. Jo, nyní jsem si zaspekuloval s NVIDIÍ, že se bude opakovat listopad a 30% nahoru, no h****, no jsem zpět u AMD a o jediném obchodu, o kterém bych přemýšlel, kromě postupného přikupování, je prodej před výsledky za Q1 a možná v červnu kvůli hrozící intervenci, ale na konci července je třeba opět nakoupit, jak DD píše v článku, to budou oba produkty na trhu.
Lidi, pokud chcete mít peníze, je třeba tomu dát příležitost, tedy vsadit do toho, čemu naprosto věříte. Já musím říct, že člověku se tímto změní pohled na život a na práci, protože mne už víc vydělávají akcie a to jsem programátor. Zjišťujete, že opravdu nejdůležitější je milovat svoji práci, nepracovat primárně pro peníze, peníze mají být jen částí odměny.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - akcionář 2017-02-14 11:03:22

Ahoj. Krásně a výstižně napsáno. V roce 2024 se začnu poohlížet po parcele, kde tu haciendu postavit
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Pátek, 22 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1175x
Komentářů: 6
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Čtvrtek, 21 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 555x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1053x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 928x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3299x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3547x
Komentářů: 7