NVIDIA marketing se chystá na AMD – pracuje prý na „něčem jako“ AMD Smart Access Memory Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 12 listopad 2020
altNová technologie AMD využívající platformu CPU+GPU jako celek, je problém. NVIDIA to ví.

 

 

 

 

Jaká náhoda :). Jen pár dní před oficiálním uvedením nových Radeon RX 6000 grafik od AMD na trh, kdy součástí bude nová technologie AMD Smart Access Memory, která dokáže zamíchat výkonem, přichází NVIDIA s „polooficiálním“ ohlášením podobné technologie.

Má to jen více než jeden háček. Teprve na ni začala dělat, nemá a nebude ji mít v dohledné době hotovou, neexistuje nic, podle čeho by se dalo usuzovat, zda bude vůbec fungovat, a jak. O nic z toho ale v tuto chvíli vlastně nejde. Je to jen marketingová strategie NVIDIA, jak se vypořádat s něčím, co ona není schopna v tuto chvíli (možná nikdy) nabídnout, a přitom to může mít velký vliv na výsledek. Každopádně relativně spolehlivý GamesNexus informuje:

Detaily jsou samozřejmě vágní, přesněji žádné detaily neexistují – je to hlavně marketingové oznámení. Je kolem toho hodně otázek. Jak to chce NVIDIA u současné generace vůbec udělat, když k tomu potřebuje HW kontrolu nad designem a některými prvky AMD a Intel platforem, procesorů samotných atd. AMD Smart Access Memory, tedy možnost, kdy CPU může využívat a přistupovat k celé grafické paměti, totiž funguje jen proto, že AMD s tím od začátku počítalo při návrhu svých procesorů RYZEN 5000 a grafik Radeon RX 6000, stejně jako u svých čipsetů s PCIe 4.0 atd. Jinými slovy, AMD s touhle funkční možností přímo své produkty navrhlo, a má přímou kontrolu nad svými sběrnicemi.

AMD Smart Access Memory přitom vypadá v praxi dost zajímavě. Prakticky „zadarmo“ navyšuje výkon (množství FPS) ve hrách bez toho, aby nutně vyžadovala jakékoliv ladění čehokoliv. Jsou hry, kde je přínos malý, třeba jen 2%, jsou ale hry, kde je to 11%. A těch 11% ve 4K je rozdíl výkonu mezi RTX 3080 a RTX 3090. Takže pokud AMD zapnutím „SAM“ na své platformě zvýší výkon 649 dolarové RX 6800 XT výkon o až k úrovni 1500 dolarové RTX 3090 v některých případech, NVIDIA má sakra velký problém …

  • Může řešení NVIDIA fungovat, nebo je to další marketingová lež?

V první řadě AMD Smart Access Memory je nový přístup a nová technologie, která není nijak optimalizována pro využití ze strany jednotlivých her, a je teprve na začátku vývoje. Ale funguje natolik, že ji AMD bylo schopno nabídnout. I když ji musíte zatím ručně aktivovat. Není tedy v tuto chvíli zapnuta v základu. Její potenciál do budoucna je otázkou, nicméně ten systém a konstrukce, na kterých staví, je cestou, kterou se nejen AMD ubírá v rámci své komplexní platformy CPU a GPU. Pokud začne být software optimalizován na její využití, mohou být přínosy výkonu mnohem větší, než co uvidíte za několik dní v recenzích RX 6800/6800XT grafik.

V současnosti ale tahle technologie vyžaduje několik věcí. AMD Smart Access Memory je HW záležitost, aby fungovala, potřebuje určité prvky. Potřebujete HW přístup do grafické paměti a komunikaci CPU a GPU, musíte mít upravený BIOS základních desek a další věci. Všechno tohle má AMD, protože vytváří ta CPU, ta GPU i ty čipsety a veškerý SW pro ně. Ale NVIDIA?

NVIDIA vyrábí jen GPU a jen SW pro ně. Nemá procesory, nemá vlastní platformu. Má jen omezený přístup k některým aspektům Intel a AMD platformy. Přesto bych úplně nevylučoval, že je možné přijít s technologií, která může mít alespoň částečný přínos jaký má AMD SAM. NVIDIA má například už dnes přístup k některým aspektům Intel a AMD platforem, například může přepínat mezi integrovanou GPU v CPU a neintegrovanou vlastní grafikou. Takže podle mého se bude snažit tuhle možnost využít. Otázkou je, jak se k tomu postaví Intel a AMD, protože ti musí schválit úpravy BIOSů atd. které budou nezbytné. Ale spíše si myslím, že něco podobného by mělo být zpřístupněno hlavně ze strany AMD a Intel.

Současně nikde není napsáno, že to řešení NVIDIA v téhle generace vůbec bude smysluplně fungovat, a hlavně bezpečně jako v případě AMD řešení, protože znovu opakuji, AMD dělá, jak to CPU, tak to GPU i desku a veškerý SW kolem a novou generaci na to přímo navrhla. Funguje to prostě jako celek. Tohle NVIDIA prostě nemá a nemůže teď nabídnout. Nicméně současně celá technologie, tak jak ji AMD představilo, je stále na začátku vývoje. AMD ji samozřejmě pečlivě testuje, takže teoreticky by mohla fungovat i jinde, než když je teď omezena jen na RYZEN 5000 a Radeon RX 6000 a X570/B550 platformy. AMD ale samozřejmě chce mít vše bezpečně otestované a nebude vypouštět něco, u čeho není schopna garantovat funkčnost. Protože komunikace mezi CPU a GPU a jejich pamětí je dost kritická záležitost.

  • AMD Smart Access Memory jako standard u nové generace platforem?

Nelze tedy vyloučit, že podobná technologie bude postupem času běžná. Spíše bych řekl, že je prakticky jisté, že nové generace GPU a CPU s tím budou počítat, protože ten přínos je evidentní.

Otázkou je, zda může nějak rozumně fungovat u současných AMPERE grafik. Podle mě bude v jejich případě fungovat jen omezeně, protože při jejich designu samozřejmě s tím nebylo počítáno. Na rozdíl od Radeon RX 6000. U další nové generace GPU NVIDIA, bych ale funkčnost nevyloučil. Stejně tak je jasné, že Intel sám s něčím podobným také přijde. Takže postupem času bude něco jako AMD Smart Access Memory, naprosto běžnou funkcí a konstrukcí, stejně jako je dnes třeba PCI express.

V tuto chvíli se však snaží NVIDIA marketingově snížit zásadní dopad, který bude AMD Smart Access Memory nepochybně mít. Pokud totiž postavíte proti sobě RX 6800 XT a RTX 3080, tak s aktivním SAM může mít AMD zásadní výhodu. NVIDIA se proto snaží slíbit, že něco podobného nabídne také, i když neví kdy, zda to vůbec bude fungovat atd. přitom si myslím, že to není NVIDIA, která by měla tuhle technologii vůbec vyvíjet. Počkat bude muset na Intel a AMD, až ty tento systém zpřístupní v rámci svých platforem a NVIDIA bude muset přizpůsobit design svých GPU jim. Opak jaksi nedává smysl.

Jak ale říkám, princip, na jakém AMD Smart Access Memory funguje, se podle mě v dalších generacích rozšíří „univerzálně“, protože prostě dává smysl. AMD má dnes tu výhodu, že stále jako jediný výrobce vyrábí platformu výkonných CPU, GPU i čipsetů jako celek, což NVIDA není vůbec schopna nabídnout. AMD tak má prostě náskok a možnosti, jak to FUNKČNĚ a BEZPEČNĚ nasadit jako první. Nesmyslím si ale, že bude blokovat tuhle technologii, pokud bude možnost ji používat v GPU obecně. V tuto chvíli je to jen první generace tohoto konceptu, který je stále ve vývoji, proto je funkčnost a podpora řízeně omezena. Nové polo-oficiální prohlášení NVIDIA tedy berte tak, že je to jediný způsob, jak uklidnit její investory a své uživatele, protože v tuto chvíli NVIDIA není schopna podobnou funkci nabídnout.

Což je problém, když jejím zapnutím v jinak vyrovnaném souboji nových grafik, najednou AMD získá navrch. Těch několik % prostě bude hrát roli a NVIDIA to ví, takže marketingově dělá vše proto, aby zákazníky přesvědčila, že bude mít něco také, i když teď nic nemá a mít možná bude až u té další generace GPU. To ale samozřejmě nemůže oficiálně přiznat.   

Jak tedy říkám, podle mě bude rozumně podobná funkčnost součástí další generace NVIDIA grafik hlavně proto, že ji AMD a potažmo Intel, prostě zpřístupní obecně. Ale zatím je to jen má spekulace. V tuto chvíli spolehlivě tahle technologie funguje a bude fungovat jen v případě kombinace AMD RYZEN 5000 + Radeon RX 6000 + X570/B550, potřebujete k tomu i aktualizovaný BIOS, a musíte ji ručně zapnout. Současně žádná hra ani aplikace není nijak optimalizována a s touhle technologií a jejím využitím tedy ani nepočítá. Jakékoliv přínosy jsou tak zatím jen příjemný bonus. Potenciál tu ale prostě je a s náležitými designovými úpravami nových generací CPU a GPU není samozřejmě důvod, proč by neměla podobná technologie fungovat v budoucnu v rámci Intel a AMD platformě obecně. Ale to zatím jen hádám … vývoj všeho je na začátku, AMD je u toho prostě jen jako první, protože ty možnosti má už dnes.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
brutulus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 570 2020-11-13 14:05:46

Tak nevím kde je pravda, ale někde jsem četl, že tato funkce bude fungovat jen na deskách 570 a na B550 ne.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vo svete MS Windows 2020-11-13 14:32:13

Vo svete MS Windows len na 500-ových čipových sadách, V GNU/Linuxe to dalo AMD voľne k dispozícii v roku 2015!!!
nVidia to doteraz ignorovala, teraz ohlásila, že urobí podporu


Citace:

10-28-2020, 060 PM
There is AMD Smart Access technology when pairing RX 6000 series GPUs and Ryzen 5000 series processors. At the moment this does not appear to have any Linux support. (Update: It turns out the functionality does work on Linux as it amounts to resizable BAR support.)

Odkaz
Citace:


agd5f
X.Org ATI Driver Developer

Join Date: Dec 2007
Posts: 3404


10-28-2020, 11:26 PM
Smart Access Technology works just fine on Linux. It is resizeable BAR support which Linux has supported for years (AMD actually added support for this), but which is relatively new on windows. You just need a platform with enough MMIO space. On older systems this is enabled via sbios options with names like ">4GB MMIO".


Odkaz


Citace:
Resizeable PCI BAR support
Message ID 5662C61F.50303@amd.com
State New, archived
Headers show
Commit Message
Christian König Dec. 5, 2015, 11:10 a.m. UTC

Odkaz
petrM78 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:22:20

no tak v tom pripade ten clanek tady je docela prestreleny a tahle featura muze klidne fungovat s jakymkoli cpu a gpu jak rika NV, kdyz je to jen zapnuti standardni funkce PCIE...maximalne s pcie4 muze mit vetsi prinos nez s pcie3, ale to je tak vsechno...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:52:18
avatar
článek není nijak přestřelený, článek ti říká, že teoreticky by se mohla funkčnost rozšířit, až to bude všechno otestované a vyzkoušené ...

v článku to máš všechno napsané, jen to někteří zjevně nečtete ...
petrM78 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:55:30

clanek rika ze nvidia rozjizdi akorat marketing a pak ze nema svoji platformu. nic konkretniho o zadne funkcionalite, coz je pochopitelne, protoze amd taky zadne podrobnosti nesdelilo a pak jen nejake spekulace, jaka to je mozna spesl feature nove platformy co potrebuje mozna HW a komplet platformu od jednoho vyrobce. pritom kolega nade mnou tady cituje primo vyvojare od AMD, ktery rika ze SAM vlastne neni nic jineho nez marketingovy nazev pro existujici funkcionalitu co pcie a linux roky umi a co je relativne nova na windows:
Citace:
Smart Access Technology works just fine on Linux. It is resizeable BAR support which Linux has supported for years (AMD actually added support for this), but which is relatively new on windows.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:57:39
avatar
článek říká v tuto chvíli je to ze strany NV marketing a vysvětluje proč ...

současně mám v článku napsáno, jaká je asi budoucnost této technologie, tedy že to bude běžný standard pro všechny (což je ale zatím spekulace) ...

Jinak ukažte mě tu technologie NV a pošlete mi prosím ovladače a vše, abych to ohl toho 18.11. otestovat pokud tvrdíte, že to co teď NV říká není jen marketing a tu technologii má ...
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 09:35:43

Taky si myslím, že se jenom pro PCI registry zvedají čtecí bloky z 256MB na 512GB VRAM (2^28 -> 2^39 bit).
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 11:26:46

Čteme, ale je to zbytečně dlouhé a opakují se tam věci, tak se pár informací ztratí, jak se čte mezi řádky...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 11:32:13
avatar
Taky mě občas překvapí nová informace v tom 300x zvopakovaným balastu Až se mi tomu občas nechce věřit.
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:25:39

pokud jde o funkcionalitu PCI sběrnice, proč je nutné šahat do biosu?
úžasný George [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 14:39:59

Kazdopadne je blbost toto zpristupnit konkurenci.

NV by to nikdy neuvolnila jako pysX apod.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:05:36

Myslím si opak. AMD by to mělo zpřístupnit. Technologické záležitosti jsou pod drobnohledem a jistě by to komunita ocenila. AMD je teď v dobré kondici a mělo by být velkorysé.
Stejně určitě existuje mezi AMD a Nvidií určitá dohoda, která je skrytá skalním fandům, ale protože je výhodné držet fanoušky v určitém napětí, tak se to neprezentuje.
Je to podobné jako konkurence mezi PS5 a XBOX X, kde se domluvily na stejném představení konzolí a ono to jde když se chce. Prostě nevidíme do podprahového fungování konkurencí. Stále si myslím, že AMD, Intel, Nvidia, Microsoft, Sony jsou "dohodnuté" jak komunikovat s trhem, který je na oko "rozvrácený" a přitom je skutečnost trochu jinde.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 19:45:26
avatar
Myslím, že aspoň nějakou dobu by to AMD mělo nechat jako exkluzivitu. Z pohledu marketingu jedině dobře. Pak, třeba za půl roku to pustit na všechny své grafiky, bez ohledu na platformu "pod" grafikou (mb/cpu).
Obzvlášť pokud je pravda, že na Linuxu je to podporované obecně již dlouhé roky.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:29:19
avatar
AMD nemá důvod to nezpřístupnit, pokud to ale bude spolehlivě fungovat. je tu stále hodně neznámých a věcí co se musí otestovat ...

samozřejmě pokud by to bylo obráceně a NV měla platformu, pak by byly na místě otázky, zda to někdy zpřístupní ke konkurenci. AMD ale s tím problém mít nebude. V tuto chvíli to ale prostě je udělané takhle, protože je to ve vývoji ..
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 17:06:32
avatar
No AMD asi nebude mít moc na výběr, jinak bude za toho zlého a toho využijí všichni trollové a hejtři a určitě nVidia marketing.
LukasL34 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:09:49
avatar
Nemají podobnou funkci nové konzole?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 15:27:59
avatar
mají, což samozřejmě není náhoda ;)
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:57:27

Nikde se to v souvislosti s SMA u PC nezmiňuje, ale konzole by měly podporovat i přímý přístup GPU na disk.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:58:09
avatar
to je něco jiného ;)
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 09:51:38

A nějaké info, jestli se tato funkce dostane i do pc? Třeba by mě to konečně dokopalo pořídit nvme disk
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 18:39:10
avatar
není problém ze strany HW ale SW ... hry s touhle funkcí musí počítat, jinými slovy, tvůrci her musí hru udělat tak aby toho využívala. To má háček ... ne všichni mají NVMe SSD ;) .... samozřejmě s rozšířením nové gennerace konzolí, které tuhle funkci mají, je šance, že se v dalších letech hry postavené na využívání NVMe SSD a přímý přístup GPU k němu, skutečně objeví ..
razor1966 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:30:51
avatar
Ak alternativa od NVIDIE bude fungovat na více platformách bez nutnosti podpory PCIe 4.0, nebude to pro AMD dobrá vizitka.Pokud poskytne to samé na svých existujících kartách, bude v podstatě jasné, že omezení firmy AMD na nejnovější hardware jsou veskrze umělá.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:44:29
avatar
proč ignoruješ to co je v článku, proč je to v tuto chvíli omezeno ....

ta technologie je ve vývoji! není ani v základu aktivní, nemůžeš to pustit jen tak ven a doufat v nejlepší ... v článku je to jasně napsané proč to ignoruješ?
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 19:39:24

Dôvod je podľa mna jednoduchý. Ak by to malo podporu pre ľubovoľne CPU a GPU od začiatku, tak by sa nemohli chváliť nárastom výkonu v porovnani s konkurenciou, ktorá to nemá AMD za to neodcudzujem, podobne veci robi každá firma, keď môže.
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 10:16:57

Mě by zajímalo, jak to zvýší nároky na propustnost, nejspíše to může fungovat i na 3.0 Ale tam je třeba nárůst výkonu zanedbatelný a tak je to předvedeno jen na 4.0 kde to má nějaký přínos.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 11:44:29

Mě přijde, že se neumíš smířit s tím, když někdo neakceptuje Tvůj názor...i když dotyčný mele blbosti, tak Ty by jsi měl být vždycky nad věcí, seriózně a asertivně argumentovat a hlavně se nepouštět do citově zabarvených debat a reakcí typu:

Zase lžete!!!
Proč ignoruješ, co je v článku!!


Potom to vypadá, dost neprofesionálně, umíněně a snižuje to Tvou věrohodnost, jako by jsi nedokázal udržet nervy na uzdě...což Ti v ničem nepomůže...

Hlavně koukej na reakce lidí, pokud v diskuzi má někdo výhrady k něčemu v článku a dostane od dalších lidí x palců nahoru a na Tvou naštvanou reakci dá x lidí palec dolů, tak je čas se nas sebou zamyslet...protože ne všichni jsou blbci...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:26:11
avatar
akceptace mého názoru by byla fajn, ale nepovažuji ji za nutnou ...

co považuji za nutné je aby někteří přestali lhát o tom, co píši a jak píši ...

já si myslím že držím nervy více než na uzdě, prakticky na žádném jiném webu by vám netolerovali tohle navážení se do mě ...

mě subjektivní reakce moc nezajímají, mě zajímá pouze pravda a realita produktů atd.
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:13:40

RTX3060 má už být 12GB (a 6GB pro blbce),
těch 12GB by mělo být optimální kapacitou pro porty z PlayStation 5
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:33:50

Tak fotoba docela dobře zdokladoval, že jde o standard, s jehož zprovozněním/implementací přišlo AMD první, takže žádný div, že jej bude mít i nvidia. Píšu AMD bonusové bludišťáky, že tuto technologii pošťouchla jako první.

Btw, pokud se autor někdy zamýšlel nad tím, proč si o něm lidi myslí, že nemá rád Nvidii. Titulek:
Citace:
NVIDIA marketing se chystá na AMD – pracuje prý na „něčem jako“ AMD Smart Access Memory


Realita: Nvidia zpřístupní po vzoru AMD funkcionalitu přímého přístupu procesoru do paměti VRAM dle specifikace PCIE. O tom tweetnul GamerNexus. Kde že máme tedy ten marketing Nvidie?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:46:45
avatar
to že o tom mluví teď, když nic takového nemá a mít při uvedení RX 6000 nebude ... proto je to marketing ;)

možná kdyby sis vytáhl tu hlavu ze zadku a zkusil neignorovat to co píši a nehodí se ti do krámu, tak bys to pochopil ..

ale tobě se to nehodí ... v článku máš jasně napsáno, že podle mě ta technologie bude v dalších generacích AMD/Intel platforem obecným standardem ... ale to se ti nehodí, proože bys nemohl vykládal ty nesmysly a lži jak tu nemáme rádi NVIDIA ...

každopádně tvůrj očividný FLAME a ignorování toho co skutečně píšu a lhaní o mě je vážně síla ... říkám naposledy, pokud tu někdo bude nadále rozšiřovat lži o tom, že píšeme zaujatě a neobjektivně a ignorovat to co skutečně píšeme, budu BANOVAT ... běžně si dělat FLAME jinam
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 17:24:16

Citace:
to že o tom mluví teď, když nic takového nemá a mít při uvedení RX 6000 nebude ... proto je to marketing ;)


Ale to není prezentace/tweet nvidie, to někdo (GamerNexus) tweetnul svoje interní informace od někoho z nvidie. Spojit si to můžeme jak s marketingem nvidie, zrovna tak jako s tím, že vývojářům v nvidii došlo, že na tohle zapomněli a tak to udělají, aby těch cca 5% získali též. Považuji to spíš za fail nvidie, že to budou zprovozňovat až jako druzí a toto není nic jiného než přiznání. Navíc že to AMD má a v tom tweetu je to jasně sdělené.

Jinak děkuji za znulování aury, ale nevím za co. Podsouváte mi něco, co jsem nenapsal.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 18:41:49
avatar
já narážím na načasování té zprávy ;) to je celé ...

jinak v článku jasně píši, že podle mě to AMD otevře všude kde to možné bude, ale časem až se to otestuje atd. navíc tahle technologie prostě teď nemá žádou optimalizaci ...
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 18:47:07

Citace:
já narážím na načasování té zprávy ;) to je celé ...

Ale to pak není marketing, že? To by musely být všechny leaky a novinky, co zde vychází, být brány jako marketing, např. připravovaný AI upscaling od AMD. Už chápete, co tím myslím?

Citace:
ale tobě se to nehodí ... v článku máš jasně napsáno, že podle mě ta technologie bude v dalších generacích AMD/Intel platforem obecným standardem ... ale to se ti nehodí, proože bys nemohl vykládal ty nesmysly a lži jak tu nemáme rádi NVIDIA ...


Za tohle jsem asi dostal auru na 0, já to znovu celé pročetl co jsem napsal a opravdu tam nevidím nic, co by bylo v rozporu s tím, co tady píšete. Tak za co ta aura dole?
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:11:43
avatar
Víte, já taky nVidii nemusím, je podle mě příliš agresivní, je to takovej hajzlík podrazák. Ale neskrývám to, že ji nemusím.
Klidně mi za to dejte auru na nulu, nebo ban, ale zamyslete se nad tím, vždyť je úplně zbytečné s porád dokola hádat o něčem, co stejně neskryjete.

Že nVidii nemusíte je stejně evidentní, jako že dnes už ráno bylo a že teď je večer. Všichni, kdo si tu někdy něco přečetli o nVidii, to ví. Nejste tak zaslepený svým ideálem spravedlnosti a objektivity, aby jste to i vy nevěděl. A je jedno, kolik za to dáte banů a auru na nulu, nic se tím nezmění, stejně to bude z vašich článků čišet.
A já se ptám: Není to jedno? Vždyť to neskryjete, tak proč si to nepřiznat?
Nezlobte se, teď vyloženě obrazně, ale číst zde o nVidii, to je jako vidět týpka mlátit psa říkajíc u toho Srstkovi, jak má psy rád.

EDIT: Ještě dodatek. A klidně dejte někam k bannerům nahoru "máme rádi AMD" a nikomu normálnímu to vadit nebude. Na tom není nic špatného. Je to tu váš web, tak proč se stydět za vlastní preference?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:26:20
avatar
protože to není má preference ... já nikdy nepreferoval značku u ničeho ... já preferuji co nejlepší hodnotu ... poměr cena/výkon ... přístup k zákazníkům atd.

mě nezajímá značka nebo logo, mě zajímá produkt samotný a přístup .... to je má preference ... a mám za to, že to je z našich článků zřejmé ... nemám nic proti Intelu, NV, AMD nebo komukoliv jinému, ale budu vždy kritizovat špatný přístup vůči zákazníkům špatný marketing, špatně produkty nebo nevýhodné produkty, stejně tak budu chválit produkty těchto firem, když budou dobré, za doboru cenu atd. nic víc nic míň ...

značka u mě nehraje žádnou roli ...
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 11:04:29
avatar
Takže chcete říct, že k žádné ze zmíněných značek nepociťujete větší sympatie, nebo antipatie?
Doopravdy jste si nikdy nepřipustil, že by na tom něco mohlo být?

Jinak preference bylo asi špatně zvolené slovo.
...při nákupu drtivá většina kupců volí čistě pragmaticky...

"... a mám za to, že to je z našich článků zřejmé ..."
Víte, to jste asi jediný, kdo "má za to", že to tak je. Vždyť to (s prominutím) stříká už z titulků článků.
Ať říkáte, co chcete, všichni, doslova všichni z vašich článků cítí, že nVidii nemáte rád.

Jestli vám vadí, že vám to lidé pořád říkaji, pak jste jediný, kdo to může změnit. My, jakožto čtenáři, nemůžeme za to, jak ty informace podáváte. Zamyslete se, jestli byste nám to měl věřit - třeba to zvenčí vidíme jasněji, než vy ze své bubliny.
Znám to z vlastní zkušenosti - to co je ostatním jasné, si většinou sám těžko připouštím.

Každopádně vsaďte se se mnou, že ať zabanujete jakékoliv množství čtenářů, nebo jim vynulujete auru, pořád vám to někdo bude předhazovat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 00:44:49
avatar
váš subjektivní pocit a dojem který se nezakládá na objektivní realitě ...

BANOvat je prostě jediná možnost, protože i když vám to píši objektivně, stejně to vnímáte subjektivně a já nejsem schopen váš subjektivní dojem zjevně změnit. Takže co s takovými? proč bych měl trpět že mi tu někdo neustále předhazuje subjektivní dojmy které jsou lživé, o kterých já 100% na beton vím, že jsou to nesmysly nezakládající se na realitě ...?

vy a někteří další máte prostě něco vsugerované a neexistuje síla která by to změnila ... nemohu udělat nic co by změnilo vaše vnímání ...

já vím jaká je realita, mě prostě na značce nesejde a podle toho také píši ....

takže pravidlo které zavedu je, pokud někdo bude tvrdit, že jsem nějak zaujatý pro nebo proti nějaké značce = automaticky BAN. Je to objektivně jediné rozumné řešení, protože já jsem za posledních více jak 10 let vyčerpal všechny možnosti, jak některé z vás přesvědčit, že vaše subjektivní vnímání toho že jsem nějak zaujatý proti/pro nějakou značku .... pokud to někteří nechápou, úplně elementární věci, že pro mě není výhodné být zaujatý pro/proti nějaké značce, není co dál řešit. Vaše subjektivní vsugerované vnímán se nedá změnit žádným objektivním faktem ... neexistuje žádná šance, jak ten váš zvrácený realitě neodpovídající dojem zvrátit ...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 07:30:20
avatar
Kontrolní otázka: Proč má tady exRathanuviel u svého příspěvku cca 16 potažmo 12 lajků a ty Honzo jsi v mínusu? Nemůže to značit, že je něco na tom pravdy??

Ps: co se týče nadpisu. Vím, že by šel napsat jinak, ale chápu, proč je takový jaký je Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:15:30
avatar
neznamená to nic, protože 99% čtenářů nehlasuje ;)

Nadpis je naprosto jasný, není zavádějící ani to není clickbate
Laren [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Není to clickbate. 2020-11-15 22:55:10

Ale clickbait. Když už chceme používat ty english termity...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 17:43:37
avatar
Ano, nadpis je naprosto jasný, není zavádějící a je to facka NV na první dobrou ještě než si člověk přečte první slovo článku...

Pokud to nevidíš, tak jsi opravdu do bubliny své vlastní pravdy zapadl tak hluboko, že už ti není pomoci :-(
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 07:50:44

Ale to je pouze subjektivní a minoritní názor, který uráží spoustu čtenářů...
Proč myslíš že to ti lidé asi dělají?
Jako aby tě nastali? No pár třeba jo
, Ale většina ostatních to dělá proto, že sem chodí ráda a chtěli by změnu k lepšímu... To ale je zbytečné protože diskutovat s betonem nemá smysl...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:16:46
avatar
protože trolové? Odkaz

na mé straně není co měnit, kdybych něco změnil a začal psát tak jak si někteří přejí, pak bych byl neobjektivní a zaujatý, přesně jako mě tu někteří nepodloženě vyčítají ...
Laren [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zkuste si prosím porovnat styl 2020-11-15 22:53:36

na řadě zahraničních velkých IT magazínech. Případně si poslechnout upřímný názor na váš způsob psaní od někoho, koho respektujete/důvěřujete. Já jsem tu chvíli, nepokládám se za nějakého trola a slohovky patřily mezi mé silné stránky. Ale tady jsem si opravdu zpočátku myslel, že to je web spíše pro velmi mladé fanoušky značky AMD. A i kdyby ta preference nebyla tak zjevná a občasné výroky až úsměvné (čert vem chybějící korekturu), tak mi váš styl psaní moc nesedl ani po čase. Na druhou stranu, občas se tu objeví zajímavé informace či testy. Nechci vaši činnost rozhodně nějak shazovat, protože věřím, že to je někdy nevděčná a časově náročná práce a možná to ani není vaše hlavní obživa. Klidně mne označte třeba za trola nebo zabanujte, nicméně realitu tím nezměníte a vypovídat to bude především o tom, do jaké míry si umíte udržet nadhled a jak dokážete akceptovat kritiku. S tím má problémy hodně lidí, obvykle používají útočné reakce/výpady/zesměšňování jako obranu. Pokud jste rozumný člověk (věřím, že ano), tak se prosím zkuste nad tou čtenářskou zpětnou vazbou trochu zamyslet. Zatím mám pocit, že jste zastáncem pouze své pravdy, při kritice se často seknete a otočíte to proti dotyčnému, který to kolikrát myslel upřímně a dobře, aniž by Vám tím chtěl nějak ublížit. Přiznat nějakou nedokonalost, na tom není nic špatného, naopak. Všichni děláme chyby, ostatně to patří k naší lidské podstatě. Hezký den.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 23:03:49
avatar
kritiku akceptuji, ale jen když je na místě, ale já prostě nemohu brát v potaz vaše subjektivní dojmy, které se nezakládají na pravdě a realitě ...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 17:40:48
avatar
amen
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 08:47:17
avatar
BAN není jediná možnost. Je ale jednodušší to prohlásit za flame a hate. Druhá možnost je začít psát tak, aby z toho lidé ten dojem neměli. Články nejsou jen souhrn faktů, ale záleží i na jejich podání. A podle (zjevně nejen) mého názoru právě způsob podání faktů nepůsobí nestranně. A reakce na z exRathanuvielovy strany zcela slušně vedenou diskuzi hodně vypovídá o osobní vyspělosti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:17:24
avatar
subjektivně nemůžeš posuzovat nestrannost ... buď jsou ta fakta podaná jako fakta v souvislostech tedy objektivně, nebo nejsou ....
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 14:18:23
avatar
Nestrannost posuzuji z mého pohledu a tudíž subjektivně. Stejně jako ty nemůžeš objektivně posoudit svoji nestrannost. To, že si to myslíš a neustále to dokola tvrdíš z toho pravdu opravdu nedělá. A říkám pravdu když tvrdím, že vyznění tvých článků na mne nepůsobí nestranně. Lhal bych, kdybych tvrdil opak. Tím neříkám, že je to nutně špatně. Ono je to vlastně úplně normální.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 14:32:09
avatar
jenže to je tvé subjektivní fakty nepodložené hodnocení ...

pokud někdo nemáte relevantní objektivní důkaz, že mé články nejsou nestranné, pak se není o čem dál bavit ... a subjektivní dojem z vyznění článku není důkaz ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 15:37:22
avatar
Stejně jako tvůj subjektivní dojem o své objektivitě. Chtěl jsi důkaz, máš ho mít. Před nějakou dobou informovala řada našich a zahraničních webů o nově objevené bezpečnostní chybě u AMD CPU s názvem Take A Way. Kdy se ta informace objevila na DDworld?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 16:15:59
avatar
je hromada bezpečnostních chyb u AMD i Intelu, o kterých nepíšeme, protože se neustále objevují nové ... píšeme jen o těch zásadních ....

takže pokud má tvůj příspěvek dokazovat, že jsem zaujatý pro AMD a proti Intelu ... takže vyčítáš nám jednu zranitelnost u AMD o které jsem nenapsal .... a co ty stovky zranitelností u Intelu o kterých jsme také nepsali?

přesně tohle je věc e kterou se neustále musím potýkat, vaše zaujatost vůči mě a vymýšlení si věcí je opravdu neuvěřitelná ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 16:20:37
avatar
Půjčím si text od konkurence ohledně zmíněné chyby:

Výzkumníci tvrdí, že napadení CPU pomocí těchto nedostatků je relativně snadné a povedlo se jim to s běžným JavaScriptem v prohlížeči. Změřili, že takto jsou schopni získat data rychlostí až 588,9 kB/s a snížit tak např. náhodnost generovaných čísel, což útočníkům usnadní predikci umístění kódu v CPU a spolu s tím umožní útok (např. i získání šifrovacího klíče pro AES).

Tohle ti nepřijde důležité? Já jsem přesvědčený o tom, že kdyby to bylo u Intelu, tak by se to tady hned objevilo. To není zaujatost ani vymýšlení. To jsou právě věci, kvůli kterým mám prostě dojem, že máš raději AMD.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:23:44
avatar
pořád si mě nevysvětlil, zda ti přijde v pořádku že mlčíme o těch stovkách chyb, které má Intel a nepíšeme o nich, z nichž mnohé jsou označené jako závažné ... tohle ti tedy nedokazuje že jsme zaujatí pro Intel, ale že nenapíšeme o jedné chybě u AMD tak jsme zaujatí pro AMD? ....

tohle zase vadí mě, vaše otevřená neskrývaná zaujatost proti mě, ignorování věcí co se vám nehodí aby to odpovídalo tomu vašemu pohledu ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:57:06
avatar
Psal jsi, že píšete jen o těch zásadních chybách. Tahle se ti nezdá důležitá? Když údajně není potřeba fyzický přístup k PC? Pokud mám být upřímný, tak mne ani nepřekvapilo že o tom tady nebyla ani zmínka. A pořád si myslím, že být to Intel (zase), tak by tady článek s patřičně emotivním komentářem byl.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 18:27:35
avatar
zase odbíháte od tématu ... vysvětlete tohle:

Citace:
pořád si mě nevysvětlil, zda ti přijde v pořádku že mlčíme o těch stovkách chyb, které má Intel a nepíšeme o nich, z nichž mnohé jsou označené jako závažné ... tohle ti tedy nedokazuje že jsme zaujatí pro Intel, ale že nenapíšeme o jedné chybě u AMD tak jsme zaujatí pro AMD? ....


nechcete to vysvětlit, nehodí se vám to do pohledu na mě co?
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 20:12:38
avatar
Tak ještě jednou. Jakou závažnou chybu, které stačí JavaScript jsi u Intelu nezmínil? Těch článků tady bylo tolik, že už se nikdo ani nevzrušoval. V zájmu objektivity by se měly reportovat chyby stejné závažnosti na obou stranách. Pokud je tu článek o chybě Intelu, která vyžaduje přímý přístup k PC, ale o závažnější chybě AMD ani ťuk, tak to prostě na mne objektivně nepůsobí. Některé weby se tomu věnovaly celkem obsáhle.

EDIT: Kam zmizel příspěvek uživatele Dexter1?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 23:12:12
avatar
nevím, protože ty stovky zranitelností které Intel má prostě nesleduji a neinformuji o každé ... já vím, jsem podle tebe zaujatý pro Intel ... kdyby ta zranitelnost u AMD o které píšeš byla tak závažná jak píšeš, bylo by to úplně všude a neustále připomínáno, jako je tomu u Intelu ... zjevně to tak vážné není .... jak říkám, nepíšeme o stovkách zranitelností u Intelu, nepíšeme ani o všech zranitelností u AMD ... všechny čipy zranitelnosti mají .... píšeme jen o těch závažných a hlavně neopravitelných ovlivňující také výkon či stabilitu sytému ....

takže tvůj příklad mé údajné zaujatosti považuji za další subjektivní nesmysl, kterým sis udělal "názor" a je jedno co napíšu, ty už máš vsugerováno, že když jsem nenapsal o jedné věci, jsem proto zaujatý pro AMD i když ignoruješ že nepíši o stovkách zranitelností u Intelu, protože kdyby si to vzal v potaz musel by si nutně dojít k názoru, že jsi mimo ...

takže to ukončíme .... jakékoliv narážky na to, že jsem udajně zaujatý pro AMD a proti někomu považuji za FLAME a SPAM ... 1. upozornění a následovat bude BAN .... já si tu prostě z toho bordel dělat nenechám a vaše utkvělé představy a subjektivní dojmy léčit nemohu, na to jsou speciální doktoři ... mohu vám jen říci, jste mimo. Vás subjektivní pocit a dojem je úplně vedle ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-16 08:38:16
avatar
Takže je to jak jsem si myslel. Dík za potvrzení.
petrM78 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 16:06:37

Citace:
Teprve na ni začala dělat, nemá a nebude ji mít v dohledné době hotovou, neexistuje nic, podle čeho by se dalo usuzovat, zda bude vůbec fungovat, a jak. O nic z toho ale v tuto chvíli vlastně nejde. Je to jen marketingová strategie NVIDIA, jak se vypořádat s něčím, co ona není schopna v tuto chvíli (možná nikdy) nabídnout, a přitom to může mít velký vliv na výsledek

- NV ve tweetu tvrdi ze interne je ta technologie zprovoznena a dosahuje podobnych vysledku jako SAM od AMD. tedy na ni nepracuje marketing, ale vyvojove oddeleni. SAM od AMD zname take jen z jejich grafu a nikdo nezavisli to zatim neotestoval...

Citace:
Jak to chce NVIDIA u současné generace vůbec udělat, když k tomu potřebuje HW kontrolu nad designem a některými prvky AMD a Intel platforem, procesorů samotných atd.
- tohle je spekulace, podle poslednich informaci k tomu nic moc nepotrebuje, jen podporu v OS, ktera je ve windows od roku 2017 (https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/display/resizable-bar-support) a podporu v ovladacich

Citace:
NVIDIA vyrábí jen GPU a jen SW pro ně. Nemá procesory, nemá vlastní platformu. Má jen omezený přístup k některým aspektům Intel a AMD platformy. Přesto bych úplně nevylučoval, že je možné přijít s technologií, která může mít alespoň částečný přínos jaký má AMD SAM.
- NV tvrdi ze tu technologii ma a funguje ji. proc to zpochybnovat?

Citace:
Otázkou je, zda může nějak rozumně fungovat u současných AMPERE grafik. Podle mě bude v jejich případě fungovat jen omezeně, protože při jejich designu samozřejmě s tím nebylo počítáno.
- jen domnenka, NV tvrdi ze tu technologii ma a funguje ji

Citace:
NVIDIA se proto snaží slíbit, že něco podobného nabídne také, i když neví kdy, zda to vůbec bude fungovat atd. přitom si myslím, že to není NVIDIA, která by měla tuhle technologii vůbec vyvíjet. Počkat bude muset na Intel a AMD, až ty tento systém zpřístupní v rámci svých platforem a NVIDIA bude muset přizpůsobit design svých GPU jim. Opak jaksi nedává smysl.
- opet NV tvrdi ze technologii ma a funguje ji, to uz je 3-4 odstavec, kde to tvrzeni NV akorat zpochybnujes

polovina clanku je o tom, jak NV neveris a pochybujes ze s takovou funkci muze prijit. kdyby si misto toho jen informoval, ze NV na necem takovym pracuje, ze to ma mit podobny prinos na vykon a ze to ma fungovat vsude a k tomu dodal, ze se konecne po letech muzem tesit na zajimavy a asi dost tesny souboj grafik ve vsech segmentech, tak by ta diskuze tady vypadala asi jinak.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 16:15:10
avatar
Citace:
polovina clanku je o tom, jak NV neveris a pochybujes ze s takovou funkci muze prijit. kdyby si misto toho jen informoval, ze NV na necem takovym pracuje, ze to ma mit podobny prinos na vykon a ze to ma fungovat vsude a k tomu dodal, ze se konecne po letech muzem tesit na zajimavy a asi dost tesny souboj grafik ve vsech segmentech, tak by ta diskuze tady vypadala asi jinak.


naprostá lež!!! Zase tvrdíte něco, co já neříkám, dokonce říkám opak toho co mě tu podsouváte a to co píši tak záměrěn překrucujete ... poslední upozornění budu udílet BAN ...

v článku je jasně napsáno:

Citace:
Jak tedy říkám, podle mě bude rozumně podobná funkčnost součástí další generace NVIDIA grafik hlavně proto, že ji AMD a potažmo Intel, prostě zpřístupní obecně. Ale zatím je to jen má spekulace. V tuto chvíli spolehlivě tahle technologie funguje a bude fungovat jen v případě kombinace AMD RYZEN 5000 + Radeon RX 6000 + X570/B550, potřebujete k tomu i aktualizovaný BIOS, a musíte ji ručně zapnout. Současně žádná hra ani aplikace není nijak optimalizována a s touhle technologií a jejím využitím tedy ani nepočítá. Jakékoliv přínosy jsou tak zatím jen příjemný bonus. Potenciál tu ale prostě je a s náležitými designovými úpravami nových generací CPU a GPU není samozřejmě důvod, proč by neměla podobná technologie fungovat v budoucnu v rámci Intel a AMD platformě obecně. Ale to zatím jen hádám … vývoj všeho je na začátku, AMD je u toho prostě jen jako první, protože ty možnosti má už dnes.


to že článek je proti NVIDIA je jen ve vaší hlavě, vaše utkvělá představa nezakládající se na pravdě, tu si snažíte upravit tím, že překrucujete co píši a ignorujete co se vám nehodí ... v článku jasně říkám, že nevidím důvod, proč by podobná technologie neměla být obecný standard, ale že NV není ta, která by jej měla vyvíjet, protože nemá platformu. Je to záležitost AMD a Intelu ... NVIDIA prostě o tom jen mluví, protože potřebuje marketingově snížit dopad toho, že AMD to je schopná nasadit teď protože má celou platformu a tedy náskok ve vývoji ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 16:28:58
avatar
V článku je ale jasně taky napsáno i to, co postl petrM78. Takže v článku jsou pochybnosti, že to NV zprovozní.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:26:43
avatar
no pokud nechápeš, že to není na NVIDIA aby to zprovoznila když nemá vlastní CPU a platformu, ale na AMD a Intelu protože ti mají CPU a platformy, tak se není o čem bavit ...

a vytrhávat věci z článku a ignorovat to co se ti nehodí, to se mě hrubě nelíbí ... celý poslední odstavec totálně popírá to co píše, ale to on ignoruje, protože se mu to prostě nehodí ...
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:30:09

Citace:
no pokud nechápeš, že to není na NVIDIA aby to zprovoznila, ale na AMD a Intelu protože ti mají CPU a platformy, tak se není o čem bavit ...


Citace z článku, z toho prvotního tweetu gamer nexus:
Citace:
“The capability for resizable BAR is part of the PCI Express spec. NVIDIA hardware supports this functionality and will enable it on Ampere GPUs through future software updates. We have it working internally and are seeing similar performance results."


Obzvláště ta věta: NVIDIA hardware supports this functionality and will enable it on Ampere GPUs through future software updates.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 18:28:38
avatar
jenže to jestli to bude fungovat nezáleží na NVIDIA, musí to povolit Intel a AMD a vyjít potřebný BIOS není to SW funkce ... je to HW funkce ...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 18:12:13
avatar
@aDDmin: On hlavně postuje, moc toho nepsal. Takže poslední odstavec popírá ty předchozí posty? Teď v tom mám zmatek. Co tedy platí? Začátek článku, nebo konec?
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 18:53:32

Citace:
jenže to jestli to bude fungovat nezáleží na NVIDIA, musí to povolit Intel a AMD a vyjít potřebný BIOS není to SW funkce ... je to HW funkce ...


A když to AMD a intel zablokují, tak to bude nedodržení standardu PCIe a nekalá soutěž?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 23:06:40
avatar
nevím o tom, že by to AMD mělo v plánu blokovat a Intel se k tomu nijak nevyjádřil, takže se tu oháníš nepodloženými spekulacemi ...
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 09:20:36
avatar
"předhazuje subjektivní dojmy které jsou lživé"
Technická poznámka: Rozlišujte prosím mezi pojmy "lež" a "nepravda".

Nepravda: Tvrzení nepravdivé informace subjektem, který je přesvědčen, že je daná informace pravdivá.

Lež: Záměrné tvrzení nepravdivé informace subjektem, který ví, že daná informace je nepravdivá.

Shodneme-li se na těchto (těžce zjednodušujících) definicích, pak:
1. Subjektivní se nerovná lživé.
2. Vlastní přesvědčení o pravdivosti mého tvrzení automaticky neptvrzuje pravdivost toho tvrzení.

No a když si za "tvrzení" v bodě č. 2 dosadíte "já jsem objektivní", pak z toho plyne, že objektivním se nastanete tím, že se objektivním prohlásíte.

Navíc pojem "objektivní" se, ve světle objevů z kvanotové mechaniky, stává v podstatě čistě teoretickou záležitostí.

P. S.: V klasickém pojetí lze za objektivní považovat pouze fakta, která jsou fakty bez ohledu na jekékoliv lidské tvrzení. Např. pojmy "chytrý", "dobrý", "lživý/pravdivý" jsou vždy čistě subjektivní, a to jak z pohledu jedince, tak z pohledu společnosti. Kdežto třeba fyzický objekt "jablko" je objektivním vždy, bez ohledu na to, jak jej nazvete, nebo co o něm řeknete.
Další ne-objektivní pojmy jsou třeba "peníze", "výkon", "dobrý", nebo třeba pojmy "večer" a "ráno", které jsem použil výše.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:19:22
avatar
Subjektivní hodnocení může být lživé

Mé osobní přesvědčení nehraje žádnou roli, já prezentuji fakta tak jak jsou v souvislostech nic víc, nic méně ...

já jsem v pozici, kdy se upínat ně nějakou značku nemohu a hlavně to pro mě není výhodné ... zdržuji si tak subjektivních komentářů, které pokud udělám, tak jsou v článku jasně zvýrazněna ... ale nic nemění na faktech a realitě informací v článku ...
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 10:08:18

-sebecenzura-

Dál to nemá cenu pitvat
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 11:48:42

Takhle se chová člověk, co nemá žádnou sebereflexi, bere si vše osobně a neumí připustit, že by na sobě měl něco změnit, i když mu to hromada lidí říká, ne jeden, ale hromada...takže, je potřeba všechny zabanovat, zbavit se jich...až tu nikdo nezůstane, tak budeš spokojenej asi...pokud je to Tvým cílem, tak budiž...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:21:24
avatar
ne, takhle se chová člověk, o kterém mnozí neustále nepodloženě lžou ...

mým cílem je dělat to co dělám doposud, tedy podávat informace a testovat produkty bez ohledu na logo výrobce a informovat objektivně a v souvislostech jako doposud ...

pokud pro ten klid na tuhle práci budu muset smazat pár desítek lidí z těch desítek tisíců, kteří DDW čtou, pak nevidím problém, nebudu samozřejmě s jedním zkaženým jablkem vyhazovat celý sud ... ale pár zkažených jablek s tím se dá vypořádat ...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 14:01:10
avatar
A proto je potřeba psát 7 příspěvků o tom jak je u tebe vše naprosto v pořádku a ostatní se mílí.

Bude recenze na Godfall?
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 06:37:13
avatar
Líp bych to nenapsal.
TomasM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 16:41:38

Nvidia se pro jednou chce držet nějakého standardního řešení a tady je zase hate, že jde jen o marketing. Pokud to bude fungovat s nějakým znatelným nárůstem výkonu i na Intelu a PCIE 3, tak to bude naopak AMD, co má vendor lock-in.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 17:01:10
avatar
udílím BAN za neustálé lhaní, FLAME a hate ...

v článku je jasně řečeno, proč je to teď v tuto chvíli marketing to co NV dělá ... a nevidím kromě vašich hate žvástů žádný důkaz, že tomu tak není.

stejně tak je v článku jasně napsáno, že podle mého názoru to bude v dalších generacích standard a na NV vůbec nezáleží. Současně je v článku jasně vysvětleno, proč AMD tu funkcionalitu teď omezuje na určité komponenty, proč to není ani v základu aktivní (musíte to ručně zapnout) = protože je to stále ve vývoji!!! Nikde ale není napsáno že to navždy bude jen pro RYZEN 5000+ RX 6000 ... a také určitě nebude. AMD nikdy tyhle věci neomezuje pokud nemusí ...

každopádně vaše FLAME mě nebaví a nehodlám to tady podporovat ... neustále o mě lžete, tvrdíte věci, které jsou v přímém rozporu s tím co skutečně říkám a píši ... HATE na NV je jen ve vaší hlavě a představivosti.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 18:05:17
avatar
ehm, vážně?

Takže malé shrnutí:

Ze zatím dostupných faktů to vypadá tak, že AMD ve svém vlastním stylu (který se mi líbí) protlačila do SW a HW standardů užitečnou funkci, kterou může používat kdokoliv (Resizable BAR), ale zase ve svém vlastním stylu jí marketingově úderně nazvala SMA a odzkoušela a odladila ji zatím pouze pro Zen 3 + RDNA 2. Navíc jí ještě pravděpodobně nemá ani sama úplně odladěnou, když nebude zatím ve výchozím stavu zapnutá.

NV, když viděla, že to ve hrách opravdu přináší takový výkon, tak to v labu zkusila zapnout, protože to její HW dodržující specifikace také podporuje a zjistila, že to přináší podobné výkonové zisky, jako prezentovala AMD.
A tedy aby vzali konkurenci vítr z plachet, svěřili se s tím některým recenzentům.
Teď o tom napsal známý Youtuber a tady se objevil hate článek na NV že se marketingově chystá vrhnout na AMD a přitom nemá nic v ruce

A lidem se tu dávají bany za to, když tato fakta zmíní

Mě to tedy nejvíc připomíná situaci s vydáním NV Gsync, kdy NV vydala Gsync, prezentovala to jako hrozně cool věc a AMD aby jí sebrala vítr z plachet, tak se ihned ozvala, že to její karty zvládnou také s využitím existujícího HW standardu. Také v té době neměli nic v ruce a nic odladěné a trvalo jim chvíli než to dostali na trh a to samé teď čeká NV.
Jediný rozdíl je v tom, že jsem dost přesvědčený o tom že SMA není proprietární technologie AMD (na rozdíl od NV Gsync) a že jediný rozdíl je v tom, že NV ani Intel to nemají vyzkoušené a odladěné a AMD má ve využití toho otevřeného standardu náskok.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 18:37:54
avatar
A ono tě tohle překvapuje?
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 18:53:03
avatar
Já vím no. Vždycky jsem byl nevyléčitelný optimista a už mi to asi zůstane ;-)

Já pořád doufám, že mu dojde, že tohle jsou reakce hodné malého kluka kterému někdo rozkopal bábovičku a povznese se nad to...
Nedávno tu vydržela skoro celé 2-3 týdny rozumná diskuze bez obviňování ze lží a ze začínání flame, tak už jsem si začínal dělat naděje a ono zase nic :-(
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 18:57:32
avatar
To totiž nevycházely žádný podobně ražený články.

Mimochodem k tématu koukám na testy onoho SAM a tady je to diskuze jak blázen a ono to dá ve 4K 1-2 FPS Někdy 3 a někdy taky -3 Jak ve které hře. A taky hodně záleží na rozlišení ( VE4K je to asi nejstálejší) Takže opravdu něco co musí člověk mít . Takže v kontrastu s tímto zjištěním se na to mohla nvidia klidně vysrat s prohlášením, že to je stejně ztráta času
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-18 19:08:42
avatar
Jo, dokud to nějaká hra nezačne cíleně používat, tak to asi žádné velké přínosy mít nebude.

Proč by to měla NV ignorovat, pokud to dokáže nabídnout taky? Každé procento výkonu se hodí a zrušit konkurenci plusový bod, že mají něco navíc, se hodí dvojnásob ;-)
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 21:08:39

Můj názor na to co se děje v diskuzi:

1) DD vím, že je to otravný když tě jedni a ti samí lidé neustále chytají za slovíčko, ale třeba konkrétně Majklos si teda zrovna za tohle znulování aury/případně hrozící ban nezasloužil. Rýpání SkorpyLP mi přijde horší, protože si lidově řečeno nevidí do huby (sčítám mu to i za příspěvky pod jiným článkem). Majklos oproti němu v příspěvcích argumentuje.

2) Kritici DDho vy si zase uvědomte, že DD je člověk a při určitý hranici mu rupnou nerFy, takže slovíčkařit pokaždý za jakýkoliv situace taky není fér.

Hodnocení článku:

1) DD ten nadpis je opravdu moc, to na IT web nepatří. Od druhého odstavce vše OK.

2) Jasně ,že je to marketing, ale ten by v tomto případě dělala každá firma, je to naprosto běžná "tržní" záležitost. To, že to zatím nemá, není zásadní sdělení. Zásadní sdělení je: pracujeme na tom a budeme to mít. A jelikož by to byl skutečně jasný marketing tak to NV vypouští přes ve světě známá jména, která můžou oficiálně tvrdit, že nemají s firmou NV nic společného. Nic jinýho bych v tom nehledal. Já řídit NV ,udělám to taky tak.

3) Uvítal bych článek, který by téma Smart Access Memory více rozpitval. Samozřejmě tehdy až bude otestováno i co to konkrétně přináší za bonus k výkonu.

PS: Omluva za delší příspěvěk.

EDIT: Nechápu kam se mi to zase přilepilo. Toto jsem plánoval umístit až pod příspěvěk od Majklose v 18:11:48
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 19:18:37

Děkuji za zastání
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:44:49
avatar
já o některých věcech zatím psát teď v tuto chvíli nemůžu ;) dejte tomu pár dní ;)

jinak samozřejmě test té technologie a informace kolem budou ...

BTW: k diskusím: já jsem se vyjádřil velice jasně. Diske o věcech super, jiný názor nevadí, ale tvrzení o tom že tu fandím jedné značce apod. považuji za FLAME ... platí to pro všechny. Zdržete se diskusí o mě a o subjektivním pocitu z toho jak tu údajně pro někoho nebo proti někomu píšeme a nebude problém. Nikdo nikdy nepředložil jediný objektivní důkaz že bych proti nekomu nebo pro někoho psal, je tu jen hromada subjektivních keců a já tímhle prostě neohdlám ztrácet další roky zbytečných diskusí a nenechám si tím kazit diskuse na webu ...

strávil jsem mnoho let v diskusích přesvědčováním lidí, že co píší o mě jsou nesmysly .... vypadalo to takhle: já předložil objektivní argument proč nemám žádný zájem v tom být neobjektivní a pro někoho nebo vůči někomu zaujatý ...

za pár dní ten samý človek zase tvrdil to samé a tak dokola ... takže trávit roky tou stejnou diskusí, koho to má bavit?

jestli někdo nechápe, že v mé pozici je opravdu výhodnější být objektivní a nezaujatý pro jedu značku a že zaujatost pro jedno logo mě neuživí, není šance mu to vymluvit ... já prostě beru peníze za podporu od všech značek, vyjma NVIDIA která nám hází klacky pod nohy, mě podporují všichni včetně Intelu. proč? protože vědí, že jsem vůči všem produktům objektivní, to ví i NV (to je ten problém mezi námi) a proto se mnou nespolupracuje, já prostě neumím přejít když mě někdo věší bulíky na nos, protože ví, že já budu ten její často přehnaný marketing a zveličené sliby objektivně kritizovat, výrobce grafik ale nemají potíž protože ví, že jakýkoliv produkt i když má NV komponenty ohodnotím objektivně včetně doporučení to je můj přístup ...

mě prostě logo a marketing nezajímá, zajímá mě jen produkt samotný a přístup k zákazníkům, nic neprodávám nespolupracuji je s jedním výrobcem. když zítra přijde NVIDIA a nabídne mě peníze za reklamu s bannerem "NVIDIA je nejlepší" klidně ho vystavím, je to jejich soutěž. Ale nikdy nebudu od nikoho brát peníze za "skrytou reklamu" tedy chválit něco nebo pomlouvat něco v recenzích a aktualitách ...

pokud má web fungovat, potřebuji podporu všech (nebo většiny) a je to pro mě tak mnohem výhodnější než údajně psát pro jednu značku, jak to tady nesmyslně někteří pořád omílají ... 10 výrobců je lepší než 1 ... přepočtěte si to na peníze a množství produktů a snad pochopíte, co je pro mě lepší ...

samozřejmě úplně nejlepší by bylo dělat to co někteří, tedy ignorovat a přecházet agresivní marketingové vystupování speciálně u jedné společnosti, ale to já prostě neumím .... vadí mě to, protože to ovlivňuje přístup k zákazníkům a ten produkt samotný
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:57:39

Citace:
Nikdo nikdy nepředložil jediný objektivní důkaz že bych proti nekomu nebo pro někoho psal, je tu jen hromada subjektivních keců a já tímhle prostě neohdlám ztrácet další roky zbytečných diskusí a nenechám si tím kazit diskuse na webu ...


Já jsem Vám jeden příklad, proč já si myslím, že si to o Vás hodně lidí myslí, napsal a dostal jsem auru na 0 a nějaký podivný argumentační faul o něčem, co jsem neřekl. Vážně jste nikdy neměl ani trochu stín pochybností?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 13:24:06
avatar
myslet znamená houby vědět ... to je má připomínka ke všem, kteří si to myslí ...

to je rozdíl mezi námi, já vím jaká je realita DDWorld.cz a co dělám, vy si myslíte že víte ...

kdybych měl jediný stín pochybnosti, kdyby mě někdo dokázal že nejsem objektivní tak udělám to, že celý DDWorld.cz web vypnu a smažu ... já si prostě na své objektivně a svém přístupu zakládám a nehodlám být jiný. objektivní přístup, jasný přístup a informování v souvislostech bez ohledu na to co se někomu líbí nebo nebo ne, je vše, na čem mě záleží ...
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:06:46

Citace:
to je rozdíl mezi námi, já vím jaká je realita DDWorld.cz a co dělám, vy si myslíte že víte ...


No ve Vašem vnímání reality žijeme v téměř normální době, jak jste napsal v jiném komentáři pod diskuzí. Odkaz Takže tím jste dost dobře prokázal, jak vypadá "objektivní realita" podle Vás.

Jinak díky za urážky, to je pohoda, já je přejdu. Někdo musí být ten slušnější.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 23:13:27
avatar
já nikoho neurazil .... jen jsem řekl jak to je. Buď to víte a máte pro to důkazy jako já, nebo si to jen myslíte, a tedy nevíte ... subjektivní dojem není důkaz.
razor1966 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 19:03:39
avatar
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 19:12:39
avatar
Ano, AMD smart access je založeno též na resizeable BAR support (to je fakt za který snad banán nedostanu ale člověk nikdy neví ) a proto si to může AMD takto "snadno" dovolit u platforem, které celé kontroluje.

Nicméně, mě jako pragmatického bastarda a potenciálního kupce celé této hezké platformy spíš zajímá jaká bude podpora Day1 - tzn. toho 18tého si koupím RX6800 , budu mít i desku s procesorem bude mě to fungovat? Už jsou ohlášené nebo dokonce vydané BIOSy na to? Případně jestli už takové BIOSy byly zaslány alespoň redakcím (snad tahle blbost není pod NDA, když už to na předváděčče AMD bylo). Jak to vypadá v samotném BIOSu - jmenuje se položka "resizeable BAR support" nebo "AMD smart access" ? Default bude on/off? Co ty rumory o X570 only, můžete je vyvrátit (tzn i B550)?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 20:32:46
avatar
Pokud bude mít RYZEN 5000 + RX 6000 tak jen potřebuješ podporovanou desku s aktualizovaným BIOSEm a zapnout to nastavení a pojede to ... mělo by to jet na X570 a B550 ale je samozřejmě potřeba ten nový BIOS
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-13 22:51:22

Celá ta SAM zjevně stojí pouze na odstranění historických omezení GPU komunikace na PCI-E slotu. Nic víc. Dnes vyšla celá řada článků, která to osvětluje. Stačí změnit specifikace PCI-E (které s tím zvednutím limitu nad 256 MB ostatně počítají, není to věc nemožná), a je to vyřešeno pro všechny.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 10:41:55
avatar
Teď trochu z jiného soudku - RX 6000 je PRÝ v UK připraveno (zatím) 200 ks. Ano, pro celou Anglii (Odkaz)

https://www.youtube.com/watch?v=SH7N5eRkGMU&t=21

Ale zatím je to velmi úzce profilovaná informace...
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 18:03:36

Evidentně se v době koronaviru vše produkuje manufakturní formou, protože jinak si ten nedostatek nedokážu vysvětlit.
Konzole to samé - ale je zajímavé, Xbox series S je všude skladem.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 18:56:30
avatar
No třeba to ještě nebude tak hrozné.
Ale docela by mě zajímalo, jaké objemy má AMD nasmlouvané u TSMC pro výrobu RX 6000...
pepezdepa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 17:34:03

Doufám, že ty ubohé počty jsou jen kachna. Celý podzim jsem se cpal jen otrubami, abych si našetřil dvacku na grafiku, abych nakonec zjistil, že se až do jara žádná relevantní nepůjde dát pořídit.
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 20:32:18

Nám třeba dodavatel pfa materiálů už v říjnu oznámil, že do konce roku nemáme nic čekat...
Na aktuální projekt mi slíbili 6 svářečů, tam tak 4 denně dorazí. Na montáž slíbili 4 a občas přijde jeden...
Stačí aby se to takhle podělalo v části výrobního procesu a je to v háji celé, obzvláště když není k dispozici alternativní dodavatel.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 21:00:27
avatar
Bylo mi tu řečeno že nynější situace není ničím zvláštní.

Lidé schopni myšlení však vědí, že je to úplně jinak. A aktuální situace zasahuje úplně do všeho.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 21:37:07

Je třeba vyčkat toho 18.11 zda bude AMD vydávat paperlaunch karty jako Nvidia.
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-14 22:08:49

Je to divné, ale v tom komentáři, kde DD píše, že ta současná situace je "skoronormální", dostalo více + než -. Já jako nevím, kde ty lidi pracují a co dělají, ale jestli si někdo nevšiml masivního přesunu lidí na HO a zastavení značné části ekonomiky a odvětví, resp. to považuje za malou odchylku od normálu, pak už asi nevím, co by se muselo dít, aby to šlo považovat za nenormální stav.

PS: To není obhajoba Nvidie a malých dodávek GPU! To je připomínka toho, že se totálně změnilo nacenění všech IT položek pro consumer segment od procesorů přes notebooky až po webkamery a dokonce v některých případech došlo i na úplnou nedostupnost. V jednu chvíli bylo docela hardcore sehnat "blbou" webkameru pod litr.
Laren [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Současná situace na prd... 2020-11-15 00:24:27

...která trvá už rok, výrazně krom jiného narušila logistiku, především leteckou, ale i lodní. Bylo by divné, kdyby se všechny (a že jich je) letošní negativní vlivy nějak výrazně neprojevily. Nečekám, že to příští rok bude nějak lepší. A přitom ten rok 2020 zněl tak krásně .
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 01:21:00

Bude hůř ... nechci malovat čerta na zeď, ale vše spěje kamsi kde slunko nesvítí. V horizontu x let dopředu nás nečeká nic hezkého. Počínaje mentalitou až po ekonomické problémy. Paradoxně média, které na oko škodí drží ten kultivovaný svět v bezválečném stavu. Je to ale dlouhodobě neudržitelné a rok 2020 je jen začátkem
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-15 08:19:56

Situce je skoronarmální.

Např. bylo celé roky běžné, že nebyl problém sehnat nejlevnější notebooky za 6-7 tisíc Kč s DPH (typicky z řady HP 2xx), nyní je částka skoro dvojnásobná.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšel Mass Effect Legendary Edition! A je to pecka.
Vyšel Mass Effect Legendary Edition! A je to pecka.Friday, 14 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1452x
Komentářů: 15
Stargate: Timekeepers – nová hra s tématikou StarGate!
Stargate: Timekeepers – nová hra s tématikou StarGate!Wednesday, 12 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1547x
Komentářů: 7
DLC Wrath of the Druids pro AC Valhalla. Jaké je?
DLC Wrath of the Druids pro AC Valhalla. Jaké je?Wednesday, 12 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 588x
Komentářů: 0
Hráči natočili film lepší kvality než Hollywood :)
Hráči natočili film lepší kvality než Hollywood :)Tuesday, 11 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1599x
Komentářů: 5
Filmový VENOM 2 v první ukázce. V kinech letos.
Filmový VENOM 2 v první ukázce. V kinech letos.Monday, 10 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 926x
Komentářů: 2
Metro Exodus Enhanced – Ray tracing efekty v lepším
Metro Exodus Enhanced – Ray tracing efekty v lepšímMonday, 10 May 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1054x
Komentářů: 13