PREVIEW: AMD Radeon RX VEGA 64 je v ČR! DDWorld.cz má očekávanou kartu na český test Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 12 srpen 2017
altPodařilo se nám do ČR dostat jeden kousek nového Radeon RX VEGA 64, který pro vás již testujeme.

 

 

 

 

 

Dělat v ČR technologický HW magazín je stále náročnější a méně zajímavé, protože některé produkty k nám výrobci nechtějí na testy vůbec posílat, jelikož jsme údajně malý trh. Naštěstí v případě velmi očekávané nové Radeon RX VEGA 64 se podařilo jeden kousek do ČR přeci jen dostat a AMD tak tentokrát myslí i na české uživatele, a díky tomu bude alespoň jeden test této zajímavé nové grafické karty, která vrací AMD a konkurenci do vyššího segmentu, i v češtině. Na DDWorld.cz už kartu pilně testujeme, ačkoliv termín je hodně šibeniční a AMD nám nenechalo moc času. Nicméně snažíme se ...

Dnes nám AMD dovolilo udělat krátké preview, ve kterém vám ukážeme, co jsme to vlastně dostali na hraní. Jak už víte, existuje celá řada Radeon VEGA grafik. Ty herní (těch je mimochodem výrazná menšina proti počtu profesionálních a výpočetních verzí) se jmenují RX VEGA a v základu jsou zatím dva 8GB modely. RX VEGA 64 a RX VEGA 56, číslo v názvu přehledně označuje počet aktivních jednotek ve VEGA 10 grafickém jádru.

Aby to nebylo tak jednoduché, AMD uvádí hned tři verze modelu Radeon RX VEGA 64. Tou nejvyšší s nejvyšším taktem je referenční model vybavený parádním AiO, tedy vodním chlazením. Je nejtišší, nejvýkonnější, nejžravější a také nejdražší. Bohužel testovacích verzí této karty je velmi málo a do ČR se nám ji dostat nepodařilo.

Druhou verzí je „speciální limitovaná edice“, která má hliníkově stříbrný kryt chladiče a podsvícené horní logo (kostku). Tuto kartu také nemáme, ale od běžné referenční verze se parametrově a výkonem nijak neliší, liší se jen designem a o 100 dolarů za to vyšší cenovkou. Tento model je navíc jen kusově omezenou edicí, a tak bude k dispozici jen po velmi omezenou dobu. Karta, kterou jsme dostali je tak ta běžná referenční edice RX VEGA 64, kterou si budete moci koupit i za onu ohlášenou nejnižší základní cenu 499 dolarů (cca 13 500 korun vč. DPH).

Pokud se vám líbí to velmi nápadité krásné balení, které vám ukazujeme, tak máte smůlu. Jedná se o exkluzivní prezentační novinářské balení. Běžně dostupné karty v obchodech mají běžné balení jednotlivých výrobců, v jakém se obvykle grafické karty prodávají.

To naše je zvláštní a obsahuje pár extra věcí. Tou nejtěžší je znak VEGA ve skleněné kostce. K čemu to je, se mě neptejte :). Potěšil ale jeden vzorek celého čipu VEGA 10 s 2x HBM2 na interposeru, což je pěkný suvenýr pro technologické nadšence. A balení obsahuje ještě několik dalších drobností.

Vás všechny ale určitě hlavně zajímá samotná grafická karta, tedy referenční RX VEGA 64 8GB HBM2, která v této černé verzi bude běžně na trhu vůbec nejčastěji. Co tedy dostanete? Co mě překvapilo, je poměrně značná hmotnost karty. Mám tady na srovnání referenční Radeon R9 290X a při podobné velikosti karet, kdy u R9 290X je na PCB podstatě více věci, zatímco RX VEGA má třetinu PCB prázdné, a zdánlivě podobné konstrukci chlazení je VEGA výrazně těžší.  

Částečně se na tom podílí určitě zadní backplate, protože jsem ale slíbil, že kartu nebudeme zatím rozebírat, neboť na rozdíl od zahraničních youtuberů máme kartu jen půjčenu a musíme ji funkční vrátit, tak nevím, jak vypadá chlazení uvnitř. Docela bychom se rádi podívali, ale slíbil jsem AMD, že našemu redaktorovi, který tu kartu jako obvykle u nás testuje, schovám šroubováky :). Zatím vám nesmím říci, jaká je v praxi, na to NDA stále trvá. Řeknu jen, že funguje :).

Kartu nicméně testujeme, i když AMD zrovna dnes vydalo další ovladače, a je opravdu velmi málo času a nechceme to odfláknout (jsou tam minimálně dva módy které prostě musíme kompletně otestovat), i tak ale vydáme test velmi brzy a očekávat ho můžete v horizontu několika málo dní. To už vám budu moci prozradit jaký je výkon (je v souladu s reálným očekáváním ve všech ohledech). Co mě osobně zajímá více, bude skutečná reálná cena a dostupnost karty v obchodech (o tom, jak to bude v ČR se speciální zvýhodněnou sadou se slevami na CPU, desku a monitor, už také vím a řeknu v pondělí). AMD se snaží zajistit nějaké grafiky za skutečně uvedené doporučené ceny, obchodníci a distributoři nicméně se už teď snaží tlačí ceny vzhůru (výrazně). Každopádně současný problém je, že RX VEGA je sice herní karta, ale víme, kdo dnes herní grafiky AMD Radeon kupuje takovým způsobem, že reálna cena stoupá kvůli extrémnímu zájmu do nebes a na domácí hráče i tak nic moc skladem nezbývá a výrobci prostě nestíhají dodávat karty na trh.

Nová Radeon RX VEGA je za oficiální cenu výborná herní grafika, v podstatě, pokud máte FreeSync monitor tak konečně karta, kterou prostě musíte mít a nemá konkurenci Jestli chcete ještě něco výhodnějšího, tak Radeon RX VEGA 56 bude velmi zajímavá. Jenže situace na trhu s grafikami je taková, že je vlastně úplně jedno, jaká je nebo není RX VEGA jen co by herní grafika, kolik stojí či jak si vede ve hrách proti konkurenci. Pokud bude současně i výbornou výpočetní (což je) a skvělou těžební kartou (což se bojíme že bude také) .... Nelze oddělovat od sebe jen herní výkon a jen výpočetní výkon, dnes je univerzalita použití vyvažována zlatem. Já už vím, jak se věci mají … jednu dobrou zprávu bych měl, výrobci grafik se opravdu snaží dostat RX herní grafiky k hráčům a mají překvapivě hodně karet (a je to velké vydání) už připraveno k prodeji. Snažíme se sehnat na test také RX VEGA 56 (nejspíše ale až v nereferenci) a také vodou chlazenou verzi RX VEGA 64, ovšem tu jako referenční edici výrobci propagovat, a tedy půjčovat, moc nechtějí. Uvidíme, snažíme se, ale jako český magazín máme kvůli velikosti našeho trhu omezené možnosti ...

Nicméně velmi brzy vydáme první český test AMD Radeon RX VEGA 64, kterou zde máme a která bude brzy i v českých obchodech dostupná, a dozvíte se tak vše potřebné. Vega je tak konečně zde :), sledujte dál …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 48
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 21:52:10

Tu skleněnou kostku lze prosvětlit led diodovým nasvěcovačem.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 21:57:34
avatar
no to vím, ale pořád nevím k čemu to je dobrý
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:57:50
avatar
Ono to je na psychiku, ako dojem, že niečo navyše - pridaná hodnota. V skutočnosti to bude akurát zaberať miesto na stole...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 23:11:55
avatar
aha, no v běžném balení to není
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 00:12:44
avatar
takže miesto pre užívateľov ušetrené, to neplatí pre túto vzorku, takže príde na moje slová, keď to bude treba utierať od prachu , či kôli manipulácii posúvať (ak je to dané na PC stolík). Ako nie som proti tomu, sám mám podobné sklenené okrášlenia na stolíku, len hlavne mi to príde moc rozmerovo, ako keď si tú kocku porovnám na obrázku oproti veľkosti GPU...
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ta kocka 2017-08-14 08:38:13

signalizuje nove ovladace pre Vegu, vzdy, kedy vyjdu nove obvladace prew Vegu pre Windows zmenu farbu,..
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 08:44:00
avatar
není to třeba prostě jen těžítko na papíry ?
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 09:31:15
avatar
Asi referenční chlazení hodně fouká, tak když máte nějaké dokumenty za počítačem hodí se těžítko...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 21:59:30

Ta vega 56 bude teda az o mesiac? Na anandtechu mali u nej v tabulke tiez 14.8., tak ci to nebol len nejaky ich chybny obrazok. Tato karta ma zaujima viac.
Inak ale absolutne sa mi nepacia predobjednavkove ceny a asi bude len horsie...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:46:33
avatar
testy budou, jestli i dostupná karta v obchodech nevím, myslím že spíše později ...
Lukar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 14:11:48

Vega 56 by mala byt v obchodoch az 28.8. aspon tak som to niekde cital.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:06:55
avatar
Tak konečně se to trochu hýbe, palec hore
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 08:33:45

Neteš sa ak aj náhodou bude dostupná tak cena bude extrémna viď rx570 od 300 do 350 eur ...toto má podla ich teórií 3násobný miningový výkon ako 570 čiže pod 1080ti s cenou pravdepodobne nepojde ...mna dostal tento nástrel ceny Odkaz
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 10:11:45
avatar
Já jsem rád, za to že dorazila ..... cena to je věc jiná
Nephilim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 18:41:44
avatar
ITSK? tam aj niekto niečo kupuje?
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 10:57:41
avatar
Defakto identicke RX 4xx se daly sehnat za krasne ceny skoro rok, RX 5xx se prvnich par tydnu taky daly sehnat jeste za normalni ceny. O nastupujici vlne miningu psaly vsechny hw weby. Kdo zavahal ma smulu, ale vyvoj situace se dal predvidat. Jak to bude ted je otazkou, muze to byt i jeste horsi, ale ja se domnivam, ze ta mining vlna uz ma spicku za sebou a pokud se budou masivne vyprodavat vegy, tak se zacnou aspon objevovat nizsi RXka
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 21:18:05

Špičku za sebou? Microsoft začal niečo vyvíjať na eth, bitcoin presiahol 4000 dolárov toto len tak neskončí
jfb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:44:14

TO ano, ale je to náročnější a náročnější, takže se přestávají vyplácet 4GB karty. A pokud Vega opravdu má až 3násobný výkon Polarisu, tak sice Polarisy nikdo vyprodávat hromadně nebude, ale nové karty do minigu budou jen Vegy.
Lukar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:50:16

Popravde tiez ma teraz viac zaujima dostupnost cena a nereferencky, o vykon strach nemam, ten by mal stacit vacsine hracom, testy si samozrejme skuknem asik toho bude plny web.
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-12 22:53:36
avatar
Nikdy som to zatiaľ nenapísal, ale to logo pre Vega grafiky obecne je najjednoduchšie ako môže byť a žial, v tomto prípade neplatí, že v jednoduchosti je krása.

Vadilo mi dizajnovo na GPU samotných, ale urobia ešte z toho kopec nálepiek rôznych veľkostí + ten prídavný suvenír...ach jaj, už tu vidno na logu, že sa šetrilo , lebo Ryzen logo je ešte fajn.

A k záveru komentu, aby som len nezaberal miesto, tak tej vege s referenčným chladičom sa vyhnúť oblúkom, ak kúpa s plánom dať na kartu custom chladič, tak nič nehovorím...
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 12:39:11

Tak full cover je přesně to na co jsou tyhle levné reference dobré
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 00:07:23
avatar
95% užívateľov, čo si kúpi referenčné karty, teda RX Vega v tomto prípade, tak nechá pôvodný chladič, ale súhlasím, že výmenou chladenia, sa referenčná karta dostáva na novú úroveň...
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 12:42:53

Popravdě mi přijde šílené kupovat si tuhle referenci a nechtít vyměnit chladič (bývaly i výborné reference u slabších karet, to ne že ne). Pro mě je to něco jako box u (Intel) CPU. Funguje to s tím ale musí to rychle pryč. A člověk aspoň neplatí za nereferenční lepší chladič.
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 17:10:04
avatar
Intel box chladič u mňa dohral na minulom compe (Core2Duo E8500 3.16GHz CPU), tam som to vymenil za Asus triton 78. Hlučnosť bola preč, teploty nižšie a odvtedy dávam na chladenie bacha, teraz mám už solídne Aio. Ono na chladení compu by som nešetril, zvlášť ak sú osadené drahé komponenty.
Trpaslik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 00:55:55

Jsem zvědavý na spotřebu RX Vegy. Myslím, že po posledních dvou týdnech nikdo nečeká žádné pozitvní překvapení z hlediska výkonu. Vypadá to, že Vega je hlavně pro výpočtní nasazení. Herní výkon poblíž GTX 1080 je spíše takový bonus. Jen doufám, že spotřeba bude rozumná, jinak to bude mít dost těžké.
TeeJay [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 10:30:40
avatar
Nedělal bych si starosti, když nebudeš chtít ty, těžaři ano
Vesy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 05:17:37
avatar
Jsem zvědavý na herní výkon, na to jak je karta vychvalovaná, by měla porazit GTX 1070 aspoň o 15-20%, za tu cenu.

Stejně je momentálně výhodnější koupit GTX 1080, protože ceny GTX 1070 jsou jen lehce pod ní(mockrát děkujeme těžaři, a užijte si dokud můžete ) a pokud Vega nebude aspoň na úrovni GTX 1080, tak většina lidí veme právě GTX 1080, byť bude o nějakou tu ticku dražší.
Navíc bude stejně lepší počkat, až přijdou nereferenční edice, tyhle chladiče kromě toho vodníka stojí na 2 věci, takže referenci si těžaři klidně kupujte do aleluja...

Vega 56 je ideální pro hráče co chtějí hrát jen ve FHD, neplánují 4K, výkonem bude naprosto dostatečná i na budoucí hry cca 3roky, a i cena je super 8800,- + česká marže nenažraných obchodníků 2000,- za 10 800,- pěkný konkurent pro GTX 1070...

P.S. 499 dolarů, není 13 500,- ale, při současném kurzu dolaru 22,2,- je to 11080, tkaže obchodníci si přidali marži skoro 2500,-, to je teda pořádná pálka.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 06:34:03
avatar
Jakápak marže? Zapomněl jsi na DPH ;-)
To je ta "výhoda" života v Evropě.
Jardat [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 08:33:53

Máš pravdu, v německu vyjdou GTX 1060-1080TI zhruba od 1000-2000Kč levněji jak u nás.
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 12:52:08
avatar
Tady je krásně vidět že normálně jde pouze o rozdíl DPH + nasi obchodníci si přidávají za těžaře a aktuálně pomalu reagují na kurz Kč/USD.
dokládám: Odkaz dolarová cena, k tomu přidejte 21% DPH a máte výsledek v EUR : Odkaz, + tady naše marže za to že jsme pupíkov : Odkaz rozdíl není ani 1000kč, ale je to dáno tím že pro východní trh nejsou tak objemné dodávky, jako je aktuálně poptávka. Ale tak na této ceně pár stovek sem, pár tam. Vždy je možné objednat v Německu nebo dokonce z USA.

1060 - 1070 nemá cenu řešit, tam jsou ceny pochroumané jako nikde, ale to samé u RX.

A ještě počítejte s kurzy: ČNB vyhlašuje zde (každý všední den kolem 15h): Odkaz, ale například kurz České spořitelny je zde: Odkaz rozdíl je ohromný.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:15:28

První leaky Vega56 v 25 hrách avg +- stejně v 1080p ve vyšších rozlišeních o pár procentíček více. Vega má ale vyšší MSRP o 50 USD.

Vega64 je v tom samém průniku her o cca 3 procenta nad 1080FE. Cena stejná, ale spotřeby...

Odkaz

Air verze v loopu Metro 327W, v stress testu 3DMarku i 340W s max power limitem... A vodní verze metro loop 380W s max power limitem 516W a i tak ji ještě pořád něco chybí do výkonu ref. 1080Ti

Z jiného leaku... Vega56 po OC překoná ref Vega64, spotřeba se tam neuváděla ale počítám že to dorovná Vegu64, Vega56 má rozhodně výrazně lepší poměr cena výkon, rozdíl byl 13% bez OC po OC 11% ale cena je o 20% nižší


Další uniklá recenze říká že jen BF1 v DX12 byla air verze Vega64 rychlejší než 1080FE (BF1 ale bude majitel NV hrát v DX11 se stejným výkonem jako AMD na DX12). Ostatní testované hry měla Vega64 horší a překonávala ji o pár procent jen vodou chlazená karta, která ale stojí o 200USD víc a žere 2x tolik co ta 1080FE.
Mirindo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 14:01:55

Urobis aj test na mining?
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 14:12:07
avatar
Také hlasuji pro otestování těžby, bez toho se podle mě nedá objektivní recenze této karty ani udělat. /alespoň 3 krypto měny "primárně však ETH"/

Já těžit tedy nebudu, ale rád vidím co jaká architektura umí.

Leč do výsledků bych to určitě nezapočítával a už vůbec do +, neboť je to herní karta a její účel není těžit. Nebo to snad někde na krabici AMD uvádí? Slogany typu "best mining", poor games" to tam snad nepíšou že.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 18:35:42
avatar
Promin, ale kdyz uz to nekdo bude merit a v danem pouziti bude mit navrch proti konkurencnimu reseni, tak to bude skutecne prinosem. Neco zmerit a pak to nehodnotit, to se mi zda jako uplny nesmysl. To pisu jako nekdo, koho tezba nezajima vubec a i to hrani je pro mne nejmene relevantnim (sec pozadovanym) zpusobem pouziti. Tyhle cipy maji svuj smysl prave v univerzalnosti a jelikoz je to jejich nejvetsi prednost, tak by se mela zduraznovat. Vas, jednoucelne hrace, kteri mate 1080 a vyse, Vegy vubec nemuseji zajimat..
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 19:09:25
avatar
Promiň tím pádem doporučím Vega FE která je již na trhu nějakou dobu.
Nevím proč by mě měla Vega nezajímat jak píšeš, navíc nevím jak jsi odvodil že jsem jednoúčelový hráč?
RX byla označována jako herní karta proto jí tak chci primárně poměřovat. Nemá cenu dělat 150 průměrů na základě 150 různých požadavků. Přesto bych schopnost v tom určitě rád věděl, ale určitě hráče bude zajímat jaká je herní karta na hraní a ne na těžbu, výpočty, počtu zobrazení růžových jednorožců za deště, 3D HC VR porno, úpravu foto/video, spotřeba, hlučnost, váha, rozměry, .... vím moc dobře že každý má jiné preference
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:23:42
avatar
FE nechci proto, ze pro moje vyuziti mi nabidne RX to co potrebuji za mnohem prijemnejsi cenu. Ja si tedy kupuji prave univerzalni karty, ktere mohu pouzit jak na praci, tak i na zabavu. Prijde mi zbytecne a neprakticke si kupovat a stavet dve ruzne sestavy, pokud lze postavit jednu s univerzalnim vyuzitim.
Omlouvam se, jestli jsem se te tou zminkou o jednoucelovych hracich nejak dotknul. Vychazim z toho, ze AMD dela zajimavejsi karty prave pro to univerzalni pouziti.
Na tom, ze se stavajici majitale 1080 a 1080ti (nebude nahodou, ze prave z rad jejich majitelu pochazi nejvice kritiky Vegy) nemuseji zajimat o Vegy (az na vyjimky) trvam. Nevidim moc duvodu z techto karet uvazovat o prechodu prave na Vegy, mozna jeste pokud by mel dotycny freesync monitor.

A ohledne toho hodnoceni..tam to vnimam tak, ze pokud se uz dane pouziti/vlastnost/parametr nejak meri a testuje (byt je pro muj zajem zcela irelevantni), tak by se mel i zhodnotit. Naopak neco zmerit a pak to nezohlednit na me pusobi jako ztrata casu. Hodnotim na zaklade vsech namerenych dat. Pokud danou velicinu nechci hodnotit, tak nevidim duvod ji merit.
Jardat [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 14:29:05

Nesmysl...
Aktuální kurz € 26,155Kč.
Pro porovnání pár příkladů... zbytek si každý může dohledat sám. Není důvod vyhazovat pár stovek sem a pár stovek tam...
A zbytečně podláhat nesmyslné reklamě o bezva cenách a slevách...

http://www.mediamarkt.de/de/product/_msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-v336-001r-2146906.html 585€
https://www.alza.cz/msi-gtx-1080-gaming-x-8g-d4290774.htm
16490,-Kč

https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-gtx-1080-windforce-oc-8g-d4395905.htm 15690,-Kč
http://www.mediamarkt.de/de/product/_gigabyte-geforce-gtx-1080-windforce-oc-8-gb-gv-n1080wf3oc-8gd-2164847.html
540€
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 22:27:59
avatar
To že je většinou alza pro koncáky dražší asi nikdo nezpochybňuje a kecy o slevách snad krom důchodců každý už odhalil. Většinou je dražší, ale teď byla občas i na grafikách levnější než například czc,...

Prostě pro čr karet málo a proto si i prodejci aktuálně zlepšili marže, ale to snad každý podnikatel chápe (kde je viditelně větší poptávka stoupá i cena a naopak, "když mám dlouho plné sklady asi prodávám za draho").
Mirindo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-13 14:42:47

Nevies kedy sa bude dat objednat v obchodoch? Lebo v alze ju napriklad ani este nemaju zaradeny
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:37:39

běžně ty nové releasy dávají se startem prodeje, tzn. 14. 8. v 150. Pokud něco mají skladem a je o to rvačka, tak jsou ty kusy pryč během minuty... Já takhle kupoval GTX1080 ale na jiném krámě, kde nikde nebyly předobjednávky, Alzu ani CZC jsem nestihl zaregistrovat a i krám kde jsem kupoval.. měli 4ks skladem, po dokončení mé objednávky 0ks
Despo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Těžba 2017-08-13 16:33:45

Takže, je to dobré, Vega bude v obchodech normálně dostupná, co se týče těžení, bylo to obyčejně vyvolané Hype, tak jako vše spjaté s touto kartou. Výsledky jsou stejné s edicí FE. 30 až 32 MH.

Odkaz
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 08:41:36

No já si pořád říkám, kde by se tam těch 70-100Mh vzalo. Pořád je to jen karta s 4096 stream procesory stejně jako Fury. Pouze běhají na vyšších taktech, takže výkon kolem 30-40Mh mi připadá reálný, ale výše rozhodně ne.

Přičemž pokud by to bylo kolem těch 35Mh, tak to nebude velké terno při jejich ceně a spotřebě. Poměr výkon/spotřeba by byl na straně Polaris karet. Zajímavá by mohla být asi jen verze Nano s nižší spotřebou.
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ethereum 2017-08-13 22:17:45

bude i test hashrate ether???

mám ze "pár" karet ještě na cestě, tak ať vím jestli ty 580 nemám poslat mezi davy
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:03:51
avatar
vypada to, ze nakonec to bude stejne jako FE Vega
https://twitter.com/ryanshrout/status/896821929654571008
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - unboxing nemal NDA uz v sobopt 2017-08-14 08:50:45

The Radeon RX Vega Makes A Nod To Linux
Written by Michael Larabel in Graphics Cards on 12 August 2017. Page 1 of 3.

This week I ended up receiving the Radeon RX Vega 56 and Radeon RX Vega 64 from AMD. While the embargo on performance figures for the Radeon RX Vega series doesn't expire until Monday, the embargo expires this morning for "unboxing" these consumer Vega card
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=vega-linux-box&num=1

Z toho je najlepsie requirements

OS Linux, windows 7 or windows10
750W zdroj
https://www.phoronix.com/image-viewer.php?id=vega-linux-box&image=vega_boxing_9_lrg

a aj popstup sprevzdakovbania pod Linuxom je
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=radeon-vega-setup&num=1

vratane novych BIOSov z 10.8.2017


The Biggest GPU Launch Ever With Full-Featured Open-Source Support Available

Albeit, it's not ideal in not having mainline/integrated support
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=radeon-vega-setup&num=1

An Ubuntu Kernel Built With The Latest AMDGPU DC Support
Written by Michael Larabel in AMD on 9 August 2017 at 080 PM EDT
For those running Ubuntu or one of its derivatives that have been wanting to play with AMDGPU's DC "display code" functionality but can't be bothered to build the branched code, here's a fresh kernel build.
https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMDGPU-DC-9Aug-Kernel-Spin
jardop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - sobota 2017-08-14 10:10:29

no ano.. ved DD dal tento clanok v sobotu..
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 10:24:25

Moja chyba, az dnes som si to vsimol.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - - 2017-08-14 10:26:44
avatar
Na jednom korejskym webu se predcasne objevila recenze, uz to stihli deaktivovat.. jen samotne gpu zere 500w v plne zatezi.. clovek muze mit 2x 1080ti v sli a bude to zrat mozna min.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:07:37

Tomu snad nevěříš, že by samotné gpu mělo odběr 500W. Pozor na fejky, možná proto to stáhli.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:22:40
avatar
jak je to možné když board power je 295/345W maximálně?
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:31:50
avatar
Kolem 500W měla Vega 64 Liquid při 3DMark stress testu v režimu turbo. Nicméně ta spotřeba je katastrofální.
Viz. Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:36:08
avatar
není katastrofální, je jen vysoká ... pořád je to jediná použitelná výkonná grafika pro FreeSync na trhu, poměr cena-výkon není vůbec špatný a s novými hrami DX12/VULKAN pro které je stavěna půjde výkon už jen vzhůru ...
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:38:39
avatar
lidi co si koupili levnejsi freesync monitor si ted ten rozdil v cene oproti oproti gsync monitoru doplati cenou za novej PSU a hezkej ucet za elektrinu o rok pozdeji )
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:40:58
avatar
Omlouvám se, ale kolem 400W je pro mě katastrofální spotřeba, když karta podává velmi podobný výkon jako 1080 na základních taktech.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - - 2017-08-14 11:44:21
avatar
kdyby "poor volta" byl clovek, tak se ted nejspis smichy muze udusit )
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:49:06
avatar
on je velmi velký rozdíl kde tu kartu testujete .... pod DX11, které je neefektivní a architektura i ovladače pro VEGA na něj nejsou napsane nebo pod DX12/VULKAN pro které je VEGA a ovladače udělané ... uvidíte sami v recenzi jak obří rozdíl to je ...

Prostě říkám na rovinu, VEGA je architektura grafika pro VULKAN a DX12 hry ... uvidíte sám jak obří rozdíl je když měříte jen v DX11 nebo jen v DX12/VULKAN ;) Samozřejmě pokud čekáte skvělý výkon v DX11 a skvělou efektivitu není VEGA karta kterou chcete, kupste si starší GTX 1000 řadu, která je pro ně udělaná ....
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:44:14

akorát že ani to DX12 tomu moc nejde.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:45:28
avatar
vážně u jaké "DX12"hry ... kromě několika málo her jsou všechny současné DX12 hry jen DX11 hrami ..
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:09:40

Mě je jako hráči zcela u zadele co je to zač, jediné co mě zajímá jak ta hra u mě běží a z testů je patrné že cenově srovnatelná vega reálně nedává 1080. V 4k je to pro Vegu trošku lepší, ale cokoli pod 4k je to už v zásadě dominance 1080. A Vega rozhodně není 4k karta. Možná 2k, osobně to považuji za fajn kartu k 1080p a 60FPS minima, stejně jako 1080, akorát ta spotřeba jasně hraje pro gtx.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:39:35
avatar
jenže jsi na technologickém magazínů a nám ty důvody jedno nejsou, nejsme totiž ignoranti ... nezajímá nás jen že to tak je, ale proč to tak je ...
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 19:29:42

Je to stejné jako u RYZENU, někteří hráči budou plakat, že v době uvedení je výkon takový a makový a jaké je to zklamání. Jak po optimalizacích aplikací, RAM a OS povyskočil výkon RYZENU a Threadripperu poměrně brzy po uvedení víme. A to zcela razantně. Mám jednu prosbu, můžeme se oprostit od nic neříkající debaty nad zastaralými hrami (sorry všem hráčům - DX11 je fakt vykopávka a čo bolo to bolo) a podívat se na výkon VEGY třeba pro transkodování videa? Jestli narazíme na omezení typu jen 2 streamy na systém jako u NVIDIA GTX? Stačí stáhnout opensource STAXRIP. Pro případ potřeby jsem k dipozici pro konzultaci.
čitateľ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 12:04:00

archecon neporovnávaj VEGU s Ryzenom. Ryzen si skvelo viedol už pri uvedení, jediný problém bol, že nie všade bol stabilný výkon. Teraz je Ryzen TOP no Vega bude iba stále Architektúrou vyspelá, no nenažraná a slabá oproti konkurencii.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - - 2017-08-14 11:39:16
avatar
to je fakt hrozny. Kdyby to bylo aspon podporeny adekvatnim vykonem, ale takhle..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:58:09
avatar
záleží kde ten adekvátní výkon zjišťujete ... pokud pod VULKAN či DX12 dokáže přiblížit se výkonu 1080Ti už teď ... není to tak špatné ;) prostě tohle je zcela nová archtiektura udělaná pro nové hry, ne pro ty několik let staré, kde to mnozí měří ...
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:33:07
avatar
https://videocardz.com/71984/first-review-of-radeon-rx-vega-64-air-and-liquid-is-here

tady vypichly ty grafy, nez to stahli. Ok ta vodni verze nema az tak spatnej vykon, ale furt je to za cenu strasne vysoky spotreby. A ani v dx12 hrach neni (BF1, RoTR) neni zrovna uplne super na to jak to zere a jak to ma byt skvely na vulkan a dx12

Nemluve o cene liquid verze nad gtx1080 a to se stale bavime jen o zakladni FE verzi..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:42:21
avatar
chybí tam DooM, což je zatím nejpokročilejší hra s VULKAN ... bohužel velká část současných DX12 her není DX12 jen DX11 co se tváří jako DX12 .... řadu technologií a architektonickcýh prvků VEGA jako prvního nativního DX12 GPU prostě současné hry nepoužívají, tak jak to má ukázat co umí?

prostě tohle je GPU pro herní vývojáře a hry VULKAN DX12 které přichází teď na trh a budou přicházet v dalších měsících a 1-2 letech ... samozřejmě je to nevýhoda z pohledu testů dnes, ale AMD prostě udělalo novou GPU nové generace a nové architektury podle požadavků vývojářů her a pro technologie nové generace her, což se špatně testuje, když takové hry zatím nemáme a testujeme na tom DX11 hry, které těžko mohou z prvního kompletně DX12/VULKAN GPU nějak těžit ...

nicméně má to prostě smysl udělat architekturu GPU pro VULKAN/DX12, AMD si to může dovolit díky tomu že hry na ní se vyvíjejí protože technologicky AMD Radeon GPU v nových SONY PS4 PRO a Xbox One X umí to co umí VEGA a optimalizace her budou tedy vidět na konzolích i RX VEGA ...

já vím že vy chcete skvělý výkon teď, to všichni, ale prostě AMD nemělo prachy aby udělalo jedno GPU pro teď DX11/DX12 (vývoj velkého POLARIS byl zrušen už před lety a nedalos e to vzít zpět) a VEGA pro DX12 a udělalo tak větší skok s GPU na které mělo peníze aby si s tou architekturou chvíli vystačilo .... efektivita GPU vzroste, když poroste výkon GPU ve hrách, které začnou technologií a architektury VEGA využívat ...

VEGA je zde z určitého pohledu pozdě (z pohledu výkonu v DX11 proti konkurenci), ale vlastně je zde i brzo (z pohledu nativní DX12/VULKAN architektury a technologií které do prvních her přijdou až letos a další rok) ... taková je realita. nemůžete se na to dívat optikou toho, že vývoj byl normální a máme na trhu dvě srovnatelné firmy, nemáme. Vývoj GPU je věc na 3-4 roky minimálně a před 4 roky defacto přestala grafická divize AMD existovat díky úsporám, byl tak zrušen vývoj soudobé konkurence GTX 1070/1080 (tedy velkého POLARIS) a to bez náhrady ... AMD začalo od znovu, s VEGA architekturou, jediným GPU pro výpočetní i herní trh ... technologicky je tedy o krok dál ....
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:44:48
avatar
Asi holt uvidime za par hodin jak se bude darit v Doomu
ale skoro uz ani neverim nejakym kulervoucim vysledkum
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:53:10
avatar
no pokud se za pár hodin neobjeví ty nativní DX12/VULKAN hry s technologiemi která VEGA má a které budou určovat její výkon a efektivitu, tak nelze čekat zázraky ;)

Objektivní recenze budou obsahovat víceméně toto:

"AMD RX VEGA je nativní DX12/VULKAN GPU a architektury, první svého druhu a nemůže ukázat zdaleka svůj výkon a efektivitu ve hrách které DX12/VULKAN nejsou a ty technologie zatím neumí. A je hloupé samozřejmě testovat a hodnotit DX12/VULKAN grafiku na základě výkonu a aefektivity v DX11 hrách ... nicméně protože nemáme nic lepšího, není na vybranou.

Potenciál RX VEGA je nevyužit, ale s novými DX12/VULKAN hrami bude úplně jinde. Jako herní grafika je to navíc nejvýkonnější karta na trhu pro FreeSync a tak nemá konkurenci. Cena je konkurenceschopná, pokud ji nezvýší minerská mánie a jako první vlaštovka a návrat nějakého výběru na trh je to dobré. VEGA 10 je však především výpočetní karta, univerzalita je v tomto případě trochu problém, když konkurence v podstatě dělá herní a výpočetní karty zvlášť. Nebylo však ve finančních možnostech AMD udělat to samé ... rozpočet grafické divize AMD mnohonásobně nižší než rozpočet NVIDIA divize, VEGA však znamená obrat a v kombinaci s úspěchem AMD na CPU trhu, zejména ve výpočetní oblasti kde jsou velké peníze, je VEGA solidní základ, na kterém se dá stavět .... "
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:47:51

pokud se ty krásné Vulkan a DX12 hry neobjevily za poslední rok, tak se za nejméně další rok nic nezmění. Někde dělali testy na 25 hrách kde třeba Vega56 byla stejná jako gtx1070 a to i kdyby tam byly všechny DX12 a Vulkan hry.

Mimochodem bude třeba zajímavý test posledních Gear of Wars a Halo Wars II. Ty hry jsou POUZE DX12.


Bohužel V některých hrách pod DX12 ani vodní vega nestačí na 1080FE.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:48:49
avatar
nene, dokud neukazuji 5648654% vykonu pod amd navic, tak nejsou skutecne dx12 hry, to je prece jasne.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:05:14
avatar
pokud nechápete že obě uvedené hry jsou DX12 jen protože nejsou pod DX11 spustit (protože Microsoft), ale technologicky neumí z DX12 nic, tak se nemáme o čem bavit ...
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:09:15
avatar
ja to chapu, uz jen trolim, protoze tohle poslucham uz rok od uvedeni RX 480, kolem ktery bylo mrte kecu, jak bude super duper az budou vychazet dx12 a vulkan hry... zatim si muzu jednu ruku zmrzacit a druhou useknout a stale se jich dopocitam
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:09:50
avatar
ale to nejsou kecy ... to je prostě realita ....
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:11:34

A které tedy hry jsou reálně DX12? Prosím seznam existujících, dále prosím o seznam budoucích "skutečných" DX12 her, řekněme na 2 roky dopředu. A aby to bylo snazší, bavíme se o AAA titulech.

Díky.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:44:59

liquid vega stojí co 1080Ti
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:51:47
avatar
ale za 15 let bude mit 20 procent vykonu navic, to se vyplati ne? Pak se to srovna! Mistni logika je obcas usmevna
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 23:37:43

To už niekoľko generácií neplatí ...napríklad také fury x vs 980 ti testované po roku Odkaz dostáva pekne nažrať ...procesory im vyšli ale ich grafiky sú len alternatíva k nvidií a nutná konkurencia ....
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:08:11
avatar
Pokud 345W karte zvedneme power limit o 50%, tak se pochopitelne dostaneme pres 500W. To jestli to ma a jaky prinos je ale dalsi vec, standartni vlastnost to ale urcite nebude. Zajimave mi naopak prijde, ze to ta karta vubec ustoji..
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - tesne nad 1080 FE, daleko od 1 2017-08-14 11:34:17
avatar
https://videocardz.com/71984/first-review-of-radeon-rx-vega-64-air-and-liquid-is-here

v skratke: vykon nad 1080 FE, daleko do 1080 Ti, sialena spotreba. Mineri to budu kupovat, takze aj cena bude zla.
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:40:00
avatar
A to je ještě těsně nad 1080 FE Vega 64 Liquid s příšernou spotřebou (zhruba 2x oproti 1080 FE). A to jsou výsledky porovnávány s 1080 na základních taktech. Nechci vidět ty provozní vlastnosti Vegy Liquid OC.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:41:27
avatar
spotřeba není příšerná, jen je vysoká, nicméně na trhu není skoro žádná hra, která by využívala technologie a výkon této karty, tedy VULKAN či DX12, jsou na cestě (první dorazí tento rok, výkon karty tedy znatelně poroste a efektivita se tak bude zlepšovat ... AMD nepostavilo tuhle grafiku a architekturu pro současné DX11 hry, ale pro novou generaci her na DX12 a VULKAN ... díváte se na ní prostě optikou toho, že jezdíte formulí 1 po polní cestě

Vodní edice je super tichá
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:51:01
avatar
takze si clovek zase koupi kartu, aby hry, ktery to umej vyuzit zacly ve vyznamnejsim poctu vychazet tak za rok az dva, kdy si bude chtit koupit zase kartu novou. A to se vyplati
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 11:53:19
avatar
ale tak to bylo u AMD vždy FURY od vydání poskočilo výkonově o téměř 20% - VEGA je úplně nová architektura, nárůst výkonu během následujcího roku bude ještě větší ... teď je to ještě markatnější, protože AMD má GPU stejných technologických vlastností v obou hlavních konzolí a herní vývoj tak jde AMD na míru a AMD prostě nebude stavět nové GPU na hry a technologicky co tu jsou ale ty co teď přijdou .... nemá smysl stavět druhou GTX 1080 o rok později .... tohle je karta pro VULKAN a DX12, vždy byla a AMD to vždy jasně uvádělo .... dávno ignoruje DX11 ....

Jinak pořád platí, VEGA 64/56 jsou nejvýkonnější grafiky k FreeSync monitorům, nic lepšího na trhu není ... a výkon prostě poroste, jako vždy.
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:01:08

Ako fanda AMD a kupca Vegy ti hovorím, že toto tu omielaš už roky. Až sa to reálne stane, tak to bude relevantné. Dva roky dozadu keď bol ohlásený TR ako DX 12 na pc, tak už si písal jak ešte do konca roka pribudne hromada ďalších hier a DX 11 už je minulosť. Tiež by som bol za to rád, ale realita je iná. Strašne rád predpovedáš budúcnosť a realita je trochu iná
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:04:20
avatar
já říkám jak to je ... bohužel vývoj her také trvá roky, takže když teď vyjde velká hra, začala vznikat před 3-4 lety, protože DX12/VULKAN hry vycházejí až nyní a postupně se do nich tyto technologie dostáváají, enchápu co je na tom divného ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:46:17

Vtedy si to ale x krat písal ako hotovú vec jak budú do konca roka ďalšie hry a že hneď ďalši rok (2016) už budú takmer len dx 12. Vieme aká bola realita a tak si teda rétoriku zmenil a začal to ospravedlňovať že ten vývoj trvá dlho a preto to príde neskôr. Úplne to tak byť nemusí, hry ktoré dx12 majú, väčšina hier ktoré dx12 má, tak neboli od začiatku vyvíjané ako dx12 vyvíjané, ale doplnilo sa to tam. Čiže nie je taký problém to tam aspoň doplniť, no napriek tomu sa to nedeje. Kým teda nebude aspoň každá druhá AAA hra dx12, tak nejaké rozprávky o budúcnosti sú nezmysel. To sú len tvoje priania a domienky, nemáš to ničím podložené, že to tak bude.

Podobná bola situácia pri ryzen procesoroch, kde si snáď rok pred vydaním hovoril, že dnes už je iná doba a nie sú tu časy buldozeru a že dnes už tie hry viacjadrové procesory vedia využiť. Ešte tesne pred vydaním ryzenu si o tom ubezpečoval a hneď po vydaní, keď sa zase zistilo, že hry stále využívajú väčšinou iba 4 procesory tak si rétoriku zmenil. Inak toto nie je kritika na podarený Ryzen procesor, to je len k téme o tom, čo bude v budúcnosti a jak bude všetko už optimalizované.

Ale vytiahnuť samozrejme nejakú žiarivú budúcnosť a jak všetko pôjde strašne výkonom hore, je asi tak jediné čo sa môže pri tomto nepodarku od AMD vytiahnuť aby sme my, ľudia s freesyncom a monitormi s vyšším rozlíšením mali nejakú útechu a zostala nám aspoň viera.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:10:54
avatar
vy si některé věci vykládáte jak se vám to hodí )a nejhorším možným způsobem) ... já jen vždy říkal, že optimalizace a jisté technologie jsou třeba, aby byl potenciál plně využit a že takové budou .... samozřejmě vždy doufáme že dříve než později. Ale prostě vám nelžu, říkám jen jak to skutečně bude ... ale nedokážu samozřejmě ovlivnit to kdy.

žádnou víru nepotřebuješ, stačí akceptovat fakta ... VEGA není nijak nepodařená ... doteď neexistovala konkurence GTX 1070/1080 atd. teď je .... dosud neexistovala výkonná grafika pro FreeSync, teď je ... ceny jsou v pohodě, výkone na to že současné hry prakticky nemohou nijak využít výkon a potenciál VEGA je také dobrý a prostě jen poroste a to není žádné zbožné přání ... vždycky rostl u všechny Radeon grafik, zde poroste ještě více protože VEGA je nová architektura a hlavně hry ji začnou využívat ...

jak brzy? Zeptejte se vývojářů her ... já jen vím že takové hry budou .... opět žádná víra ale prostý fakt.
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:09:11

Nejaký potenciál ma nezaujíma, papier znesie veľa. Realita je taká, že po vyše roku ani neprebili rok staré NV karty a ešte je tam aj nižšia efektivita = ďaleko vyššia spotreba. Ani cena nie je nejaká odzbrojujúca a to ani keby obchodníci dodržali doporučené ceny. Kúpim to len preto, že musím. Je to najhorší grafický produkt AMD za veľmi dlhú dobu.
Že také hry budú? No jasné, to viem aj ja, ale keď neviem kedy tak ma to pri aktuálnej grafike až tak nezaujíma. To že tie hry také budú sa práve hovorí už roky ale zaujímavé to bude práve vtedy, až to bude na trhu realita. Tie hry môžu prísť na trh za 2-3 , keď už budem meniť grafiku. A to je taký problém aby bola grafika dobre pripravená aj na aktuálnu situáciu na trhu? A s tými technológiami sa mi to nezdá, ten chip veľmi zle škáluje, niekto niečo strašne pokašlal.

Momentálne je to teda tak, že to snáď v polovici ak nie viac prípadov, ani nedokáže prekonať rok starú 1080. Nejakým špeciálnym optimalizovaním sa získa čo? Že teda tie NV karty predbehnú o 5-10 fps? To malo byť jednak hneď a nie s tou ďaleko vyššou spotrebou...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:17:40
avatar
vás nezajímají fakta? Smutné ....

Zeptejte se vývojářů her kdy dodají hry které VEGA využijí ... AMD udělalo VEGA podle jejich potřeb ale samotné hry AMD nedělá ...

stejně tak AMD mělo na VEGA mnohem menší rozpočet než NVIDIA na své GPU, takže výsledek je vlastně vynikající ...jenže to jsou fakta, která se prostě někomu nehodí do krámu že?

Pokud bychom měli na trhu dvě vyrovnané firmy se stejnými rozpočty, bylo by to krásné, jenže to už dávno nemáme ...

a znovu připomínám velmi zásadní fakt, AMD s obratem 1 miliardy dolarů za kvartál dokázalo letos překonat Intel (13 miliard dolarů) a nabízí lepší procesory i výkonnější porocesory a současně dodává velmi schopnou konkurenci NVIDIA (2+ miliardy dolarů) v mainstreamu je AMD lepší, a VEGA je i výhodnější pro výpočty a pro hry je konkurenceschopná ... tedy AMD stojí samo s 1 miliardou proti více než 15 miliardám ... co po něm ještě chcete?
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:35:14

Mňa ich pomery nezaujímajú, ja ako ich zákazník som chcel vidieť podarený produkt. Že sú v srabe je ich problém a sami sa tam dostali, mňa to proste nemusí zaujímať.

A presne, nevieme kedy sa tie veci začnú implementovať do hier. To už len tá samotná myšlienka vám nepríde blbá? Že by som pri rozhodovaní grafiky mal myslieť na to, že tá vega síce teraz výkonom nejak neoslnila, spotrebou už vôbec nie, ale v buduúcnosti, jedného dňa, snáď..... To sa má zákazník na toto spoliehať? Že jedného dňa vega dobehne medzeru? A to iba môže, vôbec nemusí. Realita bude taká, že ovládačmi behom roka získa tak 5% výkonu max a že budú nejaké 2-3 AAA hry využívajúce DX12.

Mimochodom NDA ešte trvá alebo to ešte len weby nemajú otestované? Myslím zahraničné, oni asi dostali recenzný kus skorej. A taktiež ma zaujíma štart predaja, refreshujem heureku a eshopy a furt nič.... Ani len predobjednať si ju nemôžem
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:46:15
avatar
tak to se nemáme o čem bavit, když vás fakta nezajímají ....

stále ještě testujeme ... kartu jsme dostali teprva před několika dny ....
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:08:24

Tak si tie fakty zhrňme

Ja tvrdím, že Vega nie je podarený produkt lebo :
- neprebíja ani rok starý výkon konkurencie
- vysoká spotreba
- cena nijak zázračne oslnivá
- karta zle škáluje, podľa mňa ani nereferenčky výkon nejak neposunú, jedine teda za cenu ešte extrémnejšej spotreby
- ak máme veriť leaknutej recenzii, tak karta nie je lepšia od konkurencie ani v ROTR, ktorá by ako DX12 mala sedieť viac AMD

Vy tvrdíte že Vega je podarený produkt lebo :
- MOŽNO prídu v blízkej budúcnosti hry, ktoré budú schopné využiť nejaké funkcie, ktorými by sa vega mohla dostať nad úroveň konkurencie, alebo ju možno aj predbehnúť. Lenže aj keď dosiahne FPS v bežnom stave viac, tak je tu efektivita a vysoká spotreba.
- čo vlastne od chudobnej AMD chceme, keď majú také nízke rozpočty

Postav tieto argumenty proti sebe a čo si asi zákazník v obchode vyberie? Sám to vidíš na internete, že zatiaľ karta nejak nepresvedčila ani ľudí, čo IT sledujú. Ako chcú teda presvedčiť bežných ľudí?

Po roku som chcel od AMD vidieť toto - výkon minimálne o 15% lepší od konkurencie a to vo väčšine titulov a k tomu aj minimálne rovnakú spotrebu. To boli tiež rozprávky jak vega nebude žravá lebo nový výrobný proces, HBM atď.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:14:14
avatar
a stejně bude VEGA (profi+herní) prodejně a finančně nejúspěšnější Radeon za mnoho mnoho let, ne-li vůbec ... vsadíte se ?

takže nepodařený produkt vypadá jinak ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:17:03

Ak ich zachránia mineri ale to teda moc pozitívne nie je.
Je teda ešte otázne aký bude mať hash rate, to by ho musela mať fakt taký vysoký 70+ a že to nebola len kačica, inak pri tej spotrebe neviem neviem. Ale aspoň ju budem vedieť nájsť v obchode
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:39:58

Ceny v obchodoch zial este nepozname...
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:09:42
avatar
takže DD tvé doporučení je: se všem má vyplatit koupit teď GTX 1070 a 1080 a pařit a za 2 roky ji dat do bazaru a koupit Vegu ve slevě za výprodejové ceny a vlastně vydělat a navíc full záruka znova, kdo koupí teď vyhazuje peníze? DD pokud je to všechno jak se zatím píše, tak lidi koupí Vegu jen kvůli tomu že mají Freesync monitor a to jim určitě náladu nezlepší že mohli rok používat lepší a úspornější řešení, které by využili hned. (kdo koupil 4k freesync monitor před více než rokem, musí být podrážděn tímto vývojem).

Samozřejmě počkáme na testy. Ale doufám že budeš případně i dostatečně objektivní, zápory nebudeš zaprašovat tím kdo za to kdy mohl a že je to vlastně ok.
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:13:03
avatar
ROFL.
Takze odporucas si kupit kartu s vykonom, co tu ma vyse roka mainstream v podobe GTX 1080 s tym, ze momentalne existuje 1 Vulkan hra DOOM a pripravuje sa 2. (WS: New Order), ktore plne vyuziju jej potencial, pripadne ciastocne ten potencial vyuziju este DX12 hry. Super.
Vsak vsetci dobre vieme, ako krasne rastie vykon AMD kariet s vekom, takze za take 2 roky budete mat kartu s vykonom 3 rocneho mainstreamu GTX 1080 (+15-20% dodaju vyladene ovladace) a uz aj snad vacsi pocet vulkan hier. To vsetko za nic moc cenu s tragickou spotrebou, teplotami a hukotom. Uz vidim DD Approved Award, kde sa pouzije ZAS (uz je to tu tradicia) nerealna cena uvedena pred vydanim na nejakom proAMD platku a konkurencia dostane najmenej vhodny model, aky sa bude dat v danom obdobi najst.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:32:09
avatar
já nedoporučuji zatím nic ... nepřeháněj a nevymýšlej si ...

ceny uvádíme takové, kolik stojí námi testované karty na stejném obchodě .... pokud nám pošlete na testování jiné karty, budeme uvádět jejich cenu ...
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:03:21
avatar
mas to tam v tom 1. grafe.

OC 516W
Turbo 490W
Balanced ( ) 381,5W
PowerSaving 293W
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:11:40
avatar
"Power Saving" - 293 W .
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:35:43
avatar
https://archive.fo/uYMVU
archivovana stranka s grafy
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:47:20

Jednoducho povedane, pre hraca nepredajne cipy (mozno vega 56), AMD ich malo vydat len pre profi segment...
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:48:29

S tou spotrebou je to dost hruza, zajimalo by me o kolik klesne vykon pri power save modu. Holt pri +- stejnem vykonu jako ma GTX 1080 bude muset Vega64 nabidnout tak o 2-3 tisice nizsi cenu, jinak do toho s takovou spotrebou nikdo nepujde (krome tezaru).
Proste nejzajimavejsi karta z Vega rady bude opet Nano, ale kdovi kdy a za jakou cenu vyjde...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:54:51
avatar
jenže protože minerský trh se od toho herního neooděluje, tak ta cena půjde spíše nahoru .... ;)
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:42:59

Jenze velke tezare dost zajima i spotreba a s tou to je bida, takze si myslim, ze po ni poptavka i ze strany tezaru az takova nebude...
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 12:58:13

Viete co mne osobne vadi najviac? Ten cip disponuje taktom nad 1,5GHz, co je o 43% viac ako v pripade FURYx a stale dosahuje len o 20% vyssi vykon v hrach ako R9 FURYx, kde sa sakra stala chyba? Ak by ten cip skaloval tako, ako by mal, tak na 1,6GHz pokojne porazi GTX 1080ti a spotreba by az tak nevadila... Proste, zly design, chyby v navrhu, bottleneck v architekture... Nepaci sa mi to, kedze software ma AMD lepsi ako nvidia (pred mesiacom som presiel na gtx 980ti z r9 280 @1,2GHz) a relive je milionkrat lepsi ako shadowplay, ovladace su stabilne, bios vam v zaklade dovoli menit napatie aj do zapornych hodnot (podvoltovanie)...A potom prisla Vega...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:05:11
avatar
bottlenck je fakt, že VEGA je nativní DX12/VULKAN čip počítající s technologiemi, které zatím hry nepoužívají ... ale budou ...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 13:56:33
avatar
Pořád to opakuješ, ale k čemu to teď je?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:10:34
avatar
Opakuji fakt, pokud někdo hodnotí něco bez toho že bere do úvahy fakta, tak nevím co na to říci ...
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:10:35

pretoze ked ked utratis 600$ za produkt tak cakas nejaku zivotnost,vid prispevok nizsie
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:30:07
avatar
to by mohlo mit nejaky smysl, kdyby vega vysla zhruba ve stejnou dobu, kdy vysla 1080, ne rok a ctvrt pote a nejakyho pul roku pred voltou, ktera si nejspis s vegou vytre rit, za predpokladu, ze narust vykonu bude v podobnych urovnich jako nvidia predvedla u predchozich generaci.
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:03:29

Volta bude zaujimava rovnako ako Navi, uvidi sa, ale z pohladu dnesnej ponuky pre ludi ktori cakali na Vegu by som nehovoril o sklamani, nizsie spominam preco, ad pol roka do uvedenia Volta VGA pre consumer market, looool, GDDR6x ma ramp up production early Q1 2018(rozumej zaciatok februara), realne dostupne Volta karty najskor 3-4 mesiace po tom takze realne 10 mesiacov do prvych kariet minimalne a vzhladom na blizskost 1080Ti a Vega pod Dx12/vulkan je mozne ze si s Voltou tiez nebudu az tak daleko

a z pohladu zivotnosti prave keby vysla v tejto podobe minuly rok tak by to vela vyznamu nemalo, takto ma sancu zaujat vacsie mnozstvo zakaznikov(hracov) kedze FarCry5 a dalsie tituly ktore budu portovane z PS4pro XB1X, budu vyuzivat vlastnosti architektury https://www.youtube.com/watch?v=LvRdKkc4bfk
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:18:51
avatar
No ja zklamanej sem, trochu jsem premyslel o v56, ale vzhledem k pomerne vysoke spotrebe i u ni bych si musel koupit silnejsi zdroj a tim padem je v mym pripade pomer cena vykon vs gtx 1070 (kterou se stavajicim zdrojem utahnu v pohode) je efektivne blbej. Takze asi pockam na voltu a do ty doby to preziju. Ale vega 56 vypada alespon trochu k svetu.
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:22:20

Jay uz ma hotovo

https://www.youtube.com/watch?v=flekUCK9O2g
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:26:23
avatar
uz projizdim recenze na vsech kanalech co odebiram
martyn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:12:05
avatar
Tak po precitani recenzii je pre mna Vega 64 sklamanie. Vykon niekde pod 1080 by bol OK ale ta spotreba oproti 1080 je tragicka, hlavne ked 1080 je uz viac ako rok na pulte.
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:08:28

ked pozeram na vsetky fora po svete, skutocne by ma zaujimalo ake percento ludi ktori nadavaju na Vegu ma realne potrebu a zdroje na to aby kazde dva roky utratilo 600$ na VGA, pre mna v tejto cenovej hladine musi produkt zostat relevantny 4 roky, tak ako svojho casu 7970, pripadne R9 290x ktore stale ponuka vykon porovnatelny s Rx580 a GTX980, u GTX 1070/1080 tento potencial nie je a v tejto cenovej hladine uz dnes Vega ponuka lepsiu hodnotu v ramci technologickej zivotnosti, pred rokom to bolo jasne, GTX all the way, ale uz len naznak toho ze 1080Ti je pod vulkanom/dx12 len ~10% lepsia ako Vega 64 by malo dvihnut obocie vacsine kritikov z pohladu vyvoja ekosystemu enginov, ktore budu stale viac implentovat prvky ktore obsahuje Vega a bude obsahovat aj Volta/Navi
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:21:57
avatar
R9 290x nemá proti GTX 980 šanci.
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:50:33

meanwhile in the world, https://www.youtube.com/watch?v=y-foGjUqqTE, rok 2014 a od tej doby stale rastie,


2015,

https://www.gamespot.com/forums/pc-and-av-hardware-909394553/dx12-testing-amd-vs-nvidia-290x-vs-980ti-32355077/
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 14:57:26

já kupval GTX1080 v release day - tzn dnes i při mining horečce by v té ceně byla 1080Ti a kupoval jsem ji s výhledem na 2 roky a pak půjdu do nové generace. Co je na tom špatného, na rozdíl od CPU se výkon GPU zvyšuje poměrně radikálně.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:03:46
avatar
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_rx_vega_56_8gb_review,20.html
tady mate vegu 56/64 v doomu
martyn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:11:29
avatar
tak alza uz zverejnila ceny najlacnejsia vega je za 619Eur v predobjednavke
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:13:48
avatar
a budou rychle pryč ... zájem je obrovský, prodá se všechno ... ceny nejspíše porostou
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:16:17
avatar
To je dobře, ještě by se někdo mohl splést a omylem to koupit místo GTX 1080.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:19:38
avatar
no tezebni vykon nakonec neni nijak mimoradny, tak alespon to nevyzerou mineri, pokud uz si to nekdo bude chtit koupit na hrani
martyn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:27:27
avatar
hadam sa to minerom nevyplati dat 600eur za kartu co dava 40 MH/s mozno potom aj opadnu ceny pod 500eur ked nebude zaujem minerov
martyn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:55:03
avatar
Tak alza sa prekonava v odrbavani zase, este nemaju ani jednu vegu skladom uz tam dali na MSI grafiku akciu stara cena 643e nova 591e. "Zlava 8%", a to doporucena koncova cena ma byt 499usd.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:30:57
avatar
a to je jeste verze s tim fukarem. Po zkusenosti s rx 480 bych uz v zivote nesel do amd grafiky se stock blower chladicem. Fuj.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:39:57
avatar
já jo ... od té doby co jsem vyměnil na RX 480 to ref. chlazení za blok, je to úplně jiná karta: Odkaz

to samé čeká naší RX VEGA 64 ... refereční verze jsou v tomhle super, opravdu kvalitní a bloky na ně jdou úplně bezva ...

jinak doděláváme recenzi,zbývá změřit pár drobností ... překvapivě hlučnost chladiče není tak hrozná jak jsme čekali ... AMD pár věcí vylepšilo v konstrukci té reference, i kyž vypadá na první pohled stejně ...
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:39:40
avatar
tak pokud nekdo chce vodni chlazeni, tak to samozrejme smysl ma .
Pokud nekdo netouzi po hratkach s vymenou chladice a chce proste funkcni a prijatelne tiche chlazeni out of the box.. tak si holt pocka. Ne, ze by fukary u nvidii byly nejak lepsi.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:51:15

591,90 €

MSI Radeon RX VEGA 64 8G
martyn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:00:35
avatar
ta tam pribudla chvilu neskor, ale uz je na nu bombasticka akcia
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:23:04
avatar
btw vypada to, ze primitive shaders stale nejsou aktivovany, muzem uzavirat sazky, kdy se amd konecne zmuze zaktivovat veskere funkce rx vega v ovladacich )
Pix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 4k hraní? 2017-08-14 15:23:20

Dotaz na který snad dostanu odpověď v recenzi, koupil jsem si bohužel k RX 480 4k monitor s freesync načež jsem zjistil že na tom fullhd vypadá opravdu hnusně. Zahraju si na modelu 56 dnešní hry jako třeba Ghost Recon Wildlands, Sniper Elite 4 nebo Hellblade v tom 4k bez nutnosti nějak snižovat rozlišení nebo kvalitu? Maximálně vypnout 1-2 nvidia efekty, ale jinak vše na ultra. Aby se fps držely kolem 60 a občas poklesly maximálne na 40.

Bohužel mi přijde že je to opět revoluční grafika, v průběhu prvního roku možná vyjdou nějaké aktualizace u firem které to zajímá nebo je někdo dotlačí, za 4 roky možná vyjdou první hry co zvládnou novou architekturu využít a to už budu mít 8k monitor a jinou grafiku... Takže sice mi nyní výkon chybí, ale asi si počkám na revizi co vyjde za rok.
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:27:37
avatar
Jediná karta, která rozjede Wildlands na ultra ve 4K je 1080 Ti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:31:32
avatar
škoda že je to hra s o generaci starším engine na DX11 než je Division od stejného vydavatele
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:55:47

Ale Division není pravá DX12 hra, tak je to jedno že. Reálně to má pokles avg frame rate a minima jdou také dolů, navíc to bylo ze začátku hodně problematické, jednou nefungovalo to, podruhé ono, různé artefakty... DX12 má spíše negativní dopad.

Ono na max nastavení a avg 60+FPS na FHD si Division zahraje člověk až s GTX1070, a na 60FPS minima nestíhá ani GTX1080, dává to až 1080Ti. V 4k z 1080 ždímu 35 FPS avg s minimy pod 30 a to nemám max detaily.

Snowdrop engine bude chtít UBISOFT použít pro další tituly, nicméně ten engine dělá švédské studio Massive, kteří Wild Lands nedělali. Dá se čekat že připravovaný Avatar od Massive bude Snowdrop engine používat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:55:57
avatar
jenže je mnohem lépe optimalizovaná má modernější engine a poslední update přidal i opbravdu fungující DX12 režim ...

DX12 běží lépe než DX11 u division
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:34:24

v division mám nahráno 1650 hodin a DX11 + DX12 sdeduji od první chvíle kdy ho uvedli... nevidím rozdíl, hraju to ve FHD téměř max out s VSync a hra konstatně běží 60FPS. V 4k je to tragédie nehledě na engine. Když vypnu vsync, a dám benchmark, DX12 má nižší min. FPS a to je to co mě zajímá

Tady to konec konců jde vidět - Odkaz avg +- stejný, minima jsou nižší.


WildLands mají možná starší ale dle mě i méně náročný engine. Division v plných detailech na 4k je utopie na jakékoli kartě. A prosím nezaměňovat ULTRA za MAX detaily, ULTRA má ještě dost co nastavit a jsou to zrovan věci které stojí dost výkonu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:32:07
avatar
s lehkým snížením detailů si v klidu zahrajete ... VEGA 56 je výrazně výkonnější než 480 ....
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:37:52
avatar
Pokud to někdo se 4K hraním myslí vážně, tak jedině 1080 Ti.
GTX 1070/Vega 56 na ultra ve 4K určitě nestačí, musel by v AAA titulech hodně snižovat detaily.
Tyto karty se hodí maximálně na 1440p.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:38:55
avatar
já hraji ve K a má 1080 bez Ti na to zatím stačí ;) .... takže VEGA 56/64 s podobným výkonem na to bude stačit taky ...
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:44:46
avatar
On se ptá na Vegu 56, ta výkonu 1080 nedosahuje a navíc požaduje ultra detaily.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 15:45:44
avatar
když ji trochu přetaktuješ, tak není tak daleko a její cena (aktuální) je atraktivní ... prostě když se trochu omezíš na detailech tak na 4K za ty peníze je velmi slušná ...

samozřejmě pokud peníze neřešíš ... 1080 ti doporučím kdykoliv.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:38:53

a kolem 60FPS, v 4k s 1080 člověk šáhne v některých titulech sotva na 40.. Příklad ta Division výše... v detailech na kterých hraju mám AVG 35 FPS, takže holt do toho 4k pouštím FHD, ani na 1440p to nedrží FPS minima nad 60.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 16:59:02

Odpoved: zial, nie.
Crusader [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - EPIC FAIL 2017-08-14 17:11:47
avatar
Tak podle zahraničních recenzí to je zatím asi největší fail co jsem od AMD/ATI zažil. Co si tak vzpomínám, tak ani HD 2900 nebyl takový průser! Pořád se někde v koutku duše doufám, že to jsou jenom nedodělaný drivery...ale i to by byl v tuhle dobu fail jako prase. To přeci není možný, aby vydali takovýhle shit... Kdyby jenom nafoukli Polaris, tak to bude lepší karta!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:27:50
avatar
jediný shit je váš komentář ...

VEGA má výkon na úrovni GTX 1070/1080 56 navíc výhodnější než 1070 .... je to jediná výkonná karta pro FreeSync, mimo hry je výpočetně výrazně výkonnější a přichází prostě na trh kde dosud žádná konkurence nebyla. Takže shit to není ...

kdyby nafoukli polaris .... vývoj takového GPU byl zrušen protože AMD před 4-5 lety když se mělo vyvíjet téměř zrušilo GPU divizi ... opět hodnotíte prostě produkt, jako kdyby ho dělala firma za normálních okolností ... VEGA vznikla za zlomek rozpočtu konkurence a vznikla souběžně s RYZEN procesory ... AMD s 1 miliardou obratu za kvartál letos překonalo Intel (13 miliard) a současně doručilo skvělou konkurenci vůči NV (2 miliardy) ... a vám to je pořád málo ....
Despo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Recenze 2017-08-14 17:17:44

Tak tu máme offico recenzi. Jak říkám, Ryzen se na poměry AMD povedl, ale Vega, ať se na mě někdo tady nezlobí je prostě epic fail. Výkon mizerný, ale ta spotřeba, tak to je brutus, se mrkněte, jen pro příklad, 420W při max power ve witcherovi 3.
Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:33:15
avatar
já nechápu jak tomu můžete říkat epic fail ... poukazujíc u prvního nativně DX12 GPU na DX11 test ... ta hry vznikla o dva roky dříve, než byl vyrobený VEGA 10 čip ...

Jinak epic fail a mizerný výkon? Má podobný výkon jako GTX 1080 za podobnou cenu, ta je také tedy EPIC fail podle vás ...

Jinak AMD mělo zlomek financí na vznik VEGA proti NVIDIA a stejně dokázala přijít s konkurencí, kdy navíc ponteciál VEGA není zdaleka využit, protože zásadní věci stále nejsou aktivní a nebo je hry nepoužívají ... současně AMD dokázalo vydat nejvýkonnější CPU na trhu ... se stále mnohem menším rozpočtem než má NV jen na GPU ....

VEGA navíc přichází na místo, kde konkurence žádná nebyla, je to první výkonná karta pro FreeSync atd. Takže fail je leda označovat VEGA za fail ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:33:57

DD už varíš z vody.....

Tie recenzie sú proste odstrašujúce a to sa viedla dlhodobá kampaň jak to bude revolučný produkt a trhač podlah.
Keby aspoň boli na vlas rovnaké s tou rok starou konkurenciou jak výkonom tak vlastnosťami, tak by som to bral viac než toto....
A aj tak ju už mám predobjednanú, lebo musím
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:38:42
avatar
z jaké vody? AMD nemá rozpočet na vývoj CPU+GPU menší než je rozpočet NV jen na GPU??? AMD nedokázalo současně vydat nejvýkonnější CPU na trhu a konkurenceschopné GPU? ....

Proč ignorujete fakta a reálnou situaci? A vytrháváte při hodnocení věci z kontextu?

Vy prostě očekáváte, že AMD s rozpočtem 1 miliardy dolarů překoná produktově v jak Intel s rozpočtem 13 miliardy, tak NV s rozpočtem 2 miliardy? Buď jsem divnej já, nebo vy ... VEGA má do FAILu hodně daleko naopak to bude nejúspěšnější produkt grafické divize AMD za mnoho let, ne-li všech dob ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:52:25

Doteraz mali produkty dobré, tam rozpočet nebol problém. Vôbec už len to že sa tu vyťahuje nejaké chudáčkovanie jak majú málo financii, je vlastne priznávanie, že sa ten produkt nepodaril a nejak sa ho snažíš všemožne ospravedlniť a potom vyťahuješ takéto argumenty. To má akože zákazníka zaujímať keď príde do obchodu? Že no, tá vega ten výkon síce rok za starou konkurenciou, žere jak tank že aj power save to má vyššiu spotrebu než má NV, hučí jak lietadlo, ale keď AMD sú takí chudáci tak si radšej kúpi to? By bol padlý na hlavu snáď, to čo sú teda za argumenty, že nemajú toľko na vývoj. Opakujem, to koncového zákazníka vôbec nezaujíma a jak to má určovať kvalitu produktu. Produkt sa nepodaril hotovo.

Čiže ešte raz, je to žravá, hlučná grafika, výkon iba niekde mierne lepší od konkurencie a pri obhajobe produktu to postaviť na tom, že je to vlastne super lebo AMD ma malý rozpočet a tým pádom je to vlastne skvelá grafika? Aj ja fandím AMD, len netreba byť zaslepený, ty ich budeš brániť do posledného dychu za akejkoľvek situácie.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:02:30
avatar
jak nepodařil? Vy už znáte jeho prodeje?? VEGA karty leží na policích a nikdo je nechce???

chápete co plácáte? Pokud se produkt nepodařil budou jeho prodeje mizerné a cena půjde dolů aby se vůbec prodal ... pokud se produkt podařil bude se skvěle prodávat .... tak co myslíte, jaká je VEGA?
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:52:58

nejdřív by na ty police měly dorazit, pak je otázka v jakém počtu a nakonec jak to skutečně bude. Jasně v první chvíli budou zřejmě pryč všechny tak jak bývá u novinky zvykem, ale pak jich bude jistě všude spousta.

Vega64 má výkon jako 1080, stojí jako 1080 a žere/topí nejméně o 50% více.. 1080 jasná volba

Vega56 má výkon lepší o cca 8% než 1070, stojí oficiálně v MSRP o 50USD víc, tedy o 14% více = nižší poměr cena/výkon. Navíc žere víc než přetaktovaná 1080. Tady pokud kupující nebere v potaz spotřebu/odpadní teplo a nehledí na každou korunu, může zvážit koupi Vegy56 namísto 1070.

Přetakty ty karty posunou dále, ale z Vegy64 se stává nenažraná potvora se spotřebou která hravě blíží 400W (air verze) a od vyšší spotřeby ji brzdí jen teploty. Mít výkon o 10% nad 1080 za cenu dvojnásobné spotřeby 1080 mi nepřijde jako rozumná volba. U Vodníka pak už vůbec nemá cenu přemýšlet. Za 699 USD je tu stejně drahá ale výrazně výkonnější, méně žravá a méně hlučná! GTX1080Ti. I ve founders edici..

Přetaktovaná Vega56 může dohnat 1080FE ale za cenu spotřeby o 50% vyšší. Nicméně ta se taktuje lépe než Vega64... a opět platí že tohle je potenciální dobrý deal AMD, nic z čeho by člověk sedl na zadek, ale špatné to není, Vega64 špatný deal je.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:10:53
avatar
Nikoho při rozhodování jaký HW má koupit nezajímá jaký má daná společnost rozpočet, zajímá jej výkon a provozní vlastnosti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:23:24
avatar
no proč by mělo? ...

Ale samozřejmě nás to musí zajímat, pokud produkt hodnotíme a testujeme, tak musíme vědět za jakých podmínek vznikal protože to přímo souvisí s tím jaký je ...
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:55:54

To je možná jako třešnička na dortu, ale kupující v krámě se dívá na cenu a výkon který mu nabídne. S tím že chytří lidé do ceny samozřejmě počítají celou "cost of carry", tedy například i spotřebu, náklady na lepší chlazení/odhlučnění, silnější napájení ...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:56:58
avatar
Ano, to máš pravdu a v recenzi se to dá uvést jako zajímavost co dokáže ta a ta společnost s jakým rozpočtem. Ale nic to neříká o tom, o čem jsem psal já, protože jak jsem psal, zákazníka v tom lepším případě zajímá výkon a provozní vlastnosti a je mu jedno jak toho výrobce dosáhl.
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:38:34
avatar
Nemusíš vůbec nic. Je nesmysl jím za toto dávat víc než za 1080.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:39:51
avatar
není pokud má FreeSync monitor a chce ho využít ... navíc v DX12 hrách běhá VEGA64 i lépe a to další optimalizace přijdou takže nedělej z toho drama ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 17:43:16

Musím, jedine že by som hodil na bazár môj stále pomerne nový freesync monitor a bral nejaký gsync ale na tom by som stupidne prerobil tak to radšej na rok strpím vegu a budem dúfať, že o rok už bude Navi normálna karta
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 64 fail, 56 ok, Nano super? 2017-08-14 17:49:59
avatar
Teď jsem čuměl na Linuse Odkaz. 56ka vypadá dobře, dokonce konkurenceschopně oproti GTX 1070, spotřeba jen nepatrně vyšší asi nikomu vadit nebude. Ano pozdě, ale přece a kdo kupuje dnes, může upřednostnit 56ku před 1070.
Bohužel všechny verze 64ky hrůza. Čím více nataktovanější, tím žravější a ta vodní je snad ještě zoufalejší než Fury X.
nejméně taktovaná a nejúspěšnější 56ka dává tušit, že podobně laděná Nano avšak s aktivními 64bloky bude tradičně to nejlepší co tahle série nabídne. Vzhledem k tomu, že mě zajímá jen Nano, vlastně vítám že se nepovedly všechny edice. Série bude mít "špatné" jméno, (protože bezmozci hledí jen na TOP karty) a tak Nano nebude drahá (pragmatic bastard thinking )
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 18:59:00

1070 stojí v MSRP o 50USD víc než 1070, překonává ji max o 8%, takže pokud jde o poměr cena/výkon 1070 vede, a 100% vede v poměru výkon/spotřeba.

Jinak z Vegy56 stačí sundat šílený heatsinc a dát něco jiného = nano je na světě. Otázka je zda to uchladí. Pokud se jí totiž povolí power limit letí přes 300W raz dva
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 19:28:05
avatar
hmmm MSRP .... a kde ji za to koupíš?
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 20:09:02

Teď používáte doporučené ceny a jindy zase se berou ceny v obchodech ? Nechtělo by to trošku sjednotit ?
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - realita Vegy 2017-08-14 20:13:28

Tak to vypadá, že 64 a FE vega je totožná karta pouze s jiným biosem.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 19:31:42
avatar
Co jsem koukal na recenzi v56 na gamers nexus, tak momentalne prolomit 300w limit u 56 nejde, ani triky z Vega FE nefunguji. Ale predpokladam, ze to bude otazka casu
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 19:33:07
avatar
Takhle to opravdu nefunguje. 56 není fullspec čip, už jen proto bude mít oproti 64 horší efektivitu, čím více funkčních bloků, tím stačí menší takt (na stejný výkon)
To si mám jako vyrobit 15cm vapor chamber chladič a pak si bůhvíjak nastavovat napájení, TDP, limity spotřeby a nakonec zaplatit víc, proboha proč??? Nemám čas takhle laborovat. Stačí chvilku počkat a koupit si rovnou Nano, když už ho ukázali, tak bude. Viděl bych to tak před Vánoci společně s 35W-45W 6C12T nebo 8C16T procesory, které na trhu zatím nejsou, ale předpokládám že na ně dojde řada až utichne ten blázinec s 16ti a 18ti jádry.
Jinak jak jsem psal Vega měla zaručen úspěch už jen proto, že konečně mají lidi čím nakrmit své hi-res freesync monitory, bál jsem se jen aby Vega nebyla o moc horší než GTX. 56-1070 plichta, malé rozdíly nehrají roli. 56 to ale vyhrává díky freesyncu. 64 bohužel fail.
Kdybych stavěl ještě normální velké kompy, tak jdu do těch AMD bundlů s freesync monitorem.
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zklamání 2017-08-14 20:29:35

12,5 mld tranzistorů vs 12 mld tranzistorů.
HBM2 vs GDDR5X.

a všude dokonce i v Doomu, který je tak AMDčkovský jak jen být může dostává VEGA na zadek a to vše v doprovodu monstrózní spotřeby.

tohle se opravdu nepovedlo.

Takové malé opáčko Fury vs 980ti.

jsem zvědavý jestli nakonec nebude hrdlem flašky propustnost pamětí... tady AMD dlouhodobě potřebuje výrazně vyšší propustnost aby jeho karty dosahovaly výkonu konkurence.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 20:31:23
avatar
amdéčkovský? A ení to prostě tím že jako jediný má skutečně nějaké moderní optimalizace pro které je VEGA udělaná?

nepovedlo? prodeje a ceny vypadají že se hodně povedlo a kdo si nepospíší, tak tu kartu nekoupí, zájem je obrovský ... více takových "nepovedlo se prosím" ...
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nepovedlo 2017-08-14 20:59:12

průměrně je karta pomalejší než 1080... je dražší. žere podstatně víc...

koupí to jen pár lidí, co se zapastilo freesync monitorem / jsou fanoušci AMD... i nějaké FURY se určitě prodaly.

btw nemyslím si, že by 1080ti byla výrobně dražší než VEGA. Tedy se to nepovedlo jak z pohledu zákazníka tak z pohledu AMD. buď jak buď mně je to jedno. Já výkon toho zázraku už nějakou dobu mám a tahle generace mě nechává chladným.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 21:20:33
avatar
No tak, říkat o freesync, že je to past je zhovadilost ještě větší než existence g-sync. Tu nejnataktovanější Vegu taky nepovažuji za povedenou, ale ten zbytek dyžtak odsoudím až po nějaké době. Vega má hodně specifických technologií co se projeví až časem.
MiroP [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 21:29:15

A kedy sa to prejavi? Za rok, dva? Fajn, tak to sa ju vyplati kupit za rok , za dva. V tom pripade, preco ju mam ponuknut zakaznikovi teraz? Co mu mam povedat? Viete, mam tu TOP kartu od AMD, teraz je sice slaba, ale pockajte za rok, uvidite ten vykon. Cim mu mam argumentovat tu spotrebu? Kazdy ma posle akurát niekam
Jencík3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - souvislosti 2017-08-14 21:45:00

dost lidí si koupilo freesync monitor s tím, že si pak koupí Vegu no a teď jim toho moc jiného nezbývá... zapastili se.

samotný freesync je fajn počin, byť G-sync mi příjde funkčně lepší (větší rozsah frekvencí - tedy alespoň v době, kdy jsem kupoval monitor).

to, že je to standard pfff jedno jede s AMD druhé s Nvidii... není v tom rozdíl.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 21:57:04
avatar
Je to standard a nvidia ho ignoruje. No comment. Tohle se neomlouvá. O cenovém rozdílu nemá smysl mluvit. O pozitivním vztahu největšího výrobce grafik (Intel) k freesync taky ne. Freesync není nijak vázané na jednu kartu. Stejně pořád vládne fullhd a to i mezi freesync monitory.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 01:39:54
avatar
240Hz u freesyncu ti přijde málo? A kolik je jako dost? Ty technologie jsou funkčně naprosto stejné, to že někdo vyrobí levný freesync monitor s mizerným rozsahem není problém standartu ale je to naopak featura otevřenosti standartu, pořídit se dá jak levný, tak drahý freesync monitor, gsync monitory jsou jen ty drahé, proto ale nejsou lepší. Pokud vezmeš parametrově shodné monitory jeden s freesyncem, druhý gsync, je ten s freesyncem vždy levnější. Rozdíly dosahují klidně 6-7 tisíc, za to máš celou mainstream grafiku, CPU zdarma atd.
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 22:23:10

A teraz ten o karkulke....
Ešte sa ani nezačala predávať a už máš zaručené info jak sú na ňu fronty.
Stačí si prejsť tie komentáre na facebooku amd, tie davy nadšených ľudí
matox01 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 20:47:36

Budou i nějaké informace o dostupnosti tech packu v našich končinách ? Uvažuji že bych si koupil ten aqua pack z tou slevou 200 dolaru na monitor ale nějak nechápu jak a kde bych tu slevu na ten Samsung LC34F791WQUXEN uplatnil
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 23:45:16

Na alza.sk tie packy uz su v ponuke, pozri .cz
maltrabob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 21:25:53
avatar
Podla recenzii je Vega 64 fail (moj nazor). Ta spotreba aby sa to vykonom dosplhalo na GTX 1080 ktora tu uz je 15 mesiacov je neospravedlnitelna, to sa neda obkecat. Vega 56 ako konkurent ku GTX 1070 ma lepsie naslapnute, problem je ze prisla neskoro. Ale pre tych co chcu AMD kartu a upgraduju z Tahity a starsich kariet tak celkom OK. Musi byt ale cenovo na urovni GTX 1070. Zial pre mna nie je Vega 56 upgrade z mojej R9 Fury a Vega 64 je uplny nezmysel, tam je jasna volba v tej cenovej kategorii GTX 1080.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Video schopnosti karty 2017-08-14 21:49:06

Odpovím si sám podle white paperu AMD

http://radeon.com/_downloads/vega-whitepaper-11.6.17.pdf

Tahle karta si tu užije v serverech za zlomek ceny konkurence. 16 virtuálních session pro HW encoding.
Mimochodem to Erehreum jen 30Mh/s. Tak bych to s tím miningem zas tak neviděl. Jako by šlo o psychologickou hru - nedostatek svedeme to na minery, že jsme vyrobili profi kartu do cloud center pro multiple sessions. Vhledem k omezením hráčských karet jsou tyhle featury to čím ještě vytřou NVIDII zrak (QUADRO P6000 stojí 140.000 a nic menšího se do serveru pro multiple sessions nehodí). Nebo ji přinutí taky vypustit pořádnou univerzální kartu.

“Vega’s” video encode accelerator also supports today's most
popular formats. It can encode HEVC/H.265 at 1080p240,
1440p120, and 2160p60. Encoding H.264 video is also
supported at 1080p120, 1440p60, and 2160p60. “Vega’s”
ability to encode the H.264 format at 3840x2160 at up to
60Hz is an upgrade from “Polaris,” which tops out at
2160p30.
Furthermore, “Vega” 10 extends its video encoding
acceleration to an exciting new use case. Radeon™ GPUs
uniquely provide robust hardware support for SR-IOV
virtualization, allowing the GPU to be shared between
multiple user sessions in a virtualized environment. “Vega”
10 adds a crucial new piece to this puzzle: sharing the
hardware video encoding and decoding acceleration
capabilities built into the GPU. With Radeon Virtualized
Encoding, “Vega” 10 GPUs can provide hardware-encoding
acceleration for up to 16 simultaneous user sessions. This
capability should make “Vega” 10 especially well-suited to
hosting sessions in multi-user virtualized applications with
graphically intensive workloads, such as enterprise remote
workstations and cloud gaming.
Imran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 22:22:48

Tohle je ta konkurence pro Voltu?
maroxCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 22:52:24
avatar
Jo, možná pro GTX 2060 s TDP 130W .
marek13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 23:10:42

Myslím si, že každý má právo sám sa rozhodnúť či VEGA je fail alebo nie je. A podľa mňa jedným z hlavných kritérií je jej cena. Ak v priebehu pár týždňov klesne na úroveň RX580, tak to bude super karta za dobrú cenu. Pri aktuálnych cenách je to pre mňa fail, lebo proste na trhu je niečo aj výkonnejšie, aj úspornejšie a dokonca je to tu už dosť dlho. Veľmi mi je ľúto, že sľubované doladenie ovládačov sa nekonalo a výkon a spotreba sú na úrovni toho čo AMD predstavilo s VEGA FE. Mrzí ma to hlavne kvôli AMD, lebo verím tomu, že sa na tej VEGE namakali. Žiaľ platí to, čo tu niekto písal, že mne ako tomu, kto ide utratiť svoje peniaze je jedno či je AMD chudáčik proti svojim konkurentom, ak je konkurencia výhodnejšia, tak sa oplatí nakúpiť tam. Škoda, ale VEGA nepriniesla konkurenciu do segmentu 1070 alebo 1080, lebo je celkovo menej výhodná. Ak by však stála ako 1060, tak to by už nvidia podľa musela zareagovať.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 23:47:15

S tymi ovladacmi este uvidime.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-14 23:48:21

Ja som zvedavy, ci bude pod recenziou Vegy povolena diskusia
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 01:32:05
avatar
slušná diskuse je povolena pořád a všude ... trolly a flamery mažeme automaticky ...
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 05:57:13

Tak takových blbostí v jedné diskuzi je unikát. Alespoň jednu vypíchnu.
DDW: Samozřejmě pokud čekáte skvělý výkon v DX11 a skvělou efektivitu není VEGA karta kterou chcete.
A k tomu: ... kromě několika málo her jsou všechny současné DX12 hry jen DX11 hrami.

Takže na co mi ta karta bude? Na těch několik málo her? Jedině že by na topení, to bych souhlasil.
To že budou DX12 hry už na nás zkoušíš cca 2 roky a pořád nic.

Podle Vás je karta jen DX12 hry, které nejsou, a Vy tu kartu ještě obhajujete?
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 07:21:05

Ja Vegu mozno kupim, ale tiez mam znacne vyhrady. Asi najvaznejsia z nich je, ze o par mesiacov pravdepodobne vyjde Volta a vykon posunie zas inam...
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Pořád si říkám 2017-08-15 10:50:19

proč dementi z AMD nepokračovali ve značení RX 5...Už dávno jsek si z toho značení utahoval. Ale dobrá tedy. Najeli jsme na značení RX. A teď zase Vega. Proč to není RX 590? No protože by se to tam těm blbečkům z AMD marketingu nevešlo. A jestli má extra název evokovat něco "extra", tak to jim teda těžce nevyšlo. Možná časem doladí ovladače. Jako vždy. Zlatá nVidia. Tam člověk vždycky ví, co kupuje, kam to zařadit už podle čísla. Vega? Co to je? Drahý je to, žere to a jen o trochu dražší nVidia má víc výkonu a spotřebu nižší. Ani jednu z těch karet nepotřebuji. Jen mě jako sympatizanta AMD štve ten přístup. Budeme se utešovat, ze to má fičurky, jaké nVidia nemá. Supeeeeer! To už tu bylo mockrát. Třeba když ATI mělo první DX11 kartu. To byla pecka. Až na maličkost, že úplně k ničemu. A když pak přišly DX11 hry, tak bim ho! nVidia měla kartu lepší. Kdyby místo Vegy raději vydali APU RavenRidge s grafikou na FHD. Místo toho je tu architektura poněkolikáté předělaného Buldozeru na AM4. Sice to není špatný, ale AMD se nejspíš brilantně rozhodlo ohromit zákazníky, kteří by to před 2 lety určitě koupili. Jenže ti už mají neco jiného. Což je chyba. Podle mně. Grafiky se skoupí na těžbu, co zbyde, se prodraží a lidi se donutí koupit to co je. Výrobcům to rozhodně vadit nebude. A ovce si zvyknou.
Imran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 20:21:53

Kdo ma freesync monitor tak mu nic jinyho nez tenhle paskvil nezbyde, a kdo nema, ten pujde ke konkurenci.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-08-15 20:38:46
avatar
Freesync monitor není kompatibilní jen s Vegou, takže paskvil je jen tvůj příspěvek.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Metro Exodus – silný příběh, atmosférou a grafika! Kdy se dočkáme?
Metro Exodus – silný příběh, atmosférou a grafika! Kdy se dočkáme?Pátek, 13 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1405x
Komentářů: 3
Monster Hunter: World vychází na PC – unikátní konzolová hra míří na PC
Monster Hunter: World vychází na PC – unikátní konzolová hra míří na PCČtvrtek, 12 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1182x
Komentářů: 5
BioWare a EA chystají další propadák? Ukázka z ANTHEM
BioWare a EA chystají další propadák? Ukázka z ANTHEMÚterý, 10 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1549x
Komentářů: 9
Vyšlo DLC pro Kingdom Come: Deliverance – stavíme osadu!
Vyšlo DLC pro Kingdom Come: Deliverance – stavíme osadu!Pondělí, 09 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1019x
Komentářů: 0
DAKAR 18 – údajně největší závodní hra se blíží!
DAKAR 18 – údajně největší závodní hra se blíží!Pondělí, 09 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 901x
Komentářů: 2
Ant-Man and the Wasp je v kinech! Jaký je?
Ant-Man and the Wasp je v kinech! Jaký je?Pátek, 06 červenec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1204x
Komentářů: 10