APPLE zklamal? Nový iPhone 13 jsou jen přeznačená 12? CPU A15 je jen lehce vylepšená A14. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 19 září 2021
altTak málo skutečných novinek překvapilo i největší fandy firmy. Inovacemi se šetří?

 

 

 

 

 

Pokud jste čekali každoroční nálož novinek Apple, tak jste se před pár dny dočkali. Ovšem všeobecný dojem z toho, co Apple představil je jednoznačně: „Meh“ … i největší fandové firmy byli překvapení viditelnou absencí velkých inovačních novinek a vylepšení, kdy prostě prakticky všechno, co Apple představil, je mírným vylepšením toho, co představil loni. Mnoho spekulací se tak naprosto nepotvrdilo. Apple tak v řadě věcí opět viditelně zaostává za mnohými konkurenty, kdy i řada Čínských výrobců viditelně inovuje v mnoha oblastech mnohem více. Ceny jsou ale nadále velmi sebevědomé.

Na druhou stranu říkám, že Apple ví, co dělá. Ví, že inovovat vlastně moc nemusí, protože prakticky dosáhla maximálního podílu a rozšíření své platformy, okruh nových uživatelů příliš neroste a ty uživatele co už má, tak se musí jen snažit udržet uvnitř své platformy. O to jediné mu jde. Ví, že nedokáže soupeřit s agresivní Čínskou konkurencí v mnoha směrech, tak se o to ani nesnaží. Proč taky. Typický uživatel Apple platformy je velmi odlišný od toho, kdo používá ANDROID nebo Windows.

Současně musím říci, že mě osobně vůbec nevadí, když každý rok nám výrobci necpou něco zcela jiného. Naopak jsem radši, když se snaží spíše inovovat a vylepšovat již uvedené konstrukce a produkty. Tedy opravit to, co u nich bylo kritizováno a vylepšit, co jsme na nich chtěli jako uživatelé vylepšit. Je to podle mého lepší přístup, než se snažit za každou cenu o nový produkt, který zase bude mít jiné chyby a nedostatky a tenhle nekonečný koloběh rok co rok opakovat. Přesto zklamání mnohých z toho, co Apple představil, chápu. Nevylepšil totiž zdaleka vše, co by vylepšit měl.

  • Apple procesory – problémy jsou na obzoru?

Asi největším překvapením byl pro mnohé fakt, že nový procesor A15 není vlastně nový. Je to jen vylepšená A14. To je po mnoha letech a generacích poprvé, co Apple skutečně zbrusu novou generaci nepředstavil. Firma se to snažila maskovat hloupě tím, že vůbec nesrovnávala s předchozí generací, jako to obvykle dělá. Proč? Protože by byl přínos prostě malý, mnohem menší, než na co jsou u Apple a jeho nových generací všichni zvyklí.

To samozřejmě neznamená, že by A15 neměla žádná vylepšení. Má lepší výkon i je efektivnější, ale v základu se prostě technicky mnoho nezměnilo. Podle zákulisních informací a analytiků však za tím, že je A15 jaká je, stojí úplně něco jiného než absence lepšího než 5nm výrobního procesu, která už Apple používá od A14.

Apple totiž postupně v poslední době přišel o většinu svých hlavních vývojářů a procesorových inženýrů. Došlo k několika zásadním odchodům z Apple, v čele s klíčovými lidmi, kteří stáli za všemi zásadními procesorovými projekty Apple do této doby. Část teamu si dokonce založila vlastní firmu (NUVIA). Další odešli do jiných firem. Jasné prostě je, že Applu se rozpadl procesorový team a ohrožen tak není jen další vývoj mobilních „A“ procesorů, ale i „M“ procesorů. Mnozí varují, že uživatelé mají snížit očekávání ohledně dalších generací SoC platforem a procesorů Apple na minimum, protože na více, než mírné vylepšování stávajících produktů, Apple nyní prostě nemá potřebné lidi. A ti správní nerostou na stromech. Samotné A15 jako takové, dnes ovšem problémem není a nebude. Z hlediska konkurenceschopnosti mít také problém nebude, i když Apple potvrdil, že má minimálně obavy, když se v prezentaci hloupě srovnával s konkurencí, aniž by vůbec uvedl. v čem srovnává a s čím přesně. Tvrdit, že jsem prostě lepší bez objektivního srovnání je směšné, ale dnešní obecenstvo z řad běžných uživatelů to snese. Působilo to ovšem dost zoufale. Jako by se Apple skutečně bál. I když nevím čeho, když na jeho Apple platformě jiný, než jeho SoC dostupný není a srovnávat s konkurencí běžící na zcela jiném OS je srovnání jablek a hrušek.

A15 prostě problém není. Ovšem pokud bude Apple ve stejném duchu uvádět za rok i A16, už by problém mít mohl. Hlavní problém je ale z hlediska vývoje dalších generací, protože už teď musí mít prakticky hotovou A16 (nemá) a dokončovat vývoj A17. A pokud prostě nemá potřebné lidi, kteří mu utekli, ovlivní to velmi negativně budoucí produkty a konkurenceschopnost …

  • Apple iPhone 13 = iPhone 12 s pár vylepšeními!

Poměrně překvapení byli všichni i z toho, co Apple představil v rámci iPhone 13 série. Jeho přístup prostě silně připomíná přístup levných výrobců telefonů, jenže ty stojí zlomek toho, co si Apple žádá za své modely. Generační vylepšení jsou zde téměř jen kosmetická.

iPhone 13 mají podobnou konstrukci a stejné displeje jako iPhone 12. Zůstal i ten ošklivý horní výřez pro modul fotoaparátu, díky čemuž vypadají iPhone 13 poněkud zastarale, i proti novým mainstreamovým telefonům, které mají maximálně malý „průstřel“ jinak nic. Apple ale tvrdí, že výřez alespoň o něco zmenšil. Až 120Hz mají pak panely jen u PRO a PRO MAX modelů. Nižší modely disponují jen 60Hz, což vzhledem k tomu, že 120Hz dnes mají i velmi levné ANDROID telefony, je potenciální nedostatek.

Platforma tedy zůstala podobná, kdy A15 je lehce vylepšená A14. Vyšší výkon, lepší efektivita, ale rozdíl není velký, takže se Apple i vyhnul přímému srovnání. RAM zůstala stejná. Nově se ale objevují iPhone 13 s až 1TB úložištěm. Základ je stále 128GB a není zde žádný mciroSD slot apod pro rozšíření. Pozměněn byl hlavní foto-modul, i když spíše než po HW stránce proběhla hlavní vylepšení hlavně po stránce funkcí, vylepšených AI systémů apod. Fotky a videa, tady je nadále Apple absolutní špičkou a něco, v čem většina Čínské konkurence opravdu nestačí. Jedině Korejský SAMSUNG, případně Google modely mu konkurují.

Letošní modely jsou o něco tlustější, protože Apple do nich nacpal větší baterie. I když tradičně mov neuvádí přesné kapacity apod. První zkušenosti odhalují jasně měřitelné delší výdrže u novinek, takže to určitě potěší. V čem však jednoznačně Apple zklamal, je nadále používání Lightning konektoru místo standardního USB Type-C. Tohle beru už jako vyloženě zlý úmysl. Všichni výrobci telefonů používají dnes tenhle stejný USB konektor, kabely a nabíječky jsou tak univerzální. Ovšem Apple stále ne. Na to už není omluva. Podle mě by EU a další státy měly prostě zakázat prodej nových iPhone a dalších Apple zařízení, pokud nezačne používat moderní standardy jako všichni ostatní. Neexistuje žádný dobrý důvod, proč má iPhone 13 série Lightning místo Type-C. Používání univerzálního Type-C apod. šetří peníze, šetří výrobní materiály, šetří přírodu atd.

Pokud jde o ceny. Nejlevnější je 5,4“ iPhone 13 mini, který začíná na 20 tisících. 512GB verze je za více než 29 tisíc. Větší 6,1“ model iPhone 13 stojí ve 128GB nějakých 23 tisíc korun, v 512GB už přes 32 tisíc. Lépe vybavený 6,1“ iPhone 13 PRO začíná ve 128GB na 29 tisících a TOP verze s 1TB paměti stojí téměř 45 tisíc. No a největší 6,7“ iPhone 13 Pro MAX začíná na 32 tisících, kdy 1TB edice je za téměř 48 tisíc korun. Dostupné budou s koncem září.

Jak jsem řekl, minimální generační vylepšení, ale mě osobně celkem nevadí. Mám radši, když výrobci zlepšují již uvedený produkt a opravují jeho nedostatky, než když uvedou rychle nový produkt, který má zase řadu nedostatků. Nicméně ani iPhone 13 nemá vyřešeno všechno proti iPhone 12. Absenci standardního Type-C beru už vyloženě jako zlomyslnost. Ošklivý výřez na displeji pak beru jako lenost. Dalo se to udělat lepší a hezčí. Když to dokáží výrobci telefonů za zlomek cen bez výřezu, dokázal by to i Apple. A ty celkové ceny za to? Mě drahé telefony z principu nevadí, ale žádný z modelů iPhone 13 série, za ty peníze rozhodně nestojí. Ty základní ceny jsou minimálně o 5 tisíc korun vyšší, než za co v základu stojí s ohledem na to, co dokáží a nabízí jiné telefony na trhu. Cena 40 tisíc za skládací/překládací SAMSUNG telefon značně neobvyklé inovativní (=drahé) konstrukce je pochopitelná, ale na iPhone 13 modelech není nic, co by vysvětlovalo z hlediska výroby tak vysokou cenu kolem tech 40 tisíc. Pokud by ty telefony Apple vyráběl v USA nebo v Evropě, a ne v Asii, tak potom bych s tou cenou neměl problém. Ale takhle prostě ne. Pokud by Apple stáhly ty základní cenovky alespoň o 5, lépe o 7 tisíc, bylo by to o něčem jiném. Takhle je to opravdu jen pro ty, kteří už si na Apple platformu zvykli, jejich starý iPhone dosloužil a chtějí nový … ovšem pro všechny ostatní jsou na trhu jak cenově, tak třeba i inovačně a technologicky, mnohem zajímavější telefony …

No a v podobném duchu jako A15, iPhone 13 se nesla i vylepšení nových iWatch či iPad. Ano, vylepšení tam jsou, ale zdaleka nebylo vylepšeno vše tak jak mohlo a mělo být, když už to tedy nejsou skutečně nové generace. Apple ovšem vylepšovat nemusí. To stojí peníze a snižuje zisky :). Navíc na své platformě se svými zařízeními má absolutní a totální monopol, a tak nemá ani konkurenci jako takovou. Takže dělat něco víc, než nutně musí, prostě nepotřebuje … stačí hezká prezentace ve které se hodně pochválí, vyhrne haldu buzzwordů, profi videa a fotky, a má vyděláno. A zatím to funguje, tak proč na tom něco inovovat …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
sparkyyy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 05:33:41

Tak nejde jenom o procesor. 13 pro ma mnohem lepsi kameru a 120hz displej.
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 06:19:09
avatar
Mobily už dohnaly v tomhle PC a každý rok jsou drobně vylepšeny, revoluční změny se odehrávají až po několika letech.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 08:03:03

Je to prostě přirozený evoluční krok, na který jsme u Applu zvyklí. Podobně jako iPhone 6 udal směr pro několik dalších generací až do současného SE, tak současná podoba by mohla chvíli vydržet.
Z pohledu změn mají 13ky lepší výdrž na baterii, čip A15 v čistě procesorové části navyšoval výkon o nějakých 10-15%. Nicméně zásadní změna ve výkonu se odehrála na poli AI a grafiky, kde je nárůst poměrně výrazný. Přibyl 120Hz displej, i když za mne je to něco, co jen zbytečně žere baterku. Základní verze u spodních dvou modelů již také začínají na 128GB. Zlepšily se kamery, které více zaměstnají AI.
USB-C se podle mne na iPhone nedočkáme, spíš bych čekal, že se iPhone zbaví konektoru úplně a pojede pouze bezdrátově. USB-C je budoucnost u iPadů, kde už k tomu dochází. Ale od iPhonu se do budoucna očekává spíše plně bezdrátový provoz.
Applu se zde vyplácí, že má pod palcem komplet celou platformu, tedy může si ten čip vyrobit na míru, tak jak potřebuje. Ostatně nedostatkem výkonu rozhodně netrpí ani generace 12, takže o 13ku bych strach neměl.
Zmenšil se o 20% notch se senzory pro Face ID. Opět něco, co jen tak nezmizí, pokud má být Face ID bezpečné bez možnosti oklamat jej fotkou. Prostě není to jen o kameře foťáku, těch senzorů je tam víc. A schováním pod displej jde prostě kvalita dolů, což si Apple nemůže dovolit ani kvůli Facetime.
Po pravdě díky Coroně můžeme být rádi, že výrobci letos vůbec s něčím přišli a vůbec něco vyrobili. Podle mne letošní Vánoce budou z pohledu dárků nic moc. Výroba v Číně stále nejede naplno a nejsou kontejnery na dopravu do Evropy.
Je to prostě telefon, který vám v klidu vydrží na pět let. Tedy jeho účelem je nahradit dnes u lidí dosluhující telefony typu iPhone 7 a 8 nebo Xka. Nikdo nečeká, že lidi zahodí 11ku nebo 12ku, aby si koupili 13ku. Měl jsem takto 5 let 6s, které jsem vyměnil za 12 Pro a mám na další roky vystaráno.
Každoroční změnu dělají jen blázni, kteří jej mají z půjčovny, tedy na operák, kde léta platí a platí a jakmile přestanou, nemají v ruce nic ... ani peníze, ani mobil.
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 11:00:03

souhlas, i kdyz neni tak velkej mezirocni narust vykonu u cpu, tak letos dostala celkem brutalni boost grafika. celkove ten posun ve vykonu dost slusny, na to ze je to porad stejny, jen trochu vylepseny 5nm proces jak loni. co bychom za to v desktopu dali, kdyby intel/amd/nv kazdej rok prinaseli takovej narust vykonu, s prakticky stejnou spotrebou. komentare o nahrade vyrezu za prustrel jsou mimo..to by tam musel apple mit 2-3 prustrely...pro cechy jeste vyhoda, ze zakladni modely jsou levnejsi nez loni (a jeste dvojnasobna kapacita), coz je v teto dobe celkem neuveritelne
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 12:26:28

tak ta 13 je len taky refresh 12tky, majitelia 12 to riesit nemusia vobec, 11 myslim si ze tiez nie, ale je to na kazdeho preferencii, ja osobne by som si vyskusal ten mini aj ked asi by to bol downgrade z aktualneho 11 pro (aj ked obrazovka je v tomto pripade len o 0,4" mensia a fotaky ma nechavaju chladnym)... co sa tyka ostatnych veci hodinky dostali len vacsi display tam sa ozaj ocakavalo viac aj po stranke dizajnu ...no a ipady? ved tam bola najvacsia inovacia za posledne roky, iPadu mini s 8,3" obrazovkou pre mnoho ludi velke lakadlo .... klasicky najlacnejsi ipad mierne vylepsenia za nezmenenu cenu a iPady Air a Pro sa nespominali tam bude samostatny keynote pravdepodobne
GaGy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 11 2021-09-20 08:10:17

Používám jedenáctku základní verzi. Foták super i večerní fotky. Bezdrátové nabíjení. OS je blesk. Nemám důvod měnit.
Vždy sem kupoval tel do 7-8K a vždy se tyto telefony zasekávali. Za tu cenu je to perfektní telefon.
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 08:35:35

Vždy když píše Hanz o Apple, tak se báječně zasměju. Apple přidá za rok 17 % na CPU a ono je to málo. Jsem zvědav jestli letos přidá jeho milované AMD také alespoň 10 % k ZEN 3.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 09:41:29
avatar
já tenhle trend v mobilech vítám. Aktuálně stále žiju na 3 roky staré vlajkové lodi od Huawei a stále nemám důvod měnit. Výkonu je dost, foťáky dost dobré, amoled, rozlišení ok, nejnovější android. Mobil je spotřebák, pro většinu lidí bude hiend/mainstream pár let stačit, každoroční výměna bude pro nadšence, podobně jako na PC
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 11:28:25

Mal som v hľadáčiku nový MacBook s m1x, po tejto správe o odlive zamestnancov to ale odložím a počkám na novšie verzie. V podstate islo o ľudí, ktori predtým robili v Intel a spravili core architektúru. Neskôr odišli do Apple a pracovali ba ich CPU. Mozno že si zas nejaký manager myslel, že si poradí aj sám
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 12:25:11

ten m1x uz bude hotovy toho by som sa nebal toto ovplyvnene nebude, skor pre dalsie generacie by to mohlo byt problematicke ale myslim si ze ani tu nemusime mat obavu... ak pojdes do M1x tak na nejaky ten rok bude pokoj
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 07:25:34
avatar
Tak to že si to nějaký manažer myslí je normální. Přitom jeho práce je ne ten produkt udělat, ale najít ty správné lidi co to vymyslí.
foxa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 19:34:40

Ono treba vziat do uvahy aj dlzku podpory zariadenia - a to je velmi podstatne a casto pri porovnavani s Android telefonmi prehliadane. Ktory iny vyrobca vam da realne podporu na tolko rokov, co Apple? A reci o moralnom zastaravani tiez neberiem - pokial funguje HW aj SW, bezni ludia zvycajne nemaju potrebu telefon menit.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:36:49
avatar
ano mohu potvrdit mam 4 roky iPX a nemam potrebu menit... dal by asi jeste rok, baterka ma 83%... ale chtic byl silnejsi a objednal sem 13pro
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 20:40:21
avatar
mám za 8k Note 10 pro taky se 120Hz amoled a mi to stačí, zadara od firmy
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:39:29
avatar
bohuzel tvuj amoled neni LTPO...
mitman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-20 23:18:12

Čas od času platforma střídam, abych mohl být furt objektivní a zabavil se novou hračkou. Minulý rok to vyhrál S20 FE 5G, tenhle rok to bude 13 Pro - primárně kvůli natáčení videu a fungování iOS s DJI OM5.
Takže i když málo inovaci, je to přesně to co hledám.
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 12:36:34

apple prida vykon do 20%, zlepsi grafiku v desiatkach percent, AI dokonca v stovkach, ale prenho je to malo

ale ked vysiel zen+, kde bol vykon o par percent lepsi, tak tu jasal do nebies

nj ta "objektivita"
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:40:25
avatar
grafika asi 60% oproti minulymu a je to nic... 15% CPU a taky je to shit narust vykonu... DD nezklamal...
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-21 14:30:48

Takže 15% výkonu CPU a GPU nahoru, 120hz display, nové foťáky, dvojnásobná kapacita základního uložiště, zmenšený výřez, zvětšená baterie a prý je to vlastně přeznačená 12ka ,no jasně...Jediná vaše výtka kterou beru je ten lightning port - to jo, s tím už ať jdou do prdele.
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 08:53:34

Lighting je robustnější než UBB-C, mě vyhovuje.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 16:18:53

Nejde mi ani tak o ten konektor samotný jako o rychlost přenosu. Jako mít v roce 2021 telefon s 1tb "ssd" uložištěm na který můžete třeba za den natočit 500GB 4k videa a pak to tahat USB 2.0 rychlostmi další den do PC je fakt na hlavu.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:42:04
avatar
kabelem nic netaham, a je mi to teda jedno... ale lightning je tank oproti USB-C, kde neni problem vetsinou samotnej kabel ale konektor... v praci jsme meli na Ackovejch samsungach vzdycky zlomenej ten mezikus v telefonu...
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 11:11:54
avatar
Na lighting mi nesahej, USB-C jsem čistil mě a manželce cca 1x za 3 měsíce, protože se zanesl prachem a pak měl špatný kontakt, navíc jsem u toho musel být dost opatrný. Lighting u ipadů jsem nečistil ani jednou za 3 roky (to nosím telefon s ipadem v jedné tašce)
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 12:54:50

jo radsi zadnej konektor nez usb-c je fakt ze to usb-c se strasne zanasi a dost blbe cisti, nechapu proc neudelali samce plnyho stejne jak u lightingu
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 17:45:02
avatar
To nosíte telefony v tašce se svačinou a stavebním materiálem? :-D

Hele tyhle pohádky prosím schovat pro malé děti. Kromě starého NB už mám vše s USB-C, můj mobil bude v lednu 4 roky starý a manželka ho taky má celkem dlouho a nikdy jsem ani neslyšel, že by někdo potřeboval při běžném používání čistit USB-C, natož 1x za 3 měsíce LOL

Navíc nevidím jediný důvod, proč by měl být Lightning odolnější vůči vniknutí špíny. Má podobně velký otvor jako USB-C.

Navíc pokud je pravda co tu píše někdo výše, že Lightning je jen USB 2.0, tak ten port už dnes můžeme přejmenovat na Crawling :-D

Jediné co mě napadá, že jste měli levné Čínské telefony nebo kabely s mizernými konektory. Pár opravdu hodně nekvalitních konektorů už jsem na těch levných šmejdech viděl. Tam pak může mít origo Apple kabel výhodu, že je kvalitní, ale to platí i pro kvalitní dražší USB-C kabely/konektory.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:43:22
avatar
uplne jednoduchy... ma vetsi diru bez prekazky, tim padem dost bordelu samo vypadne a zbytek lip vycistis ;)

asi nepracujes ale chodis do zamestnani ;)
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 20:15:22
avatar
Hmm, to asi bude ono, já jen chodím do zaměstnání :-D
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-22 13:47:12

Akože ja neviem Apple vydá novú radu kde pro verzia má o 15% silnejšie cpu a 60% gpu…to tu čítam keď dá amd skok o10- 20% jak je to uzastny narast. To je amd z dákej špeciálnej skoky, keď sa od neho moc neočakáva a teda taký nárast je super ale u Applu je medzigeneračný rast 60% malo?

Za ďalšie veľký skok je v kamerách. Telefón aj napriek 120hz displaju a zachovani rozlíšenia displeju vydrží na jedno nabitie dlhšie. Pridali 1tb možnosť. Display má vyzsiu verifikáciu HDR, lepšie čitateľný na slnku. Viac odolnejší. Vacsie body to display ratio pri zachovani rovnakej kvality snímačov.

Mám 12 pro max a idem do 13 pro určite. Za mna sú to solídne vylepšenia.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 07:45:26
avatar
classic DD... sem uplna vedma kdyz sem to nedavno predpovidal... aspon ze teda uz uznal ze to vazne foti a toci docela dobre 120hz uz nikoho nezajma, Androidaci si masti honiky, ze maji 120hz IPS ale ze panel se nestiha obnovovat je jedno, to ze drtiva vetsina cin s 120 oledem neni LTPO a zere jak temelin je taky jedno, meli to pred jabkem a za pulku
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
God of War vyjde na PC ve vylepšené grafice
God of War vyjde na PC ve vylepšené graficePátek, 22 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 212x
Komentářů: 1
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana Jones
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana JonesČtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 386x
Komentářů: 0
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!Čtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 499x
Komentářů: 1
The FLASH dostává samostatný film – první ukázka
The FLASH dostává samostatný film – první ukázkaStředa, 20 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 797x
Komentářů: 0
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?Úterý, 19 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 632x
Komentářů: 1
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!Pondělí, 18 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1124x
Komentářů: 5