ASUS ZenWatch - opravdu krásné chytré hodinky si hned tak nekoupíme. A chceme vůbec? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 13 říjen 2014
altJedny z nejhezčích chytrých hodinek, kde design nepůsobí lacině a okatě. Ale bude to někdo nosit?

 

 

 

Chytré hodinky se zatím ve významnějších počtech daří prodávat jen SAMSUNGu, a i tak nejde o nějak skvělé výsledky a prodeje jsou v řádech jednotek milionů po celém světě. Své modely chytrých hodinek už představila většina firem včetně Apple a většina je ... prostě divná. Působí tak nějak "okatě", jako že to nejsou normální hodinky, občas působí i velmi lacině a do toho jsou i značné obavy o výdrž baterie atd. Dva designy ale zaujaly. Jediný zatím "kulatý" model LG R, které by měly přijít na trh někdy ke konci roku za asi 299 Eur (8200 korun) a pak hodně zajímavé obdélníkové ASUS ZenWatch.

Ty jsou o něco jednodušší a jsou také velmi tenké. S pouhými 7,9mm zatím zdaleka nejtenčím modelem "SmartWatch" na trhu. Vzhledově ani nevypadají nápadně. Cenovka by také mohla být příznivějších 199 Eur (5500 korun vč. DPH). Jak se ale ukazuje, ani jejich uvedení na trh nebude moc hladké. Prodávat se mají někdy na konci roku, ale zatím to vypadá, že jen na Taiwanu a to navíc ve velmi omezené sérii (mluví se dokonce o jen 300 kusech). Kdy se tedy konkrétně dočkáme nějakého většího startu designově zajímavých chytrých hodinek, je stále nejasné.  

Pravdou ale je, že zatím ani zákazníci nejeví nějak velký zájem o podobné zboží a výrobci tak i přemýšlejí, zda se jim vyplatí investovat do výroby, marketingu a všeho okolo  kolem chytrých hodinek - náklady totiž nejsou zase tak malé. A pak jsou tady ještě objektivní technické potíže hlavně s výdrží baterie, kdy hrozí reálné nebezpečí, že hodinky nevydrží ani celý den, což je v případě hodinek docela problém (nemluvě o nutnosti nabíjení, což u hodinek dnes nikdo neřeší a tak se klidně může stát, že na to budou uživatelé zapomínat, což na pověsti SmartWatch nepřidá). A to jsme ještě neřešili cenu, kdy i u těch levnějších modelů mluvíme o částkách kolem 5 tisíc, což je na "hodinky" opravdu dost pro drtivou většinu z nás. Osobně jsem sice jako technologický nadšenec na chytré hodinky zvědav, ale jestli bych je sám běžně nosil? No, nikdy neříkej nikdy, ale v současné době bych je sám od sebe asi nenosil z více důvodů. Sám, čekám na trochu jiný druh a design nositelného příslušenství, které sice již existuje, ale zatím tomu nikdo nedal trochu ucházející formu a podobu ... A jak jste na tom vy?

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Stop Kiling Games mělo slyšení v EP – změní zákony?
Stop Kiling Games mělo slyšení v EP – změní zákony?Čtvrtek, 16 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 174x
Komentářů: 0
Star Wars: The Mandalorian & Grogu ve finálové ukázce!
Star Wars: The Mandalorian & Grogu ve finálové ukázce!Středa, 15 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 158x
Komentářů: 0
Pirátská akce Windrose vyráží do předběžného přístupu
Pirátská akce Windrose vyráží do předběžného přístupuÚterý, 14 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 674x
Komentářů: 1
Nové filmové The Hunger Games: Sunrise on the Reaping v ukázce
Nové filmové The Hunger Games: Sunrise on the Reaping v ukázcePondělí, 13 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 768x
Komentářů: 0
Anno 117 dostává první DLC - Prophecies of Ash
Anno 117 dostává první DLC - Prophecies of AshČtvrtek, 09 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 898x
Komentářů: 0
Road to Vostok – atmosférická hra ala STALKER!
Road to Vostok – atmosférická hra ala STALKER!Středa, 08 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 976x
Komentářů: 0