AMD říká: RYZEN procesory dominují prodejům v prémiové kategorii. Jiná data ukazují 9% podíl Intelu! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 03 květen 2020
altAni u AMD nemohou uvěřit stávající situaci, ale prodejci to potvrzují. AMD dosáhlo na 91% podíl.

 

 

 

 

Kdyby mě před několika lety někdo řekl, že AMD bude mít přes 90% v prodejích procesorů proti Intelu, volal bych do blázince, že jim utekl pacient. Nikdo na světě, včetně zaměstnanců AMD si asi ani v nejdivočejších snech nedokázal představit situaci, kdy AMD bude mít lepší, výkonnější procesory a alespoň v některé významné části trhu bude výrazně překonávat Intel v prodejích.

Před pár lety bychom něco takového prostě ani nevymysleli (moc sci-fi), protože tehdy jsme všichni žili v domění, že Intel odvádí skvělou práci a určitě ty desítky miliard dolarů, co cpe do vývoje výrobních procesů a procesorů, musí být znát. A AMD s jeho zlomkem financí proti Intelu, nemá nejmenší šanci konkurovat. Natož aby v té době neznámý plánovaný RYZEN dokázal překonat CORE. Nemám problém přiznat, když se spletu a tady tedy přiznávám, že jsem se spletl. Někdy se zázraky stávají a jsme udivenými svědky jednoho z nich. A užívejme si toho, dokud trvá, protože to nemusí vydržet a rozhodně to není normální …

  • Prodejci hlásí: AMD 91% proti 9% podílu Intelu

                                                               v prodejích desktopových CPU!

Noční můra Intelu v retailu pokračuje. Duben byl nejsilnější měsíc prodejů procesorů za několik posledních let. A absolutním rekordem pro AMD u mnoha prodejců. Jeden z největších v Evropě, německý Mindfactory, pravidelně zveřejňuje přesná čísla. A ta za Duben 2020 jsou prostě neuvěřitelná:

91% procentní podíl AMD, což znamená, že více než 9 z 10 prodaných procesorů má logo AMD. Pouhých 9%, je pak také nový rekord pro Intel. Tak mizerně na tom ještě nikdy nebyl. Chce se říci, že nejspíše 9% lidí stále neví, že AMD je prostě lepší a tak vyhazují zbytečně peníze za pomalé, předražené, žravé a děravé Intel procesory, které jsou navíc všechny pro již mrtvé platformy.

AMD jen za Duben 2020, a jen u tohoto prodejce, prodalo přes 30 tisíc procesorů. Intel nedokázal udat ani 4 tisíce kusů. I tak považuji osobně za další zázrak, najít dnes téměř 4 tisíce lidí ochotných v tuto chvíli koupit Intel místo po všech stránkách mnohem lepšího AMD řešení. To je opravdu obdivuhodný výkon.

AMD také už oficiálně říká, že více než 50% světových prodejů prémiových procesorů a zájem o výkonněšjí domácí sestavy s těmito čipy, tvoří právě RYZEN nabídka. Týká se to tedy hlavně domácích PC sestav a retailu. I tady je samozřejmě neuvěřitelné, kolik lidí se dnes stále najde, a koupí si Intel, kdy těch téměř 50% podílu pro Intel v tuto chvíli, považuji za hodně špatnou vizitku uživatelů a zákazníků. Pokud někdo chtěl důkaz, že i vyloženě špatné, vadné a předražené produkty se mohou dobře prodávat a mít prostě jen lepší jiné produkty nestačí k lepším prodejům, tak tady ho má. Každopádně Intel má jediné štěstí, že má takový vliv na OEM segment, kde stále dalece dominuje. Je to dáno prostě tím, že různými způsoby finančně „motivuje“ výrobce tak, aby nabízeli jen jeho platformu a pro AMD tak nezbývá tolik místa a zákazníci tedy u hotových sestav ani na výběr nedostanou. Je to jednoduše otázka peněz a žádnou konkurenci Intel na OEM PC trhu nepřipustí, a tak tam také není.A při finanční realitě AMD a Intelu, být ani nemůže. Bavíme se, o miliardových rozdílech.

Přesto i v OEM, a speciálně v noteboocích, je AMD dnes silnější, než kdy dříve. Nejen proto, že právě AMD dnes má objektivně lepší procesory ve všech oblastech, včetně mobilní sféry. Všechna data tedy ukazují, že AMD stále roste všude. Bohužel nikde jinde, než v retailu, se podílově ani neblíží tomu, jaký by měl být, pokud by podíl na trhu a prodeje odpovídaly čistě jen tomu, jaké jsou objektivně procesory, jaký mají výkon a co stojí. Zkrátka všechno nám jen připomíná, že na procesorovém trhu konkurenční prostředí nemáme. Je tam jen jeho zdání, které ale zjevně nefunguje. Retail je naštěstí pro Intel nejmenší část procesorového trhu, je ale prestižní a hodně vidět a slyšet. Takže 9% podíl prodejů pro Intel není něco, co může jen tak přejít mávnutím ruky. Ukazuje to jednoduše, co by se stalo, pokud by zákazníci měli na výběr, za co stojí současná nabídka Intel procesorů.

Podobnou zaslouženou pozici má pak AMD nad Intelem vlastně u všech prodejců. Největší z nich, AMAZON, má v první desítce 8 procesorů AMD a jen 2 Intel, kdy prvních 5 procesorů je od AMD v čele s bestsellerem RYZEN 5 3600, který se aktuálně prodává už jen za 170 dolarů. Na trhu se také záměrně drží starší RYZEN 2000 série, kde RYZEN 5 2600 stojí dnes neuvěřitelných pouhých 100 dolarů(!). Mimochodem, aktuálně se prodává i mnohem více RYZEN 9 3950X než Core i9-9900K.

V tuto chvíli pro vás dokončujeme velký test a přehled procesorů, takže velmi brzy vše sesumírujeme v přehledném článku a grafech ;). Tak co, už máte doma RYZEN?

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Kalkulačky pro ťukače tabulek 2020-05-04 07:27:55
avatar
Popravdě by mě docela zajímalo jaký poměr toho oem trhu jsou kancelářské kalkulačky pro "ťukače tabulek". Za sebe bych řekl, že to bude klidně 70% a tak se není moc čemu divit, že tam stále ma intel dost silný podíl, tam totiž moc opravdu nehraje roli jaký to má procesorový výkon, prostě to je jen počítač pro někoho na cvakání a jak to bejvá, tak i když se teď oem výrobci rozhodnou dávat AMD, tak mají na skladech ještě tolik popelnic s intelem, že za ceny co na ně nasadí je budou rozprodávat ještě rok, nemyslím si , že by to bylo tím, že intel více maže. V tomto odvětví jednoduše nesejde na tom co je uvnitř, jen aby hlavně něco bylo a celkem se to hejbalo, což obstará SSD.

Já do firm jedu jenom retail, ale chodí my nabídky od HP a dellu, tak vím jak to mnohdy vypadá. Jsou tma i AMD sestavy, ale cena je vyší protože začinají až s ryzenem a do kanclu stačí i to blbé pentium.

Za sebe si mylsím, že by AMD mělo udělat to že 2 jádrovej athlon přejmenuje na Ryzen 1000 s cenou okolo 1000Kč a bude to hned zajímavější. To jméno Athlon je totiž mrtvé, nezajímavé, mnohým zapomenuté a nebo spojené s nepříliš povedeným závěrem této řady.
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 08:34:11
avatar
Je to určitě větší část trhu. Jenže je to jako se služebními auty, ta si totiž nekupuješ, ta fasuješ. A v drtivé většině je tam nějaký odpad jako i5 nebo dokonce i3 a Pentium.

Naopak na Mindfactory a třeba tom Amazonu nakupují lidi podle svých představ, jsou to navíc nákupy "domácích mazlíků" na hraní. Takže ten moment, který tyhle nákupy ukazují, je v tom, že běžný zákazník už chce AMD, ne Intel. A to je pozitivní v dlouhodobém horizontu - pokud samozřejmě AMD udrží výkonovou a cenovou nadvládu po delší dobu, řekněme tak 4-5 let a vybuduje si tak svou značku jako etalon výkonných PC. Podobně, jako se to podařilo Intelu před cca 10 lety.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:28:07
avatar
Ano a o tom přesně mluvím. Ale taký mluvím o tom brandu, lidi prostě chtějí když už AMD tak Ryzen. Athlon je nezajímá a pokud zjistí, že kalkulačka s nejlevnějším Ryzenem je dejme tomu za 12 tak raději vemou kalkulačku s Pentiem za 10 protože co si budeme říkat, stejně to tu práci obstará úplně stejnou. Ale být Athlon pojmenovaný Ryzen 1000 ( například) Tak by to bylo trochu jiné. Protože další věc je že k Ryzenu je potřeba GPU, To pentium nepotřebuje a tu má právě MEGA obrovskou výhodu v těchto kalkulačkách.

Ať si řiká kdo chce co chce, to jméno Athlon odrazuje i mě jakožto "zkušeného" uživatele Tady podle mě AMD šláplo vedle.
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:44:43

Já bych pro zamce klidně nakoupil desktopy (i laptopy) s Ryzenem (korporát nařizuje DELL, ale nic konkrétně), jenže DELL prostě NIC nenabízí, ani Latitude, ani OptiPlex není s AMD. Takže lidi "fasují" plečky jako OptiPlex 3070 s i3-9100T, resp. Latitude 5401/5501 s i5-9300H...
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:02:40
avatar
Ach ten zdejší AMD agitprop. Dokud nebudou od AMD 7nm APU, tak holt bude i ten "pomalý" a "žravý" Intel dávat v některých případech dávat větší smysl.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:10:23
avatar
přestaňte si lhát, tady žádný AMD agitprop neděláme, tady prostě píšeme, jak se věci mají, nechcete snad tvrdit, že kvůli DDWorld.cz jsou prodeje na Mindfactory a Amazon, o kterých píšeme, jaké jsou?

Navíc také říkáme, že to není o produktech samotných, ale o penězích bokem a kolem, tam je a bude AMD nekonkurenceschopné, protože 20 miliardy vs 1,8 miliardy je sakra rozdíl ;)

DDWorld.cz neagituje za nějakou značku, DDWorld.cz prostě doporučuje to, co je zrovna pro nás uživatele a zákazníky nejlepší za nejlepší cenu ...
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:31:18
avatar
Taky netvrdím, že to děláte za peníze, ale to rozpustilé juchání nad knockoutovaným Intelem se místy dostává za hranice střízlivé kritiky (psalo se tady podobně o AMD v "buldozerových" časech?).

Já si nedávno do svojí sestavy koupil Ryzen 2 a o ničem jiném jsem vzhledem k požadovanému výkonu, cenám a spotřebě neuvažoval, ale v práci mám i7, kde to zase dává smysl z hlediska potřeby vyššího výkonu a nepotřeby dedikované grafiky.
BarbarH3MAN [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 11:26:27
avatar
Citace:
v práci mám i7, kde to zase dává smysl z hlediska potřeby vyššího výkonu a nepotřeby dedikované grafiky.pošli mi to čo šnupeš dám si aj ja
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 12:37:09
avatar
jj no, ten musí mít dobře vypatláno v palici
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 13:55:01
avatar
Že by nějaký argument gentlemani?

Šesti a osmijádrová AMD APU zatím nejsou. Až budou, teprve potom bude Intel dávat smysl už jen v hodně specifických případech. Ani doteď se v případě domácího PC nevyplatí, ale alternativou je i tak nutnost pořídit k Ryzenu dedikovanou grafiku (pokud nechci něco ještě o kusanec slabšího a staršího než UHD 630, tak náklady kolem 2 tisíc) a rychlejší RAM (asi tři stovky). Ale pořizovat takovou kombinaci do velké firmy (kde je všude Intel) s výhledem, že to zanedlouho bude okrajový design ... příplatek nějakých dvou tisíc na sestavu už potom není něco, co by byl problém. Až budou ty výkonné AMD APU, tak by bylo hodně nevýhodné nezměnit platformu, takhle by to bylo šetření za každou cenu (nejednotnost technologie, různá podpora, nasraní ajťáci).
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:08:18

Jop od decembra 2019 som prešiel na Ryzen 9 3950X a neľutujem jediného eura.
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 09:46:20

A kdybyste měli koruny, tak byste litoval?
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-04 12:04:25

to by sme asi pozerali na kazdy halier
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-05 06:46:23

Mám zato, že na jednom komkurenčním webu na to kápli. Intel prostě drží nesmyslné ceny v retailu, aby mohl jako dávat slevy v OEM segmentu. Retail je v celkovém objemu neklíčový trh. Kdyby zlevnili v retailu podkopou si cenovou politiku u OEM. Jen tenhle faktor stačí aby dávali nákupčím do ruky argumenty proč Intel. No nekupte to s takovou slevou.. že. Kdo se proti tomu postaví.. Můžeme se jen dohadovat, jestli je to vynucená pozice předchozí politikou nebo na retail s..ou.. programově. Ve výsledku je to jedno. Ať je to úmysl nebo se jen zamknuli v pozici předchozími kroky.. Jedni v tom uvidí šmejdy se slevami, které slevami nejsou, jiní zas něco jiného. Každopádně výrobky s AMD budou evidentně v OEM s vyšší cenovkou a pokud ji zákazník neakceptuje tak ani tlak na OEM nebude extrémní. No ono taky jak komunikovat zákazníkům, že ta sestava s levnějším procesorem Ryzen je dražší proti Intelu... Protože zákazník zná jen retailové ceny, tak z toho bude pořádně zmatený a možná i rozhořčený.
On tedy tlak je, ne že ne, ale bez cenové politiky Intelu směrem k OEM by byl pochopitelně z obou stran, jak výrobců sestav, tak zákazníků. Momentálně tedy jen tlačí /někteří/ zákazníci.
Paradoxně tak situace tlačí AMD být technologickým lídrem. Např. tlačit notebooky s Ryzeny jako prémiové, aby v očích kupců opodstatnili vyšší cenu. Tj. celkově se AMD posunuje z pozice levných procesorů do pozice prémiových, kde jim marže dovolí vyrovnat se s tou kaší, kterou Intel navařil.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-05 22:58:39

Stejně jako před několika lety na tom bylo Intel vs AMD... Je to jak vyhrát v loterii...prostě se to AMD povedlo...a dnes jejich procesory dávají smysl a jsou žádané....kolikrát to tu ještě bude opěvováno...? Intel byl také opěvován, když byl ten TOP ? pamatujete si tu vůbec ještě na procesor 6950X na kterém se testovaly grafické karty a další komponenty? ... jak dlouho to je... 3 roky ? Každý chvilku tahá pilku, ale v případě Intelu se mi nezdálo,že by to tu bylo tolikráte opěvováno...nebo se pletu?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-05 23:15:49
avatar
vy pořád nechápete jednu věc: není normální to, co AMD předvádí ....

Udělat dobrý procesor je náročná, drahá záležitost, takže je velký rozdíl, když takový CPU udělá 20 miliardový Intel nebo 1,8 miliardové AMD!

I kdyby se AMD Intelu byť jen vyrovnalo procesorově, pořád by to byl zázrak vzhledem k neporovnatelným možnostem obou společností, fakt, že AMD výrazně Intel dnes poráží, není normální, není samozřejmě a už vůbec to není dostatečně oceňováno ...

a ne, neplatí že každý chvilku tahá pilku, kdybychom měli dvě srovnatelné společnosti, tak možná, ale Intel je mnohonásobně větší, má mnohem více peněz a lidí a přesto jej AMD poráží se zlomkem financí a lidí, to prostě není náležitě zdůrazňováno a zohledňováno ....

není to jako vyhrát v loterii, to co AMD předvádí je skutečný zázrak, neexistuje oblast v IT průmyslu, kde by se něco byť jen vzdáleně podobně dělo .... loterie je o pravděpodobnosti, to co předvádí AMD nemá s pravděpodobností co dělat a nemělo by být ani možné ....
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-05 23:32:30

Edit: Tohle nemá smyslu více rozebírat.... když budu mít know how a finance a vyrobím něco, co konkurence nemá, tak je jedno jak jsem velký a jaké mám zisky/ podíl a další nesmysly... vyrobil jsem něco co nikdo jiný nemá a to je to hlavní. Tedy se mi to povedlo a tečka. Když vynaleznete možnost vykadit se v kulaté místnosti do rohu, také budete světoborný a kolik peněz na takový vynález potřebujete ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 01:17:46
avatar
ne nemá, protože ty to nechceš chápat a ignoruješ fakta a realitu, Intel i AMD musí udělat stejný objem náročných a drahých prací, jenže jeden na to má 20x více peněz, několikanásobně více lidí atd. a výsledek je, že přesto že má mnohem lepší podmínky, jeho produkty jsou mnohem horší ... to není normální určitě ne odpovídající v této oblasti kde na penězích záleží mnohem více, než na čemukoliv jiném ....

i kdyby měly obě firmy srovnatelné procesory, pořád AMD muselo udělat mnohem lepší práci než Intel protože prostě nejsou srovnatelné vůbec v ničem ... Intel by měl být o světelné roky jinde ...

je to to samé, jako když máš fotbalový team o 11 hráčích a ty by ses proti nim postavit na hřišti sám a vyhrál .... to je to co AMD teď předvádí, prostě nemožnou věc .... zázrak bez přehánění ....
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 06:39:46

Jenže ono to není 20x tolik že ne? Protože Intel nejsou jen CPU. Takže by to když už, chtělo porovnávat čísla CPU divizí. Další stranou je to, že Intel byste měl tedy porovnávat s TSMC aji, protože TSMC vyvíjí výrobní procesy. Toto dělá i Intel. Ale zrovna se Intelu nedaří ten výrobní proces. Pro AMD ho vyvinulo TSMC. Takže v tomto případě by to chtělo srovnávat srovnatelné. Jinak to, že má někdo prachy a lidi neznamená, že budou mít lepší nápady. Jestliže vy máte nějaké nápady za 30k měsíčně, budete mít jiné za 100k měsíčně? Taky bych upozornil na opomíjený fakt, a to je počet zaměstnanců. Zajímal by mě zisk/počet lidí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:53:58
avatar
i kdyby to bylo jen 10x ... pořád je to ohromný rozdíl, když se bavíme o miliardách dolarů a o tom, že udělat procesor vyžaduje stejný objem prací od obou ...
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 13:31:08

Já nevím, kolik lidí má Intel na vývoj CPU. Stejně tak nevím, kolik má AMD. Vy to víte? Víte, jaký mají ty firmy rozpočet na toto odvětví? Bavme se o reálných položených číslech. Jinak to co jste psal o tom fotbale, tak se to dá chápat i takto: postavte na hřiště 1 dobrého hráče fotbalu a proti němu 11 nezkušených. Kdo vyhraje?
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 14:35:10

Takže kdybych vzal čísla. Intel měl za rok 2019 tržby 72 miliard dolarů. Má cca 110 000 zaměstnanců. Proti tomu mělo AMD tržby 6,7 miliardy dolarů a má cca 11 000 zaměstnanců. Takže ten počet cca sedí. Sice nevíme, jaké segmenty mají počet lidí a peněz, ale celkově to je nastejno.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 13:48:50

ale tady vubec nejde o to, ze udelat procesor vyzaduje stejny objem prace. intel je prece v prdeli hlavne a dost mozna jenom kvuli tomu, ze musi porad vyrabet na tezce zastaralym 14nm procesu. a tady intel prohrava s tsmc. kdyby intel mel k dispozici take 7nm proces, nebo kdyby naopak amd nemelo 7nm k dispozici u tsmc a muselo by vyrabet stale na 12nm u GF tak je ta situace o dost jina. paradoxne to ze je amd o dost mensi spolecnost a vubec si nemusi resit vyrobu vlastnimi silami ji ted nejvice pomohlo.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 07:58:50
avatar
VelDro asi nežije v kapitalismu, čili mimo realitu..
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 10:22:12

Vždyť má pravdu. Kapitál je jen jedním z faktorů hrajícím roli ve vývoji. V mém oboru je taky spousta jednotlivců či malých týmů, co v relativně skromných podmínkách udělali významný objev a svůj nápad potom za neskutečné sumy prodali nějaké velké korporaci. Podobně v dnešní době funguje naprostá většina korporací tzn. mají svůj vlastní výzkum, ale většinu investic spolykají akvizice tzn. skupování nápadů menších firem. Předpokládám, že podobně to dělá Intel, když má tak vysoké náklady na vývoj.

Naprosto souhlasím s VelDro v tom, že pro zákazníka absolutně nehraje roli, jaké kdo má náklady či možnosti. Mě zajímá jen a pouze výsledný produkt a jeho cena. Kdo to vidí jinak, ať si zkusí podnikat, on už ho reálný svět naučí, jak to ve skutečnosti funguje..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 11:07:12
avatar
je opravdu úžasné, jak tu vyzdvihujete nevědomost a ignorantství ......

jsou zákazníci, kteří se zajímají proč věci jsou, ne jen že jsou ....
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:18:22

Nic nevyzdvihuji, jen jsem objektivní, nedělám rozdíly, žiji v reálném světě a nemám čas se zabývat detaily. Takže ano - nezajímá mě, jaké možnosti má Intel a AMD, zajímá mě produkt. Stejně jako neřeším možnosti jednotlivých automobilek, když si kupuji auto. Neřeším možnosti výrobců elektroniky, když si kupuji novou televizi. Neřeším možnosti výrobců drogistického zboží, když si jdu koupit prací prášek. Zajímá mě jen produkt a jeho cena. A vy to jistě neřešíte taky, protože kdyby ano, celý den neděláte nic jiného, než zjišťujete, jaký má který výrobce obrat a možnosti. Řešíte to jen a pouze u milovaného AMD a nenáviděného Intelu, jinde by vás to ani nenapadlo, protože to je samozřejmě úplná blbost a vy to moc dobře víte.. ale mně je to jedno - klidně si nakupujte horší produkty, když je pro vás důležitější podpořit slabšího než nakoupit lepší či výhodnější produkt. Já jsem racionální pragmatik a zajímá mě kvalita a cena. Jestli to ze mě dělá hlupáka a ignoranta, to ať si každý čtenář posoudí sám.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:32:19

Zvláštní, že se při nákupu čehokoliv chovám úplně stejně jak vy.... asi jsme oba divní a vnímáme svět špatně.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:42:40
avatar
jste ignoranti ... to je celé. není to urážka, je to prostě konstatování stavu. Ale to je většina společnosti dnes, většina lidí prostě o věcech nepřemýšlí. Problém ve vašem přístupu je, že považujete za divné až hloupé ty, kteří zajímá to pozadí, proč věci jsou a jak se mají, nikoliv je že jsou ...

problém prostě je, že ignoranti si myslí, že je v pořádku se o věci nezajímat a nebrat fakta a realitu v potaz a nezajímat se proč taková je, jestli to je v pořádku, jestli se nedá něco zlepšit a co můžu udělat sám proto to zlepšit atd. ....
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:47:39

Nepovažuji takové lidi za divné a hloupé. Považuji za divné a hloupé, když někdo hlásá, jak se obecně řídí nějakým principem, ale prokazatelně ho používá jen tam, kde se mu to hodí. Testujete spousty produktů a vsadím se, že běžně ve výsledném hodnocení produktu nezohledňujete ekonomické výsledky výrobce v porovnání s jeho konkurenty. Pokud se pletu a poskytnete odkazy, rád se omluvím.

A prosím přestaňte už subjektivně hodnotit mou objektivitu, když je naprosto zřejmé, že já ke všem výrobcům přistupuji naprosto bez rozdílu, což jasně dokládám obsahem svých příspěvků.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:53:00
avatar
Citace:
Testujete spousty produktů a vsadím se, že běžně ve výsledném hodnocení produktu nezohledňujete ekonomické výsledky výrobce v porovnání s jeho konkurenty.


no vzhledem k tomu že jste neádvno napsal, že naše testy nečtete, tak je úsměvně hloupé, že tohle můžete prohlašovat ... samozřejmě že to bereme v potaz všude tam, kde to hraje roli ... Intel a AMD jsou ale opravdu extrémním rozdílem dvou jediných konkurentů, kteří konkurenty ale nejsou, protože mezi firmami panují obrovské rozdíly, to prakticky nikde jinde nemáte ... proto se o tom mluví ....

Já vaši objektivitu hodnotím objektivně, protože tvrzení že na penězích a velikosti teamu které mají Intel proti AMD při vývoji CPU nezáleží, je objektivní lež a nesmysl. To vám řekne každý, kdo to vývoji CPU něco ví ... na penězích a velikosti teamu záleží naprosto zásadně proto je o to udivující, že je výsledek dnes jaký je ...

jste neobjektivní, což dokazují vaše příspěvky, nejen že uvádíte věcně špatné věci, ale často i lži ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:45:58
avatar
nejsi objektivní, protože ignoruješ objektivní fakta .... na množství peněz při vývoji i prodeji produktu dané firmy sakra záleží ... speciálně při tom rozdílu mnoha desítke miliard, který panuje mezi AMD a Intelem ... ale můžeš dokázat že tomu tak není zcela jednoduše, pustíme tě na hřiště hrát fotbal a proti tobě jedinému postavíme celý team ... protože jak říkáš, na penězích a počtu lidí přeci nezáleží, takže předpokládám, že hravě uhraješ alespoň remízu, ne-li vítězství ....

a tvoje nekonečné neobjektivní lhaní o tom, jak milujeme AMD a nenávidíme Intel mě opravdu nebaví ... lžete o mě neustále, nejde o to podporovat slabšího, jde o to podporovat konkurenční prostředí a kupovat ty nejlepší a nejvýhodnější produkty, o tom to je ...

takže si s tím vaším lhaním o tom jak milujeme/nenavádíme značky laskavě dejte odchod, ještě jednou to uvidím a banuji jako FLAME.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:23:14

Je fajn, že se AMD podařilo vyvinout něco převratného a je to dostupné pro všechny, ale je to především zásluhou lidí, kteří tu technologii vymysleli a zvládli. Přeci nechcete říct, že je to zapříčiněné ve 100 procentním podílu ekonomickou situací firmy.

Nebo myslíte, že kdyby AMD mělo větší rozpočet, zvládlo by tu technologii ještě lepší, nebo by vyrobily ještě menší a rychlejší čipy? Peníze na ten vývoj asi měli, protože kdyby ty peníze neměli, tak by to zřejmě nevyvinuli.

Tleskám jim za to, že se jim to povedlo. Ale nevím proč bych měl někoho odsuzovat za to, že nedokázal vyvinout něco lepšího, byť k tomu má větší ekonomické předpoklady, ale když není nápad, tak to asi nevymyslím...?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:38:44
avatar
Citace:
že kdyby AMD mělo větší rozpočet, zvládlo by tu technologii ještě lepší, nebo by vyrobily ještě menší a rychlejší čip


jsem si tím 100% jistý
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:51:57

Asi tak - jako zajímavost naprosto v pořádku a rád před AMD smeknu pomyslný klobouk. Ale tím to pro mě končí, nemám potřebu to číst každý druhý den a už vůbec mě to neovlivní při výběru procesoru, ale já byl vždycky nadprůměrně odolný vůči vymývání mozků a reklamě všeho druhu, tak možná proto mi to tak vadí.
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-07 09:30:44

Jen jestli by se pak nedostali do podobné situace jako Intel, čím větší moloch tím bude nižší efektivita. Sice když bude více lidí bude více nápadů ale nikdo nezaručí že budou dobré...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 13:21:46
avatar
Mě už to slovo objektivně, přijde asi něco jako prémiové a prémiová kvalita. Jen na této jedné stránce je tu 18x.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníÚterý, 02 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1068x
Komentářů: 5
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1079x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1105x
Komentářů: 3
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1331x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2535x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2177x
Komentářů: 0