Intel konečně uznává konkurenční AMD. Core i9-10000X CPU výrazně zlevní. 18 jader za polovic! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 01 říjen 2019
altIntel Core -X procesory řady 10000 „CASCADE LAKE“ se blíží a konečně známe ceny!

 

 

Trvalo to. AMD však evidentně zatlačilo Intel do kouta a ten musí začít něco dělat. A jak jsem psal už dříve, snížit ceny procesorů by byl dobrý začátek, protože za současné ceny opravdu nedává nákup Intel CPU absolutně žádný smysl a je to šílenost. A pokud se to někomu nelíbí, tak si to zjevně myslí i Intel, protože jeho nové ceny jsou podstatně rozumnější a přesně to, o čem mluvím. Každopádně Intel prohrává s AMD vlastně na všech frontách. Jak na výkon 1 jádra, tak na celek. A šílené ceny některých procesorů tomu určitě také nepřidávají. Intel nedokáže dnes oslovit už ani nadšence a prodeje jeho CPU jsou nejhorší za dekádu a stále se zhoršují:

(stále nechápu kde se vezme těch 19%, co vážně jdou a mnohem horší procesor než by za stejné nebo i lepší peníze mohli mít, si dobrovolně koupí).

  • Konečně high end Intelu za normální ceny

                                                                         – o 2 roky později ale přeci.

Jak už jsem vás informoval dříve, Intel se chystá vydat „novou“ řadu Core i9 10000X procesorů pro X299 platformu. Nejde samozřejmě o zbrusu nové procesory, stále jde o stejné 14nm SKYLAKE po všech stránkách, ale Intel navýší takty a především sníží ceny. Ostatně to přislíbil nedávno:

Intel konkrétně slíbil, že novinky budou mít až 2x lepší poměr cena/výkon. Vzhledem k tomu, že výrazné posunutí výkonu není se starou architekturou na stále 14nm výrobě možné, právě výrazné snížení ceny bylo jedinou možností, jak toho dosáhnout a nebýt za lháře. No a konečně známe ty ceny:

Nabídka bude začínat na 10jádrovém Core i9-10900XE, jehož současná verze stojí 989 dolarů (28 tisíc), nově klesne na 590 dolarů (17 tisíc korun). 12 jádrový model za současných 1189 dolarů (30 tisíc) bude nově v podobě 10920XE za 689 dolarů (20 tisíc). 14jádrový procesor za současných 1387 dolarů (34 tisíc), bude v podobě 10940XE za 784 dolarů (23 tisíc) a konečně 18 jádrový Intel za současných 1979 dolarů (57 tisíc korun), klesne v podobě 10980XE modelu na 979 dolarů (28 tisíc korun).

Všechny „novinky“ budou o něco rychlejší než předchůdci, ale ne o mnoho. Bavíme se o 2 až 8%, protože posun taktů je jen o 100 až 300MHz. Všechny budou mít navíc vysoké TDP 165W, což ale v případě Intelu je hodnota vztažená k základnímu taktu, takže reálně tyhle čipy mají i přes 200W běžně. Všechny budou pro X299 desky a LGA2066 patici, kdy výrobci desek chystají i nové modely. Novinky prý Intel chystá odhalit už 7.10.2019. Bohužel podle všeho půjde jen o papírové uvedení. Procesory totiž budou reálně dostupné nejdříve v listopadu. Intel uspíšil uvedení, i za cenu jen papírového, protože zkrátka ví, že ani zvýšený výkon, ani snížení cen příliš těmto CPU nepomůže.

AMD už teď má na trhu lepší platformu (X399) a lepší CPU a stále za lepší ceny. Už jen mainstreamový 3900X s 12jádry za 14 tisíc korun má vyšší výkon, než „nové“ 12jádro Intelu za 20 tisíc. Problém Intelu totiž je, že on i AMD mají u těchto procesorů prakticky identické takty. Jenže AMD má mnohem lepší IPC a tedy vyšší výkon na stejném taktu. Pokud navíc 12jádro Intelu bude stát 20 tisíc korun, stále je to o 6 tisíc víc, než RYZEN 9 3900X a stejná cena, co bude stát 16jádrový RYZEN 9 3950X, který určitě dokáže ohrozit výkonem 18járový Intel. Problém je, že RYZEN 9 jsou mainstreamové čipy do podstatně levnější platformy, která je přitom technologicky už teď lepší díky PCIe 4.0. Mají sice méně linek, ale zato podstatně rychlejší.

Hlavním soupeřem Intelu X299 bude ovšem nová TR4/TR8 platforma a 7nm RYZEN ThreadRipper 3000 procesory pro ně. A ty AMD spolu s 16jádrovým 3950X pro AM4 ohlásilo uvést do prodeje také na listopad. Intel to na trh nestihá se svými „novinkami“ reálně dříve, ale papírově je dříve uvede, protože samozřejmě alespoň se na úvod vyhne srovnání s 3950X a TR 3000 řadou, které tento měsíc ještě nejsou na trhu. Protože pokud by vyšly tyhle čipy současně, vůbec by to nevypadalo hezky. Pravda, stejně to nedopadne moc dobře, protože 12jádrový Threadripper 2920X dnes stojí 10 590 korun korun, tedy polovinu toho, co si bude účtovat Intel za 12 jader a ten určitě nebude 2x výkonnější. Intel tedy sice zlevnil o desítky %, ale stále je předražený a vlastně ve všech ohledech horší se svými CPU. Jak po stránce výkonu, tak po stránce efektivity i technologické pokročilosti a výbavy platforem.

  • Konečně high end za normální ceny, ale to nejlepší teprve přijde!

Každopádně je nutné zdůraznit, že ty „nové“ ceny jsou ty ceny, za které se ty procesory měly normálně vždycky prodávat. Teď jen všichni vidí, jak moc nás Intel odrbával. Jsou to ceny, za které se mimochodem tahle třída procesorů vždy prodávala. TOP model Intelu stával vždy 1000 dolarů. Situace se tak konečně vrací do normálu, samozřejmě přes velkou neochotu Intelu, protože mu to ještě více komplikuje výrobnu a minimálně na polovinu sráží marže. AMD donutilo svými lepšími procesory za lepší ceny Intel ke nevídanému kroku. Slevám, ale na situaci to vlastně moc nezmění. Jen ti, kteří do současnosti tyhle předražené Intel procesory kupovali, se budou cítit ještě víc okradeni, zejména bazarová hodnota X299 platformy je rázem méně než poloviční. Ale mohou si za to sami a dobře jim tak. Před nákupem těchto čipů jsme je objektivně varovali. Nyní tedy sám Intel ukazuje, že jsme měli pravdu a za co ty čipy skutečně stály.

Takže v tuto chvíli objektivně doporučuji, pokud chcete opravdový desktopový PC high end, počkat si na nové 7nm AMD RYZEN ThreadRipper 3000, které bude o poznání výkonnější, efektivnější a lépe vybavené, než sice "nové", ale už zastaralé 14nm procesory a platformy Intelu. AMD navíc může tlak ještě vystupňovat. Vyšel totiž jeho strategický tah, kdy ohlášení dostupnosti 3950X a Threadripper 3000 mělo donutit Intel k akci, a odkrýt jeho karty (zejména ceny CPU). To se stalo. AMD si teď může pečlivě připravit přímou odpověď a marketingovou prezentaci k uvedení svých novinek. A něco mě říká, že si marketingové srovnání a převálcování Core i9-10000X řady s novými Threadripper 3000, hodně užije. Je to neuvěřitelné, ale Intel a jeho 18jádrové Core i9-10980XE bude mít co dělat s mainstreamovým výrazně levnějším RYZEN 9 3950X. O tom, že by Intel mohl, byť jen soupeřit se 7nm ThreadRipper, si může nechat jen zdát. I ten nejslabší TR se 24jádry/48vlákny bude nejspíše o třídu výkonnější než 18 jádro Intelu a něco mě říká, že AMD těch 24 jader nacpe k těm 25 tisícům a za cca 30 tisíc uvede 32 jádro. Říkal jsem, že to letos bude ještě zajímavé … :).


EDIT : Intel oficiálně zpanikařil, bez přehánění. Informace o cenách a novinkách měly zůstat tajné do příštího týdne, ale dostaly se ven. Intel tak v reakci na leak pustil část infromací veřejně oficiálně, aniž by to ale všem sdělil. Novináři učastnící se aktuálně představovacích akcí tak ani neměli šanci stihnout vydání aktualit, protože Intel najednou posunul NDA dopředu. Takže oficiálně:

Je to hodně zpackané, špatně koordinované a zmatečné vydání produktů. Takhle se opravdu věci nedělají. Ale Intel není zvyklí na to, že musí takhle reagovat na konkurenci, a že je v pozici toho druhého vzadu (minimálně technologicky atd.). Procesory navíc nejsou fyzicky dostupné a dostupné nejsou ani nové X299 desky pro ně (což je opravdu hloupé, když technologicky vlastně nejde o úplné novinky). Nic z toho není prostě připraveno, takže je to další vydání jen na papíře. Vše bude až později, nejspíše až v tom listopadu. Intel ale musel "udělat" vydání teď z důvodů, které jsem popsal výše. Všeobecná kritika kromě způsobu jakým Intel dnes komunikuje a vydává produkty, se snáší hlavně a pojmenování nových CPU, které je nepřehledné. Názvy krkolomné a desátá generace CORE to také není. Hodnota TDP je nic neříkající, 72 PCIe linek to také nemá, boost takty jsou hodně zmatečné, protože málokterý zákazník ví, že jsou různé aplikace a v nich ty CPU dosahují růsných boostů ... atd.

Nevím, kdy přesně dostaneme tahle nové CPU na testy, ale přislíbeny je mám .... v zájmu Intelu je samozřejmě nechat vše otestovat co nejdříve, protože RYZEN 9 3950X a hlavně konkurenční RYZEN TR 3000 jsou na cestě. A je evidentní, že ani u Intelu nikdo moc nevěří tomu, že proti nim mají reálně nějakou šanci. Zkrátka Intel už není leader a přiznává to nuceným snížením cen, které ale není podle mě zdaleka dostatečné .... I tak je konečně X299 platforma trochu zajímavá, nejzajímavější, co kdy byla. Bohužel je to o 2 roky pozdě a konkurence už míří dál. Co tomu říkáte?

 

 


AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 20:40:17

AMD RYZEN ThreadRipper 30000 ?? no tak to asi do toho intelu jděte přeci jenom si na verzi 30000 trochu počkáte
Koukám už opraveno
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 00:34:32
avatar
Intel jsem měl v době prvních Pentium (150 Mhz), ale to jsem neplatil. Ode mě peníze ještě nedostal a kdoví, jestli někdy dostane a Nvidia naposled v době Gforce 2 MX Každopádně kdyby mě tak ty hry bavily jako v době kdy jsem ten intel měl Neříkám, že si občas rád nezahraju, teď mě třeba Gears 5 fakt bavil, o čemž svědčí, že jsem ho dohrál poměrně rychle, ale to nadšení už tam prostě není. To jak mě baví hry teď a jak mě bavily dříve, se nedá snad ani srovnávat. Ty časy když jsme se sešli ve čtyřech u někoho, sesíťovali kompy a hráli řežby jako Doom, Blood, Shadow warrior, Duke Nukem, Rise of the triad, Warcraft 2, Wolfenstein 3D atd. to byla jiná pařba. Holt to bude věkem a je to asi normální, bohužel.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 06:09:52

Jo v tom máš pravdu, bude to věkem. Dříve jsme s kamarádem od mala stavěli a vylepšovali své kompy. Taktovali jsme co šlo a předháněli se v tom, kdo bude mít lepší HW. Poté jsme se scházeli u jednoho doma, zasíťovali ty naše mašiny a pařili hry celé dny a noci.

Dneska jsme na tom asi tak, že se občas pobavíme o nějakých novinkách a to je tak vše.

Já jsem zpohodlněl a už využívám jen notebook, protože hraju už pouze EVE Online. Vlastně kecám, nedávno jsem byl nemocný a tak jsem si stáhl celou sérii Half Life 2, dohrál ji a zas odinstaloval. To byl asi vrchol mého hráčství za posledních 12 let.

Jinak co si tak pamatuji, tak jsem snad nikdy neměl počítač s procesorem Intel, až do doby než jsem začal používat notebook. Začínal jsem na AMD K6-2 500Mhz, 64MB RAM, S3 Trio 3D - tu jsem pak nahradil Hercules 3D Prophet 4500.. to byla velká bomba . Pak jsem přešel na AMD Athlon XP 1700+, 256MB RAM a ATi Radeon 9500 (tady to byla zlatá éra taktování a odemykání piplines), Pak jsem myslím vylepšoval na AMD Athlon XP 2600+ a Radeon 9800XT. Pak už to byly Athlony X2 do socket 754, poté upgrade na socket 939. Rdeon X1950XTX poté Radeon HD2900XT a tam pro mě hraní skončilo... sestavu jsem rozprodal a koupil jsem si notebook a s těma žiju dodnes
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 12:19:12
avatar
Ty jsi si za posledních 15 let nekoupil notebook? Nebo nějakou nasku či tablet s intel cpu?

Já tedy intelu platím výpalné poměrně často, protože aletrnativa tu je jen na desktopu a koupit notebook s amd cpu (který by mi vyhovoval) se mi podařilo jen jednou a to je rok zpět.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 14:38:06
avatar
Já jsem si v životě nekoupil notebook, protože jsem na notebooky alergickej, jsou to pomalý, topící předražený sráče s malou obrazovkou. Já uznávám jedině stolní PC Je to tím, že notebook na nic nepotřebuju, hodil se mi za posledních 20 let jen jednou, když jsem byl 3 týdny v nemocnici, tam byl super, kdyby se mi ten pujčený sráč 3 dny před odchodem z nemocnice nevysral a neodešel mu disk :-D Hlavně většina lidí a to vidím i ve své rodině i když je vždy varuju, si koupí noťas a stejně ho mají jen jako desktop na stole furt v síti a nikam ho nenosí a pak si stežují jak se přehřívá, je pomalý a na hovno a dají mě za pravdu, že za ty prachy postavíš mnohem lepší stolní komp naprosto ve všem Tablet to je úplná demence, to rozebírat nebudu
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 22:05:49
avatar
Pro mě je notebook sekundární věc, ale potřebná kvůli práci. Takže mám jak obrovské dtr tak 12" mobilní packu.

Nemít desktop, tak se zblazním. (asi proto mám doma tři)
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 06:56:19

Tak za 1900€ si tie 18 jadra mohli niekam strčiť, ale za 900€ 18 jadier to vyzera nadejne, ako sa hovori peklo zamrzlo Lenže AMD ma stale vyhodu v cene a samozrejme v spotrebe.
Keď si tam vezmem že ešte cca pred rokom sme mali ako highend 6 jadro u intelu tak medziročny narast vykonu (1 nieje to zle
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 07:16:41
avatar
Dalo by sa to aj takto napisat:
Konecne ked po rokoch neschopne AMD zacalo konkurovat Intelu, tak Intel vracia ceny do normalu ba dokonca vydava nove procesory ktore nebudu potrebovat novy chipset, lebo iba uplny blazon by pripravoval svoju firmu o zisk v case ked nema konkurenciu. Teraz podobnu taktiku vidime na priklade AMD, ktore bude svoj o najlepsi mainstreamovy cip predavat za cenu highendu. Slubovali nam sice jeho launch uz na minuly mesiac, avsak koli tomu ze pravdepodobne hypovali viac ako su schopny dosiahnut musia launch odkladat minimalne o dalsi mesiac.
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 09:07:13
avatar
nebo se to dalo napsat taky takto: konečně se začalo více projevovat konkurenční prostředí v procesorech a úspěch AMD procesorů donutil Intel, na jeho poměry k vyraznejím slevám. Za vše vděčíme zmrtvýchvstáním AMD, která sice nemůže firmě Intel konkurovat regulérně ani objemem výroby, ani náklady na výrobu a vývoj, natož marketingově, ale přesto dokázala zabodovat a mi tak máme zase o něco větší a lepší volbu ve výběru CPU. Konec hlášení
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 11:09:49
avatar
Ako jasne ze sa to da napisat bez toho ze by bol clovek fanboiom jednej ci druhej znacky. A take nieco by som ovela radsej cital namiesto tychto obcasnych oslavnych od na jednu znacku a zadupavanie druhej. Prave preto som to napisal extremne z druhej strany aj ked viem ze to nieje uplne tak, ale zjavne to par ludi nepochopilo
ps: popravde ja si myslim ze intel by ma este viac tie svoje ksunty zlacnit.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 07:48:20
avatar
Stále to bude menej výhodné ako AMD, ale aspoň tu je nejaký pokrok v cene.
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 08:46:34

Myslíte si někdo, že Intel dá slevu i na nové Xeony? Teda mně to vlastně může být jedno, korporát mi stejně nedovolí nic jiného koupit (nehledě na to, že DELL se s EPYCem stejně nedá sehnat - tedy zatím)... Ale kdyby mi v rozpočtu zbylo pár peněz díky slevě Intelu, bylo by to super
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 09:45:47
avatar
podle zákulisních informací už Intel na XEON výrazné slevy dává .... většinu CPU dnes Intel reálně prodává mnohem levněji, než jsou oficiální ceny, tohle je ale poprvé, kdy takhle masivní slevy skutečně přiznal ...
pcwifi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - cena 2019-10-02 08:53:03
avatar
nedejboze se optat zatvrzeleho intel fandy jak se citi, ze vcera koupil neco za 1000 babek s honosenim ze Intel je holt kvalita a dneska je to same o nekolik stovaku levnejsi... ocekavam nusi vymluv, sratchek apod. a na zaver samozrejme tezce poflusat AMD, ze intelu nesaha ani po kotniky.
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ??? 2019-10-02 09:21:35
avatar
"Už jen mainstreamový 3900X s 12jádry za 14 tisíc korun má vyšší výkon, než „nové“ 12jádro Intelu za 20 tisíc"

Fakt? On už někdo testoval ostrý vzorek?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 10:09:13
avatar
tak ten výkon není žádným tajemství, ty CPU jsou úplně stejné, jako ty co jsou na trhu, mají jen o něco vyšší takt, ale ne o moc, takže výkon je už teď jasný ....
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 12:01:46
avatar
Jo, to je pořád ale "jen" kvalifikovaný odhad, byť bude asi dost blízko realitě. A někde jsem tuším četl, že má opravené některé bezpečnostní díry. Pokud je to pravda, tak se jádra budou trochu lišit. Jako aby se neřeklo.
Ziik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 10:14:50

A tohle je tedy ta HEDT platforma nebo jak tomu u Intelů říkají? Takže 10 až 18 jader a spotřeba 5 až 200 wattů. Hmmm.

Btw všimli jste si, že AMD uvedlo Ryzen 9 3900 v PRO verzi?
12 jader, "AMD průměrka TDP" 65W, base 3.1 boost 4.3, L3 cache 64MB

Ale mým favoritem pořád zůstává 3700X ...8 jader 65W 3.6/4.4 L3 32MB juchůůůů.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 21:10:43

Počitam že i ta 3900PRO pri zaťaži pobeži na 4,2GHz pre všetky jadra, a ak cena bude 450€ tak nieje čo riešiť, jedine keby prišla za 500€ 3950 PRO
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 11:31:38

590 dolarů (17 tisíc korun)

Kde jsi přišel k tomu kurzu USD za 28,8 Kč, když je teď 23.62 ?!!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 11:33:35
avatar
??? přepočty z dolarových cen jsou stále stejné ...

musíš vzít aktuální kurz + 21% DPH .... pak to zhruba vychází to, co to u nás stojí.

590 x 23,62 + 21% DPH = cca 17 tisíc korun. Může to být více, protože Intel ty ceny uvádí za balení po 1000 kusů ne pro koncáka.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 12:00:53

Jo tak, to z toho nebylo patrný
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 12:06:36
avatar
ale je to tak vždy ...

z dolarových cen musíš připočítávat DPH ... z eurových cen nemusíš, protože v evropě běžně DPH platí ... v USA ne, tam je sales tax, liší se mezi státy unie a připočítává se až v obchodě není uvedena na cenovkách ....
Sektor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 17:37:13
avatar
Cituji: „Každopádně Intel prohrává s AMD vlastně na všech frontách."

Dej si za tohle, prosím tě, facku ...a přestaň lhát sám sobě. Stále jsou aplikace, a že je jich dost, kde Intel vede a je úplně jedno, kolik to nebo ono stojí.

Ten tvůj hate na Intel už se fakt nedá číst. Nejsi nemocný?

PS: Vždycky jsem měl a budu mít AMD.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 18:01:43
avatar
nedám, a stojím si za tím co říkám protože jsou to fakta ... v případech že je Intel někde výkonnější, to není proto, že by byl skutečně výkonnější, ale že daná aplikace není dobře nebo vůbec optimalizovaná správně .... pokud mají Intel i AMD stejné podmínky, aplikace je stejně dobře optimalizovaná a využívá skutečně celého výkonu CPU který nabízí, tak Intel prostě musí být slabší, když má nižší výkon na jádro i méně jader ve stejných cenových hladinách ... to je prostě fakt.

tvůj hate na mě se nedá číst jsi nemocný?

mě nezajímají zkreslené věci a realita, kdy se bavíme o výkonu CPU v aplikaci, která je optimalizována výhradně na jednu značku nebo využívá jen 10% výkonu multijádrových CPU a z toho máme vyvozovat něco o skutečném výkonu CPU? to je blbost .... výkon CPU je jedna věc, výkon aplikací je druhá věc ..... o tom, že existují aplikace, kde je Intel lepší, o tom nepochbuji, říkám to sám často, ale je nuitné dodat, že tam Intel není lepší a výkonnější protože by měl lepší a výkonnější CPU ....

jenže nemocní lidé tohle nevidí a mě budou tady nálepkovat, jak tu lžu sám sobě apod. Ignorování faktů tady prostě nebudu tolerovat .... je výkon CPU a je výkon aplikace ... a to není stejná věc.

Intel prostě prohrává s AMD ve všech ohldech pokud jde o technologii a výkon CPU a ani kdyby byl na stejno, tak to není vítězství, protože realita obou společností a finance jsou nesrovnatelné ... a z mé strany to není žádný hate, je to prostě kritika Intelu za jeho mizerné ceny a mizernou práci, kterou odvádí, zejména s ohledem na finance a možnosti, které má ....
Sektor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 18:07:51
avatar
Lhát sám sobě a nazývat to fakt ... já už fakt nevím. Alespoň se nauč gramatiku nebo dávej články předem ke korekci. Už se to fakt nedá číst
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 18:10:12
avatar
ano taky nechápu proč sám sobě takhle lžeš ....

já se snažím, ale radši mám správně fakta než gramatiku ;)

pokud bych měl jen na okamžik pocit nebo jasný důkaz, že to co říkám a píši není pravda, okamžitě celý web smažu a skončím ... stojím si 100% za tím, co říkám a mám ty nejlepší možné informace v době, kdy tu informaci zveřejňuji ...
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 20:26:48
avatar
Aneb kdyz moji vytku nekdo rozebere a vyvrati, tak vytahnu aspon jakysi gramaticky preklep
Goloka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Intelovská mizérie 2019-10-02 20:02:27

No Intel je poslední dobou fakt tragédie. Za procesor od Intelu bych nedal ani vindru.
Mám 3 noťasy a desktop a všude jsou intel procesory. Jenže mě nic nestály, všechno to jsou dary. Takže jak říkám Intel jedině zadara. Za ty prachy si radši budu nějaký čas kupovat ementál. Ten má taky spoustu děr, ale nemusím se bát, že mi skrz ně někdo vyčóruje data.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 21:01:32

No pozor, to je mylná. Ty CPU jsou tragické více než 5 let. Chtít za 4 jádra 10k a tvářit se, že mainstreamu stačí 2 byla výkonnostní tragédie dávno před příchodem ZENu. Tak jako děravá architektura.
Teď jen konečně máme alternativu,sláva
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 21:23:43

Momentalne moc velky vyber či konkurencia nebola. Buldozer nezašlapol intel Zen je ina kava ale prva či druha generacia sa len doťahovala na Intel ale neohrozovala, preto tie ceny. Až 3000 rada je plne konkurencie schopna, ale ta len začina serverove ešte niesu na trhu a ani 3950 sa jej nejak nechce. Do notebookov zatial AMD nič schopne neposlalo, preto aj tych 10 000Kč za 4 jadro.
Prava orechova konkurencia pride až ku koncu roka. Buduci rok bude v znameni AMD a keď dorazi 4000 rada u nej mam silny pocit, že intel nebude mať nič čo by bolo konkurencie schopne, proti 7nm+ EUV, na to 14nm nema a neodlandeni 10nm ani nahodou.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 21:44:37

Intel nemá nic už teď a dva roky zpětně, vůbec nemusíš čekat na příští rok...
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-02 23:09:44

Ja nevim, jestli vykonejsi Ryzen v aplikacich neznamena jenom lepsi optimalizaci AMD vuci tem allikacim...
Cili opak toho, co uvadis u Intelu...Da se to prece cist z obou stran....

Ne vsechny aplikace mohou z podstaty veci rozhazet vypocetni ukony na ruzna jadra, kdyz je potreba pockat na predchozi operaci...Tam bude Intel vzdy vykonnejsi...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-03 00:02:30

Proč tam bude Intel vždy lepší? IPC mají horší, při stejném TDP mají nižší takty na jádrech...?
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-03 06:58:34

Tak mozna jsem to napsal blbe, ale pri jednovlaknovych aplikacich je proste nekde Intel lepsi. Mozna uz dneska - po tech vsech bezpecnostnich opravach - to uz neplati, ale jeste nedavno tomu tak bylo.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-03 13:31:09
avatar
jedine z ceho Intel jeste muze tezit je vykon u speficickych aplikaci (napr. hry, ale tam je lepsi se zamerit na vykonejsi grafiku, prakticky jakykoli 6-8 jadrovy cpu bezi dobre v dnesni dobe i na starych dx11 hrach) ktere maji rady hodne pameti, vetsinou mizernou optimalizaci a tak do te pameti porad sahaji (DX11) .. tam je o 20-30ms lepsi latence pri pristupu do RAM ... pokud je ale aplikace napsana dobre a ma hodne "cache hits" , tak se Intel uz nechyta .. leda u AVX512 coz je zase specificky priklad, prakticky jeste min rozsireny, nez hry ..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1893x
Komentářů: 16
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 526x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1049x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!Čtvrtek, 25 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1856x
Komentářů: 4
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!Úterý, 23 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1309x
Komentářů: 1
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?Sobota, 20 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1935x
Komentářů: 10