MICROSOFT nebude řešit podporu nových procesorů pro starší Windows - nový PC jen s W10? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Monday, 18 January 2016
altChystané nové procesory AMD, Intel i ostatní SoC nedostanou podporu na starých Windows 7/8.

 

 

 

 

Kontroverzní rozhodnutí? Nikoliv. V tomto případě je zcela smysluplné. Microsoft oznámil, že pro nové procesory Intel "KABY LAKE"(=REFRESH SKYLAKE) a jejich 10nm nástupce, stejně jako pro SoC, tak pro nové procesory AMD počínaje BRISTOL RIDGE (28nm APU pro AM4) a ZEN procesory, stejně tak pro SoC platformy včetně Qualcomm atd. neplánuje dodělávat podporu pro Windows 7 a Windows 8/8.1. Stejně tak částečná už bude podpora starších Windows i se současnými Intel SKYLAKE procesory (do 17.7.2017).

Než se začnete hrozit, že by tedy na současných a dalších procesorech nešly Windows 7/8.1 spustit vůbec, tak nepanikařte. Jít by to mělo, ale nemusí jet pochopitelně všechno. To je také důvod, proč Microsoft nechce podporu starších systémů s novými procesory řešit. Vzhledem ke konstrukci a zastaralosti jader starých Windows je v podstatě nemožné některé věci implementovat. Navíc je to stejně práce zbytečná, protože spíše dříve než později stejně na Windows 10 všichni přejdou a tento systém využívá nové technologie procesoru a to tak, jak by se mělo, což starší Windows ne a nelze je to jednoduše zpětně naučit. Proto tedy Microsoft nebude podporu nových procesorů pro starší systémy garantovat a tedy nabízet a tím pádem s případnými problémy jedete na své triko.

Celá věc neznamená, že byste starý Windows 7/8.1 s novými PC nepustili, jen je to asi jako kdybyste se na dnešním PC snažili rozchodit a používat Windows 3.11 případně Windows 98. Taky to půjde, ale jak a proč? :). Řekněme si také na rovinu, že když už si někdo půjde koupit některý z těch nových procesorů, tak k nim také potřebuje zcela novou základní desku a další věci, tedy vlastně celý nový PC. A tak stejně bude instalovat Windows systém a je samozřejmě už teď nesmysl používat staré Windows 7/8.1, když je tady Windows 10. Nepodpora nových CPU na starých Windows, ať už to bude v praxi znamenat cokoliv, se tak 99%+ uživatelů nijak nedotkne.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšení
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšeníMonday, 01 September 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 585x
Komentářů: 0
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!Friday, 29 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 725x
Komentářů: 0
No Man's Sky dostává další velký update – postavte si loď!
No Man's Sky dostává další velký update – postavte si loď!Thursday, 28 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 719x
Komentářů: 1
Heroes of Might and Magic herní série slaví 30 let! Kdy bude nový díl?
Heroes of Might and Magic herní série slaví 30 let! Kdy bude nový díl?Wednesday, 27 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1129x
Komentářů: 0
Anno 117: Pax Romana vypadá skvěle!
Anno 117: Pax Romana vypadá skvěle!Tuesday, 26 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1603x
Komentářů: 0
Surviving Mars dostane remaster a vylepšenou edici!
Surviving Mars dostane remaster a vylepšenou edici!Monday, 25 August 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1032x
Komentářů: 0