Všechno špatně – Bethesda s Fallout 76 ukazuje neschopnost, nechápavost a totální nezájem Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 02 únor 2019
Přejít na obsah
Všechno špatně – Bethesda s Fallout 76 ukazuje neschopnost, nechápavost a totální nezájem
Fallout 76 je neopravitelný a Bethesda jej kazí dál
Závěr

 

 

  • Fallout 76 je neopravitelný a Bethesda jí dělá horší a horší

Ano, některé problémy a nedodělky, které hra měla po vydání, naštěstí opraveny byly. Ovšem týká se to věcí, které jsou neodpustitelné už v počátku. Například „push to talk“ funkce, kdy hra vyšla s funkcí, že jste vždy měli aktivní mikrofon a slyšeli vás všichni v okolí a vy je. Absence FOV nastavení, kdy hra spoustě lidí způsobovala nevolnost. Natvrdo nastavené rozmazání okolí jen pár metrů od vaší postavy a tak dále a tak dále. Obrovským problémem byly chyby, grafické glitche, nefunkční prvky hry atd.

A bohužel, drtivá většina nejen že není ani po několika updatech vyřešena, i když tvůrci tvrdí že ano, ale přibyly k nim další, či se některé opakovaně vrací. Přidejte k tomu neexistující umělou inteligenci, velmi povrchní soubojový systém, znásilněný a zničený VATS systém a všudypřítomné lagy a špatnou odezvu při tom všem, zejména při soubojích atd. protože hra běží ONLINE …

Mnozí jsme čekali, že tvůrci nejen opraví chyby (nestalo se), ale hlavně doplní hru o další obsah (nestalo se, nepočítáme-li absurdně předražené mikrotranskace) a hlavně udělají hru zábavnější. Poslední kapkou pro mnohé byla pokračující série tzv. NERFů. Tedy úprav, které udělali řadu zbraní či schopností méně silných, herní odměny menší a tak dále. Bethesda nepředstavila prakticky žádné zlepšení hry, jen všechno zhoršila. Doslova.

Poslední velký update z 29.1.2018 pak představil obrovské oslabení nejsilnějších zbraní ve hře a k nim příslušených perků, které efektivně všechny, kteří je využívali a postavu si kolem ní postavili (změna je přitom velmi komplikovaná, protože Bethesda neumožňuje jednoduché předělání schopností a statů postavy), udělala hned několikanásobně slabší. Výsledkem tak je, že hra vyžaduje o poznání více herního času jen abyste sehnaly suroviny na výrobu obrovského množství munice, bez které to nejde, na opravu své výbavy atd. K tomu všemu tvůrci snížili poněkolikáté získávané zkušenosti z některých nepřátel, misí apod. Navrch ztížili získávání herní měny a zdražili většinu klíčových prvků ve hře.  To vše současně s uvedením nových chyb a znovuuvedením několika starých chyb …

BETHESDA neudělala hru lepší pro nikoho. NERF není zlepšení. Udělala NERF zábavnosti hry, což je problém, pokud zničíte tu trochu zábavnosti, kterou hra měla pro tu trochu lidí, které vůbec oslovila. V současném stavu je FALLOUT 76 prostě nehratelný. Je to hnusná, nezajímavá hra, která vás jen okrádá o čas a tohle okrádání o čas tvůrci neustále protahují, protože jak rychle zjistíte, nic jiného vlastně nenabízí. Dohrál jsem Fallout 76, mám všechny plány, všechny mise, level postavy 204, finální Scorchbeast Queen jsem zabil 20x, sám jsem vypustil atomovku 5x a to je vše, co hra nabízí. Můžete to dělat zas a znovu, ale není proč (omezený inventář apod.). Víc hra prostě nenabízí.

 

  • BETHESDA a její šéf jsou banda arogantních lhářů a podvodníků?

Občas se říká, že peníze kazí lidi. Pokud někdo nevěří, že tomu tak někdy je, stačí se podívat na Bethesda a jednoho z jejích hlavních představitelů, Todda Howarda. Kdysi dávno, když peníze neměl ani jeden, plně se věnovali vývoji her, sledovali přání fanoušků a dělali vše pro co nejlepší hry. A fungovalo to. Jenže pak přišly peníze.

Hráči/zákazníci jsou dnes to poslední, co Bethesda studio a Todda Howarda zajímá. Na prvním místě jsou peníze peníze a peníze, pak investoři a pak zase peníze a peníze. A podle toho vypadá Fallout 76 a přístup k hráčům. Těžko dnes někdo nebude souhlasit, že Bethesda a hlavně Todd Howard při představení Fallout 76 lhali všem do očí.

Fallout 76 jako největší hra, kterou kdy Bethesda udělala? Fallout 76 jako 15x detailnější než předchůdce? Fallout 76 jako skvělá hra s příběhovou kampaní, u které ani nepoznáte, že běží na serverech online? A tak by se dalo pokračovat. Všechno lži, snadno prokazatelné, očividné a žádná snaha o omluvu. Fallout 76 je zkopírovaný ořezaný Fallout 4 s draky ze SKYRIMu. Jediné, co je nové, je mapa a prostředí, ale všechno ostatní je copy-paste z Fallout 4, jen ořezané o řadu prvků, a naopak řada věcí jako oblečení apod. je prodávána za reálné peníze jako mikrotransakce. Stejný klobouk, jaký jste nosili ve Fallout 4, teď může být i ve Fallout 76 na hlavně vaší postavy. Za pouhých 5 dolarů. Mikrotransakce je jedinou skutečnou novinkou, kterou Fallout 76 nabízí a asi vás moc nepřekvapí, že jako jediný komponenta hry funguje prakticky bezvadně a je pravidelně aktualizovaná o nový obsah. Dokonce už nabízí i Pay to Win předměty. Každý hráč, který v atomic shopu za reálné peníze něco nakoupí, zasluhuje pořádně seřezat. Protože akceptování této odporné, hloupé a hamižné záležitosti, jen zhoršuje hry a vytváří ten problém, který nejen s Fallout 76 máme.

A to nemluvíme o sérii trablů, které Bethesda kolem Fallout 76 má, počínaje nabízením speciální drahé edice hry s kvalitní designovou taškou, ze které se vyklubala laciná „igelitová“ náhražka s výmluvou že prý výroba původně slibované by byla moc drahá, nebo že došel materiál. Či situace, kdy je Fallout 76 obtížné vyreklamovat, tedy dostat zpět své peníze, protože Bethesda kašle na práva zákazníků vrátit produkt, který zjevně nefunguje. Opravdu nechápu, jak České i Evropské úřady jen přihlížejí zjevnému porušování zákona. Fallout 76 stejně jako jiné produkty by mělo být možné i použité vrátit, pokud mají vady. A to by byla sranda, jak by se najednou vydavatelé mohli přetrhnout dělat kvalitní hry.

Úplně nejvíce mě, ale i mnoho jiných, kteří situaci kolem Fallout 76 a Bethesda sledují, dostává, jak neschopná je Bethesda ohledně komunikace a řešení těch problémů. Prakticky nic vyřešeno nebylo, všechno je někde na půl cesty, komunikace ze strany Bethesda je mizerná, spousta lidí, kteří za firmu běžně komunikovali jsou od vydání Fallout 76 prakticky nezvěstní. K tomu je tu komunikace ohledně updatů hry, kdy tvůrci nemají ani tak základní věc, jako je test server. Hra dostává update s věcmi, o které nikdo z hráčů nestojí. Důraz na koncepčně nesmyslný PVP a ohromné množství nerfů, které jen připravili Fallout 76 o ten zbytek zábavnosti, který měl jsou poslední kapkou.

Fallout 76 je prodejní propadák, hry se prodalo velmi málo, hráčů bylo málo a poslední update spolu s faktem, že pro mnoho z nás po pouhých 200 hodinách hra už nic k hraní nenabízí, znamenal obrovský odliv hráčů. Servery zejí prázdnotou, mnozí máme plné listy přátel ve hře a nikdo dávno není online. A to je problém, když Fallout 76 dala šanci jen ta hrstka věrných a Bethesda a Todd Howard si s nimi vytírají zadek. Poslední update a všechny ty nerfy vůbec nebyly nutné natož nějak přínosné. Zlikvidovaly poslední zbytky zábavnosti hry, která stěží funguje a nic se na tom nezměnilo ani po 2 měsících. Naopak je hra v horším stavu jako celek. Když k tomu přičteme odporné mikrotransakce, hnusné chování a komunikaci Bethesda s hráči/zákazníky, je výsledek, jaký je.



 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 259x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1335x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1959x
Komentářů: 16
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 625x
Komentářů: 0
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 702x
Komentářů: 3