Všechno špatně – Bethesda s Fallout 76 ukazuje neschopnost, nechápavost a totální nezájem Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 02 únor 2019
Přejít na obsah
Všechno špatně – Bethesda s Fallout 76 ukazuje neschopnost, nechápavost a totální nezájem
Fallout 76 je neopravitelný a Bethesda jej kazí dál
Závěr
alt

 

 

 

 

  • Všechno špatně – Bethesda s Fallout 76

                             ukazuje neschopnost, nechápavost a totální selhání

Aktualizace recenze a hodnocení Fallout 76. Největší herní a morální selhání vydavatele hry?  Určitě jste slyšeli, možná jste i hráli a pokud ne, stojí za to se podívat na situaci hry jménem Fallout 76 a studia Bethesda. To, co společnost Bethesda předvádí v souvislosti s Fallout 76, je těžko uvěřitelný případ totální neschopnosti a nezájmu na všech frontách. Hry společnosti Bethesda měly vždy problémy a tvůrci OBLIVION, SKYRIM, FALLOUT 3 a FALLOUT 4 apod., je nikdy nedokázali zcela odstranit. „Bughesda“ jak se firmě také často říká, je legendární pro svá velká výpravná RPG, kdy studio dokáže udělat zajímavý bohatý svět a naplnit ho zajímavými příběhy a velmi trvanlivou hratelností. Ovšem finální výtvory i po mnoha letech jsou stále plné technických chyb, nedodělků a tak dále, nemluvě o technické a grafické zaostalosti už v době vydání. Bethesda hry však mají, nebo do vydání Fallout 76 měly, výhodu v obrovské aktivní komunitě vytvářejí úpravy, módy. Ty dokázaly nejen opravit chyby, ale zejména povýšit mnohonásobně vizuální a herní úroveň Bethesda her.

Bohužel Bethesda má „kouzelnou“ schopnost, že i když používá prakticky stejný a dnes dávno zastaralý herní engine posledních 15 let a jeho problémy, které modeři opraví a hru i povýší na vyšší úroveň grafiky a detailů, Bethesda ten samý problém a technologickou grafickou zaostalost zase znovu zkopíruje do nové hry. Fallout 76 tak stále, i více než 2 měsíce od vydání, obsahuje chyby, které už byly nejméně 2x vyřešeny ve starších hrách. Bethesda je zase zkopírovala do další hry. A opět ani nevyužila možností, které nabízí grafické módy. Tentokrát je však neschopnost Bethesdy problematičtější. Neexistuje dobrý důvod, proč by Fallout 76 měl být online hrou, tedy běžet stále online. Ale běží tak. A zmodifikovat hru je tedy vlastně nemožné. Ačkoliv moderská komunita by už dávno byla schopna podstatně zlepšit grafiku hry i její funkčnost, nemůže to udělat, protože Fallout 76 běží na serverech a módy pro všechny nepodporuje tak, jako třeba Fallout 4 nebo SKYRIM. Už třetí měsíc se tak díváme na tragédii, kterou Fallout 76 je. Kromě technologických problémů, kterých je hra plná, je zde ale hromada problémů s obsahem a designemhry, tedy jeho absencí nebo vyvážením, se potýkáme hlavně s mizernou podporou této online hry a s kardinální neschopností Bethesdy na poli rozumné a funkční komunikace s hráči, tedy zákazníky.

 

  • Fallout 76 je rozbitý a po 3 měsících je všechno ještě horší

Vše, co jsem napsal v úvodní recenzi, všechno sedí a za vším si stojím. Co ale asi nevíte, že já jsem si hru docela užíval. Samozřejmě skřípu zuby nad tím, že hra je online, kdy nevidím sebemenší výhodu, naopak obrovskou spoustu nevýhod, protože hra, její engine, její systém a vlastně vše, není udělána pro fungování online. Naprosto nesnáším tu okatou lenost, se kterou tahle hra vyšla, kdy zajímavou mapu tvůrci sice naplnili zajímavými lokacemi, ale u toho skončily. Chybí vyprávění příběhů, chybí NPC, chybí prostě to, co Bethesda hry dělalo zajímavé a přebíjelo ty obrovské technické chyby a nedokonalosti.

Osobně, stejně jako drtivá většina hráčů Fallout série, jsem hrál Fallout 76 jako by to byl singleplayer. Docela jsem si užíval průzkum světa atd. A tak jsem před týdnem dosáhl na level 204 se svou postavou, prošel všechny lokace a mapě, většinu několikrát, splnil všechny hlavní i vedlejší questy, a opakovatelné mise splnil mnohokrát. Prakticky jsem hru dohrál, což je problém u online hry, která podle tvůrců měla vydržet na mnoho let.

Po cca 200 hodinách hraním bych tak dnes rád doplnil původní recenzi hry. Bohužel musím říci, že hra je ještě horší, než se zprvu zdálo. A nejen, že se na tom za poslední 2 měsíce, kdy vyšlo několika update nic podstatně nezměnilo, ale hra je v tuto chvíli po nedávném UPDATE 5 z 29.1.2019 ještě horší. Tak hrozná, že jsem prostě skončil. A spolu se mnou skončila i obrovská spousta těch, kteří téhle hře dali šanci. V tuto chvíli, když se ke hře připojíte, najdete jen prakticky prázdné servery s několika masochisty, kteří stále doufají, že Bethesda tuhle hru zlepší. Nezlepší. Fallout 76 je mrtev, jen tuhle mrtvolu zapomněli zahrabat do země …  ale lhaní a předvádění neuvěřitelné neschopnosti pokračuje. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 485x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2096x
Komentářů: 22
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4944x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 710x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1553x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Čtvrtek, 06 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2496x
Komentářů: 8