Základní úprava staré skříně Eurocase Tisk E-mail
Napsal Roman Jílek   
Úterý, 13 červenec 2010
Přejít na obsah
Základní úprava staré skříně Eurocase
Pokračování úpravy


Prvním úkolem tedy bylo vyřezat nepotřebné perforace a udělat do skříně pořádné otvory pro nové ventilátory. S mojí výbavou to byl dost náročný úkol. Šel jsem na to s vrtačkou. A to tím stylem že jsem malým vrtákem vrtal po obvodu zamýšleného otvoru jednu dírku vedle druhé. Tady bych rád podotknul, že to je vrtání na několik hodin, protože můj Eurocase je ještě jeden z těch starších, které nebyli takové papíráky jako ty po nich, takže plechy jsou ještě docela solidní a vrtání do nich chvíli trvá. Při vrtání obou otvorů jsem kompletně vybil ve vrtačce 3 akumulátory. Jak je vidět z obrázku, okraje nejsou úplně rovné občas mi to trošku ujelo, takže jsem si udělal dírku dál než jsem chtěl, ale není to tak hrozné. Po dovrtání jsem jsem nůžkami na plech dostříhal místa, kde plech ještě mezi dírkami držel pohromadě a pak pilníkem dorovnal okraj.
 
 
 
V zadní části skříně byli původní díry na šrouby prohloubené (prohnuté) dovnitř, takže jsem je musel vyklepat do roviny s okolním plechem, proto tam je teď plech trochu otlučený, ale bohužel to bylo nutné. Pak již stačilo vyvrtat díry pro nové šrouby a mohl jsem přejít k montáži. V zadním otvoru jsem okraj olemoval gumou, což zakrylo dost nerovností a docela dobře to vypadá, jen u okraje jsem musel gumu dost seříznout, protože mi kvůli ní nešla zavřít bočnice. Před ventilátor jsem dal klasickou stříbrnou drátovou mřížku aby si do něj nikdo nemohl strčit prsty.
 
 
Do předního otvoru jsem před ventilátor dal drátěný prachový filtr primecooler, který jsem jestě podlepil páskou protože byl mírně prohnutý.
 
 
 
Než jsem přidělal vrchní část skříně zpět na místo, tak jsem všechny styčné plochy přelepil náplastí do vlhka (čirá vroubkovaná náplast, víc se podobá izolepě než náplasti), která by měla utlumit přenos vibrací. U mého Eurocase je výhoda, že je šroubovaný a ne nýtovaný, takže jsem měl ušetřeno hodně práce. Původní plastové nožičky jsem vyměnil za celogumové Acutake, takže skříň teď pevně stojí na místě a nemůže vibrovat na tvrdém podkladu. Na obrázku jsou čtyří nové gumové nožičky a jedna původní plastová.
 
 
Poslední úkol bylo vylepení skříně pěnovou hmotou Akasa, která zde v blogách již byla představena. Polepil jsem s ní strop, podlahu, obě bočnice a ze zbytků jsem vylepil ještě co mě napadlo a stále mi ještě něco zbylo. Perforace pro ventilátory v bočnici jsem nejdříve podlepil igelitem a až potom přelepil pěnou, aby mi lepivá strana pěny nekoukala zkrz perforaci ven a nemohl se na ní lepit prach.
 
 
 
 
Pěnovou hmotou jsem ještě podlepil stykové plochy, na kterých sedí zdroj a tím je práce u konce. Nakonec ještě dodám jeden problém, který se mi stal. Pravděpodobně oslabením plechů, se skříň trošku zkroutila, pokud mám otevřenou levou bočnici, tak se lehce houpe, nestojí na všech čtyřech nožkách, ale zavřením bočnice se zpevní a pak již stojí pevně. Počítač s otevřenou bočnicí provozovat nebudu, takže mi to nevadí. Vím, že je hodně věcí co jsem mohl udělat lépe, ale buď mě nenapadly, nebo nemám prostředky na jejich vyřešení, takže jsem to nechal tak, jak to je. Určitě by bylo lepší kostru přestříkat barvou, lépe by to vypadalo a zamaskovalo by to i škrábance a otlučené části, ale v paneláku se takové věci špatně řeší.
 
 
Snad jsem někoho inspiroval k vylepšení vlastní skříně a může se tak poučit z mých chyb, nebo jsem naopak někoho od této práce odradil, protože mu to třeba za tu námahu nestojí. Ale já jsem se svým výsledkem spokojen. Předci jenom, když si člověk něco vyrobí sám, má z toho dobrý pocit, který nemůže žádná koupená věc poskytnout.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-14 07:38:07

Pěkná práce! Podobnou starou bednu mám doma a přemýšlím, že s ní provedu to samé.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-14 08:42:01
avatar
Dobrá práce a co s toho plyne pro nás,není nutno hned vše měnit a vyhazovat.
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-14 10:19:21
avatar
No asi tak. Jako neříkám, že to upravíte zadarmo, mě to vyšlo cca. na 700Kč. Ale za ty peníze rozhodně nekoupíte bednu, která bude odhlučněná a bude mít kompletně vyřešený průtok vzduchu a navíc nebude takřka z papíru.
MobyDict [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-18 08:06:12
avatar
hm, asi proto mam na pude nekolik starych pocitacu a nechci s nima zatim nic delat. clovek nikdy nevi kde se mu sikne napr pc s uzasnym pentiem na 75MHz 4 MB ram a rak radel , no ne?
Alhan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zlepšení 2010-07-14 13:13:45
avatar
Stála za námaha za výsledek? Pozoruješ zlepšení, co se týče hluku, vibrací a teplot? A jak je rozdíl markantní?
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-14 13:27:40
avatar
No to nemůžu říct, protože v casu teď ještě nemám žádný komponenty. Chci do toho koupit něco nového, tudle case jsem měl doma zrovna nevyužitou. Nechtělo se mi ji vyhazovat, tak jsem ji upravil a pak do ní něco pořídím. Předpokládám ale, že rozdíl bude obrovský po všech stránkách. Když byl ve skříní původní počítač a to Opteron 144 v socketu 939 s Radeonem 3650, tak jsem měl ve skříni osazeny 2 80mm ventilátory a hluk byl úplně příšerný. Takže už jenom výměnou ventilátorů bude snížení hluku obrovské. Natož ještě odstranění perforací a doplnění protihlukovou pěnou.
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-14 22:01:47
avatar
Dobrá práca, tie Eurocase sú na tom pevnostne celkom dobre, bol to dobrý nápad ušetriť skriňu pred recykláciou.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 03:25:02
avatar
kdyby na tom byly pevnostne dobre tak se nezacne kroutit
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 21:35:19

Tyhle starý Eurocase jsou na tom pevnostně dost dobře. Jsou z tlustýho plechu, ne z toho papíru, který drží pohromadě nastříkaná barva.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 22:11:45
avatar
vsak v clanku autor pise ze mu case zacala kroutit...kdyby na tom byla pevnostne dobre, tak se kvuli par vyrezum kroutit ani nahodou nebude.
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 23:49:33
avatar
No pevnostně na tom opravdu není špatně. Já mám trošku podezření, že jsem si ji možná zkroutil sám během úprav. Protože když jsem ji měl 2 dny zavřenou a pak ji otevřel, tak se kývání skoro odstranilo, takže se tím, že byla delší dobu zavřená zase srovnala.
Pro porovnání mám doma ještě jednu bednu, výrobce nevím, ale ta má plechy podstatně tenčí. Stačí z ní vzít bočnici do ruky a ona se vlní. To se mi u tohoto eurocase vůbec nestává.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-17 01:06:18
avatar
no ze se srovna o pevnosti nic nehovori, prave naopak. kdyby byla pevna tak uz zkroucena zustane at uz si ji zkroutil behem uprav nebo ne.ja mel kdysi take eurocase a rekl bych mozna i neco podobneho jak mas ty (ty "otvory" pro predni ventilator mela stejne) a papirak to byl hroznej...u te se i ty bocnice vlnily. aby ne kdyz to byl jenom plech s ohnutym okrajem + radoby cool perforaci...
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-17 07:29:32

Tak to už si měl tu novější, oni jsou euráci pod různým plastovým čelem stejný. Podle mě to zkroutil při vyklepávání zadku, kdy byl sundanej vršek. Já mám ten ještě starší typ s plnou bočnicí a placatým čelem... Ty měly zase tu "výhodu" , že nasávaly vzduch jen odspodu a zároveň nizoučky nožičky. Tak jsem ji přizvedl, místo nožiček jsem dal takový ty hefty na šuplíky co jich spoustu typů prodávaj za pár šupů u Rotta a předná plast v náznaku perforace provrtal a vyřezal ty "mřířky" efektivně dusící mrňavý větráky.... Teď čeká jestli s ní něco ještě provedu a jestli do ní někdy něco dám.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 03:33:32
avatar
uprava pekna coz o to, ale stale ti tam zustalo to hnusny plastovy celo
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 11:02:10
avatar
No to mi tam zůstalo, ale mě nijak zvlášť nevadí.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-07-16 22:22:52
avatar
Pekne, pekne, pekne Ja bych se s tim asi nepiplal.
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-26 13:13:43
avatar
Tak case konečně došla naplnění, takže píšu poznatky.
Regulace všech ventilátorů přes PWM je výborná. Počítač je naprosto tichoučký, zavřená bedna stojí jak skála, nic s ní nepohne - gumové nožičky jsou dobrá věc. Celkově je díky odhlučňovací pěně skřín pěkně zpevněná, nic nikde nevibruje, nedrnčí a jediné co je z bedny slyšet je trošičku HDD když, začne hodně pracovat a samozdřejmě DVD mechanika, tu asi těžko někdo odhluční. Jinak naprostá spokojenost, ticho si nemůžu vynachválit a investovaných peněz a práce rozhodně nelituju.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 0x
Komentářů: 0
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1798x
Komentářů: 5
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?Středa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1021x
Komentářů: 0
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatné
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatnéStředa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2368x
Komentářů: 1
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.Pondělí, 13 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1803x
Komentářů: 1
The Last of Us Part I pro PC se blíží!
The Last of Us Part I pro PC se blíží!Čtvrtek, 09 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1725x
Komentářů: 9