Základní úprava staré skříně Eurocase Tisk E-mail
Napsal Roman Jílek   
Úterý, 13 červenec 2010
Přejít na obsah
Základní úprava staré skříně Eurocase
Pokračování úpravy
altČlánek o úpravě mojí počítačové skříně Eurocase. Upozorňuji, že se nejedná o designovou úpravu, ale jen o funkční. Článek je určen jako ukázka toho, že i se starou skříní se nechá po úpravě ještě slušně vyžít.

 

 

 

 

 

Připravil jsem si pro Vás článek o úpravě mojí počítačové skříně Eurocase. Předem upozorňuji že se nejedná o designovou úpravu, ale jen o funkční úpravu. Mnozí mě možná budou odsuzovat za provedení, nebo za výběr použitých částí, ale pro všechno mám své důvody, které dále objasním. Původně tedy skříň vypadala takto.

 
 
 
Po dokončení práce bude z venku vypadat prakticky stejně. Hned na začátku bych rád řekl, že bydlím v paneláku a všechnu práci jsem dělal doma na koleně. Veškeré nářadí, které jsem měl při ruce byla akumulátorová vrtačka, nůžky na plech, sada pilníků, nůž a kladívko. Tedy výbava, za kterou by se musel každý modder stydět. Svému účelu ale posloužila a jelikož mě šlo jen o výsledek, tak jsem si s ní vystačil. Čeho jsem chtěl dosáhnout? Hlavní požadavek byl zvýšení airflow (tedy průtoku vzduchu skříní) a dále ještě utišení celé skříně. Původně skříň umožňovala osazení jednoho 92mm ventilátoru do přední části a jednoho 80mm ventilátoru do zadní. Pak ještě mohl být umístěn jeden 120mm ventilátor v bočnici, ale já nejsem přívržencem ventilátorů v bočnicích, protože narušují tok vzduchu skříní od předu do zadu a komplikují montáž (když otevíráte skříň musíte pokaždé odpojovat ventilátor a při zavírání ho zase připojovat. Jsem hlava děravá, takže bych na to pořád zapomínal). Ventilátor v bočnici tedy neberu jako možnost a při pohledu na perforace, které ve skříni byli musí být každému jasné, že umístění v přední části 80mm nebo 92mm ventilátoru neznamená žádný rozdíl.
 
 
Jakýkoli ventilátor touto perforací nemá šanci prohnat moc vzduchu a i to málo je za cenu poměrně velkého aerodynamického hluku. Nejdřív jsem si vše vyměřil a zjistil jsem, že (jak se u nás říká) s odřenýma ušima dokážu do přední části vměstnat 120mm ventilátor a do zadní 92mm ventilátor. Teď přijde určitě část, kdy mě mnozí odsoudí za výběr, ale vybral jsem ventilátory Arctic Cooling. Vysvětlím proč. Osobně se mi zdá, že jejich nejnovější ventilátory (s bílými lopatkami) jsou docela slušné, což mi potvrzuje i 6 let záruka, jejich cena je dost přívětivá a mají PWM a to ne jen tak ledajaké, ale Arcticu patentované PST (PWM share technology). Všechny ventilátory ve skříni tak budou automaticky regulované deskou přes PWM. 120mm kousek je klasický PWM ventilátor. 92mm je vyšší kousek s dvojitým gumovým uchycením zabraňujícím přenosu vibrací od rotoru do skříně.
 


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?Středa, 01 únor 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1473x
Komentářů: 4
Star Trek: Picard – nová série je tu!
Star Trek: Picard – nová série je tu!Pondělí, 30 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1461x
Komentářů: 2
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!Pátek, 27 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1938x
Komentářů: 5
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?Středa, 25 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1458x
Komentářů: 0
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzy
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzyPátek, 20 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1451x
Komentářů: 2
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!Úterý, 17 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1303x
Komentářů: 1