Nejlepší hry roku 2009: TOP10 her, které byste neměli minout Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 30 prosinec 2009
Přejít na obsah
Nejlepší hry roku 2009: TOP10 her, které byste neměli minout
10.místo - 6. místo
TOP5 - nejlepsí hry roku 2009
Nejlepsí hra roku 2009 - hodnocení herního roku

 

TOP 5 – nejlepsích her roku 2009
 
  • 5. Místo: ARMA2

Vojenský simulátor s českým zastoupením mezi tvůrci. Tahle hra rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se letos vydalo a tak ji řadíme přímo doprostřed. Problém téhle hry je to, že je to simulátor, s čímž budou mít velký problém zejména ti, co si myslí, že umí hrát akční hry a hrají COD. Hodnocení téhle hry je těžké, pokud bychom hodnotili hru ve stavu, jak vyšla, tak by se možná do TOP10 nedostala.

Neuvěřitelné množství bugů všeho druhu v podstatě znemožňuje hru hrát. Nicméně stačil pořádný patch a je to pecka. Hra je neuvěřitelně propracovaná a nutní vás u té akce i trochu přemýšlet, což možná některé méně zdatné hráče bude bolet. Obtížnost hry je taková, že to není procházka růžovým sadem a je to tak dobře. Celkové zpracování techniky a vojenských reálií je prostě parádní. Za nás zkrátka titul, který by neměl minout žádný fanda skutečných akčních her. ARMA2 není žádná rychlokvaška na pár hodin.

 
  • 4.Místo: The Sims 3

Letošní rok byl i ve znamení vydání jedné z nejprodávanějších PC her všech dob. SIMS je fenomén a třetí díl rozšiřuje původní myšlenku simulace reálného života ad absurdum. The SIMS 3 je komunitní hra, která v člověku nezasaženého tímto fenoménem, budí až hrůzu. Hrůzu z toho, že někteří jsou schopni trávit u této hry desítky a stovky hodiny žitím simulace skutečného života a přitom nežít ten svůj.

SIMS3 je po všech stránkách to, co fandové této série chtěli a letos patří k tomu nejúspěšnějšímu, co vyšlo a dlouhá léta se bude prodávat a přidávat další obsah. Není to hra pro každého, ale objektivně vzato není prostě možné, aby vysoko v TOP10 letošních her chyběla …

Recenze: THE SIMS 3 – simulátor života aneb Simik DD v akci

 
  • 3. Místo: Call of Duty: Modern Warfare 2

Až třetí místo zbylo na tento prodejní hit. Mnozí nám to budou mít za zlé, ale na tomto hodnocení jsme se shodli všichni. COD6 je ukázkou dokonalé spotřební hry. Tvůrci věděli, že nemusí vymýšlet nic nového a tvořit něco nového. Použili starý engine, lehce jej vylepšili, změnili trochu děj, udělali jej epičtější a po vzoru běžného Holywoodského akčního filmu. Výsledkem je skutečně neuvěřitelný akční zážitek, který opravdu svým spádem nemá žádnou konkurenci. Problém nastane při druhém hraní, když se někde zastavíte, zapnete mozek a rozhlédnete se. Najednou zjistíte, že MW2 je vlastně jen prázdný obal, který nenabízí nic a po pár dnech (možná spíše už minutách po dohrání) už si na ní ani nevzpomenete.

Hra vám nedává žádný prostor pro nějaké přemýšlení, rozhodování, uplatnění herního umění. Prostě jen jdete a držíte spoušť a přitom kosíte stovky protivníků. Všechno kolem vás létá, vybuchuje, třese se. Call of Duty: MW2 je jako 5ti hodinová horská dráha. Nenabízí ale nic než těch 5 hodin zábavy. Multiplayer je možná zajímavý, ale je vlastně úplně stejný jako ten u dva roky staré MW1 – to se nedá hodnotit jako nová hra. MW2 je dokonale zpracovaná spotřební hra, kterou si rádi zahrajeme, ale o to více litujeme poté, co jsme si ji koupili, že jsme si ji koupili. Za ty peníze je poměr cena-trvanlivost, cena-zábava, mizerný. COD:WM2 navíc je hra, která by na prvním místě měla mít špičkové technologické zpracování a to nemá – je to slušné, ale vedle Battlefield:Bad Company 2 je to chudý příbuzný. Při hraní COD:MW2 vás zkrátka grafika nijak neohromí, což je u takového titulu chyba. Proto jej skutečně nemůžeme zařadit výše, jak na třetí místo s tím, že si pořád myslíme, že vznikly i kvalitnější herní tituly, které sice nelámou prodejní žebříčky, ale kvalitnější prostě jsou.

Recenze: Call of Duty: Modern Warfare 2 – mainstreamová akční zábava ztrácí dech?

   
 
  • 2.Místo: Machinarium

Často mě někteří obviňují z toho, že prý když nemá hra dokonalou 3D grafiku, tak ji shazuji. Ano, u některých her je to nezbytné, protože dokonalá 3D grafika je tím hlavním, co by měly nabízet, přesto ale jsou hry, které nemusí mít vůbec 3D grafiku a přesto mohou být graficky naprosto geniální.

 Příkladem je Machinarium, které nás v redakci zaujalo skutečně neuvěřitelně. Nádherné a nápadité ručně kreslené prostředí u této profesionální flashovky je prostě bezkonkurenční. K tomu ovšem musíme připočíst nápaditý příběh a obtížné nápadité hádanky. Výsledkem je hra, která klade důraz na logiku a extrémně dobré a logické zpracování v každém detailu. Za pár drobných takhle stylová česká flashovka strčí do kapsy 99,99% všech letos vydaných klasických her. Pro nás jednoznačně druhé místo a každý, kdo nemá hlavu při hraní jen proto, aby mu nepršelo do krku, nesmí tuhle geniální hru minout. Přesto na první místo nestačí …

Tím se dostáváme k vyhlášení té nejlepší hry roku 2009. Tak pojďme na to … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1101x
Komentářů: 9
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 503x
Komentářů: 4
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaPondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 829x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Pondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 831x
Komentářů: 6
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1223x
Komentářů: 6
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.Čtvrtek, 18 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1236x
Komentářů: 6