Recenze: Dawn of War II: Retribution – poctivý datadisk překonávající původní hru pro originální RTS Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 01 květen 2011
Přejít na obsah
Recenze: Dawn of War II: Retribution – poctivý datadisk překonávající původní hru pro originální RTS
Technické zpracování
Hodnocení

 

 

 

  • Technické zpracování

Slabinou hry je poněkud zastaralý grafický kabátek – efektově sice dosti bohaté, ale prostě to nějak není ono. Prostředí je poměrně živé a docela detailní, ale zpracování toho všeho už je nějak za zenitem. Hra navíc ani pořádně nepodporuje Eyefinity.

Na grafickém zpracování opravdu není moc proč se rozplývat. Všechno je rozplizlé s malým počtem polygonů. Situaci zachraňují některé živější lokace a částečná zničitelnost prostředí skrze HAVOK. Nicméně jako celek to prostě rozhodně nepůsobí, že by to byla hra z roku 2011.  

Pokud tedy čekáte grafické orgie, tak jste mimo. Nicméně jako celek to pořád slušně funguje a dá se na to dívat. A také si to zase zahrajete takřka na všem. Hra není nijak zásadně náročná, rozhodně ne na grafiku. Nevšiml jsem si ani žádných výraznějších problémů a kiksů.

Hra je velmi dobře herně vyvážena a v zásadě staví na jednoduché funkční kostře. Protože si nestavíte žádné základny a nebudujete nějaké velké množství jednotek, není příliš v čem udělat chybu. Samozřejmě polemizovat by se dalo nad nerealistickou grafickou stylizací hlavních postav. Osobně tomuto stylu příliš nefandím a příliš jej neuznávám. Působí dosti dětinsky a hlavně nevěrohodně.

Slušně je na tom zvuková stránka hry, kdy všechno zvučí. Jak má. Hudební podkres a vše okolo je fajn. Některé hlášky jsou i vtipné, některé jsou ale dost trapné a jdou v duchu stylizace hrdinů. Hra by mohla být i méně ukecaná, navíc když ten příběh je dost absurdní, plný klišé a hlavní hrdina působí jak slepý idiot. Ale taková je asi doba.

Ovládání hry a možnosti otáčení kamerou a tak dále, jsou dobře zvládnuté a nedělají v žádném ohledu a případě problémy.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Stargate se vrací! Pokračování seriálu oficiálně ohlášeno.
Stargate se vrací! Pokračování seriálu oficiálně ohlášeno.Čtvrtek, 20 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1119x
Komentářů: 1
Blender 5.0 přichází – co nabízí?
Blender 5.0 přichází – co nabízí?Středa, 19 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 887x
Komentářů: 0
A2RL – Závod AI řízených vozů přinesl velké zlepšení
A2RL – Závod AI řízených vozů přinesl velké zlepšeníÚterý, 18 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 433x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5.7 vychází – Soustředí se na nasvícení a AI
Unreal Engine 5.7 vychází – Soustředí se na nasvícení a AIPátek, 14 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1314x
Komentářů: 1
Seriálový Fallout dostal působivou ukázku!
Seriálový Fallout dostal působivou ukázku!Čtvrtek, 13 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1128x
Komentářů: 0
Hotovo a konec! Kingdom Come: Deliverance II dostává poslední DLC
Hotovo a konec! Kingdom Come: Deliverance II dostává poslední DLCStředa, 12 listopad 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1448x
Komentářů: 1