TEST: ASUS ROG Strix G531GW (SCAR Edition III) – sen mobilních hráčů? Notebook s 240Hz LCD! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 06 srpen 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Strix G531GW (SCAR Edition III) – sen mobilních hráčů? Notebook s 240Hz LCD!
Notebook
Notebook v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Notebook

Balení je pěkné a jednoduché. Uvnitř najdeme kromě NB samotného už jen tu klíčenku na ten NFC klíč a samozřejmě velký napájecí adaptér s příslušnou kabeláží. Celkové rozměry notebooku jsou 360 x 275 x 24,9mm a váha je 2,57kg + 800g adaptér.

Notebook je vyrobený z plastu, výborně slícovaný, ale žádné ušlechtilé materiály na něm nehledejte. Jen vnější strana víka je kovová. Vnitřek NB má plastovou imitaci karbonu, což je prvek, který ASUS už delší dobu používá a vypadá to dobře. ASUS se však určitě nesnažil o jednoduchý design.

Nový NB je rozhodně nápadný, ale nemyslím si osobně, že tenhle design patří k tomu nejlepšímu, co ASUS kdy vymyslel. Trochu mě přijde takový neučesaný, chybí tomu prostě styl a elegance. Spodek NB po stranách svítí, podsvícené je také velké logo na víku a klávesnice. Samozřejmě podsvícení lze kompletně ovládat, včetně toho jej vypnout. NB působí trochu zvláštně ne-širokoúhle, protože má spíše tvar čtverce. Vlastní panel má velmi široký spodní okraj.

Co funkčně zaujme na tomto stroji, je určitě display. 240Hz IPS se nevidí každý den. Existují i levnější 144Hz verze. Nicméně pro některé je 240Hz samozřejmě splněným snem. Ovšem je tu nějaký kompromis, kvalita a intenzita podsvícení použitého displaye nejsou příliš vysoké. Na přímém slunci je NB docela tmavý, podání černé a podání barev je také trochu mdlé. Nevím, jak moc se na to podílí fakt, že mát těch 240Hz, neměl jsem bohužel na srovnání 144Hz variantu, abych to porovnal. Každopádně ač se díváme na matné IPS s 3ms odezvou a 240Hz, podáním barev, čitelností atd. připomíná spíše TN panel. Nicméně v potemnělé místnosti to asi moc uživatelů-hráčů trápit nebude :).

Co se týká ovládacích prvků, je zde povedená dobře působící klávesnice s kompletním RGB podsvícením každé klávesy. Nemá klasickou numerickou část, ale tenhle aspekt ASUS řeší přepínatelnou numerickou znakovou sadou, které se objeví na touchpadu. Ten samotný zaujme velkými hluboko tisknutelnými tlačítky, a právě tou přepínatelnou numerickou funkcí. Samozřejmě klávesnice má i několik speciálních kláves. Například pro vyvolání ROG menu, pro přímé ovládání ventilátorů atd. Přes FN klávesu pak umožňuje přímo ovládat a nastavovat RGB podsvícení a další věci.

Pokud jde o výbavu, její rozmístění je hodně netypické. Na pravé straně je jen výdech chlazení a ten NFC klíč. Všechny konektory jsou soustředěné na pravé straně (3x USB 3.1 gen1 a 1x 3,5mm jack) a pak netypicky na zadní straně. Tam je LAN, HDMI 2.0, USB type C (umí přes redukci i DisplayPort) i napájecí konektor. Co bych vytkl je tedy absence čtečky paměťových karet.

Ostatní výbava zahrnuje vylepšený modul s Wi-Fi a BT 5.0. NB kupodivu nemá žádnou webkameru, ani tu mizernou, co se na NB dnes stále dává. Najdeme zde ale dva poměrně slušně výkonné stereo-reproduktory.

Jaký je tedy notebook v praxi, po stránce výkonu a provozních vlastností? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 486x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2097x
Komentářů: 22
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4946x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 710x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1553x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Čtvrtek, 06 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2496x
Komentářů: 8