TEST: MSI GX60 - výkonný notebook s AMD A10 a HD 7970M s excelentním poměrem cena-výkon! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš Tvaroh   
Pondělí, 19 listopad 2012
Přejít na obsah
TEST: MSI GX60 - výkonný notebook s AMD A10 a HD 7970M s excelentním poměrem cena-výkon!
Notebook
Výkon
Notebook v praxi
Hodnocení a závěr

 

 

  • MSI GX60 - Notebook

Herní řadu MSI GX už asi znáte a tento model k ní rozhodně svým vzhledem přísluší. Samozřejmě není to žádný tenký Ultrabook, tohle je notebook s pořádnou grafikou (100W TDP), kterou do štíhlého těla Ultrabooků prostě neosadíte (ani neuchladíte), natož s tou výbavou, co tento model má. O nějaký přerostlý DTR se ale rozhodně nejedná.

  • Design a zpracování

Rozměry stroje jsou 395x267x55mm a váha poctivých 3,5kg. Materiál, ze kterého je vyrobeno šasi, je plast. Pouze prostor pod klávesnicí kolem touchpadu má hezký a příjemný hliníkový plát. Notebook je ale pevný a oblíbeným "testem" chytnutí za roh a zdvihnutím projde bez problémů. Ani náznak nějakého kroucení a problémů s pevností. Stejně dobře hodnotíme i panty víka a samotné víko, které je rozhodně o dost pevnější, než u tenkých ultrabooků.

Slícování GX60 je také slušné, až na jedno místo. Na spodní části je kryt, který lze odmontovat (přístup dovnitř NB, který se nám ale líbí, protože máte přístup ke všemu) a ten má v jednom rohu větší vůli (měl by tam být podle nás šroubek, ale to není) a tak trochu cvaká, když to tam stisknete. Sice to funkčně a na pevnosti ničemu nevadí, ale na tuhle drobnost měl výrobce určitě přijít. Celkově k pevnosti a zpracování nemáme za danou cenu žádné velké výhrady. Ano, není to kovový notebook, jenže pokud chcete kovový notebook s podobnou výbavou, bude jeho cena úplně někde jinde. Vzhledem k použitým plastům rozhodně doporučujeme dávat na notebook při přenášení i používání pozor, protože nějaký větší pád, i vzhledem k vyšší váze danou bohatou výbavou a nutným chlazením, rozhodně nemá šanci vydržet. Faktem je, že ani kovové šasi by při váze NB asi výrazně nezmírnilo fatální následky pro HW, pokud by vám NB upadl. Pokud s ním ale budete zacházet jako člověk, nevidíme žádný důvod, proč by tento notebook neměl v pohodě sloužit. Výborné je chlazení, ale k tomu se dostaneme v závěru.

Hodnotit design je složitější. Co se nám nelíbí, je přehnaně lesklé víko, znak na něm ale pěkně bíle svítí :). Klávesnice ovšem není podsvícená, což je škoda, ale uvnitř se nám líbí funkční dotykový panel nad klávesnicí. Design je celkově decentní a rozhodně neurazí a nepůsobí vyloženě lacině.

  • Obrazovka

Co určitě potěší je obrazovka. Je to 15,6" s rozlišením perfektních 1920x1080. Má matnou úpravu a má velmi dobré rovnoměrné podsvícení. Celé víko lze otevřít až v úhlu 180° a panty jsou solidně pevné.

Jako nadstandardní hodnotíme u použitého LCD pozorovací úhly i barevné podání. Celkově je panel vysoko nad běžným průměrem levnějších strojů a patří k tomu lepšímu, co můžete na notebooku mít.

  • Klávesnice a ovládání

Co se nám opravdu líbí, je celková ergonomie. Stěží najdete 15,6" notebook, který by měl lepší klávesnici, lepší polohu rukou pro psaní a obecně lepší ergonomii. Ta je tak vůbec nejlepší, jaké lze u mobilního počítače dosáhnout.

Klávesnice je opravdu perfektní, jasné stisky kláves a přitom je velmi tichá. Klávesy navíc nejsou nijak zmenšované a vše je, jak má být, včetně numerické části. Touchpad pod klávesnicí také není špatný, ale je menší, než by možná někteří uvítali. To má ale svůj logický důvod, tohle je herní NB a předpokládá se připojení herní myši :). Touchpad ale svému účelu poslouží velmi dobře.

Nejvíce se nám ale líbí horní ovládací dotykový panel. Tam lze nalézt několik užitečných "tlačítek". Kromě otevírání mechaniky je tu hlavně tlačítko na ruční zvýšení otáček chlazení u grafiky, což rozhodně potěší, pokud potřebujete po náročném hraní trochu více chladit. Je tam také tlačítko na vypnutí obrazovky, či přepínání profilů napájení. Pokud by NB měl podsvícenou klávesnici, což tedy nemá, je tu ovládání i na to.

  • Výbava

Notebook není výbavou žádná chudinka a za danou cenu nabízí doslova maximum možného. Na pravé straně najdeme 4 výstupy/vstupy kvalitní zvukovky, USB konektor 2.0 a DVD mechaniku.

Na levé straně je pak výdech chlazení, 3x USB 3.0 port a čtečka karet.

Notebook má ale také zadní stranu a tam najdeme další výdech chlazení, ale také napájení, LAN (Killer verze), VGA, miniDP a HDMI a notebook tak podporuje tři 1920x1080 monitory a systém Eyefinity!

Jak už byl řečeno, notebook má kromě dvou reproduktorů ještě spodní subwoofer, takže 2.1 zvuk a ten je na mobilní PC opravdu dobrý. Samozřejmostí je webkamerka a mikrofon. Nechybí samozřejmě podpora WiFi a BT4.0. Nesmí chybět ani masivní 9článková baterie se 7800mAh(87Wh) a 180W adaptér.

Podívejme se na výkon ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Half Life Black Mesa je konečně hotov!
Half Life Black Mesa je konečně hotov!Středa, 26 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2197x
Komentářů: 11
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 870x
Komentářů: 3
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2242x
Komentářů: 7
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 990x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2852x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5689x
Komentářů: 4