TEST: MSI GX60 - výkonný notebook s AMD A10 a HD 7970M s excelentním poměrem cena-výkon! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš Tvaroh   
Pondělí, 19 listopad 2012
Přejít na obsah
TEST: MSI GX60 - výkonný notebook s AMD A10 a HD 7970M s excelentním poměrem cena-výkon!
Notebook
Výkon
Notebook v praxi
Hodnocení a závěr

 

 

  • MSI GX60 - Hodnocení

MSI chtělo vytvořit výkonný, ale cenově skutečně dostupný notebook. Prostě něco opravdu zajímavého poměrem cena-výkon. A na rovinu, výsledek je ještě lepší než to vypadá na papíře. Jasně použitý procesor nemůže konkurovat výkonným modelům Core i5/Core i7, jenže pokud dojde na přepočet poměr cena-výkon, jsou to naopak Core i5/Core i7, které nemohou konkurovat A10. A to nemluvíme o možnostech a schopnostech integrovaných grafik, na které se systém přepíná (u Intelů i AMD), kde na A10-4600M nemá ani ten nejlepší, nejvýkonnější a nejdražší procesor Core i7. Procesorově je výkon dražších Core i5/7 zejména v benchmarcích sice vyšší, ale ne o tolik, o kolik by v některých případech v podobné výbavě vyšel notebook postavený na jejich platformě. A10 není slabý procesor, ale je to opravdu jen maximálně střední mobilní mainstream (výkonově někde mezi Core i3-Core i5 a u ULV Core i7, ale tomu odpovídá i cena), což je problém hlavně z hlediska toho, že použitý mobilní grafický TOP high end, grafika Radeon HD 7970M, s ním má v průměru o 20-25% nižší výkon, než by mohla normálně mít - ale to je vidět hlavně v 3DMarku, normálně ve hrách je rozdíl jen pár FPS, takže nic až tak znatelného. Pořád je ale tahle kombinace tak výkonná, že si ve FullHD zahrajete všechno a luxusně - výrazně lépe, než na loňských konfiguracích s Core i7 + HD 6970/6990M, které se při srovnatelné výbavě, ceně 26 tisíc nikdy ani nepřiblížily.

Osobně bychom si při pořízení tohoto notebooku rozhodně ještě rovnou koupili nějaké slušné SSD na systém, protože tím by se i ten nižší výkon procesoru v některých případech zamaskoval a víte dobře, že výkonné SSD je dnes otázka 2500 korun ve 120GB verzi.

V čem nás notebook velmi příjemně překvapil, je zpracování. A to hlavně pokud jde o chlazení a ovládání. Chlazení a přístup k němu je perfektní a klávesnice je opravdu špička a mnohé luxusní manažerské notebooky mohou jen závidět. Výborná je také obrazovka, za danou cenu prostě luxus. Ne všechny aspekty zpracování jsou perfektní. Vzhledem k ceně prostě nemůžete čekat, použití kovů či magnézia natož karbonu u těla notebooku. Takže plast je bohužel nevyhnutelný, s čímž souvisí fakt, že vzhledem k vyšší hmotnosti tenhle notebook rozhodně není dělán na hrubší zacházení. O občasné přenášení strach nemějte, ale pokud byste ho chtěli nosit každý den, tak si musíte dávat pozor. Vzhledem k vyšší hmotnosti a hmotnosti nabíječky si ale nemyslíme, že tohle je notebook pro denní nošení. Jedinou vadou na zpracování, je absence šroubku v rohu snímatelného spodního panelu, který tam pak má trochu vůli. Ale není to nosný prvek, takže to ničemu nevadí, jen to cvakání plast na plast tam nedělá dobrý dojem. Jinak jsou tělo notebooku a nosné části pevné jako skála a to je slušné zlepšení proti poněkud "gumovým" šasi minulosti.

  • Závěr

Hodnocení je tedy jednoduché. Za něco málo přes 26 tisíc korun vč. DPH nabízí GX60 královský výkon a výbavu. A i přes kompromisní procesorový výkon jen mainstreamového procesoru A10, je celek zdaleka nejzajímavějším výkonným notebookem s nejlepším poměrem cena-výkon široko daleko. Přičtěte k tomu královskou výbavu, některé vynikající prvky ve zpracování a je to opravdu pecka. Snad jen nějaké to 120GB SSD kolem 2500 korun vč. DPH do té druhé pozice doporučujeme.

Notebook bude bohužel dodáván se systémem Windows 8. Výhodou je, že procesor A10 a jeho architektura má pod W8 o zhruba 5% lepší výkon než pod W7. Nevýhodou je stupidní Metro rozhraní s horší ergonomií a menšími možnostmi nastavení, absence Start klasické nabídky atd. Jenže výrobci prostě W8 nasazovat musí. Pokud ale budete chtít, na notebook se dá, jak vidíte v našem testu, normálně nainstalovat Windows 7, všechny nutné ovladače jsou k dispozici, což asi uděláte, pokud si s tímto NB dokoupíte rovnou i ten třeba 120GB SSD disk a nainstalovanou 750GB si necháte na data. A pokud chcete ještě více výkonu, tak vyndejte i ten 750G HDD a dejte tam dvě SSD do Raid pole. Poměr cena-výkon bude pořád perfektní a díky systémovému SSD bude celý komplet ještě svižnější.

"Udělujeme ocenění za vynikající poměr cena-výkon"

Za zapůjčení děkujeme společnosti MSI

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Tommys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Eyefinity 2012-11-19 16:03:36
avatar
Zdravím, už když byl tento NB oznámen věděl jsem že si ho na vánoce koupím. Rád bych se ale zeptal jak to v praxi vypadá s Eyefinity? Jestli zvládne nové hry na slušné nastavení. Jak jsem koukal tak třeba WoT bylo testováno na medium a pouze mezi 30-40 fps v 1920-1080. To si myslím že nic moc teda.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 17:06:41
avatar
no jak to asi můžeš zvládat Eyefinity ... máš tam grafiku úrovně HD 7870 a procesor úrovně desktopových low endů - takže pokud se ptáš, zda na tom 5760x1200 pojede třeba Half Life Ep1/2 Source apod. tak ano bez problémů, ale jestli se ptáš na Crysis 2 high tak v Eyefinity to moc ke hraní nebude, možná na low ... ;) Jak píši, to Eyefinity je opravdu na méně náročné hry, a na práci, ale de to
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 17:55:25
avatar
no zrovna WoT jede i na destopu za 60 tisíc s 45max fps, protože je mizerně optimalizováno. Bohužel WoT je značně závislé na jendovláknovém výkonu, což A10 vyloženě nesedí, takže zamrzí :-( (Taky hraju WoT), na druhou stranu v jiných hrách to bude ok. O tomhle notebooku opravdu silně uvažuju, stále jedu na Siemens Sa-3650 (Athlon X2 2,4Ghz, 4GB RAM, externě připojitelný Radeon 3870 ATI XGP) a už jsem si tak nějak zvykl na koncept jediného PC - notebooku, který doma připojím a dělám na něm jako na plnohodnotném desktopu a to včetně her (stolní monitor, myš, klávesnice, USB zvuk) Jen ještě zvažuju ten vzhled, popravdě je nic moc. A váha mi taky nesedí, přece jen je zbytečné brát na cesty grafiku, u svého SA-3650 ji mám jako externí-doma a díky tomu je to jen 13" stroj, tedy 100x lepší na cesty. Bohužel XGP bylo pohřbeno, netuším sice proč, teď vznikají různé thunderbolt boxy, které dokáží tunelovat 4 PCIe linky a řada lidí na to čeká, tomu se ale může moje XGP smát, protože i přes svůj věk jich propouští 8. Každopádně tenhle stroj bude asi nejbližší alternativa k tomu mému. A hlavně za rozumnou cenu, což je třeba pro mě důležité (klidně si myslete že jsem socka , ale nedám 2x tolik za kovové provedení u věci, která stejně za 3, maximálně 4 roky naprosto morálně zastará)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:11:45
avatar
asi tak, za ty prachy nemá GX60 konkurenci pro informaci, stejné nastavení ale sestava Core i7QM+GTX 680M (2,5x dražší než GX60) a FPS je jen 45, takže je to opravdu hrou ne HW
Anonymní  - A10-4600M 2012-11-21 12:40:11

ak niekto vie o lap tope z A10-4600M bez prídavnej GPU ale z SSD dajte odkaz .Už dlhšie hľadám ale nič také som nenašiel
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 17:14:26

Ten procesor je vážně škoda. Myslím si, že kdyby AMD vyjmula grafiku a přidala další 2 jádra, mělo by to do notebooku a hlavně jako nejvýkonnější mobilní AMD CPU daleko větší smysl. Na druhou stranu, klidně bych si připlatil 5000 za výkonnější model od intelu a pořád by ten notebook byl velmi atraktivní.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:02:59
avatar
no to určitě, když 60% plochy toho CPU zabírá GPU (u intelu je to výrazně méně) jenže bohužel, AMD nedělá mobilní čipy bez GPU ...

připlatil bys mnohem více, AMD má levnější kromě CPU i desku a poměr cena-výkon by byl ve výsledku horší ;)
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:16:13

Ano, o tom mluvím. 60% je vážně zbytečně hodně. Nechápu, že se AMD alespoň u svého nejvyššího mobilního modelu nevydalo cestou pouhého CPU, integrovaná grafika je v tomto případě úplně zbytečná, zvlášť když jsou dnešní generace grafik perfektně optimalizované co se týče spotřeby.
Určitě bych si připlatil nemalou částku, ovšem 5000 se myslím na výkonu podepíše. Nicméně i kdyby tento notebook stál 35 000, pořád by byl v poměru cena/výkon bezkonkurenční.
Core i7 3610/20/30QM nejsou zas tak drahé, jedná se o pekelně rychlé modely, ovšem pořád má intel minimálně 3/4 výkonnější a u nich se připlácí skutečně hodně. Tuším že u modelu 3900 je to oproti 3630 + 17 000 . PS: nemáš nějaké údaje o cenách mobilních komponentů?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:24:15
avatar
no AMD má za to, že ten CPU je výkonný dost (což je fakt), a potřebovalo nahradit levné klasické low end grafiky, takže proto je ta integrovaná GPU tak silná ....

jenomže 26 a 35 tisíc je podstatný rozdíl ... a musím ti říci, že by sti s výkonnějším CPU nestoupl výkon ve hrác o tolik, kolik by to stálo navíc ;)

mám, napsal jsem to v článku kolik by to stálo.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:49:27

No tak, ve hrách ,docela, dostačuje, ale v ostatních věcech hraje intel úplně jinou ligu (pokud se nebavíme o core i3/i5-chápu, že bychom s ohledem na cenu měli). Absencí GPU části u nejvýkonnějšího mobilního modelu by AMD nic neztratilo, naopak, ukázalo by, že umí udělat mobilní CPU které se dokáže poprat i s core i7. Je velká škoda, že AMD nenabízí vhodnou alternativu v mobilním high-end segmentu a nechává tak intel diktovat ceny. 26 a 35 je rozdíl a výkonnostní nárůst ve hrách nebude 9000 odpovídat, ovšem nárůst výkonu a ceny není u intelu v přímém poměru a dokud nebude mít AMD minimálně 10 továren, nikdy ani nebude .
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 20:44:41
avatar
přesně tak, nemůžeš od AMD čekat další čiyp, pokud nebude mít více továren a to v dohledné době nehrozí
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 01:45:52
avatar
Integrovaný GPU by byl skutečně k ničemu jak říkáte nebýt technologie Enduro, ala přepínání grafik. Díky ní to pak trochu smysl dává, viz spotřeba, které by nikdy nemohlo být dosaženo v low 3D, na kterou integrovaný radeon stačí aneb výdrž 1h vs 2h ve 3D na baterii. V praxi si to pak představují tak, že mi to umožní například zahrát si ve vlaku nějakou hru dvě hodiny místo jedné. Stejně bych raději viděl XGP -> když budu hrát na integrovanou grafiku z baterie, tahám dedikované GPU zbytečně ssebou
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 13:25:35

Pamatuji si když přišel první notebook s externí grafikou, očekával jsem, že se výrobci touto cestou dají a poskytnou tak notebookům dostatek herního výkonu. Bohužel vyšlo jen pár modelů a nadějný systém byl pohřben. Neumím si představit kolik by ted asi stály mobilní GPU, kdyby se k notebookům dali připojit externí desktopové varianty.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 16:43:56
avatar
Mě XGP tenkrát natolik zaujalo, že jsem si zmiňovaný SA-3650 pořídil. Pak přítelkyně potřebovala netbook, tak jsem pro ni pořídil Acer Ferrari One 200, který XGP port obsahoval taky (ale neobsahoval přibalenou externí grafiku). A mé tušení se potvrdilo. XGP graphic booster ala krabička s Radeonem HD3870, který jsem dostal k mému SA-3650 samozřejmě bezproblémů funguje i s Acerem. Tím se ukazuje, že to rozhraní je univerzální a klidně bych si mohl připojit ke svému notebooku jiný box s jinou grafikou atd. Bohužel tohle byly jediné dva notebooky, které XGP obsahovaly. U nás doma doteď fungují a umožňuje to opravdovou flexibilitu. Na pracovním stole je 26" monitor, zmiňovaná krabička s Radeonem 3870 do které je připojen monitor přes HDMI. Do krabičky s Radeonem je dále připojena USB klávesnice, myš, zvukovka atd... No a je jedno kdo ke stolu přijde, prostě nacvakne jen XGP konektor a napájení svého notebooku a monitor s Radeonem + veškeré USB periférie jsou jeho, pracuje jako na stolním počítači. bohužel od té doby mi nikdo nic takového nenabídne. Jedinou alternativou jsou předražené business notebooky s dokovací stanicí. Ty ale neobsahují dedikovanou grafiku, takže stále čekám na vhodnou náhradu... přitom funkční koncept tu je. A 8 Pcie linek bylo 2x více, než kolik je schopný nabídnou thunderbolt a podobná řešení
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:24:39

No, pokud máš k notebooku, klávesnici,myš,monitor a externí grafiku, je už lepší koupit si rovnou komp . XGP byl špatně vymyšlený koncept už od začátku. Výrobce musel vyrobit vlastní PCB a speciální krabici do které pasovala jen ta jedna grafika. Kdyby udělaly univerzální škatuli s PCI a umožnili do ní vsadit jakoukoliv desktopovou grafickou kartu, určitě by ten koncept přetrval do dnes. Výrobci by obstarali pouze krabici a porty. Tuším že i v té době byli technologie přenesu dostatečně rychlé, takže v tom problém nebyl. Představa, že mam krabici s vlastní baterií, účinným chlazení a mohu do ní připojit jakoukoliv desktopovou grafickou kartu a to celé připojit do jakéhokoliv notebooku, to je přeci úžasné. Navíc celá ta krabička by klidně mohla stát do 4 000 + karta, kterou mohu rok co rok upgradovat, dnešní grafiky v noteboocích akorát žerou baterku a neuvěřitelným způsobem zahřívají celý notebook a k tomu všemu jsou pořád na hry nepoužitelné. Je velká škoda že celý projekt XGP nikdo nechytil za správný konec.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-21 11:48:13
avatar
Problémy XGP rozhodně nebyly technického rázu. Jak jsem psal, funguje s oběma notebooky rozdílných výrobců perfektně, je plug and play, takže se může zapojovat i odpojovat za chodu a přenáší 8 pcie linek (2x tolik co thunderbolt), takže rychlostně je to asi nejrychlejší externí rozhraní co kdy na notebooku bylo. Jinak box na libovolnou desktopovou grafiku by s tím šel udělat 100% taky. Problém byl s roční přiblblou exkluzivitou pro Fujitsu-Siemens, která když skončila, tak nějak už to stejně nikdo nechtěl vyrábět. Velmi mi to tedy připomíná dnešní thunderbolt, s ním to vypadá obdobně, no realizovat s ním box na externí grafiku lze taky, i když 4 pcie linky jsou už na hraně. Jinak nesouhlasím s tím, že už jsem si mohl pořídit desktop rovnou, pokud svůj notebook používám doma jako desktop. Kdybych měl jen desktop, neměl bych notebook, to snad chápete, takhle mám oboje v jednom, takže se nemusí řešit synchronizace dat a doma pracuji maximálně ergonomicky, jako s desktopem, dokonce používám monitor notebooku jako druhý displej na poznámky atd, což je další přidaná hodnota. Až někdo vymyslí "desktop", který do 10s odpojím a strčím do batohu, bude mít 13" vlastní obrazovku, baterii a váhu jako notebook, tak mi dejte vědět, hned do něj půjdu ;-)
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 17:51:06
avatar
No, vypadá dobře .... dát do toho něco silnějšího, cena by zase lezla nahoru.
Tommys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 19:52:56
avatar
Takže myslíte, že i do budoucna má tento notebook předpoklady rozjet nejnovější hry třebas i na minimální detaily?
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 20:04:32

Samozřejmě, je pravdou, že se next-gen hry budou velmi lišit (1 rok do příchodu), ale na minimální detaily rozjedeš hry které přijdou i za 3 roky. Grafika stačí, jedinou brzdou je skutečně procesor. Pokud si hodláš kupovat notebook i na budoucí hry, raději bych počkal na novou generaci mobilních grafik 3-4 měsíce a k nim nové core i7 nebo budoucí APU od AMD. Vše by mělo být na trhu během jara. Za cenu do 30000 30-40% grafického výkonu navíc, u intel CPU alespoň 20%, u AMD možná víc.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 20:43:55
avatar
no to určitě
CobraGT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 22:58:33
avatar
Fajn recenzia som rád že sa nezabúda na notebooky osobne nemám dobre skúsenosti s bookmi od MSI(vysoká poruchovosť,mizerný servis) ale ak niečo MSI vie tak je to práve pomer cena-výkon iste tento notebook ma slabý CPU ale čo na tom hry na tom idú krásne a na toto je ten book stavaný totižto pravda je taká že väčšina ľudí čo si kúpia i5-ku alebo i7-ku a potom 99% času trávia surfovaním po webe alebo pozeraním filmov/seriálov tým chcem povedať netreba vyhadzovať prachy za niečo čo nevyužijem
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-19 23:45:40
avatar
Každý tu len kecá o tom aký je ten procesor slabý pričom ale na 90 percent hier portovaných z konzol to aj tak bohate stačí. Čudovali by ste sa koľko moderných hier som rozchodil na prastarom turione QL64 s 8400GS 4 Gb ram a 7200 rpm hdd. Za tú cenu je to bezkonkurenčný stroj, v podobných cenových hladinách sú síce rýchlejšie Core I5 ale viacmenej všetky so sračkovou intel (non)HD grafikou ktorá tým procesor degraduje.
CobraGT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 08:45:02
avatar
Presne o tom som písal aj ja som sa hral najnovšie hry na Pentium T4400 a ATI 4570(Acer aspire 5738zg) a aj teraz som dal prednosť slabšiemu CPU pretože core i3 bohate stačí na hry a jeho obrovská výhoda je že nekúri ako i7 takže si môžem dovoliť zdvihnúť takty na GPU a v konečnom dôsledku sa hrám luxusnejšie ako kamarát ktorí ma tiež Y570-ku len s i7 ale zase nemyslím si že bi intel grafika nejako degradovala ten cpu však keď potrebuješ výkon tak sa aktivuje AMD karta intel gpu zobrazuje len plochu a na to stačí s prehľadom
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - MSI 2012-11-20 02:38:37
avatar
Ty nechci ti do tvého testování kecat ,ale když se podívám na notebookcheck tak mi u tebe nějak nesedí ty hodnoty FPS.
F1 2012 jenom 31FPS a s HD 6970M jen 23FPS? Kde jsi to měřil jestli mohu vědět? Já teda F1 2012 hraju na ULTRA s 4x AA a nepadne mi to pod 40FPS a když to změřím tím benchmarkem tam jsem měl s CCC 12.8 nějakých 49FPS a s OC 59FPS. A další hry taky. To že je AMD slabý CPU k HD 7970M je jasné a někde jí výrazně brzdí ,ale i7 2720QM dostatečně stačí na HD 6970M proto se mi to zdá divné.

Že bych si za stejně vybavený NB s i7 připlatil o 15K víc? Ale kde? No nezlob se na mě ,ale tady nám to nějak hapruje ne?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 10:52:00
avatar
já to na NBcheck neměřil, tak nevím. F1 2012 ale není hra výrazně náročná na CPU, takže rozhoduje grafika a rozdíl odpovídá.

nehapruje, za slušné Core i7QM a HD 7970 ve stejně vybaveném NB zaplatíš téměř 40 tis, což je bězmálla o 15 tis více. TEČKA.
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 12:41:20
avatar
U XMG ti složím NB ve stejné výbavě s i7 3630QM a s dopravou se vlezu do 37K a s i5 3320M který je o dost rychlejší jak toto AMD se vlezu do 35K a dá se ještě ušetřit. Jako plus mám podsvícenou klávesnici.

Jak jsme to už debatovali na foru. Ve hrách jako Guild Wars 2, BF3 MP ,MoH W by byl brzdou ten CPU od AMD. Takže asi tak. Za 26K je to sice pěkná cena ,ale já bych dal klidně i 30K když by tam byl rychlejší CPU.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 13:35:15
avatar
já jsem ale jasně napsal, že ano, výkon je kompromisní, ale ten zisk výkonu tím příplatkem mu neodpovídá a hlavně je rozdíl za něco dát 26 a 35-37 tisíc!
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 18:05:48
avatar
Rozdíl v ceně je to ano ,ale taky je velký rozdíl ve výkonu.
Dá se taky složit NB s i7 3630QM a GTX 675MX a jsi někde na 33K. Já netvrdím že NB je špatný ,ale klidě mohl mít lepší CPU. Tehdá ASUS G73 měl tak i7 720QM a nejsilnější GPU HD 5870M a stál jen kolem 30K. Je velká škoda že ASUS už neudělal nový model s HD 6900M či teď s HD 7970M. Měl by totiž lepší chlazení a NB by byl za adekvátní cenu.
Podle tvých testů her bych na tomto NB pro dokonalou plynulost mohl hrát tak na MEDIUM detail. Osobně beru plynulost aby to nepadalo pod 30FPS. I když lepší je když to nejde pod 35FPS apoň.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 18:26:51
avatar
33 pořád není 26 tisíc, zjevně to pořád nechápeš je velká skupina lidí, která nemá 30 tisíc na PC, ale má třeba 26 tisíc ;)

jinak na kdyby atd. se nehraje, notebook s výbavou, jakou má GX60 nepostavíš na Corei7 levněji než za 35-40 tisíc. A Takže mohl mít GX60 za 26 tisíc lepší CPU? Nemohl a A10 běžnému uživateli i hráči stačí - je to běžný mainstreamový CPU a i Intel říká, že takové CPU úplně stačí ;) !
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 19:15:11
avatar
Ano s tohoto úhlu pohledu ti musím dát za pravdu že každý nemá či se mu nechce vyhazovat více peněz. Takto se dá říct že je tento NB v cenové kategorii bezkonkurenční. Na většinu her dostačuje ,ale jak říkám a stojím si zatím CPU někde brzdí GPU. A jsou hry kde by to bylo těžce hratelné.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 19:42:53
avatar
v článku o tom ale jasně píši jak ten CPU stíhá/nestíhá tu grafiku. je to jen o nastavení detaiilů, hratelné ale bude vše s přehledem
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:35:11
avatar
No ale už to není naplno. Mě by hlavně zajímalo kde jsi testoval ty F1 2012 ,protože ta naměřená hodnota se mi nezdá.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:54:42
avatar
já to nestestoval, to kolega, zeptám se jej, ale předpokládám že v benchmarku ....
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 22:58:55
avatar
No kdyby jste to testovali v benchmarku tak by výsledek byl asi jiný. I u HD 6970M je nějaké divné skore.
Deegr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - CPU 2012-11-20 10:24:06
avatar
Přijde mi, že DD schválně vybral hry nenáročné na CPU. Chybí mi zde hlavně BF3, což je pomalu neodpustitelné. Zástupce moderního enginu tam prostě v testu není ani jeden. Také by mě zajímali výsledky třeba v Guild Wars 2, nebo TES V: Skyrim. V těchto hrách už by to asi tak slavně nevypadalo. A notebook s Core i7 by nebyl dražší o 15K, To jste si vycucal z prstu.

Tady někdo zapomněl na legendární Asus G73JH, ve své době s obdobně drahou grafikou HD 5870M a s Core i7 720QM za 30 000,- Na tuhle cenu by jsme se dostali asi i dnes, možná +/- 2000,-
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 10:50:04
avatar
BF3 jsem nemohli otestovat na starší konfiguraci, takže jsem jej tam nedali, ale zrovna BF3 není na CPU náročný a tam by byly rozdíly ve výkonu CPU malé, ale grafika by udělal své ... SKYRIM jsme neudělali protože na starším NB jej nemůžeme zkusit, a GW2 nikdo z nás nehraje v redakci máte tam WoT což je náročné na CPU až až.

Vy si cucáte z prstu své dojmy, to že by nebyl o 15 tis dražší, musíte totiž připočítat nejen cenu procesoru, ale i cenu desky a obojí je o mnoho dražší než u AMD, takže by se v pdobné konfiguraci NB s HD 7970M a Core i7QM prodával za téměř 40 tis, což je skoro o 15tis více, na rozdíl od vás, já si nemusím nic vymýšlet, já ta čísla znám ....

G73JH stál pořád 30 tohle stojí 26 a to je rozdíl (tehdy byl anvíc dolar levnější).
Tommys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 11:12:30
avatar
je pravda, že jste porovnávali dva modely notebooků, ale přeci jen si myslím že přínosnější by bylo udělat testy s hrami, které testujete při recenzích grafických karet. Anno 2070, Metro 2033, Dirt 3 a pod.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 13:29:40

Kupte si HP ENVY DV7 7235, nataktujte grafiku na gtx 660m a vyjde vás to se studentskou slevou na 25 000.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 14:23:52
avatar
to je tenhle GX60 silnější a má lepší výbavu .... navíc i ta HD 7970M jde taktovat ;)
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 14:32:02

K čemu budu taktovat 7970m, když jak si sám řek, že s výkonnějším procesorem bude na stejných taktech o 25% silnější? HP má mnohem lepší procesor a pevnější provedení. Sám jsem si ho koupil kvůli práci, tenhle notebook je určitě lepší na hry, ovšem co se týče jiných věcí (photoshop,3d,video,winrar) je o mnoho horší, kromě toho ten svůj budu neustále přenášet, tudíž kladu velký důraz na pevnost. Jediné v čem je tenhle lepší je grafika a třeba klávesnice. Na druhou stranu, myslím si, že GTA V pude líp zrovna na tom mém, koneckonců, IV bylo kdysi náročné převážně na procesor.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 14:42:53
avatar
i s tím CPU se dá HD 7970M přetaktovat a bude to mít vyšší výkon, anvíc to stojí stejně, ano ten HP má lepší šasi, ale nemá tak dobrou klávesnici a nemá tak dobrý poměr cena-výkon. V závěru máte jasně řečeno, co o GX60 soudíme jako NB pro denní užívání ... srovnáváte ale dva dost rozdílné stroje.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 14:57:05

Tak klávesnici má o ,,něco,, lepší, ale já a věřím, že i majitelé GX60 si hodlají koupit externí. HP-i7 3630QM, GT 650M(GTX660M), 1,5TB, 8gb RAM, dobrý monitor, hliník, perfektní zvuk a to vše mam za 25 000, myslím si a to i ty musíš uznat, že v poměru cena/výkon,provedení muže s tímto modelem soupeřit. A to ani nemluvím o designu, který je u HP o 2 třídy výš.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 15:03:56
avatar
jak v čem .... klávesnici třeba extra nepoužívají majitelé těchto NB, HD 7970M s GT650M se nedá srovnávat (jak lambo vedle trambanta), i s tím horším CPU ji HD 7970M výrazně pokoří. zbytek jasně, ale srovnávš NB úplně jiných zaměření. Poměr cena-výkon (i herní výkon) má MSI určitě lepší, provedení a mobilita bude lepší ale u HP, to du rozum.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 15:23:51

O GT 650M bych mluvil jako o GTX 660M , úplně stejná jádra, jen GT 650m se dříve dodávala s DDR3 pamětmi, dnes už taktéž DDR5, tudíž stačí mírně nataktovat a rázem jsem na úrovni 660. 7970M je zhruba 2-2,5x výkonnější na stejné sestavě. Nicméně core i7 je v nejhorších situacích 2x výkonější než A10 a ve zbylých 3-4x . Na druhou stranu bych si sám raději koupil kartu od AMD (efektivita, vyspělost), ovšem je velká škoda, že se AMD nepodařilo na trh dostat mnohem více GPU řady 7000, dnes je každý notebook na bázi GEFORCE. Například takový radeon 7870m by byl vhodnou alternativou třeba takové geforce GTX 660/670/675M a ještě by byl levnější. Celkově byl nástup mobilních grafik 7000 dost špatný.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:54:11
avatar
ve hrách je ale mezi CPU rozdíl jen 20-30%, takže žádné násobky, takže HD 7970M a GTX 660M je pořád ohromný rozdíl ...
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 21:38:01

20-30% ok ale jinde jsou to skutečně násobky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 22:04:07
avatar
u her ne ... jinde .... no tak třeba u CB nebo podobných aplikací asi ano, ale když srovnáš CPU stejné cneové třidy, tak to taky není pravda
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 23:11:48

Ty máš silný ochranářský pud že ano? AMD je 20x menší než Intel, musím se ho zastávat. Samozřejmě že nesrovnávám CPU stejné cenové relace, srovnávám nejvýkonnější CPU obou výrobců Kromě toho, tvé argumenty, že za core i7 bych si připlatil minimálně 10 000 jsou trochu zcestné. Chápu že soudíš podle konfigurací jiných výrobců, ovšem už i ty jsou nastaveny podle cenových pravidel onoho výrobce/někdo si za značku nechá zaplatit. Viděl jsem notebooky s core i7 3630 za 18 000 a s grafikou gt 630m, neříkej mi, že kdybych grafiku vyměnil za 7970m a výrobce by cenu držel co nejníže, nedostal bych se do 30 000. Intel platforma není zas o tolik dražší (pokud se nebavíme o řadě extreme).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 23:34:07
avatar
Já se nikoho nemusím zastávát natož ho ochraňovat tenhle produkt je za danou cenu vynikající a ochraňovat nepotřebuje ... já znám fakta, která tobě zjevně zcela unikají ...

1, ceny HW komponent jsou pro všechny výrobce PC +/- stejný a tak vím, co kolik stojí a kolik by takové konfigurace stály.

2, HD 7970M nemůžeš strčit jen tak do něčeho, musí to mít odpovídající chlazení, napájení, šasi a všechno okolo

3, Ceny procesorů ... srovnáváš cenu A10-4600M za nějakých 125-150 dolarů cenou Core i7QM za minimálně 350 dolarů a to nemluvíme o desítkách dolarů rozdílů na desce. S výkonnějším CPU než je A10-4600M se v dané konfiguraci na stejnou cenu nedostaneš a ten CPU má vynikající poměr cena-výkon i ve srovnání s konkurencí, kterou není Core i7, ale jen nízká Core i5 a dvouádrová Core i7, která mají podobný výkon jako ten A10 a stojí ještě o něco málo více.

4, 30 tisíc není 26 tisíc (kromě toho, že ve stejné výbavě by tě slušná Intel Core i5 konfigurace vyšla na minimálně 31, spíše ale s Core i7 na 36-38+ tisíc a to nejsme zdaleka u extrému.) 26 a skoro 40 tisíc je ale pořádný rozdíl, MSI ten NB mohlo udělat na Intelu a výkonnější, ale to by nestál 26, ale 36 .... a to pořád nechápeš. Pokud by ten CPU nestačil, řeknu dobrá, ale ten CPU prostě stačí a násobně rychlejší Core i7 určitě a rozhodně ve hrách není, to je změřeno, takže tady nevykládej pohádky - největší rozdíl je v nízkých rozlišeních, to prezentuje 3DMark, kde s Core i7 má ta grafika zhruba o 20-25% více výkonu a to není 2-3x násobek. Výkon A10 je v kombinaci HD 7970M velmi dobrý, lepší poměr cena-výkon stěží z něčeho jiného dostaneš v této kategorii. Výkon A10 stačí na všechno, není to žádná drtička, ale to nejsou ani jeho přímý cenový konkurenti a i Intel o těch dvoujdárových Core i7 ULV, se kterými má AMD A10 podobný výkon tvrdí, že jsou na všechno zcela dostačující.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-21 10:46:49

Je zvláštní, že se takhle rozčiluješ na každého kdo alespoň zmínkou naznačí, že si fanda AMD. Možná, že kdybych za první větu dopsal dalších 10 smajlíků, zřejmě bys ji pochopil, tak jak byla zamýšlena.
1. ceny HW jsou pro všechny výrobce stejné, ovšem někteří si nechaji zaplatit víc za značku, jiní například za vlastní provedení, proto z toho nelze určit cenu hardwaru, ani o kolik výrobce notebook navýšil.
2.Jistě, že 7970M nemůžeš strčit jen tak do něčeho. To je doufám jasné všem co o PC něco málo ví!
3.cenu těchto dvou modelů nesrovnávám a je mi jasný rozdíl mezi nejvýkonnějším modelem AMD a nejv. INTEL.
4. Nesrovnávám výkon grafické části procesoru, ani nechápu, že to někdo dělá, stejně je na hry nepoužitelná! Nebudu se s tebou hádat, klidně bych si připlatil za i7 2000. Nechápu, jak můžeš říct, že výkon procesoru je dostačující, když grafika při něm ztrácí 25%? To si trochu protiřečíš.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-21 16:46:25
avatar
Citace:
Nesrovnávám výkon grafické části procesoru, ani nechápu, že to někdo dělá, stejně je na hry nepoužitelná!

Hodně lidí lowendové grafiky na hraní používá, případně hraje hry i na menší, než maximální detaily a nepotřebuje 60fps. V případě A10 aneb nejrychlejší integrované grafiky světa se už dá o hraní hovořit. Stačí nagooglovat herní testy. Nevím teda kde berete tuhle drzost hovořit za všechny co hrají. Mluvte jen za sebe.
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-23 10:58:39

Takto výkonná grafika v tomto procesoru postrádá smysl a naopak bere prostor například dalším 2 modulům CPU části. O tomto hovořím, tak nemluv o drzosti.
Deegr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 11:20:14
avatar
To mi přijde trochu sobecké říct, že to z nás nikdo nehraje, tak kvůli dalším stovkám, možná tisícům hráčů, co to hrají, tak to testovat nebudem. Asi víte proč. BF3 by jste ale také mohli otestovat, většina lidí si na internetu pro srovnání může najít testy na jiných webech, takže i toto je neopodstatněný argument, že my to na starších noteboocích netestovali. To už teda tu hru nebudete testovat nikdy?

Je pravda, že přesné ceny komponent neznám, ale taková GTX 680M stojí 11 500,- a HD 7970M je určitě levnější. Intel je sice dražší, ale ta platforma není o 15K dražší. Nechápu, proč je pro vás tak těžké připustit, že to CPU je na tu grafiku slabé. Ta grafika je 2x výkonnější, než HD 6970M, podle vaších testů je výkonnější tak o 50%. A to jsou starší hry, kdy CPU nemá zas až tak velký význam, co teprve v těch aktuálních hrách...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 13:50:38
avatar
laskavě si přečtěte článek než mě tady začnete napadat, co nepřipouštím, hodnocení toho CPU tam máte několikrát i ve vztahu k té grafice ale i ceně!
Deegr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 18:35:52
avatar
Článek sem samozřejmě četl a ano, nějaké výtky tam jsou, ale výsledek je, že je to dobrá kombinace a s tím prostě nemohu souhlasit. Jen je škoda, že třeba Asus neosazuje tuto kartu do svých noteboocích. Tam by se zřejmě objevilo jak Core i5, tak i7 a cena s i5 by se pohybovala kolem těch 30 000,-

Ale k těm testům. Je prostě fakt, že ty herní testy vypadají záměrně vybrány, aby nebyli vidět neduhy této kombinace, slabé CPU a silné GPU. Je to můj názor, nechci váš nijak napadat a pokud vám to tak přišlo, tak se omlouvám. Já osobně bych si tento notebook asi nekoupil, ale mít jen 25 000,- na notebook, asi bych o něm uvažoval.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:28:48
avatar
za 26 tisíc je to velmi dobrá kombinace .... MSI klidně mohlo použít Core i5/7 ale to by byla prostě cena 33-39 tisíc ve stejné výbavě a nebyl by tak dobrý poměr cena-výkon ....

nic jsme nevybírali, není to žádný fakt, ty hry normálně u NB testujeme a dělá to jiný člověk než testy grafik, proto jsou jiné, rozhodně jsme je nevybírali na míru sestavě, protože k tomu není žádný důvod - měli jsme otestovaný starší model s Core i7 a HD 6970M, chtěli jsme to prostě srovnat.
Timmaigh! [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-12-01 01:56:20

Na druhej strane MSI tam kludne mohlo dat aj slabsiu grafiku, adekvatnu tomu procaku, a cena mohla byt este nizsia ako 26 litrov. Kedze 7970 beztak neslape na plny vykon, len to zbytocne predrazuje...z toho dovodu to podla mojho nazoru nie je dobra kombinacia, za ziadne peniaze.

Ak by to bol desktop, tiez by ste nepovedali na zostavu so slabsim CPU a silnejsou grafikou, ze je dobra, lebo hej! je to lacnejsie ako kombinacia silny CPU + silna grafika...to je predsa samozrejmost. Cela pointa je predsa o tom skombinovat tieto dve veci tak, aby jedna nebrzdila druhu a neplatili ste zbytocne viac za nieco, co aj tak v konecnom dosledku nefachci na svoj plny potencial.
supervisor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Proč si nekoupit MSI notebook 2012-11-20 11:22:53
avatar
MSI notebooky mají servis v polsku a když si náhodou zničíte klávesnice tak u jakékoli jiné značky si objednáte novou ona vám přijde a vy uděláte cvak cvak a máte hotovo. MSI ne ! Tady notebook zabalíte pošlete...čekáte....a nakonec vám přijde zpět 2000,-kč klávesnice 500,-kč pošta 1000,-kč práce takže já osobně bych MSI nechtěl
Orten [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 13:31:16

Servis je u MSI problém, ovšem poměr cena výkon ++. Zrovna o té klávesnici bych neřekl, že je poruchová.
Tommys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-20 20:46:18
avatar
DD má pravdu, je a bude za ty peníze boží stroj a nové hry to v pohodě zvládne. Když jsi vezmu, že BF3 jsem plynule (sice na min detaily) rozjel i na svým starým rozbitým (buďiž mu země lehká) dva roky starým Aceru s Phenom II X3 2,2Ghz a HD 5650 1GB tak to musí zvládnou i tenhle a mnohem líp. Takže co mě se týče veškeré obavy už opadly.
Alex91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - CPU/GPU 2012-11-21 12:56:49

Cenová hladina je přesně to co potřebuji a líbí se mi Grafika od AMD se mi líbí ještě více Ale jen co mě trochu odrazuje ten procesor ...
Já jako minimální hráč, který si občas zahraje Counter Strike.Tak by mi to ani nějak nevadilo.Ale často stříhám video .A do budoucna bych chtěl přehrávat a nějak zpracovávat videa v 4K rozlišení .Protože Intel hlásal že Ivy Bridge by neměl mít s tímto rozlišením nějaké potíže.Nebylo by lepší koupit NB s i7 či AMD A10 společně nějak(pokud je možné že by procesoru pomohla grafika) s tímto videem pracovat ? Děkuji za opověď
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-21 17:02:20
avatar
Celá řada Trinity (tedy i tento CPU) má nově VCE, tedy hardwarovou část speciálně určenou pro encoding videa, obdobu toho, co má Intel s názvem QuickSync. Video nestříhám, takže detaily nevím, jen vím, že encodování videa je několikanásobně rychlejší při použití VCE nebo QuickSyncu, než počítání klasicky přes CPU jádra. Budete-li tedy kódovat přes VCE, mělo by to být rychlejší, než kódovat starou cestou přes Corei7. Na druhou stranu přes QuickSync s Corei7 to bude zase rychlejší. Obecně vzato to ale bude přes VCE dostatečně rychlé, než na co jste byl zvyklý se staršími corei7, které quick sync neměli. Doporučuji nagooglit, jestli je QuickSync/VCE podporováno tím programem, který chcete na převody videa používat. Možná poradí někdo znalejší v téhle věci? A pokud jde o převod videa grafikou, tak vzhledem k tomu, že 7970M je nejsilnější notebooková grafika, tak to snad problém nebude. Mimochodem stejně je zvláštní chtít notebook na převody videí, ale budiž, zákazník ví nejlépe co potřebuje
Alex91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-21 22:35:37

Cestuji a stříhám i na cestách kde nemám přístupný domácí stolní PC Hlavní bylo pro mě práce s 4K videem Abych nezjistil že až budu na kamerce nahrávat videa v 4K rozlišení tak že je ani nepřehraji na NB... )
Tommys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - taktování procesoru 2012-11-22 09:21:23
avatar
už tu bylo párkrát zmíněno taktování grafiky. Ale všichni tomu NB vyčítáte slabý procesor. Jak by to vypadalo s přetaktováním procesoru? Co já vím, když je turbo na 3,2 tak třeba na 3,6? S taktováním nemám zkušenosti. Jak moc by se asi změnil výkon a jak by se přehříval? A vyřešila by to nějaká extrémní chladící podložka?
Deegr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-23 10:34:07
avatar
Na konkurenčním webu vyšel test hry Hitman: Absolution a dle nároků na CPU to vypadá, že je to další hra, kterou si díky slabému CPU neužijete plynule na plných detailech.

Nepřetaktovaná dvoujádra to vytáhnou tak max kolem 25FPS ve FullHD a plných detailech, výkonnější CPU podávají výkon podstatně lepší, kolem 35FPS. A v nižším rozlišení je to ještě více vidět, kdy na slabých dvoujádrech ta hra jede pořád jen kolem 25FPS, kdež to na silnějších CPU jsme už přes 40FPS, takže nepomůže ani sníženích některých detailů, protože limitem není grafika, ale CPU, které dle DD stačí na hry...

A takových her bude jen přibývat. Realita u tohoto notebooku zaměřeného primárně na hry je trošku jiná, něž jak se jí nám tady snaží prezentovat DD. Jsem zvědav, kolik lidí bude zklamáno z tohoto notebooku, jen aby to nepřipisovali té grafice, ta ty hry rozjede bezproblémů, ale potřebuje k tomu adekvátní CPU. Jasně, cena je dobrá, ale výkon odpovídá té ceně, nikoli výkonu HD 7970M, možná jen v těch výběrových hrách, které nám DD ukázal to CPU bude stačit.

Tak a teď zase očekávám kritiku, jak to není pravda, atd
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-23 10:53:39
avatar
nevím co pořád řešíte, už to tu bylo X krát řečeno. Takže ještě jednou: CPU grafiku skutečně brzdí, ANO. Poměr fps/cena je i přesto skvělý, aneb tohle si přece neprotiřečí. Závěr: nechápat tenhle stroj jako hiend i když má hiend grafiku, ale brát ho jako stroj s tím nejlepším možným poměrem fps/cena, který je na trhu za 26 tisíc. Pořád nějaké kdyby tam dali to či ono... Ne dali tam co tam dali, dělá to tolik fps kolik to dělá a vy si to buď koupíte nebo ne. Faktem ale zůstává, že poměr fps/cena je bezkonkurenční a můžete se stavět na hlavu jak chcete . Jinak k výběru her - jsou hry kde se CPU projeví hodně a hry, kde se neprojeví skoro vůbec, takže prašť jak uhoď, průměr je průměr, ten poměr cena/fps zůstane v průměru pořád skvělý. A DDho se musím zastat, protože v testu je world of tanks, což je hra, kterou by nikdo na tomhle notebooku netestoval, kdyby chtěl, aby výsledky vypadaly sexy. Je to hra snad nejvíce závislá na výkonu jednoho jádra
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - No jako vypada to zajímavě 2012-11-26 09:07:52

Ale na 15" mít 1920x1080 je sebemrskačství. A to vím o čem mluvím, na 17" mám 1680x1050, což zároveň považuji pro tuto uhlopříčku za použitelný strop.
Kosheen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-27 09:39:10
avatar
ano parametre vyborne, cena tiez ale vykonne notebooky su vopred odsudene na 2 rokov zivotnosti za tie prachy radsej stolny vykonny komp, alebo na cesty maly jednoduchy notebook
mello [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-11-28 17:18:35

Bud je Ti max 15 let nebo jsi omezeny muz.
Napsat takovou pitomost chce hodne tuposti.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4629x
Komentářů: 26
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 825x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1593x
Komentářů: 12
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2732x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 794x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1173x
Komentářů: 2