Cougar Turret RGB – TEST prosklené midi skříně s RGB za rozumnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 11 duben 2020
Přejít na obsah
Cougar Turret RGB – TEST prosklené midi skříně s RGB za rozumnou cenu
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Cougar Turret patří v nabídce společnosti Cougar spíše k těm levnějším skříním, ovšem i tak se jedná o rozumnou skříň, která stále nabízí pevnou konstrukci kombinující tvrzené sklo a RGB podsvícení. Co jistě také ocení případní majitele je integrovaná jednotka pro připojení dalších ventilátorů a RGB LED pásků, která se stará o celkovou synchronizaci celého tohoto systému. Výrobce také vsadil na celkem netradiční vzhled přední masky, která také využívá tvrzeného skla, za kterým jsou vidět dva předinstalované ventilátory s RGB podsvícením. To je řešeno kolem lopatek s tím, že lopatky samotné podsvícené nejsou.

I přes celkové menší rozměry skříně není však problém osadit i větší komponenty. U grafických karet je omezení na 350mm u chlazení na procesor pak 160mm. Také s instalací vodního chlazení není problém a lze nainstalovat až 360mm radiátor za přední sklo a další 240mm radiátor na strop skříně. Ta je tak použitelná i na instalaci stavěného vodního chlazení, kde skrze přední a boční sklo mnohem více vynikne.

Pokud tedy zohledníme přítomnost dvou RGB ventilátorů, řídící jednotce a dvou tvrzených skel, není výsledná cena špatná. Děsign je celkově rozumný. Cougar se tedy nebojí být v tomto směru dosti agresivní a uvidíme, jak se tento designový prvek projeví v prodejích. I s tímto ohledem se mě osobně cena 2390,- s DPH nezdá vysoká a výtku mám pouze k tomu, že bych osobně přidal ještě jeden ventilátor dozadu pod strop/na zadní stranu, pro lepší odfuk ohřátého vzduchu od jednotlivých komponent. Ve stavu, v jakém skříň koupíte, funguje totiž v přetlakovém režimu, kdy je teplý vzduch ze skříně vytlačován jenom dvěma předními ventilátory, nebo samovolně stoupá ven ze skříně otevřeným stropem, což není z nejúčinnějších řešení, zejména když přístup vzduchu do skříně je přeci jen omezenější kvůli konstrukci přední části.

Cekově je to rozumná skříň, kde na vzhled byl kladen určitě větší důraz, než na maximální funkčnost. Přístup vzduchu do skříně je asi největším omezením, ale stále je dostatečný pro běžné komponenty a pro třídu PC, pro které je tato skříň hlavně určena. Zpracování je OK, vzhled pěkný, cena rozumná.

 Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - rozumna cena? to sotva 2020-04-13 08:58:13

Ta skrin ma spoustu nedostatku a cenovku pres 2k. Nevsiml jsem si zadne vlastnosti, kterou by prevysovala konkurenci.
Za cenu o 20 - 30% nizsi, najdeme zpracovanmim stejne, nebo dokonce i lepsi kusy. CM, SilentiumPC (i kdyz to ted znacne podrazilo), Sharkoon, nebo i BeQuiet.
V souvilosti s tim, jak autor dsti siru na Intel a nVidii, pokud si dovoli byt drazsi a vykonostne horsi nez konkurence, je tato benevolentnost v tomto segmentu ponekud zarazejici. Clovek by rekl ze cti bezmezne faktor pomer cena/vykon, ale zde to nejspis neplati.
Imho ta skrin je vzhledem k parametrum a vybave predrazena. S prihlednutim ke konkurenci, by se cenovka mela pohybovat max kolem 1900,-
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 19:35:29
avatar
tu skrin proste hodne prodrazuje ta ridici jednotka kam lze dat az 8 ventilatoru a dalsi 4 led pasky.. SilentiumPC jsou levnejsi ale treba tuhle vychytavku nemaji.. Proto je na trhu vicero vyrobcu a vciero modelu aby si mohl kazdy vybrat dle sveho co potrebuje, pokud treba tu ridici jednotku nevyuzijes je asi zbytecny o tyhle skrini uvazovat pokud te nechytne necim jinym, treba svym designem apod.. Proto delame recenze na skrine mnoho znacek aby mel ctenar z ceho vybirat.. Kazdopadne kde je naka nenavist na Intel a Nvidii?
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-14 08:41:20

Sharkoon RGB flow ma 4 portovy hub na ARGB. Sice jen jeden ne-rgb ventilator, ale to beru jako plus, protoze ty predmontovane casto stoji za starou backoru. Ale zase 2x ARGB led pasek. A cena? Do 1565,-
A ten Intel a nVidia? Vzdyt si to po sobe proctete. Staci titulky. Intel a nVidia - vsechno spatne. AMD? Vsechno bozi.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-15 17:16:52
avatar
Intel snad dělá poslední dva roky něco dobře ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-15 17:36:14
avatar
objektivně, co dělá Intel a NV tqk dobře a lépe pro zákazníky lépe než co předvádí AMD? Z hlediska produktů jejich výkonu a hlavně cen za to ve srovnání s konkurencí? něco nám uniklo, že jsme nechválili?
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-15 22:46:59
avatar
Softwarovou podporu svého HW ve všech myslitelných odvětvích.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 10:12:01
avatar
ta je u AMD vzhledem k možnostem skvělá. Výborné ovladače, nemáme sebemenší problém dnes proti minulosti ....

Jinak vzhledem k velikosti firem a tomu co dělají je podpora u AMD dost dobrá, když bojuje současně proti Intelu a NV. A zase u NV chválíme dobré věci pro uživatele, ale kritizujeme věci, co uživatele omezují, záměrně omezují rozvoj technologií pro všechny atd.
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 08:39:28

Co třeba DLSS 2.0? Všechna ostatní média se předhání ve chvalozpěvech, jak se NV podařilo zvednout výkon jejich GPU o desítky procent s v podstatě nepostřehnutelným dopadem na kvalitu obrazu a tady nic. Zatím to vypadá, že NV ray tracing a DLSS 2.0 budou integrovány do těch nejočekávanějších her letošního roku, což vrací trumfy do rukou NV. Teď je obecně kravina kupovat novou GPU, protože většina uživatelů čeká na novou generaci GPU (a lepší kurz koruny), ale muset si vybrat teď hned, koupil bych NV a to i přesto, že 5700 považuji za velice povedenou kartu. Bohužel AMD tím, že oznámilo jejich vlastní ray tracing podporu v další generaci karet, která je za rohem, tuto kartu samo v podstatě pohřbilo, protože už v den vydání byla zastaralá a to já osobně nemám rád. A když zahrnu do porovnání právě i DLSS 2.0, pak AMD na konkurenci ani výkonově nestačí, takže tady není o čem..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 10:08:27
avatar
chvalozpěvy na co? že je ve dvou nezajímavých hrách?

až bude DLSS 2.0 fungovat všude ve všech alespoň nových hrách a bez ohledu na značku GPU budeme chválit ....
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 11:54:41

No na to, že to funguje. Že existuje technologie, která umí takhle výrazně nakopnout výkon. Je to v plenkách, s tím souhlasím, ale ten potenciál tu očividně je a dá se předpokládat, že se bude dál rozvíjet. Ale vlastně Vy sám jasně píšete, jak se tady věci mají:

"až bude DLSS 2.0 fungovat bez ohledu na značku GPU, budeme chválit"

Jinými slovy - chvalozpěv zde bude, až tu technologii AMD okopíruje. K čemuž jistě brzy dojde. Ale oceňuji, že to takhle otevřeně přiznáte, za to velký palec nahoru.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 12:59:57
avatar
já nechci aby něco AMD kopírovalo, já chci aby dobrá technologie byla použitelná všude a bez ohledu na značku GPU

DLSS nesplňuje nic, kromě 2 starých nezajímavých her není nikdy, tedy nefunguje nikde a současně musíš mít určité GPU aby fungovala, tak k čemu to je?

to není nic o značce, to je prostě o tom, jestli technologie je k něčemu nebo není ... a DLSS v současnosti je k ničemu ....
Plešoun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 14:55:41

Takže DLSS je nezajímavá technologie, takže raději napíšete článek o tom, jak 5G vysílače šíří COVID, nebo že je v této době dobré si umýt auto. Sorry jako, ale o takových kravinách považujete za přijatelné psát, ale o funkční IT technologii ne. I kdyby se ta technologie neprosadila, čtenáři chtějí mít přehled, co se v IT světě děje a proto čtou IT magazíny. A nepsat o NV technologiích jen z toho důvodu, že je nevyužívá AMD, je směšné. Naopak je to důvod, proč o podobných technologiích psát, protože obě společnosti odlišují a jsou důvodem koupit jeden nebo druhý produkt. S Vaším pohledem na věc se však obávám, že budete muset smazat většinu Vašich recenzí, protože v každém článku více méně zmiňujete, co který produkt umí navíc oproti konkurenci, takže zjevně není úplně vhodné o takových produktech psát. Navrhuji smazat všechny články o nových AMD produktech, protože využívají svou velice povedenou architekturu postavenou na 7 nm procesu, ale konkurenci překvapivě neumožnili jejich know how využít, takže navrhuji všechny tyto články zveřejnit až v momentě, kdy AMD toto konkurenci umožní. A smazal bych všechny spekulace ohledně budoucích AMD produktů. DLSS funguje u dvou her, budoucí AMD produkty u žádné. Už chápete, jak nesmyslná pravidla jste si tu nastavil a že selekce informací (resp. jejich nahrazování nesouvisejícími kravinami) je tak trochu pod úroveň IT magazínu?
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 08:43:29

Tak třeba to, že NV vydává výkonné karty roky před AMD, které jen dotahuje? Kdy přišla adekvátní reakce na Pascal karty? Po letech! Čemu se pak divit, že je NV prostě předražená?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-16 10:09:41
avatar
nesmysl ... ještě před pár lety to bylo naopak, NV technicky dotahovala AMD/ATI ... pak se staly věci, které s technologiemi neměly nic společného a dostali jme se tam kde jsme ...

třeba GTX 1080Ti nebo RTX 2080Ti jsem chválili a chválíme, kritizizujeme ceny u poslední jmenované ....
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-15 17:15:27
avatar
Na Matějskou k řetízáku dobrý.. zvlášť za tmy to bude vynikat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5376x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 979x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1804x
Komentářů: 15
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2891x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 865x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1206x
Komentářů: 2