TEST: Fractal Design Pop Air – skvělý design kvalitní promyšlené a cenově dostupné skříně Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Thursday, 30 June 2022
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Pop Air – skvělý design kvalitní promyšlené a cenově dostupné skříně
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: Fractal Design Pop Air

             – skvělý design kvalitní promyšlené a cenově dostupné skříně

Společnost Fractal Design začíná být na poli počítačových skříní tím, čím je Noctua na poli procesorových chladičů a ventilátorů, což je myslím opravdu velká pochvala. A nyní přichází se zcela novou řadou skříní POP Air a POP, kde zkouší opět něco nového, kdy kvalita jde ruku v ruce i s velmi dostupnou cenou.

  • Fractal Design Pop series

Firma nepředstavuje jen jeden model skříně, ale rovnou celou sérii. V základu se liší POP AIR a POP SILENT tím, že AIR je lépe udělaná pro chlazení, protože má mesh přední panel. Silent jej má zakrytý a soustředí se na tichý provoz i za cenu horšího chlazení. Dá se říci, že jde tedy o stejný rozdíl, jaký je mezi dosavadními DEFINE a MESHIFY sériemi skříní této společnosti.

POP SERIE je nicméně výrazně jednodušší, co se týká designu i provedení. Přesto Fractal ihned servíruje novinku ve třech velikostech. POP Mini pro ATX/mini-ITX, POP pro ATX a POP XL, kam se vejdou i velká chlazení a E-ATX desky.

V našem případě se dnes podíváme na tu prostřední POP verzi, která je navíc k dispozici vedle klasické černé a bílé varianty, jako jediná i v několika neobvyklých černo-barevných kombinacích. V našem případě černo-oranžové.

  • Pop AIR RGB TG Orange Core

Konkrétně se podíváme na atraktivní kombinaci černé s oranžovými hlavně vnitřními prvky s dodatečnými RGB ventilátory. Což se skvěle hodí k barevné kombinaci našeho webu ;), kdy tedy Fractal záměrně pro nás vybral tuhle svou kombinaci.

Vyjma barev jsou ale jinak všechny Pop AIR verze stejné, liší se tedy ještě přítomností těch podsvícených ventilátorů, kdy bílá a černá verze jsou k dispozici v základu s i bez RGB ASPECT 12 ventilátorů, ty dvoubarevné verze jako je ta naše jsou vždy s RGB variantou těch 120mm ventilátorů Fractal Aspect 12. Mimochodem podsvícení lze přepínat a ovládat přes tlačítko přímo na skříni.

Pokud jde tedy o rozměry, jde o střední model typické midi tower, nicméně přináší opravdu chytrý design, který umožňuje překvapivou variabilitu, ačkoliv se současně snaží být co nejjednodušší konstrukčně/výrobně. Zajímavým a dnes unikátním prvkem je možnost osadit ne jednu, ale rovnou dvě 5,25“ mechaniky, nebo jiné prvky do 5,25“ případně 3,5“ pozic. Skříň má jednoduše odnímatelný spodní panel, který ukrývá tyto pozice a v základu tam je doslova šuplík :).

Fractal si také vyhrál s využitím místa pro disky. Ač má skříň klasicky jen dva šuplíky na 3,5“ disky a dva na 2,5“ ve skutečnosti tam lze současně osadit až 3x 3,5“ a 6x 2,5“ disky (i když si musíte dokoupit dvě upínky extra).

Kromě toho jde také osadit skříň grafikou ve vertikálním umístění, kdy celý základní „koš“ na kartu lze vyjmout a nahradit extra dokoupitelným vertikálním systémem.

Na vše je dost místa, kdy ačkoliv case patří do nižší střední třídy a překvapí nízkou cenou, je vyrobena z velmi kvalitních pevných materiálů a je extra široká, takže se tam vejdou i největší chladiče a grafiky.

Podívejme se na ni tedy podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1524x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1109x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1499x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 963x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1256x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1517x
Komentářů: 1