TEST: GIGABYTE UD850GM – nová generace GOLD zdroje v akci. Kvalita, výkon za solidní cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 15 červen 2022
Přejít na obsah
TEST: GIGABYTE UD850GM – nová generace GOLD zdroje v akci. Kvalita, výkon za solidní cenu?
Gigabyte UD850GM - zdroj
Testy - plní co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: GIGABYTE UD850GM

    – nová generace GOLD zdroje v akci. Kvalita, výkon za solidní cenu?

Společnost Gigabyte je dobře známa svými komponenty a patří k vůbec nejprodávanějším na trhu. V široké nabídce produktů najdeme i počítačové zdroje. Těch má firma také několik řad. Dnes se podíváme na tu oblíbenou střední třídu v podobě nové 80Plus GOLD řady UD GM. Ta nahrazuje předchozí P-GM sérii.

S tou bohužel Gigabyte zaznamenalo problémy, kvůli první verzi a určité sérii, která měla nějakou výrobní technickou vadu a neměla se dostat na trh. Nicméně zrovna v době velké poptávky po zdrojích atd., kdosi u Gigabyte/distribuce poslal tu část zdrojů na trh v USA, čímž vytvořil velký problém. Některé ty zdroje prostě nevydržely. Ačkoliv se prodávaly po celém světě, tedy i u nás, problém se týkal naštěstí jen konkrétní série, která byla naštěstí prodávána jen v USA, takže u nás s nimi nikdy problém nebyl. Nicméně pošramocenou pověst pochopitelně měly, protože důvěra v kvalitní zdroj být musí. Tím spíše, že se bavíme o společnosti jako Gigabyte. Tedy předním výrobci počítačových komponent. A tak nakonec firma reagovala tak, jak jsme někteří doporučovali. Uvést vylepšenou novou verzi těch zdrojů s pořádnou revizí celého designu s novým názvem atd. A dnes se můžeme podívat a otestovat výsledek.

  • GIGABYTE UD850GM

                                 – 850W za rozumnou cenu se slušnou účinností.

Na DDWorld.cz testujeme a doporučujeme počítačové zdroje s účinností od 80PLUS Gold, což je podle nás rozumné minimum, ve kterém má vůbec smysl uvádět dnes zdroje na trh. Nižší účinnost = záměrná výroba neefektivních odpadků. Takže testovaný zdroj považujeme za takové rozumné minimum, i když tento s 850W by měl stačit i hodně výkonným sestavám. Tedy snad, protože s nadcházející novou generací grafických karet hlavně NVIDIA, to možná stačit nebude. Ale většině normálních i výkonných sestav by 850W mělo s přehledem dostačovat. Pokud je to tedy kvalitních 850W.

Společnost Gigabyte má pochopitelně velký zájem demonstrovat a dokázat, že nabízí kvalitní zdroje a napravit své zaváhání u minulé generace. Takže u tohoto reparátu si můžeme být jistí, že si dal výrobce hodně pozor a záležet. Design vychází z původní platformy od společnosti MEIC, která zůstává OEM partnerem. Což není problém, protože ta původní platforma sama o sobě prostě nebyla špatná, a evidentně prostě jen část zdrojů měla nějakou výrobní vadu. Pár rozdílů a vylepšení se však opravdu udělalo.

Zdroj nyní disponuje výhradně japonskými kondenzátory (což trochu navýšilo cenu), má i o něco robustnější chlazení a celkové provedení, zejména v oblasti ochran. Disponuje tedy 80PLUS Gold certifikací s účinností přes 90%. Zvláštní pozornost Gigabyte věnuje ujištění a testování, že novinka splňuje veškeré standardy včetně funkčních bezpečnostních pojistek ochran atd.

Tato série je v tuto chvíli k mání ve třech verzích: 750W, 850W a 1000W. Kabeláž je kompletně modulární. Nutno říci, že Gigabyte se svým OEM partnerem nevymýšleli zbrusu novou platformu, takže zdroj nadále podporuje ATX 2.31 (nikoliv zatím teprve nedáno představenou ATX 3.0) atd.

Zdroj je chlazený 120mm ventilátorem, který se sám reguluje a zcela vypíná v nízké zátěži. Současně je zdroj záměrně maximálně kompaktní, jak je to jen u ATX zdroje se 120mm ventilátorem možné. Není tedy zbytečně dlouhý. Váha zdroje je solidních 1,46kg, což značí rozumnou kvalitu. Standardní záruka je 5 let.

Podívejme se tedy na to, co tato nová generace nabízí v praxi, a hlavně zda plní, co výrobce slibuje … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!Středa, 10 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 640x
Komentářů: 2
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!Sobota, 06 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2135x
Komentářů: 11
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!Pátek, 05 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1987x
Komentářů: 14
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriálu
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriáluČtvrtek, 04 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 874x
Komentářů: 0
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.Úterý, 02 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1415x
Komentářů: 4
MARVEL jede! Ukázka z Black Panther: Wakanda Forever
MARVEL jede! Ukázka z Black Panther: Wakanda ForeverPátek, 29 červenec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 2