Šťastný nový počítačový rok 2022 – Co nás čeká v oblasti PC, technologií a na DDWorld.cz? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 01 leden 2022
Přejít na obsah
Šťastný nový počítačový rok 2022 – Co nás čeká v oblasti PC, technologií a na DDWorld.cz?
Druhá polovina roku 2022 ve znamení velkých novinek a očekávání!
Rok 2022 v trendech a technologiích
Výzvy roku 2022 - boj o sociální bubliny, Krypto a elektromobilitu
DDWorld.cz v roce 2022 - co nás čeká a snad nemine?

 

  • DDWorld.cz v roce 2022 – co nás čeká a snad nemine?

Tak už víte, co nás čeká technologicky zhruba v roce 2022. A je vám už asi jasné, že na DDWorld.cz budeme mít plné ruce práce :). Už poslední dva roky, byly těmi nejhektičtějšími, které jsem kdy ve svém působení v oboru zažil. Rok 2022 vypadá v tomto směru ještě extrémnější …

2021 byl přitom hodně zvášní v naší „branži“. Máme dnes na trhu nejzajímavější a z hlediska konkurence a nabídky nejlepší situaci a produkty na poli CPU i GPU, za hodně dlouhou dobu. Bohužel radost a nadšení z nich, jsou v mnoha případech na bodu mrazu. Důvod je jasný. Dostupnost a ceny hlavně grafických karet, všechno kazí. Rok 2021 byl tak pro nás na DDWorld.cz, sice ve znamení velkého zájmu výrobců a partnerů o spolupráci a recenzování produktů, ovšem nadšení čtenářů bylo viditelně otřesené. S čímž se trápí zejména ty opravdu velké magazíny a youtube kanály. Ono je těžké čekat po čtenářích a uživatelích nadšení, když za celý rok většina vidí ty nové krásné produkty (speciálně grafické karty) jen na těch fotkách v recenzích a nemůže si je nikde za rozumnou cenu koupit. Situace s grafickými kartami a následný vliv na skládání a pořizování PC jako celek, otrávila nadšení mnoha. I největší fandové, tedy tvůrci DDWorld.cz a mnoho kolegů z jiných magazínů a tech-tuberů, měli hodně velký problém se v roce 2021, tzv. „nadchnout pro věc“. Tím spíše, že mnozí jsme ještě od čtenářů dostávali vynadáno za to, že jsme vůbec udělali recenzi na některou z nových GPU apod. … nic podobného jsme nikdo ještě nikdy nezažili.

Špatná situace pro všechny, kdy mám zprávy o opravdu výrazném poklesu návštěvnosti a čtenosti velkých klasických magazínů. A tak není divu, že v roce 2021 některé z velkých jmen a titulů i po dvou dekádách fungování prostě skončily svou činnost. DDWorld.cz se to ale příliš netýkalo, zájem zůstal velmi slušný, možná i proto, že jsem se recenzování některých kontroverzních produktů záměrně vyhýbal :). Takže vlastně rok 2022 dopadl tak, že se DDWorld.cz nejvýrazněji přiblížil návštěvnosti velkých profesionálních magazínů s obrovskými redakcemi a penězi vydavatelů v zády. To je něco, co DDWord.cz nemá. Ten je stále klasickým zcela nezávislým uživatelským magazínem, kdy většina redakce jsou neplacení nadšenci, kteří tak hodnotí a testují produkty podle toho jaké jsou, nikoliv že dostanou zaplaceno, aby je pochválili. Já to pak jen hodím do článků a vydám. A v tom budeme pokračovat.

„Podpora ze strany našich partnerů nikdy nebyla větší, produkty k nám hrnuly v takové míře, že jsem několikrát musel začít hromadně odmítat. To někteří vyřešili po svém a přestali se ptát. Posílají všechno automaticky rovnou. Také řešení :), ale nezaručuje to, že se na váš produkt vážně podíváme. Problém DDWorld.cz jsou jednoduše časové a lidské kapacity. Tím spíše, že já sám chci většinu těch věcí vyzkoušet a prostě je tu jasné omezení toho, co se dá stihnout otestovat a napsat o tom :).“  …. Tohle jsem napsal v roce 2020 a pro rok 2021 to platilo ještě více! Zájem o to, nechat u nás otestovat produkty je mnohem větší, než je v našich silách zvládnout, pokud to má být prostě skutečně otestováno.

V roce 2021 DDWorld.cz oslavil potichu už 15.let své existence :). A byl to pro nás celkově dobrý rok. Bohužel dárek, který jsem chtěl nám všem dát, se z jistých důvodů nepodařilo doručit :/. Těmi důvody jsou kromě jiného hlavně to, že prostě bylo tolik produktů tolik testování a tolik věcí kolem, že jsem prakticky nedělal nic jiného a neměl prostě čas. Nicméně v roce 2021 se mě alespoň konečně podařilo vytvořit takové podmínky, že jedna z hlavních překážek všeho, je vyřešena. Teď jen zbývá vše konečně realizovat. Asi všichni víte, o čem mluvím. Ano tím něčím je „DDWorld 3.0“ …

O čem mám naopak stále jasno je, jak budeme v našem projektu a magazínu pokračovat. Jenže stejně jako začátkem roku 2021, i začátkem roku 2022 je tu stále stejný drobný problém, že můj team i já osobně jsme po těch 15ti letech zvyklí dělat věci určitým způsobem. A funguje nám to. Tím spíše, že každý dělá vlastně jen to, co ho baví (a hází na mě věci, co ho nebaví ;) ). Potíž je, když musíte změnit určité věci, protože doba a čtenáři se změnili :). Naším největším problémem jsou stále videa. Já je mám rád, docela rád je točím, ale doslova nenávidím jejich stříhání. Přiznám se, že stejně jako v roce 2020, i v roce 2021 jsem natočil kolem 15ti videí, a žádné jsem nevydal, protože jsem žádné úplně včas nedodělal :/. Prostě mě přestalo bavit to upravování a stříhání, a dostat to do toho stavu v jakém bych to považoval za adekvátní vydat. Můj největší problém je v tomto ohledu čas, kdy za dobu, co mě zabere vytvoření 1 článku a následně udělání 1 videa z něho, jsem schopen udělat několik dalších větších článků a dokonce testů. Nějaká změna v tom, co a jak děláme, je však nevyhnutelná. Ovšem za celý rok 2021 jsme s tím prostě výrazně nehnul, tedy kromě zajímavé výbavy, kterou jsem si na to pořídil (a rád jsme si s ní pohrál) ;). Měl jsem tolik práce s běžným obsahem webu, že na změnu jeho stylu nebyl zkrátka čas. Nicméně plýtvání potenciálem mnoha zajímavých produktů, které často máme první nebo dokonce jediní v ČR a nevyužívání video formy, vidím jako hlavní přetrvávající problém našeho projektu.

Tím spíše, že na to finančně a možnostmi doplácíme, na což mě „taktně“ upozorňuje stále více partnerů a lidí kolem. Podpora klasických magazínů je totiž poměrně jasně ohraničena, a nikdo se netají tím, že podpora pro tzv. „influencery“ je dnes prostě mnohem větší. A když pak člověk zjistí, kolik za mnohem méně práce, natož aby po něm byla vyžadována objektivita, znalosti a dělání skutečných testů, dostane Influencer, řekneme že na morálce a nadšení do práce to nepřidá. Oto Nicméně takový je prostě dnešní svět. A buď se člověk přizpůsobí, zabojuje proto tomu nebo naopak toho využije, či jako v našem případě do současnosti, si prostě bude žít v tom svém kousku technologického ráje a nebude to řešit :).

  • Závěr

Takže asi tak. DDWorld.cz bude z počátku roku 2022 „business jako obvykle“. Testujeme a recenzujeme spoustu produktů neustále. A spousta nových věcí se na nás hned v Q1 vyvalí. Takže smrt nudou nám nikomu rozhodně akutně nehrozí. To je dobrá zpráva.

Bohužel mě osobně čeká, možná už velmi brzy, záleží na situaci, jedna drobná nepříjemnost. Ta sice sama o sobě nijak nesouvisí přímo s webem, tady je vše fajn, ovšem zkomplikuje na chvíli situaci, ale snad to moc nepoznáte. Na tom jak rychle (a kdy) ona drobná nepříjemnost vyřeší a odezní, nicméně na tom zcela závisí další vývoj a postup věcí, zejména pokud jde o časové harmonogramy prací apod. Pokud ale vše rychle a dobře dopadne, v roce 2022 chci prostě mít „nový web“ s odpovídající technologickou úrovní všeho. Vím, že takhle to dál nejde :), jakkoliv mě osobně současný web zcela vyhovuje, ale z technologického hlediska potřebuje novou lásku a péči :). Cílem je také trochu změnit ten styl a práci, musíme se alespoň trochu přizpůsobit požadavkům dnešní doby, pokud chci dále rozšiřovat základnu našich čtenářů a podporovatelů. Nicméně z testování a objektivního hodnocení věcí a produktů neslevím, ani za zlaté tele :). Jsem rád, že jsem během roku 2021 dokázal vyřešit některé věci a připravit podmínky pro ty změny a vylepšení.

Současně jsem dodržel své předsevzetí účastnit se méně obsáhlých nekonečných „diskusí“ s lidi, kteří o skutečnou diskusi nemají zájem a pletou si názor a objektivní fakt/argument (dvě různé věci), či vytrhávají z kontextu nějaký výsledek z nějakého měření kdesi na webu (protože se jim líbí) a berou to jako argument do „diskuse“. Stejně tak jsem přestal s řešením mindráků lidí, kteří nedokáží pochopit, že DDWorld.cz je „malý“, nezávislý a objektivní magazín nadšenců do PC a technologií, který má jediný zájem. Hrát si a psát o tom, co nás baví. Tedy počítače, hardware, hry a věci kolem. Nezajímá nás, že někdo fandí nějaké firmě a logu. U nás máme stejný objektivní přístup ke všem. Kritizuji, chválím, hodnotím a prostě píší o věcech a firmách na základě faktů a jejich činů, nikoliv na základě subjektivní náklonosti k nějakému logu a značce. Zajímá mě jen a pouze chování, činy a realita produktů, nezajímá mě, jaké logo je na nich – to dobrý produkt a technologii nedělá. Trolly a Flamery aktivně ignoruji a hlavně potírám. Já osobně a kolegové z redakce se chceme bavit technologiemi, a tím co děláme. Rádi je testujeme, rádi si s nimi hrajeme, rádi o nich diskutujeme a bavíme se s těmi, kteří mají skutečný zájem a nehádají se. Na tom se nic nezmění, ale v žádném případě už se nebudu zabývat nikým, kdo nám to bude kazit. A zatím to funguje :).

Musím říci, že jsem měl díky tomu svému novému přístupu v roce 2021 mnohem lepší pocit z diskusí na webu, a hlavně podstatně více času na práci i jiné věci, než se hádat s trolly a flamery. Takže v tom budu pokračovat. I po více než 15ti letech mě DDWorld.cz baví, mám skvělý team, který to také baví, skvělé čtenáře (alespoň drtivou většinu) a skvělé partnery. Co si přát víc? :) Dobře, uznávám …. ceny a dostupnost grafických karet by mohly být lepší, to je pravda ;). Jinak ale koukám, že mohu použít prakticky stejné přání, jako před rokem:

Všem tak přeji hlavně pevné nervy a výdrž v roce 2021 2022. Vypadá to, že schopnost překousnout některé věci a mít trpělivost, budeme hodně potřebovat. Tak snad nás zajímavé novinky na poli IT, počítačů a technologií dokáží trochu zabavit a potěšit. Samozřejmě hodně zdraví všem a zbytečně nekomplikujme situaci pro sebe a ostatní, ať za ten rok už jsou věci lepší, než jsou teď :).

Všechno nejlepší do nového roku všem :).

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zákaz kriplkoinů 2022-01-02 23:23:50
avatar
Můžeme jen doufat, že se těm nahoře rozsvítí v pálících a začnou proti kriplkoinům zbrojit a že je konečně zakážou. Důležité by byly hlavně vysoké tresty. Mnoho vy se toho tím zákazem vyřešilo.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-01-03 02:48:55
avatar
Přeju úspěšný a ve zdraví prožitý rok 2022 Já bych si přál na světě hlavně víc rozumu, ale to je utopie, jelikož lidí čím dál víc a tím i debility, ničení, plýtvání a nechutné sobeckosti, namyšlenosti a nadřazenosti. Prachy vládnou světu, tak letíme dál až do úplného konce, kdy tu po nás zbyde jen mrtvá planeta, bohužel. Já optimista nejsem, lidem naději nedávám.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-01-03 08:47:15
avatar
Za Mě také, hlavně hodně zdraví a rodinné pohody, v poklidu prožít Rok 2022. Doufám, že globálně se vrátí IQ. Alespoň na úroveň roku 2019. A HW s cenamy také....
miki75 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-01-03 14:43:58
avatar
Veľmi pekne ďakujem. Článok ma ako vždy nadchol a aj pobavil. Prajem veľa príjemných dní každému človeku dobrej vôle.
Šťastný nový rok priatelia ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3573x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4304x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3287x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3100x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5122x
Komentářů: 0
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přichází
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přicházíStředa, 08 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 6596x
Komentářů: 4