TEST: ASUS GTX 460 768MB a 1GB – FERMI pro masy a konkurence k ATI Radeon HD 5830 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Onřej "Oli" Lapka   
Friday, 30 July 2010
Přejít na obsah
TEST: ASUS GTX 460 768MB a 1GB – FERMI pro masy a konkurence k ATI Radeon HD 5830
ASUS GTX 460 - grafiky
Testy a testovací sestava
Herní testy - DirectX9 a OpenGL
Herní testy - DirectX10.0 a DirectX10.1
Herní Testy - DirectX11
Provozní vlastnosti - Spotřeba, chlazení, OC
Výkon, cena a výhodnost
Hodnocení a závěr

 

  • ASUS GTX 460

Otestovali jsme pro vás dvě verze GTX 460 od společnosti ASUS. Obě karty jsou ale zapůjčeny od soukromých majitelů a za finální podobou recenze a materiálů dnes nestojím jako obvykle přímo já („DD“), protože jsem si vybíral volno, takže se dnes musíme spokojit s referenčními fotografiemi karet a materiály od kolegy, který karty obyčejně jen testuje a fotky mobilním telefonem nejsou to pravé :). Ta první je 768MB verze s referenčním designem. Ta druhá je 1GB verze, ale v designu ASUS DirectCU. V redakci ale ještě mám nově TOP 1GB verzi na taktech 775MHz, kterou vám už představím sám, ale až později.

Balení obou verzí je nicméně stejné, liší se samozřejmě popisky na krabici. Obě verze jsou takzvané VoltageTweak.

Samotné grafiky už jsou rozdílně, hlavně díky chladičům. U slabší a levnější 768MB verze ASUS vsadil na referenční provedení. To se ale docela povedlo.

(768MB verze)

U 1GB verze je použito již dříve vídané chlazení DirectCU, což je vlastně větší pasiv s měděnými heatpipe, které se přímo dotýkají jádra. Co je zajímavé, že chlazení obou verzí grafik je promocí 80mm ventilátoru umístěného přímo nad jádrem.

(1GB DirectCU verze)

GTX 460 je samozřejmě dvouslotová grafika v obou případech. V obou případech jsou také přítomny dva 6pin konektory pro napájení.

Obě GTX 460 pak mají konektorovou výbavu v podobě dvojice DVI a jednoho HDMI. Nenajdeme tedy modernější displayPort. Samozřejmě na rozdíl od konkurenčních grafik HD 5000 ATI neumí ani GTX 460 připojení na tři monitory (s jednou grafikou).

Pokud jde o srovnání s HD 5830 má GTX 460 v obou verzích jedno významné plus a to je velikost PCB. HD 5830 jej má velmi dlouhé a to stejné, jako HD 5870. GTX 460 si vystačí s PCB mnohem kratším, I když ASUS DirectCu chladič je delší a kartu o 2,5cm prodlužuje, má alespoň napájení umístěno z vrchu.

Na obou grafikách není moc co popisovat. Působí dobrým dojmem. Podívejme se na výkon …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!Monday, 27 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 434x
Komentářů: 1
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!Saturday, 25 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 317x
Komentářů: 0
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTS
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTSFriday, 24 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 284x
Komentářů: 0
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od Molyneuxe
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od MolyneuxeThursday, 23 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 397x
Komentářů: 0
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?Thursday, 23 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 728x
Komentářů: 0
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!Wednesday, 22 April 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 839x
Komentářů: 0