Test: Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: jednoduchý a přesto tichý a účinný chladič pro vaši grafiku Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 08 únor 2011
Přejít na obsah
Test: Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: jednoduchý a přesto tichý a účinný chladič pro vaši grafiku
Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: Balení
Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: Chladič
Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: Montáž a provoz
Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000: Chladič v praxi a hodnocení

 

 

  •  Scythe Setsugen 2 SCVSG-2000 – montáž a provoz

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu. Jak to celé vlastně funguje. Jak už jsem říkal, chladič jsme otestovali na referenčním AMD Radeon HD 6950 2GB, takže opět srovnání vůči referenčnímu chlazení, přičemž tedy můžete kouknout do staršího článku, kde jsme měli další dva alternativní chladiče na této grafice.

Pokud jde o montáž, není to těžké, ale pro méně technicky zdatné uživatele to bude i tak dost boj. Protože je to chladič univerzální, má u sebe dost upínek a jednotlivé díly mají dost otvorů, pro různou rozteč, se kterou se na grafikách můžeme setkat. Myslím, že na to přijdete, takže to tu nebudu dlouze rozebírat.

Chce to trochu šikovnosti, i když je pravda, že montáž je trochu „násilná“. Zadní plát si dejte pozor, abyste namontovali tou malou gumovou podložkou směrem k čipu a ne obráceně, jinak vám grafika odmítne naběhnout (poprvé se i to podařilo namontovat právě špatně a je to i na mém videu :) ). Správně je to prostě tou gumou na kontakty, což chce trochu přitlačit při montáži, protože se zdá, že ty šroubky pak nedosáhnou. Samozřejmě správně by se ještě měly nalepit všechny pasivky. V našem případě jsem ale jen osadil pasiv na VRM, který je kompatibilní i z HD 5800. Ale ne z HD 6800, tak pozor na to (tam by se ale daly využít ty pasivky pro paměti).

Takže s klidnou rukou osadíte chladič na místo, dotáhnete přiměřeně. Teď už jen osadit grafiku do PC a nezapomeňte připojit ten 3pin konektor od ventilátoru.

  • Teploty:

Musím říci, že nás chladič velmi příjemně překvapil. Jednak jeho ventilátor je v rozsahu 800-1400 otáček/min v podstatě velmi tichý, přitom ale drží velmi pěkné teploty.  

Používat ho na 2000ot/min sice můžete, ale pak je hlučný, i když na trhu je docela dost referenčních grafik, které jsou v zátěži hlučnější. Ale je to zbytečné, i na těch 1400ot/minutu jsou totiž teploty prostě perfektní! A pokud vás zajímá hlučnost více, tak pro vás něco máme …



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 252x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 221x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1054x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 517x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1466x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 650x
Komentářů: 0