Dell Alienware AW510K – TEST a RECENZE nízko-profilové mechanické klávesnice s Cherry MX Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Neděle, 30 srpen 2020
Přejít na obsah
Dell Alienware AW510K – TEST a RECENZE nízko-profilové mechanické klávesnice s Cherry MX
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Klávesnice v praxi

Začneme u balení. To je, jak je u tohoto výrobce zvykem, vyvedeno opravdu velmi dobře. Na krabici se snadno dozvíte vše, co klávesnice umí a také se zde dozvíte jakými spínači je model vybaven. Ohledně ochrany klávesnice při přepravě, ta je provedena velmi precizně.

Kabel je zakončen dvěma konektory a je opleten pro větší odolnost při používání.

K náklonu klávesnice slouží výklopné nožičky, samozřejmě nechybí ani 5 protiskluzových podložek, aby klávesnice během intenzivnějšího hraní necestovala po stole.

Ve výbavě klávesnice je nadále průchozí USB port ve verzi 3.0 a ovládání hlasitosti.

  • V praxi 

Klávesnici jsem testoval po dobu několika týdnů na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Klávesnice je to velmi robustní a na své menší rozměry i docela těžká. Díky tomu velmi dobře sedí na stole, tj. gumové nožičky na spodku klávesnice i stavitelných nožičkách fungují opravdu dobře, takže i při opravdu intenzivním hraní her nehrozí, že by klávesnice cestovala po stole.

Celkové zpracování je výborné, přestože nepoužívá luxusní materiály jako je hliník či jiný kov, ale i přesto je velmi robustní (pravda, že většinou výrobci používají hliník stejně jen na horní „okrasnou“ část a vana a spodek klávesnice jsou stále plastové). Výrobce zde vsadil na vysoko pevnostní kvalitní plasty. Jednotlivé díly jsou také velmi přesně vyrobené a vše na sebe krásně lícuje, takže ani při intenzivním hraní nikde nic nevrže. Samotné spínače Cherry MX jsou, jak jsme už zvyklí, velmi kvalitní a jejich odezva během hraní je prvotřídní. Zde tedy výrobce vsadil na jistotu, která se rozhodně vyplatila, samozřejmě díky tomu je i cenovka klávesnice trochu výše, než u konkurence vybavenými Čínskými deriváty Khail apod. Pokud jde o výdrž samotných snímačů, výrobce garantuje až 50 milionů stisknutí, to bude zajisté každému stačit. Jenom velká škoda, že spínače nejsou voděodolné, proto byste měli být opatrní, pokud u klávesnice hodně pijete, či máte někde vedle umístěnou skleničku s pitím apod. Osvětlení tlačítek je vynikající, protože jednotlivé spínače jsou vyrobeny z průhledného plastu.

Mechanické spínače jsou zde ve své nízko zdvihové verzi, to znamená, že jsou o 6,6mm nižší než ty klasické a celkový zdvih se snížil ze 4mm na 3,2mm. Ohledně výdrže, ta se nezměnila a výrobce garantuje 50 milionů kliknutí. Velkou výhodou těchto spínačů je menší hluk, než čistokrevné modré mechanické spínače. Pokud tedy nemáte rádi hlučné mechanické klávesnice, je tato cesta velmi zajímavou alternativou.

Můj závěr je tedy takový, že se jedná o kvalitní odolnou herní klávesnici, kterou si lze přizpůsobit k obrazu svému skrze obslužný program výrobce. Díky němu lze velmi jednoduše nastavit jak osvětlení a jeho efekty, ale také makra, což zajisté ocení už zkušenější hráči počítačových her typu Dota 2, Heroes of the Storm a dalších her, kde jsou makra velkým pomocníkem a představují velkou herní výhodu vůči ostatním protivníkům. Podívejme se tedy jak funguje program „Alien Command Centre“.

Program se obsluhuje velmi jednoduše, vše se nastavuje v hlavním okně, kde jsou tři hlavní záložky. Pokud půjdeme z leva je zde „Lighting“ kde se nastavuje barva podsvícení a jeho intenzita. Dobrou zprávou je, že se dá měnit barva i jednotlivých kláves. Není tedy problém si třeba barevně odlišit herní klávesy WSAD.

V další záložce "Macros" se vytvářejí makra. To ocení nejspíše hráči online her, kde je hraje roli každá vteřina, která poskytuje velkou výhodu vůči protivníkům, například ve hrách jako je Dota, HoS, CSGO apod.

 

Aplikace toho ale umí ještě víc, lze zde třeba přepínat napájecí profily u procesorů v záložce Fusion, nebo přímo spouštět hry ze záložky Library. Výrobce se tedy s touto aplikací velmi „vyhrál“ pouze škoda že není v češtině. Což bohužel platí i o samotné klávesnice, která je i v ČR prodávána jen v US verzi bez českých potisků.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!Úterý, 20 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1242x
Komentářů: 4
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!Pondělí, 19 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1874x
Komentářů: 10
Funkční světelný meč prořeže i ocel!
Funkční světelný meč prořeže i ocel!Neděle, 18 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2498x
Komentářů: 7
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!Úterý, 13 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1904x
Komentářů: 3
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafika
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafikaPondělí, 05 říjen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2595x
Komentářů: 12
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3489x
Komentářů: 20