HyperX Alloy Origins -TEST celokovové mechanické klávesnice s vlastními spínači HyperX Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 26 únor 2020
Přejít na obsah
HyperX Alloy Origins -TEST celokovové mechanické klávesnice s vlastními spínači HyperX
Klávesnice
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • HyperX Alloy Origins -TEST celokovové

                              mechanické klávesnice s vlastními spínači HyperX

Herní klávesnici od HyperX jsem testoval už dříve v podobě Alloy Elite RGB, což byl v té době asi model tohoto výrobce a klávesnice si odnesla právem naše ocenění. Od té doby jsem se bohužel k žádnému dalšímu modelu tohoto výrobce nedostal, až do dnešní recenze, kde se podívám na zcela nový model Alloy Origin. Ten sice nepředstavuje vrchol nabídky jako byl model Elite, ale nachází se těsně pod ním. Vůči modelu Elite nemá tak hezké RGB podsvícení, chybí područka pod zápěstí, a také některé multimediální klávesy.

Čím mě ovšem tento model hodně překvapilo je přítomnost mechanických spínačů vlastní výroby, protože model Elite byl vybaven spínači Cherry MX. HyperX tedy stejně jako například SteelSeries přechází postupně na spínače z vlastního vývoje, což je jenom dobře, protože bude na trhu větší konkurence, což by mohlo v tomto směru snížit ceny. Také dle specifikací těchto spínačů je vidět, že i tak ověřené spínače jako jsou Cherry MX se dají překonat v určitých parametrech, protože HyperX slibuje výdrž 80 milionů kliknutí, což je více než u konkurence.

Klíčové vlastnosti jsou tedy následující:

 

  • 100% Anti-Ghosting
  • Kompletně kovové tělo
  • HyperX mechanické spínače
  • Tři polohy náklonu klávesnice
  • Vnitřní paměť pro tři přednastavené profily

Váha klávesnice 1075g dává tušit, že použité materiály nejsou z levného kraje. Klávesnice je totiž cela z oceli, a to včetně i spodního plechu na kterém se nachází protiskluzové podložky a nastavitelné opěrky, díky kterým lze nastavit sklon klávesnice. Z hlediska funkcí, nechybí plný Anti-Ghosting, možnost si měnit úroveň podsvícení, efekty a vytvářet si makra. Klávesnice umí i přes speciální klávesu aktivovat multimediální klávesy, které zde tedy nejsou udělané extra, jako mají některé dražší modely konkurence. Vše je podřízeno čistému designu a samozřejmě se tím ušetří nějaké ty dolary při výrobě.

Vyznavači RGB podsvícení budou asi velmi spokojení, kvalitně podsvícené jsou celé spínače, díky tomu že jsou vyrobené z průhledného plastu a RGB dioda je tedy osvětluje rovnoměrně a velmi výrazně.

A jaká je tedy klávesnice na „živo“ Podívejme se na ni.



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovaný
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovanýÚterý, 10 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 537x
Komentářů: 2
The Expanse: Osiris Reborn – RPG herní zpracování skvělého seriálu!
The Expanse: Osiris Reborn – RPG herní zpracování skvělého seriálu!Pondělí, 09 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 742x
Komentářů: 1
Atomic Heart 2 oficiálně oznámeno – vypadá velmi originálně
Atomic Heart 2 oficiálně oznámeno – vypadá velmi originálněNeděle, 08 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1744x
Komentářů: 11
Dying Light: The Beast – propojí první a druhý díl. Kdy vyjde?
Dying Light: The Beast – propojí první a druhý díl. Kdy vyjde?Pátek, 06 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 615x
Komentářů: 0
The Witcher 3 slaví 10 let! Aktualizace hry i nový díl v dohledu
The Witcher 3 slaví 10 let! Aktualizace hry i nový díl v dohleduPondělí, 02 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1577x
Komentářů: 1
The Last of Us finále první půlky druhé série nezaujalo
The Last of Us finále první půlky druhé série nezaujaloPondělí, 26 květen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1656x
Komentářů: 1