TCL 65C815 – TEST a RECENZE 100Hz 4K QLED chytré televize s Hi-Fi zvukem Onkyo. Všeuměl? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 12 únor 2021
Přejít na obsah
TCL 65C815 – TEST a RECENZE 100Hz 4K QLED chytré televize s Hi-Fi zvukem Onkyo. Všeuměl?
Balení a zapojení
TV v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TCL 65C815 – TEST a RECENZE 100Hz 4K QLED

                                     chytré televize s Hi-Fi zvukem Onkyo. Všeuměl?

Měl jsem možnost si důkladně vyzkoušet po dobu skoro dvou měsíců nový model QLED televize od společnosti TCL. Jedná se o známou Čínskou značku, která si za poslední roky dokázala i na Evropském trhu udělat dobrou pověst a velmi dobře se jí daří konkurovat poměrem cena/výkon/kvalita zaběhlým značkám. Já tedy dostal na test 65“ model C815. Mezi jeho hlavní přednosti patří technologie kvantových teček zaručující mnohem větší barevný gamut, něž mají klasické televize s obyčejnou technologii LED. Mezi další přednosti patří 10bit VA panel schopný 100Hz frekvence. Bohužel panel nepoužívá přímé podsvícení, je zde klasický EDGE LED v dolním okraji obrazovky, světlo je tak pod celý panel vedeno pomocí světlovodů. I přes tento „nedostatek“ je ovšem televize schopná zobrazit obsah s HDR+ kvalitou.

 Mezi vůbec nejzajímavější prvky, čímž se zásadně liší od drtivé většiny TV patří zejména integrovaný kvalitní zvuk díky 2.1 soundbaru společnosti Onkyo. Pokud Vám název Onkyo nic neříká, jedná se o společnost, která se několik dekád pohybuje v oblasti Hi-Fi techniky, jako jsou AV zesilovače, reproduktory apod. Je to tedy společnost, která má v oblasti zvuku dlouholeté zkušenosti, a proto byla oslovena společností TCL, aby společně spolupracovali na řadě C815 a dodali televizi použitelný prostorový zvuk.

Většina televizi má totiž dneska zvuk jak z plechovky, což je dáno hlavně dnešním trendem dělat televize co nejtenčí, a aby reproduktory nebyly ideálně vůbec vidět. Obvykle také nejsou reproduktory směřovány na vás, ale do stran apod. Na kvalitě zvuku je to však ihned poznat a většina majitelů nových televizi se tak nevyhne tomu, že musí k televizi ještě přikoupit nějaký slušnější použitelný soundbar, což zákonitě zvedne celkovou investici do nové televize o několik tisíc korun. I kvalitní TV za mnoho desítek tisíc mají prostě obvykle mizerný zvuk. Tahle je výjimkou, a to není ani extra drahá. Její se nyní pohybuje kolem 29 990,- včetně daně. Je tedy například o několik tisíc levnější než srovnatelná konkurence od Samsungu, LG apod. A poměr cena/výkon je tak hodně zajímavý.

Mezi další přednosti tohoto modelu patří podpora Dolby Vision a Doby Atmos, jedná se o obrazové a zvukové standardy, hojně používané například streamovací službou Netflix. Televizor je dále vybaven vlastním počítačem a ANDROID operačním systémem s aplikacemi. Nechybí bezdrátové připojení Wi-Fi (ac/n/g) a Bluetooth. Co se týče panelu, ten je matný, což velmi chválím. Éra televizi s povrchem, jak sklo, je naštěstí pryč a není tak problém se na obrazovku koukat i za slunného dne, bez toho abyste viděli v televizi všechno okolo. Konektorová výbava je pak již na dnešní dobu celkem standartní. Máme zde dva porty USB, ovšem pouze ve verzi 2.0. Dále jeden 100Mbit LAN port, Trojici HDMI 2.0b, kde jeden má i podporou ARC a klasický optický výstup. Bohužel HDMI 2.1 a novější podpora eARC v tomto modelu není, co jsem se informoval u Českého zastoupení, tyto technologie dorazí až v nových modelech v roce 2021.

Panel je schopen přes HDMI 2.0b „procpat“ maximálně 4K@60Hz s 12bit barevnou hloubkou, 100Hz v plném rozlišení tedy nezvládne. Bohužel chybí také podpora Free Sync i G-Sync, majitele herních konzolí, nebo herních počítačů budou muset tuto technologii oželet. TCL prý začne obě tyto technologie do svých modelu dávat až v roce 2021. Pokud jde o soundbar od Onkyo, je vybaven dvojicí reproduktorů o výkonu 10W, na zadní straně televize je pak ve spodní části subwoofer o výkonu 15W. Ohledně podpory zvukových formátů, televize zvládá Dolby AC4, Dolby TrueHD a Atmos.

Podívejme se tedy na tento zajímavý model podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Hotovo! EA převzala CODEMASTERS a s ním série DiRT, GRID i F1
Hotovo! EA převzala CODEMASTERS a s ním série DiRT, GRID i F1Úterý, 02 březen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 687x
Komentářů: 9
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1799x
Komentářů: 3
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1389x
Komentářů: 1
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!Úterý, 23 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1721x
Komentářů: 8
DIABLO II v moderním provedení – záběry z Resurrected
DIABLO II v moderním provedení – záběry z ResurrectedSobota, 20 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2484x
Komentářů: 13
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!Čtvrtek, 18 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2526x
Komentářů: 0