TEST: Vertagear S-Line SL5000 – trůn i pro urostlé hráče. Opravdu kvalitní herní židle v praxi. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 07 květen 2018
Přejít na obsah
TEST: Vertagear S-Line SL5000 – trůn i pro urostlé hráče. Opravdu kvalitní herní židle v praxi.
Detailní rozbor jednotlivých dílů
Sestavení židle v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Vertagear S-Line SL5000 je, pokud mohu srovnávat, asi nejlepší křeslo/židle, které jsme doposud testovali. V cenové relaci mezi 5 – 8 tisíci najdete spoustu slušných modelů, ale u většiny jsou nějaké ty kompromisy, zejména na velikosti některých částí, nosnosti, tedy robustnosti, a samozřejmě spousty detailů zpracování. VERTAGEAR v podstatě kompromisy nedělá. Dá se říci, že používá konstrukční design, jako řada jiných křesel a značek, VERTAGEAR však místo toho, aby jej optimalizoval materiálově s ohledem na cenu, tedy ubral na materiálu, kde to jen jde, udělal vlastně pravý opak. Ač jsou na trhu křesla, co vypadají velmi podobně, VERTAGEAR SL5000 v porovnání s nimi má propracovanější detaily, více materiálu na řadě místech prostě VERTAGEAR přidal všude možně. Výsledek je parádní.

 

Materiálové zpracování a vůbec zpracování křesla včetně detailů je o třídu výše, než na co jsme zvyklí. Použité materiály jsou naprosto špičkové, tady se nešetřilo. Materiál je příjemný, odolný, prodyšný tam kde je to třeba. Sedák je vynikající, opěrku bych osobně udělal prodyšnou také, ale není to až tak nutné. Samozřejmě materiály jsou omyvatelné. Zmínil bych ještě jednou skutečně vynikající zpracování detailů, kdy konstrukce, materiály, a i ten poslední šroubek prostě vše je naprosto precizní.

Hlavní devizou kromě kvality zpracování jsou zde rozměry. 150kg nosnost je hodně, ještě více ale potěší celkově větší rozměry sedáku a vlastně všeho. takže pokud hledáte kvalitní židli pro urostlejší postavy, tohle je jedno z nejlepších křesel na trhu do 10 tisíc korun zcela bez pochyb. Všechno na tomto křesle je masivní, včetně bočního vedení, ale také plně polohovatelných područek. Celková polohovatelnost je velmi dobrá, až na jeden malý detail. Mechanismu sice umožňuje „houpání“ ale nelze ten sklon křesla napevno zajistit. Zámek funguje jen v základní pozici bez náklonu, což je trochu zvláštní. Zaklonění nicméně lze nastavit otočným šroubem. Taktéž píst křesla je poměrně krátký, tedy přesněji je nezvykle hluboko zaražen do spodního kříže, což je nejspíše kvůli požadované nosnosti. I v nejvyšší poloze není křeslo až tak vysoko, kdy ale je to zcela dostatečné pro drtivou většinu. Celkově se v křesle sedí dle očekávání perfektně, krční a lumbární polštáře dělají židli pohodlnou na první sednutí a nic nemusíte dlouze štelovat. 

Cena kolem 9000 korun vč.DPH (cca 350 dolarů) je pak zcela odpovídající tomu, co dostanete. Opravdu výborně udělanou židli i pro statnější jedince, která je jednou z nejlepších na trhu do 10 tisíc vůbec. Na to, že VERTAGEAR je na trhu jen 3 roky, má hodně dobré produkty a nedivím se výborným ohlasům ze zahraničí a doufám, že tuhle značku uvidíme běžně i v ČR. Pochopitelně je tu pár věcí, které by se daly vylepšit.

Osobně bych udělal ten píst mohutnější a vyšší (nebo jeho zapuštění do spodního kříže nemuselo být tak značné), tak aby křeslo šlo o něco výše, protože pro některé postavy s výškou nad 205cm, by to už nemuselo být úplně ono. Ale většina bude zcela spokojena, takže je to spíše takový návrh. Záruka je pak standardně 2 roky, což by někdo mohl považovat za nedostatečné vzhledem k ceně. Mé poslední osobní přání by pak bylo, aby existovala i verze z Alcantary :). Nicméně musím dodat, že tahle židle je svým materiálem a zpracováním o třídu lepší, než na co jsme běžně zvyklí ze židlí do 10 tisíc z umělé kůže a materiál je velmi příjemný, a to jej u mnoha modelů nemám rád. Tady působí tak nějak lépe, což může být tím, že je zde tlustší a prostě kvalitnější, za což platíme.

  • Závěr

Jedno z nejlepších nejen herních křesel/židlí, které do 10 tisíc můžete vůbec koupit. Zpracování je o třídu lepší, než je běžné, včetně citu pro mnoha detaily, na kterých se obvykle šetří. Tady ne! Materiálově absolutně perfektní a masivní konstrukce a velikost jednotlivých prvků potěší i urostlejší uživatele, pro které je to jedna z mála skutečně odpovídajících židlí na trhu v tomto provedení a za tyhle peníze. VERTAGEAR navíc nabízí ještě masivnější model pro ty, kterým by tento nestačil. Stejně tak má řadu dalších zajímavých designově velmi odvážných modelů.

Doufejme, že s produkty této americké společnosti se budeme brzy setkávat oficiálně i v ČR, zatím si je musíme objednávat hlavně ze zahraničí, i když i u nás již je jeden prodejce, který je nabízí. VERTAGEAR se dá normálně v Evropě koupit přímo přes stránky výrobce (z domény vertagear.nl), a Racing Series S-Line SL5000 Rev. 2 vás přijde na 320 Eur (8200 korun). A cena odpovídá tomu, co dostanete. Tohle není jen herní židle, tohle je opravdový trůn :).

Za výbavu pro testování děkujeme společnosti VERTAGEAR

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
make11 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - porovnani 2018-05-08 15:18:35

Zajímavá židle. Uvažuju nad koupí. Znáte rozdíly v SL 4000 a SL 2000? děkuji
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-08 16:04:02
avatar
liší se v některých rozměrech a prvcích, a možnostech nastavení, celkem pěkně a podrobně je to srovnáno tady: Odkaz každý model je určený specifičtěji pro trochu odlišný typ postavy ... v tom je asi hlavní rozdíl
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-16 10:43:57

No tak to je bomba
Jardat [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-08 19:10:02

A video, to by nebylo? :-) Jinak toto vypadá také dost dobře https://www.vertagear.nl/products/triigger-line-350-special-edition .
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-08 20:26:37
avatar
zkusím jej udělat někdy později, já mám teď před sebou pár těžkých týdnů tak některé věci musím odložit ale budeme mít recenze i dalších modelů, ještě nevím co všechno pošlou a VERTAGEAR by se měl brzy dostat běžně do české distribuce také ....
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-09 08:41:46

Kůže? jestli je umělá nebo pravá je jedno, pařit zadek se v tom bude stejně, fuj.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-15 21:50:22
avatar
Alespoň budeš mít Zaklínače ve virtuální realitě, až budeš v létě v těch čtyřicítkách pařit a najednou na zadku vlk...
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-21 08:58:03
avatar
Přesně, jako nemám rád kožené náušníky sluchátek tak ani na ní nechci sedět. V létě se to lepí všude. Zlatý síťovaný opěrky a pěnový sedák
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-16 07:21:15

Trůn i pro urostlé hráče ... konečně někdo, kdo se zajímá i o lidi vymykající se obecnému průměru 180cm a 75kg On totiž tento průměr tak nějak mizí v posledních desetiletích

Výborně
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-21 22:58:41

150 a 200kg váhový limit je u počítačovýách židlí docela normální. Tahle mi nepřijde až tak bomba, pokud celé balení nemělo ani 30kg... Můj DXRacer OH/KS11 vážní víc než 30kg jen sám o sobě, balení přidalo dalších 5kg.

Ten otočný šroub vespod povolující houpíná je pěkná hovězina, člověk se musí ohýbat jak divý aby na něco takového dosáhl, tady opět vede DXRacer který na to má páku tak jako na nastavení výšky, jen na druhé straně.

Co na recenzované židli vidím jako problém je ta koženka. Spousta těch koženek nevydrží moc dlouho, navíc v našich podmínkách, kde přeci jen skoro nikdo v domácnosti nemá klimatizaci to může být docela problém v letním období. Látková varanta by byla dobrá alternativa.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-22 00:56:57
avatar
150 - 200kg normální rozhodně není, většina má jen 120 - 130 kg.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-22 06:40:41

To se člověk nesmí koukat po dětských židlích
TeeJay [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-24 21:55:04
avatar
Ono stačí zajít do obchodu, kde prodávají POUZE kancelářská křesla / židle a rázem zjistíte, že koženkové v podstatě vůbec nevedou. Z dobrého důvodu. Sám mám židli za 8 tisíc a koženkovou bych nechtěl ani zadarmo. zato posuvný sedák, výškově stavitelné područky, nastavitelná bederní a hlavová opěrka, to od židle očekávám.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
DiRT Rally 2.0 se představuje – zaměří se na Rallycross
DiRT Rally 2.0 se představuje – zaměří se na RallycrossThursday, 17 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 889x
Komentářů: 5
METRO Exodus v delší herní ukázce
METRO Exodus v delší herní ukázceWednesday, 16 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 927x
Komentářů: 2
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v pořádné ukázce
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v pořádné ukázceWednesday, 16 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 2
SPIDER-MAN: FAR FROM HOME v první ukázce!
SPIDER-MAN: FAR FROM HOME v první ukázce!Tuesday, 15 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1095x
Komentářů: 0
AMD Radeon RX 570 nebo NVIDIA GTX 1050Ti?
AMD Radeon RX 570 nebo NVIDIA GTX 1050Ti?Tuesday, 15 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1744x
Komentářů: 18
Corsair představil revoluci na poli RGB podsvícení
Corsair představil revoluci na poli RGB podsvíceníMonday, 14 January 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 755x
Komentářů: 2