TEST: Vertagear S-Line SL5000 – trůn i pro urostlé hráče. Opravdu kvalitní herní židle v praxi. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 07 květen 2018
Přejít na obsah
TEST: Vertagear S-Line SL5000 – trůn i pro urostlé hráče. Opravdu kvalitní herní židle v praxi.
Detailní rozbor jednotlivých dílů
Sestavení židle v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Vertagear S-Line SL5000 – trůn i pro urostlé hráče.

                                                             Opravdu kvalitní herní židle v praxi.

Společnost VERTAGER je mladý, ale za našimi hranicemi už velmi známý výrobce hodně kvalitních herních křesel a židlí. Nabízí celou řadu produktů, v Evropě je lze také pořídit, včetně možnosti zaslání do ČR. U nás známe hodně značek a na stránkách DDWorld.cz testujeme pravidelně spoustu u nás dostupných křesel a židlí. Většinou se pohybujeme v cenových hladinách mezi 4 – 8 tisíci, což je taková střední třída, kde lze dostat solidní kvalitu za rozumnou cenu.

VERTAGER však s většinou svých produktů míří o stupeň výše. Dnes testovaný celkem tradiční model SL5000 stojí v přepočtu kolem 9000 korun, ovšem ze zkušenosti se spoustou levnějších křesel a židlí musím předem prozradit, že ty peníze jsou znát. Kvalita zpracování je o level výše, tahle židle je totiž spíše trůnem a dokáže posloužit i mohutnějším postavám, kdy nosnost je 150kg a rozměry sedáku a vlastně všeho jsou řekněme o číslo větší, než mají obvykle podobná křesla, která běžně testujeme. Navíc model SL5000 není ještě tím největším v řadě. Tím je PL6000, který má nosnost až 200kg a odpovídající rozměry jednotlivých částí.

Možná se divíte, pro koho ty křesla dělá. Inu VERTAGER je společnost z Kalifornie v USA, což asi mnohé vysvětluje. Vznikla teprve v roce 2015 s cílem udělat ta nejlepší a nejkvalitnější herní křesla a židle a ohlasy v zahraničí, kde firma už úspěšně prodává, jsou více než pozitivní. Řekli jsme si tedy, že by bylo hezké otestovat nějaké ten model také v ČR pro české zákazníky, protože s VERTAGEAR produkty bychom se v českých obchodech měli výhledově setkávat také. Dnes se tedy podíváme na model ze série RACING a to konkrétně tradiční designovou řadu S-Line a nejvyšší verzi SL5000.

  • Vertagear S-Line SL5000 Racing Series Gaming Chair

Tohle je tedy nejluxusnější a nejvyšší verze řady SL i když v nabídce je ještě příbuzná řada PL s tím již zmíněným modelem PL6000 určeným pro ty nejurostlejší hráče :). SL5000 je však také pořádný kus, řekl bych tak o skoro číslo větší, než na co jsme obvykle u herních křesel a židlí do 10 tisíc zvyklí.

Materiálově si dal výrobce hodně záležet. Rozměrný sedák i opěrka mají masivní ocelovou konstrukci, na které je opravdu kvalitní tvarovaná pěna a na tom všem je pořádně obšitá a tlustá kvalitní PVC kůže. Sedák má prodyšnou úpravu. V balení najdete i rovnou hlavový a bederní polštářek se stejným materiálovým zpracováním jako má křeslo samotné.

Kříž je z hliníkové kovové slitiny, pevný a zároveň lehký. VERTAGER nezapomíná na styl, designové provedení opěrky i sedáků s poměrně složitým členěním vypadá fantasticky, můžete si také vybrat z několika barevných provedeních. Na výběr je minimálně čistě černá, pak černo-bílá, černo-zelená, černo-červená anebo v našem případě testovaná modro-černá verze.

Jak už jsem uvedl, křeslo je vhodné i pro urostlejší uživatele. Nejen že má nosnost 150kg, ale všechno je tak nějak větší a masivnější, včetně opěrek, které jsou mimochodem plně nastavitelné ve všech směrech včetně úhlu. Kvalitní zpracování ale také něco váží, takže v kompletním sestavení má židle 28kg. 

Podívejme se tedy na to, co dostaneme a jaké je v praxi … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
BattlefIeld 5: příběhová kampaň lepší než multiplayer?
BattlefIeld 5: příběhová kampaň lepší než multiplayer?Středa, 17 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1475x
Komentářů: 10
X4: Foundations – král vesmírných simulátorů se vrací!
X4: Foundations – král vesmírných simulátorů se vrací!Úterý, 16 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1190x
Komentářů: 2
Star Citizen v úžasné ukázce Squadron 42
Star Citizen v úžasné ukázce Squadron 42Sobota, 13 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1454x
Komentářů: 7
Jaký je „multiplayerový“ FALLOUT 76? Divný!
Jaký je „multiplayerový“ FALLOUT 76? Divný!Čtvrtek, 11 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1807x
Komentářů: 4
Aquaman v dlouhé ukázce – poslední záchrana pro DC filmy?
Aquaman v dlouhé ukázce – poslední záchrana pro DC filmy?Pondělí, 08 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1690x
Komentářů: 8
Mutant Year Zero: Road to Eden – Zajímavá tahovka se blíží!
Mutant Year Zero: Road to Eden – Zajímavá tahovka se blíží!Pondělí, 08 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 916x
Komentářů: 2