Sabrent Rocket Q 2TB – TEST a RECENZE až 8TB NVMe SSD disku s vynikajícím poměrem cena/výkon Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 03 červen 2021
Přejít na obsah
Sabrent Rocket Q 2TB – TEST a RECENZE až 8TB NVMe SSD disku s vynikajícím poměrem cena/výkon
Disk v praxi - výkon
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Sabrent Rocket Q 2TB – TEST a RECENZE

                  až 8TB NVMe SSD disku s vynikajícím poměrem cena/výkon

V posledních měsících nás zastihla vlny s rychlými NVMe SSD nová generace SSD disků s rychlostí přesahující 5GB/s. Výrobci se ovšem stále soustředí i na segment trhu s levnými M.2 disky předchozí generace, kde hlavním je hlavním tahákem poměr cena/výkon. Přesně takový je i Rocket Q od Sabrent. Tento disk se totiž nabízí až do kapacity 8TB, což bylo do nedávna mezi M.2 disky doslova nemyslitelné. Ovšem dobrou zprávou je, že výrobce neopomněl i menší kapacity a disk je dostupný od 500 GB a výše, a tomu odpovídají pochopitelně i ceny. Mě na recenzi dostavil asi nejzajímavější model se slušnou kapacitou 2TB za stále velmi přístupnou cenu.

Dobrou zprávou je, že díky konzervativním rychlostem nevyžaduje disk tak výkonné chlazení a proto se bez chladiče obejde zcela. Samozřejmě pokud je vaše základní deska chladičem na M.2 slotu vybavena, výrobce doporučuje ho použít. Disk pak bude mít nižší teploty což samozřejmě přispívá k jeho životnosti.

  • Přenosové rychlosti až 3 200 MB/s pro čtení a 3 000 MB/s pro zápis
  • Až 670 000 IOPS
  • Životnost disku 530TB přepsaných dat.
  • Záruka 5 let

Ze stránek výrobce se dále dozvíme, že tato modelová řada používá řadič Phison E12S, díky kterému dokáže poskytnout solidní přenosové rychlosti. Ohledně paměťových čipů, jsou zde osazeny 96vrstvé QLC čipy aktuální generace od společnosti Micron. Na disk se vztahuje nadstandartní pětiletá záruka.

K disku dostanete také velmi bohatou softwarovou výbavu včetně licencovaného programu Acronis True Image. Díky kterému nebude žádný velký problém například přejit ze starého disku na tento nový, bez toho abyste museli přeinstalovat váš operační systém. Cena disku je více než konkurenceschopná, pohybuje se kolem 6000,- korun za testovanou 2TB variantu, což je vynikající na takto rychlý disk s takovou životností.

Disk jsou dodávaný v klasické papírové krabičce. Na přední straně se ihned dozvíte, o jaký model se jedná a jakou má kapacitu. Podrobnější specifikace jsou dostupné na protější straně.

Uvnitř najdeme plechovou krabičku s výstelkou, kde je uložený samotný disk. Ten je tak velmi dobře chráněn vůči poškození.

Zde již samotný disk po rozbalení. A jak si vede v praxi?



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšlo DLC k KCD2 Legacy of the Forge – pořádný datadisk!
Vyšlo DLC k KCD2 Legacy of the Forge – pořádný datadisk!Čtvrtek, 11 září 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 936x
Komentářů: 2
Borderlands 4 se blíží – bude to propadák?
Borderlands 4 se blíží – bude to propadák?Úterý, 09 září 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1422x
Komentářů: 1
Hollow Knight: Silksong – nezásvislý herní titul je hit a štve konkurenci!
Hollow Knight: Silksong – nezásvislý herní titul je hit a štve konkurenci!Pondělí, 08 září 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2032x
Komentářů: 0
Hell is Us je zajímavá AA hra, která posouvá žánr?
Hell is Us je zajímavá AA hra, která posouvá žánr?Pátek, 05 září 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 982x
Komentářů: 0
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšení
Co bude se STARFIELD? Bethesda chystá vylepšeníPondělí, 01 září 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1340x
Komentářů: 0
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!
Šok! Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 skutečně vyjde?!Pátek, 29 srpen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1238x
Komentářů: 0