Cougar Helor 360 - TEST a RECENZE výkonného zářivého AiO vodního chlazení pro vás procesor Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 25 srpen 2020
Přejít na obsah
Cougar Helor 360 - TEST a RECENZE výkonného zářivého AiO vodního chlazení pro vás procesor
Cougar Helor 360
Instalace a výkon v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Cougar Helor 360 - TEST a RECENZE

                   výkonného zářivého AiO vodního chlazení pro vás procesor

V dnešní recenzi se podívám na zoubek vodnímu chladiči společnosti Cougar, ta je známi spíše jako výrobce počítačových skříní, ovšem na trh dodává i svoje vlastní řešení v podobě AIO chladiče. Ten je dostupný ve dvou provedeních, lišící se velikostí radiátoru. Já dostal na test tu výkonnější edici s 360mm radiátorem. Výrobce se tak snaží, aby případný zákazník mohl koupit co nejvíc dílů do svého PC od stejného výrobce, protože například nabízí i počítačové zdroje a další komponenty. Výsledný PC pak tedy působí vizuálně lépe, než když je každá komponenta od někoho jiného.

Ohledně konstrukce chlazení, ta je celkem typická a spoléhá se na technické řešení společnosti Asetek. To znamená, že pumpa je umístěna v bloku na procesor, který se spoléhá na měděnou základnu s poniklováním. Odtud vedou dvě dlouhé hadice do hliníkového radiátoru, na kterém jsou osazeny tři 120 mm ventilátory s RGB podsvícením. Výrobce pak ještě navíc přidal indikaci průtoku kapaliny skrze malou vrtulku umístěnou na vrcholu bloku, ihned tedy vidíte, zda kapalina uvnitř proudí, nebo ne. Je to zajímavý prvek, který většina AiO nemá. To platí i o možnosti doplnit kapalinu do okruhu.

Hlavní body udávané výrobcem:

  • Možnost dolévat kapalinu do okruhu (náhradní kapalina je v balení)
  • Možnost měnit RGB osvětlení skrze Core Box v2 i bez podpory základní desky
  • Tichá konstrukce ventilátorů s HDB (Hydro Dynamic) ložisky
  • Indikace průtoku kapaliny
  • Unikátní konstrukce lopatek ventilátorů s 16% větší plochou lopatek
  • Bezproblémová instalace a kompatibilita

Ze specifikací se dozvídáme, že ventilátory lze regulovat od 600 do 1800 RPM se statickým tlakem 2,4 mm H2O. Celkový tok vzduchu je pak slušných 78,4 metrů krychlových za hodinu. Ventilátory jsou vybaveny hydro-dynamickými ložisky, které fungují na základě kluzných ložisek s mazacím olejovým filmem. Díky tomu nedochází za chodu k dotyku pevných částí, ložisko tedy nevytváří žádný hluk a ventilátory díky tomu mají maximální hlučnost při otáčkách 2000 RPM pouze 37,4 dB(A). Ventilátory mají v sobě nainstalovaných celkem 10 RGB led diod.

U pumpy moc informaci výrobce neuvádí. Dozvíme se tak pouze maximální otáčky, které jsou 2700 RPM a celková spotřeba 3,36W. Jaký dodává pumpa okruhu průtok kapaliny, se bohužel nedozvíme. Ohledně délky hadic, ty měří 400 mm a jsou opatřeny textilním potahem. Jsou také velmi dobře ohebné, takže s instalací by neměl být problém ani v menších skříních kde jsou třeba větší ohyby samotných hadic.

Pojďme tedy k rozbalení samotného produktu a otestování, jaký je v praxi …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!Pondělí, 27 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 452x
Komentářů: 1
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!Sobota, 25 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 326x
Komentářů: 0
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTS
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTSPátek, 24 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 293x
Komentářů: 0
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od Molyneuxe
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od MolyneuxeČtvrtek, 23 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 412x
Komentářů: 0
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?Čtvrtek, 23 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 732x
Komentářů: 0
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!Středa, 22 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 841x
Komentářů: 0