Vybíráme PC (05/2017) za 25 až 35 tisíc. Revoluce v mainstreamu aneb nenechte se okrást! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Thursday, 18 May 2017
Přejít na obsah
Vybíráme PC (05/2017) za 25 až 35 tisíc. Revoluce v mainstreamu aneb nenechte se okrást!
Jak vybírat PC a pohled do minulosti co jsme kupovali
Dobrý výkon za dobrou cenu - PC za 25 tisíc
Více výkonu za dobrou cenu - PC za 30 tisíc
Strana 5
Shrnutí a závěr

 

 

  • Shrnutí a závěr

Vidíte sami, že věci se na trhu poměrně rychle mění. DDWorld.cz je pro vás ale sleduje a včas vás na ně upozorňuje, ať už prostřednictvím aktualit nebo testů. Výběr PC není jednoduchá věc, zvlášť pokud se tomu nevěnujete pravidelně. Ale když víte, co a jak, tak vybrat ideální PC pro každého není vůbec žádný problém. Nemusíte tedy tápat, stačí sledovat DDWorld.cz, protože zde sledujeme celý trh za vás. Kromě toho děláme i hromady testů, takže s výběrem jednotlivých komponent a toho nejlepšího za naše peníze, není žádný problém. Pozor na různé "amatérské" přehledy vycházející bohužel i na větších webech, často vznikající podle papíru, tedy bez znalosti toho, zda reálně ta kombinace vůbec bude možná. Obsahují chyby či ne úplně objektivně nejlepší možnosti. Na spoustu věcí přijdete, až když si to sestavíte, což v našem případě, kdy máme ke všem komponentám přístup, děláme.

Na vás zůstává jen výběr vhodného obchodu a sestavení. Obojí můžete vyřešit jednoduše, kvalitní internetové obchody nabízejí i možnost sestavení a instalaci, takže vás žádné těžkosti nečekají. Rozhodně ale nenakupujte v obchodech s nejnižšími cenami, protože to také může být na úkor servisu a dalšího přístupu k zákazníkovi.

Nezapomínejte také na to, že počítač je nutné udržovat, a to jak po stránce softwaru, BIOSů, tak HW. Pokud víte, že pracujete v prašném prostředí, nezapomínejte PC pravidelně čistit. Pokud jde o výkon a funkčnost, zejména grafické ovladače jsou důležité a rozhodně také stahujte a instalujte nejnovější bezpečností aktualizace operačního systému, prohlížečů i antivirových programů.

Celý trh a jednotlivé komponenty pro vás dále sledujeme. DDWorld.cz je nezávislý uživatelský magazín, který je tu pro vás a naším cílem je poskytování nezávislých, objektivních a zcela přesných informací, bez ohledu na to, zda se někomu hodí do krámu nebo nikoliv. Na prvním místě je vždy uživatel a to, zda je po něj/nás daný produkt to nejlepší, co za své peníze může mít a loga na čipu vám opravdu žádné výkony ani kvality navíc nepřinesou. Vybírejte tedy chytře a s námi :). 

Pokud chcete polemizovat nad naším výběrem, doufám, že jste si pečlivě přečetli vše pod našimi tabulkami, kde popisuje proč objektivně zvolit to, a ne to a stejně tak naše testy, ze kterých samozřejmě z vlastní zkušenosti s jednotlivými doporučenými komponenty vycházíme. Neřídíme se výběrem podle značek a doporučujeme vám totéž. Zapomeňte na to, co platilo o výběru před několika lety, kdy tahle a tahle značka třeba nabízela lepší produkty, nyní s několikátou novou generací produktů je situace úplně jiná. Jak ale bylo řečeno, nemusíte se prodírat recenzemi a vším možným abyste se dostali do obrazu, stačí se podívat na náš přehled, kde máte všechno pohromadě. Většinu uvedených sestav, tak jak jsou, jsme měli postavené (nebo s alternativními komponenty) a většinou komponent máme otestované a víme, proč je doporučujeme, včetně nejvhodnějších alternativ. Samozřejmě věci i časy se mění, v úvodu a v článku máme napsáno, co nás čeká a nemine, takže můžete zase očekávat aktualizovaný přehled, hned jak se nám věci dají do pohybu a nynější výběry již nebude aktuální …

  • AMD RYZEN je novinka a výrazně mění zabetonovaný trh.

Nová procesorová architektura je něco, co tady nebylo dlouhou řadu let. Intel svou už mnoho let jen drobně oprašuje a vylepšuje, AMD kompletně přechází z FX na ZEN nyní. Nová architektura – nová platforma, to vše znamená, že nejen stavba PC s ní, ale i fungování je v začátku horší, než u roky laděné platformy. Je to zcela normální, jen jsme na to už prostě zapomněli. Avšak na to, jak nový RYZEN je, funguje výborně!

Ano, jsou tu jisté věcí, hlavně ty paměti (jako obvykle u nových architektur CPU), na které si je nutné dát pozor, stejně tak je nutné u chladiče pamatovat, že potřebujete AM4 upínku pro novou patici (opět standardní věc, když jde na trh nová platforma ať AMD nebo Intel). Jinak ovšem z hlediska stavby PC nemá RYZEN 7 žádné problémy proti Intelu. Z hlediska funkčnosti zase, je to novinka, ale už nyní má podstatně lepší výkon a vlastnosti, než co nabízí dnes za stejné peníze Intel. A to chybí přímá podpora v řadě aplikací a hlavně hrách, kdy vše je logicky optimalizováno na léta přítomnou architekturu Intelu a procesory Intel. Všichni ale pracují na podpoře RYZEN, tak ta už se bude jen zlepšovat, což je vlastně výborná zpráva pro všechny.

AMD RYZEN dělá to, co jsme už ani nedoufali. Rozbíjí letitý monopol Intelu. Hlavně to, jak naprosto zabetonoval trh. Prostě obyčejné 4jádro za 5 tisíc, lepší s 8vlákny za 10 a pokud chcete něco více, tak 30 a víc jen za procesor. To byla politika Intelu posledních mnoho let. A protože neměl konkurenci, postupovali jsme výkonově v posledních letech vpřed jednotkami % mezi generacemi. A ceny pořád stejné. AMD přichází s RYZEN nabízející stejný výkon, jaký high end Intelu i za desítky tisíc, ovšem nabízí jej za cenu 4jádra se spotřebou 4jádra.

Je to neuvěřitelné, ale AMD odstřelilo Intelu celou nabídku výkonnějších CPU a ten i po měsíci stále nic neudělal. Jestli to znamená, že je tu stále dost lidí, kteří si přes to všechno stále kupují Intel místo RYZEN, pak některým asi už není pomoci. AMD udělalo více, než se od firmy v jeho postavení a s jeho možnostmi dalo vůbec kdy čekat. Vrátilo reálnou konkurenci na trh, jak to ale bude vypadat na trhu už je na zákaznících. Každopádně roky, kdy si Intel dělal, co chtěl až toho v posledních letech zas tak moc nedělal, skončily. Vývoj se pohne kupředu, konečně bude důvod optimalizovat hry a SW na více než 4jádra, protože 8jader/16vláken nahrazuje 4jádra … hurá! Jsme hodně zvědaví, jak Intel odpoví, už jen to, že musí, je skvělá zpráva pro všechny. Ceny, výkony atd. všechno se pohne tím správným směrem! Jak nám konkurence chyběla …. A bude ještě lépe, AMD totiž ohlásilo RYZEN ThreadRipper, co by konkurenci Core i9. 8jader je prostě mainstream, high end dostane 16jader (doslova 2x RYZEN 7 v jednom čipu)! Ale to se bavíme vyloženě o high endu.

Současně můžeme mít radost, že díky poklesu ceny dolaru klesají opět i ceny obecně. S výrazným posunem na poli procesorů, slušnými grafikami v mainstreamu a brzy i ve vyšším segmentu tak je dobrý čas upgradovat letité PC, protože to opravdu bude znát.   

Určitě se v diskusi podělte se svými dojmy, tipy a zkušenostmi a samozřejmě diskuse je zde i pro ty, kteří aktuálně sestavu vybírají a chtějí nějakou radu. Samozřejmě se brzy podíváme zase na jiné cenové kategorie …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 27
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
z1byR [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 14:53:54

Díky za slušný přehled v mé cenové kategorii. Odkládám nákup pc od doby, kdy jsem se o Ryzenu dozvěděl. A konečně můžu říct, že mé čekání se blíží ke konci
Ještě musím vydržet na ten přelom 6/7 měsíce, kdy dorazí RX Vega, protože po roce čekání, mě už ten měsíc nezabije. V tuhletu chvíli koupit GeForce 1070 (výkon karty kde se chci pohybovat) by bylo dle mého hloupost.
nobloch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 14:54:36
avatar
Upgrade mám částečně zasebou. Jen ještě GPU a monitor. Mám dilema jestli se dívat po 2k monitoru s Freesync a LFC nebo 4k bez Freessync.

Mám prostě pocit, že Freesync, který nefunguje pod 35fps jako by tam ani nebyl. Jak se vlastně chová obraz, když se frekvence krátkodobě dostane pod spodní hanici.

Škoda, že v ČR už nikdo nedělá detailní recenze monitorů.
ExcalibrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ramky 2017-05-19 15:59:39
avatar
Pěkný přehled, snadno srozumitelný. Měl bych jen otázku. Pokud bych osadil do základní desky místo 2 modulů ramek pouze jeden modul (8 GB; 2666mhz) pojede mi i tak sólo, nebo je lepší vzít 2 moduly? Děkuji
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 16:12:04
avatar
doporučuji vždy osazovat dva moduly do dvoukanálu, protože s jedním to bude výrazně pomalejší (až 10%) ..
ExcalibrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 16:39:03
avatar
Dobře díky moc a prosím kohokoliv ještě jeden dotaz jestli mohu. Já jsem přes 10 let spokojen s deskou od ASRocku (to když jsem ji kupoval nebyla nic extra) no a těď se rozhoduji mezi MSI B350 TOMAHAWK a ASRock AB350 Pro4 no a nemohu se rozhodnout. Jak jsi psal je lepší vzít tu s lepší zvukovkou. Jakou tedy z nich? Mám velké dilema (opět deska by měla vydržet hodně dlouho). Děkuji za každou radu od kohokoliv.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 16:52:47
avatar
obě stejně mizerné v oblasti zvuku ... doporučuji držet se našich doporučení. GIGABYTE AM4 AB350-Gaming 3 (verze bez té 3jky v názvu je na tom stejně jaký výše uvedené MSI/Asrock) je nyní jasná volba v této cenové hladině, celkově nejlépe udělaná deska za ty peníze ....
ExcalibrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:02:12
avatar
Dobře díky asi ju teda vemu, jinak ramky vemu 1x8GB nějaký a později budu dokupovat (tak max do roku) i chladič tak dokoupím další 1x8GB stejný. Jinak ohledně toho taktování ramek budou lepší Crucial/Kingston ? Díky moc za vše
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:17:51
avatar
Z hlediska kompatibility je vždy lepší kupovat obě RAMky společně než postupně dokupovat. Na druhou stranu jsem sám kdysi dokupoval k původním 2x2GB další 2x4GB a systém chodil v pohodě dokud neodešla jedna z původních pamětí a tak tam jsou nyní už jen ty novější 2x4GB.
Aragor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Taktování 2017-05-22 12:40:20

Jak je to s taktováním Ryzenu? Mám R5 1600 na GIGABYTE AM4 AB350-Gaming 3 a když to přetaktuju ze 3,2 na 3,4GHz tak to pořád jede na 3,4GHz - nepodtaktovává se a ani turbo nefunguje. Je to pravidlem, když se přetaktuje, tak úsporné funkce a turbo automaticky nefunguje?
nobloch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:31:26
avatar
B350 GAMING PRO CARBON má taky ALC1220
ExcalibrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:43:08
avatar
Ano má, jenže my se pohybujem tak do cenovky 3100,- kč ta je už kolem 3,5.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 19:03:03
avatar
to ano, i další, ale už jsou o něco dražší
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:17:46
avatar
Předchozí sestavy za 50 000,- jsou stále platné, nebo by bylo vhodné něco poupravit?
ExcalibrCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 17:17:50
avatar
No právě, kdybych těď koupil 2x4 tak pak bych v budoucnu stejně dokupoval a ty staré bych musel prodat nebo něco s něma
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-19 19:05:41
avatar
ty jsou myslím aktuální, jen ceny se možná lehce hnuli, ale v podobě konkrétních komponent tam zatím žádné výrazně změny nejsou. Snad jen RYZEN 5 1600X je velmi zajímavá varianta cenově, pokud vám jde třeba jen o hry ....
fataLLik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ryzen kvalita IHS 2017-05-20 08:53:27

Včera mi přišel Ryzen 7 1700 Odkaza trošku nevím co si myslet o kvalite IHS....Je to první AMD po 10 letech. Mám ho vrátit a zkusit objednat nový?

Jinak mám desku MSI X370 SLI PLUS a ramky Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200. V živote jsem do Biosu moc nelez ani u Intelu ale myslel jsem, že prostě jen změním 2133 -> 3200 a hotovo. Pokud to změním, tak PC nenajede. Bios je poslední aktualní.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-20 13:55:52
avatar
v čem je problém? ty okraje nejsou nijak podstatné ....

Zajímá vás vrchní část, ta se dotýká chladiče. ta vrchní část je připájena k samotnému čipu uvnitř pouzdra. ty okraje ničemu nevadí ...

a pokud jde o RAM ... no máte RAM s XMP profilem, což je věc pro Intel, takže ano na Intelu stačí tohle přepnout a systém sám nastaví časování atd.

Samozřejmě u AMD to fungovat nebude. Musíte nastavit ručně časování i napětí. AMD nijak negarantuje 3200MHz pro paměti, to už je prostě taktování a souvisí to s podporou výrobce desky. Takže je to otázka na MSI, zda to podporuje u té desky ... jsou tyto paměti na této rychlosti v seznamu podporovaných? Pokud ano, tak pokud nastavíte časování jaké mají na těch 3200MHz mít a napětí jaké mají mít, tak by to mělo fungovat. Nicméně bohužel XMP profil je záležitost Intel platformy, MSI přišlo s A-XMP, ale nevím jestli to funguje u všech desek a hlavně to určitě nefunguje u všech pamětí ....
Lausien [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-20 11:03:52
avatar
Ahoj lidi a DD,

přišel čas naplno rozjet výběr nové sestavy. Prosím tedy o konzultaci a rady, jak to zmastit, aby to frčelo a kácelo lesy. Bude to i s trochou omáčky, pojďme zvážit pro a proti a podiskutovat.

Pročítal jsem zde články o stavbě PC s NZXT komponentami, tento článek na doporučené sestavy a průběžně vše možné. Tak nějak asi tuším co chci. Bude tedy druhé PC, které by mělo sloužit na vše od her, práce (vývoj SW), stream, atd.. Co aktuálně mám ve stávajícím PC a není třeba řešit:
- grafická karta - MSI RX480 - půjde zatím do nového, do starého se vrátí HD7870. Plánuji koupi VEGA grafiky do nového, pak se RX480 přesune do starého (k i5 3570k)
- zdroj - EVGA SuperNOVA 750 G2 - do starého vrátím 500W Corsair.

Na druhou stranu je zase problém v periferiích. Ty nemám náhradní žádné. Takže je potřeba myš, klávesnice, monitor (zatím jeden 2k, časem bych rád koupil druhý 4k jako hlavní monitor)....

Jde mi o složení počítače tak, aby to mělo výkon, ale i to nějak vypadalo.
Skříně NZXT nevypadají špatně, jsem ale spíše fanoušek Fractal Design. Ideálně s průhlednou bočnicí, aby se tam vešla ATX deska a vodník.
Nevím úplně kam se ten vodník ve Fractal Design umisťuje, snad nahoru? To by mi přišlo nejideálnější, pokud to jde. Vodník by měl chladit nejspíš pouze CPU. Líbí se mi Kraken X62, který nabízí výkon a design. Ale 4200,-Kč je poměrně dost. Je nějaká alternativa? Co to složit po částech?
Pak taky jaká bude hlučnost? Nikdy sem vodníka neměl, představu mám že vodník nahoru jako odfuk z bedny, dva větráky dopředu, jeden dozadu... jaký to bude dělat rámus? Bude dostatečný průtok vzduchu pro disky, ram, atd..?

Samozřejmě se bavíme o CPU Ryzen, kde přemýšlím mezi 1600 a 1700. To je spíše otázka peněz, asi bych šel do 1700 a přetočil na 4GHz. Tady, pokud si dáme 1,4V na CPU a dejme tomu třeba 4,1GHz chlazeno vodníkem, bude to mít stále dobrou životnost?
Nevím jaké vybrat RAM. Určitě 2x8GB. Otázka ale je jak s frekvencí. Lze koupit rovnou 3200MHz. Vyplatí se to? Rád bych to měl na této frekvenci abych využil plný potenciál platformy. Nebo vybrat RAM s menší frekvencí a přetočit - je to problém pro ty RAM? Pro desku? Pro něco jiného? Doporučte.
Rád bych, když už bude průhledná bočnice, aby to bylo i trochu vzhledově fajn. Takže otázka, zda se vyplatí jít do NZXT Hue+ s těmi větráky. Nebo to řešit jinak, aby to trošku svítilo a zároveň to bylo dobře konfigurovatelné? Tady nemám vůbec přehled.
Líbí se mi červená barva . Takže deska se mi líbí ASROCK Fatal1ty X370 Gaming K4. Ale nevím, jaké má možnosti, co nabízí v rámci konektorů jako byla zmiňována deska ASUS (tuším) v recenzi na stavění PC s NZXT, která měla ty RGB konektory. Případně se samozřejmě nebráním jiné desce, která by třeba nabízela něco lepšího pro výkon i vzhled.
Pak asi M.2 disk pro systém, nějaký WD jako úložiště.
No a to je asi vše. Mé hlavní otázky jsou ohledně kombinace kompatibility + chlazení + vzhledu.

Budu rád když mi někdo odpoví
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-21 21:31:14
avatar
- nejlepší pozice pro výměník je dopředu do skříně - nejlepší chlazení, protože je chlazeno studeným vzduchem, 280mm je ideální, protože většina skříní dokáže dopředu pojmout právě 2x 140mm. X62 je v pohodě, jde o design. Alternativy jsou, Fractal, Be Quiet, Alphacool ...

stačí tři ventilátory ... 2x 140mm dopředu, kde zároveň budou chladit AiO, a jeden 120/240mm dozadu. Hotovo a ticho .

Při dobrém chlazení nemusíte mít strach o životnost CPU. Nicméně 1,4V a 4,1GHz? nepravděpodobné .... 3,9-4,0GHz maximálně. Osobně bych to nepřeháněl.

Ram 2x 8GB ... koupit 3200MHz se vzhledem k příplatku z 2400/2667MHz nevyplatí, protože nárůst výkonu je minimální. Navíc je to prostě také taktování. A taktování je věc kusu a konkrétního HW, já vám nezaručím, že to bude fungovat na nějaké OC frekvneci, mohu jen říci, že s tím a tím HW máte nejlepší šance.

"Vyplatí se" podsvícení? ... nevyplatí, stojí peníze a nepřináší žádný výkon. Jinak ty RGB ventilátory jsou fajn, ale bez HUE to prostě nefunguje a je to dost drahé, ale jako jestli chcete, tak klidně ....

Každopádně ASUS Crosshair X370 + Ryzen 7 1700 + NZTX X62 + 2x 8GB G.skill Flare X AMD DDR4 2400/2667/3200MHz a bude to ok. Disky záleží na vás a na co máte. V sestavách uvádíme doporučené.
Lausien [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-22 13:01:14
avatar
Prosím DD tykejme si jsme na netu a ve světě IT, sem vykání nepatří .

OK takže ohledně podsvícení - když bude X62 + MSI RX480 má taky diody, tak to asi bude stačit. Maximálně kdybych koupil třeba jeden led pásek, na co se připojuje, na molex klasika nebo jinak? To myslím že by stačilo.

Chlazení - pokud by stačilo mít 2x 140mm větráky vepředu na výměníku pro přísun vzduchu do skříně, pak jeden vzadu na odfuk, tak ok. Jen se bojím, aby RAM a grafika měly dost vzduchu.

ASUS Chrosshair se jeví úžasně, ale už se bavíme o 7k za desku... co mi ta deska přinese lepšího, co by stálo za příplatek dejme tomu 2k, pokud bych bral hranici pro desku okolo 5k?

Jinak s tou sestavou jako takovou souhlasím (jen dořešit tu desku). Do které bedny se to dá slušně zavřít, co třeba Fractal Design Define R5 Black/White Window? V porovnání řekněme s NZXT S340. Chybí mi tam ale 5,25" pozice, i když dnes CD/DVD moc nejede, rád bych vypalovačku měl, pro jistotu... To asi souvisí i s velikostí bedny a umístěním výměníku...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-23 13:10:00
avatar
LED pásek se připojuje standardním RGB 4pin přímo na desky dnes (alespoň tedy většinu).

Chlazení - neboj se, mají.

ASUS CrossHair - no je to ASUS CrossHair, kvalita, špičková podpora, nejlepší deska, nicméně PRIME model X370 ti funkčně bude asi určitě také stačit.

Kup si externí mechaniku do USB a máš to vyřešené. R5 je super, trochu komplikovanější nahoru bych v ní ale nic nedával, "zničíš" odhlučnění ... fractal má i novější S modely atd. NZXT S340 je skvělá, kompaktní, ELITE verze krásná ...
Lausien [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-24 13:21:15
avatar
Díky za odpovědi.

už jen drobnosti:
udělal jsem porovnání:
https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=ACam43;AG531j;AG531k;AA685d2;AS277a1;ACam44;

- je důležitá a pravdivá hodnota v poli Maximální frekvence (OC)? To znamená, že na ASUS Prime nebudu schopen dostat RAM přes 2 666 MHz? Rád bych se pokusil s nima dostat co nejvýš. - odpověď nalezena v recenzi zde na DD, zvládá už i 3200MHz
- ty RAM G.Skill FlareX AMD 2400MHz to papírově mohou zvládnout?
- vybral jsem skříň NZXT S340 ELITE - vejde se mi ale do ní 2TB 3,5 disk, když bude vpředu výměník KRAKENa X62?

Díky moc!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-24 13:31:15
avatar
RAM to papírově zvládnout mohou ... ale samozřejmě výrobce RAM to nezaručuje, proto je prodává jako 2400

ano disk se tam vejde, výměník nezasahuje do prostoru pro HDD v Elite
marek13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-21 23:11:11

V podstate mám len dva postrehy. Prvý sa týka poznámky, že Intel za posledné roky nič nerobil, len znižoval spotrebu a dvíhal výkon o jednotky percent. Nepodceňoval by som veľmi prácu Intelu za tie roky. Výkon od sandy po kaby sa celkovo dvihol o cca 30-50 % v závislosti od využitia a to už môže byť dôvod na upgrade. Okrem toho Intel napriek tomu, že konkurenciu v podstate nemal, tak kontinuálne prešiel na 14nm výrobný proces, ktorý je lepší ako hocičo čo práve ponúka konkurencia. Tiež si treba uvedomiť, že AMD bude v nasledujúcich rokoch robiť to isté. Bude optimalizovať a vylepšovať svoju Zen architektúru a tiež nepredpokladám, že bude dvíhať výkon medziročne o viac ako 7-10 %. Bude to dôvod na kritiku? Môžeme sa k tomu vrátiť o rok.
Druhý postreh sa týka poznámky, že všetci pracujú na podpore Ryzenu a ten sa teda bude už iba zlepšovať.... Opravte ma ak sa mýlim, ale od začatia predaja Ryzenu ubehlo už niekoľko týždňov a koľko napr. hier bolo na neho optimalizovaných? Dva alebo tri? Hoci by ich bolo aj 5, zdá sa, že až tak masívne všetci na Ryzen neoptimalizujú. FX tiež nebol vo svojej podstaty až tak zlý, ale nikdy sa masívnej podpory nedočkal. Ryzen je iste v inej pozícii, ale Intel má dosť veľké páky, veľa kamarátov, takže uvidíme ako sa výrobcovia SW budú hrnúť do Ryzen optimalizácií. Verím, že to bude lepšie ako pri FX, ale bol by som v tomto trochu opatrný a sledoval situáciu.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-21 23:22:02
avatar
No praveze ten kdo ma Win10 a pouziva novej software tak ty FX uz nejsou takova bida jako na zacatku ...
mijk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RAM vs. Bios 2017-05-31 16:28:47

Ahoj, opravdu si dejte pozor na výběr ramek. Třeba konkrétně teď se mi stalo, že jsem do základovky Gigabyte AB350-gaming 3 hodil ramky, viz nahoře (kingston hyperX Fury) sestava. No a deska je nebere, dokud nemáte aktualizovaný bios nebo desku s již aktualizovaným biosem. O problémku kompatibilita jsem věděl. Po aktualizaci vše ok. Tak si na to jen dejte pozor.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-31 16:57:53
avatar
samozřejmě předpokládáme aktuální BIOS na všech doporučených deskách
tomiu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Upgrade alebo nove PC 2018-04-05 13:09:59

Zdravim,

Chcel by som poprosit o radu. V minulosti som si podla tohto webu vyskladal pc a musim povedat, ze som velmi spokojny co sa tyka ako to cele bezi. Ale nejaky cas uz ubehol a zda sa ze by som potreboval upgrade...nie som narocny, ale take Dark Souls 3 mi ide riadne trhane. Moja otazka znie, ci sa mi oplati tuto zostavu upgradnut, alebo rovno kupit novu. Ak by sa jednalo o upgrade, tak by som rad poprosil nejake doporucenia. (Nie som v tejto teme uz velmi doma, neviem co s cim je kompaktibilne a co nie, takze by som rad privital nejaku pomoc.
Zostava, ktoru som si vyskladal pred 6-timi rokmi:

- Fortron FSP 400W, Aktiv. PFC, ef.>80%, 12cm fan, OEM Green Power (FSP AX400-60APN)
- CoolerMaster case Elite 311,ATX,čierno-strieborná, bez zdroja (RC-311B-SKN1)
- Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64MB SATA III 6Gbit/s (ST1000DM003)
- LG DVD+/-RW/ -RAM . GH-22NS90, 22x, SATA, SecurDisk, čierna (GH22NS90.AUAA50B)
- Kingston 2x4GB DDR3 pamäť 1600MHz CL9 Hyper X Blu XMP (KHX1600C9D3B1K2/8GX)
Gigabyte Z68P-DS3 (Z68P-DS3)
- Intel® Core™i5-2500K processor, 3,30GHz,6MB,LGA1155 BOX (BX80623I52500KSR008 )
- Graphics Chipset AMD Radeon R7 200 Series

Diky!
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-05 13:48:42

Ahoj obměň grafickou kartu za nějakou bazarovou GTX 1060 3G (okolo 4500-5000 se dají už sehnat) A to bude asi vše. Nic jiného není třeba měnit a PC ještě bude nějakou dobu dobře sloužit.

Samozřejmě pokud máš peněz více tak 6GB verze 1060.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-05 15:45:21
avatar
Grafika .... bohužel v současnosti je nejhorší doba pro nákup v historii, situace se ale možná trochu stabilizuje v dalších týdnech ...

GTX 1060 nebo RX 570 by byla fajn, ale ceny jsou vysoko teď ...
tomiu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-01 19:40:51

Vdaka obom za informacie.

Chystam sa nieco objednat zo stranky www.smart.sk (kvoli akcii splatok bez navysenia). Len trochu ma myli ta siroka ponuka a to som sa rozhodol pre GTX 1060 6G ...GIGABYTE, ASUS, MSI ?
Viete mi doporucit konkretnu znacku? Alebo to je jedno?

Vdaka este raz.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Friday, 22 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 695x
Komentářů: 2
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Thursday, 21 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 385x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Wednesday, 20 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 901x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Wednesday, 20 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 768x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Sunday, 10 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3259x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Saturday, 09 June 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3503x
Komentářů: 7