TEST: Asus Rampage III Extreme: Téměř dokonalá základní deska a to nejlepší pod Intel Core i7? Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Úterý, 15 červen 2010
Přejít na obsah
TEST: Asus Rampage III Extreme: Téměř dokonalá základní deska a to nejlepší pod Intel Core i7?
ASUS Rampage III Extreme - Parametry a technologie
ASUS Rampage III Extreme - Balení a výbava
ASUS Rampage III Extreme - Základní deska
ASUS Rampage III Extreme - Pod drobnohledem
ASUS Rampage III Extreme: ASUS ROG Xpander
ASUS Rampage III Extreme - Testy
ASUS Rampage III Extreme - BIOS
ASUS Rampage III Extreme - Provozní vlastnosti a OC
ASUS Rampage III Extreme - Hodnocení

 

 
  • Asus Rampage III Extreme: Hodnocení

Nyní nás čeká úplný závěr dnešního testu, který byl zaměřen na exklusivní "kousek" základní desky. Pojďme si shrnout vše důležité. Začněme zhodnocením příslušenství, jež je k produktu přibaleno.

Příslušenství je odpovídající nejvyšším produktům ze série R.o.G. a jsme rádi, že Asus se tentokrát nerozhodl pro menší příbal, například tak jako u Asus Maximus III Formule. Postrádat zde nebudete nic a drtivou většinu věcí, co naleznete v krabici, nalezne jisto jistě uplatnění i ve vaší počítačové skříni. Krabice je nádherně provedena, což jsme již jednou podotkli. Díky své nadměrné velikosti a skvělému vzhledovému provedení se bude určitě vyjímat na vaší výstavce krabic, samozřejmě pouze jestli si je vystavujete.

Teď ke zpracování samotné desky. Zpracování je doslova luxusní a asi jsme ještě neviděli lépe provedenou desku – což je pořádná pochvala, protože naší redakcí už prošlo hodně desek. Prozatím zhodnoťme vzhled, rozložení komponent atd. Po stránce vzhledu bychom řekli, že vypadá hodně dobře. Rozložení komponent je výborné, ale to není v dnešní době nic překvapujícího. Použity jsou pouze ty nejlepší součástky, co se v elektro průmyslu používají a to má velice blahodárný vliv na vysokou životnost, spolehlivost, stabilitu a nadprůměrně vysoký OC potenciál (budete-li taktovat "pod dusíkem"). Již dle letmého pohledu je jasné, že výrobce si vyhrál s chlazením a že mu byla věnována spousta času a úsilí. Hybridní napájecí kaskáda, nesoucí v sobě spínací a řídící logiku digitálního rázu je darem pro všechny náruživé taktovače. S touto deskou jsme se dočkali vánoc o trošku dříve než je obvykle zvykem, ale to nevadí, jelikož radost novou komponentou si nemusíme dělat pouze v období vánočních svátků.

Pro všechny čtenáře a znalé uživatele hardwaru nebude novinkou to, že výkon vaší sestavy si s novou základní deskou nenavýšíte. Přesto si produkt zhodnotíme i po této stránce. Jak jsme již psali u naměřených výsledků, tak výkon je odpovídající použitému čipsetu a z našeho měření jasně vyplývá, že výrobce zde nic "nepodělal" a že můžete počítat s tím, že domu si donesete výkonnou desku, která podává výkon, jaký by měla. Podpora pro hromadu grafických karet je dobrým důvodem ke koupi, stejně jako kvalitní napájení, nové technologie a krásné vzhledové provedení.

Kdybychom se měli na produkt podívat z pohledu OC potenciálu, tak máme jasno. Pro nové šesti-jádrové procesory se jedná o jasnou volbu a nikdo by neměl tento nadměrně ultimativní produkt přehlížet. Horší je to již, když jste uživateli "pouze" čtyř-jádrového procesoru. To základní deska nedokáže nabídnout nic navíc, vůči levnějším deskám. Váš procesor přetaktujete se vzduchem na úplně stejnou frekvenci a nebude pro vás tato deska žádným přínosem. Snad jen kdyby vaše momentální deska měla pouze dva sloty pro grafické karty a vy byste toužili po více grafických akcelerátorech ve vaší strojovně. Přesto takových uživatelů je strašně málo a i ti ve valné většině případů použijí v kombinaci s tímto modelem šesti-jádrový procesor. Ohledně funkcí máme taky jasno. Asus si pro nás připravil nadměrné množství funkcí a "srandiček", které jsou k obstojnému užitku. Tyto všechny funkce a technologie jsou neokoukanými a nadmíru elegantními a jejich užívaní je radostí. Jestli patříte mezi nadšence, co si užívají každou "srandičku", kterou HW podporuje, bude pro vás Asus Rampage III Extreme tou nejlepší volbou.

 

Když se vrátíme k taktovacímu potenciálu, tak musíme uznat, že je zcela bezkonkurenční a EVGA X58 Classified se může začít klepat, neboť ji hrozí brzké svržení z OC trůnu díky světové elitě taktovačů. Nadmíru jsme si testování a fungování s tímto modelem užili a můžeme s klidným svědomím tvrdit, že jestli toužíte po desce, která nese na svém plošném spoji čtveřici slotů pro grafiky, nadměrně silnou napájecí soustavu a konektory pro nové rozhraní (USB/SATA), tak je tato deska tou žhavým favoritem, který odstrkuje na vedlejší kolej všechny dosud kralující produkty. Společně se spoustou šikovných funkcí se jedná o jednu z nejlepších desek pro s1366.

Stále se nemůžete rozhodnout, která deska je lepší volbou? Jestli ta od EVGA a nebo tahle nová ASUS?! My vám to tedy usnadníme. A to tím že prozradíme, že EVGA X58 Classified (a to dokonce i v nové 4-WAY edici) může odejít do důchodu, neboť byla podle nás dnes pokořena kvalitnějším produktem ve všech ohledech. Ano, ASUS to dokázal. Asus Rampage III Extreme je podle našeho podrobného testování asi tou nejlepší současnou základní deskou s ohledem na cenu, technologie a funkčnost na platformě X58. Chvíli to trvalo, ale ASUS vyladil nové ROG modely opravdu k dokonalosti, alespoň tak, jak ji chápeme ohledně základních desek dnes. Náš verdikt je tedy jednoznačný – Zatím nejlepší deska, kterou jsme kdy testovali, i když je pravdou, že konkurence už nazbrojila a nehodlá nechat ASUS klidně spát. Ale o tom zase až příště. Dnes a pro tuto chvíli je pro nás Asus Rampage III Extreme absolutní špička a skvělý produkt, který vám rozhodně vřele doporučíme, pokud hledáte to nejlepší na X58 platformě …  

  

 

Za zapůjčení desky děkujeme společnosti ASUS

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Mrni [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 02:51:45

slintaaaaaaaam
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 07:24:41
avatar
Je fakt super,má to ale malí háček,jedu na platformě AMD.
DJ.ART3D [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 10:48:34
avatar
Já bych ten háček viděl spíš ve špatné češtině a trapném komentáři.
Patyjon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 12:46:32
avatar
On se tím Mr. Mikron totiž snaží profilovat a odlišit. Ach jak neokoukané...
Jinak vyhrát v Bingu, tak si desku asi koupim, no...jinak je to jen pro fajnšmekry a to já nejsem. Ať žije mainstream
Mrni [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 19:59:35

kdybys vyhral v bingu,tak si koupis PC,co ma NASA
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 14:49:25
avatar
Ani bych neřek, pointou je, že takhle dobré desky pro AMD prostě nejsou.
Mrni [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 16:19:39

ono asi ani neni moc potreba.mozna nastvu fanousky amd,ale intel proste v prodejich procesoru vede,takze vetsina vyrobcu desek udela radsi spickovou desku pro intel,nez pro amd...tohle je uz marketing,ale je to jen muj nazor :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 16:34:27
avatar
desky AMD nic v kvalitě na Intel desky neztrácí, naopak při stejné kvalitě jsou levnější ... zase když AMD nemá žádný CPU který by aktakoval 10tis, bylo by trochu divné, proč by si někdo kupoval desku pro AMD za 10tis
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-17 11:25:12

Plne souhlasim, investice pri stejne kvalite je do AMD daleko nizsi... nehlede na zpetnou a budouci kompatibilitu
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 13:52:47
avatar
Mainstream a AMD tot ma kombinace Jinak deska opravdu povedena, ale jak si bez vyuziti (u me)
Abraxas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - a je to tu zase... 2010-06-15 15:28:19
avatar
Recenze je pěkná, ale zase k ničemu. Zkuste aspoň jednou místo HI-ENDu orecenzovat něco pro normální lidi. Jedinej solidní článek, kterej mě osobně zaujal byl o odemykání jader na procesorech. Už to skoro vypadá že z DD Worldu se stává HI-TECH World a je to škoda
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 16:40:20
avatar
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 00:59:22
avatar
zvyčajne považujem smajla za spam, ale v tomto prípade to nemá chybu, pretože slová tu nie sú za potreby
majatrabi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Prvni???? 2010-06-15 16:39:35

Citace:
DDWorld má opět možnost exkluzivně mezi prvními na světě vám přinést kompletní recenzi jednoho špičkového produktu


No jestli mezi prvními to nevím, protože ve stejný den vyšel i na Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 16:40:10
avatar
máš problém s pochopením významu slov a rozlišením slov první a mezi prvními???
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - No vida 2010-06-15 19:23:14
avatar
Skoro mám chuť přejít na nový PC s pořádnou deskou s USB 3.0
Ale je to drahé a zas tak špatný počítač nemám, každopádně ROG desky mám rád a tahle vypadá parádně, jen ta cena je vysoká (i když celkem oprávněná).
F3rda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - PCI-E sloty...? 2010-06-15 21:45:39
avatar
když je deska o ten expander vyšší, tak jak se tam vejdou karty...?
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 01:04:05
avatar
Otázka priamo na mieste a vysvetlenie veľmi jednoduché - tento expander je určený len pre testovanie na stole a v bežných skrinkách je to nepoužiteľné
(inak sa čudujem, že nato DD riadne neupozornil, keď tam už naflákal okolo toho xpanderu toľko kecov ale tak zase je to logické, no aj tak...)
poluxtroj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-15 22:24:38
avatar
No nevím.Deska se na můj vkus opravdu hodně hřeje.Ve větrané skříni,teď v těch teplech se mi severní můstek hřeje až k 75°C.Nechápu na co dodávají ten větší chladič severního můstku,když se nevleze pod asi jakýkoli vykonný chladič.Pod mou Noctuu se nevleze ať ji točím na všechny strany,takže jsem musel chlazení vyřešit individuálně.Deska se nechová,tak stabilně jako RIIE.Snad se to doladí s novými BIOSY.Jinak prodávám svou RIIE ve 100% stavu a ještě 14 měsíců v záruce.Kdyby měl někdo zájem napište.
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 01:06:32
avatar
Pekná doska a zrecenzovaná na úrovni, no ja som oveľa viac zvedavý na Crosshair IV Extreme, ktorú snáď DD zrecenzuje hneď ako budú vyrobené prvé kusy(čo bude snáď čo najskôr)
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 14:52:00
avatar
Sme dva zvědavý.

Tohle mam v podstatě doma, jen bez expanderu a s jiným layoutem. Mno a lepším potenciálem, kterej nejspíš nikdy nevyužiju.
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-17 01:06:32
avatar
Hovoríš o formuli??
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-06-16 08:20:05
avatar
Špatná čeština a sakra něco mi tady uniklo,že by zde každý psal absolutně spisovně a gramaticky správně.Tak se omlouvám všem,že tu máme takové"Lingvisty a gramatiky" jsem nevěděl a nerad bych se jich dotknul.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1391x
Komentářů: 3
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1872x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3578x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2878x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2568x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2399x
Komentářů: 1