TEST: ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) – Špičková deska se vším všudy? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 20 říjen 2018
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) – Špičková deska se vším všudy?
ASUS ROG Maximus XI Hero Wi-Fi - Základní deska
Testy a výkon desek v praxi
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI)

                                                             – Špičková deska se vším všudy?

Procesory Intel Core 9000 jsou mezi námi, v čele s velmi žravými a žhavými modely Core i7-9700K a Core i9-9900K. Takže je třeba opravdu kvalitní deska se silným napájením a pořádným chlazením, aby je zvládla. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od Core 8000 z loňského roku, Intel tentokrát uměle neomezil novinky jen na Z390 platformu. Můžete stále použít i Z370 desky, i když zejména ty méně kvalitní budou mít s „high endovými“ provozními nároky mainstreamových Intel procesorů, co dělat, a obecně tak zejména oba žravé 8jádrové verze kombinovat s levnější Z370 deskami vřele nedoporučuji. Když, tak jen na ten 95W limit, se kterým budou spotřeby a zahřívání mnohem nižší, ale také až o 15% klesne výkon. Dnes se tedy podíváme na jednu z mnoha Z390 desek, kterými výrobci zasypaly trh.

  • ASUS a Z390 platforma

Pokud jde o Z390, tak nového u ní není vlastně nic. Technicky i fyzicky jde stále o Z370 (alias Z270) čipset, jen má vylepšenou podporu USB. Žádné zásadní novinky nepřináší, stále jde o mainstreamovou platformu s velmi malým počtem PCIe linek, takže na to pamatujte. Pro výrobce základních desek je ale uvedení Z390 příležitostí (a v tomto případě i nutností) k představení nových vylepšených desek. Hlavní vylepšení tak proběhla hlavně v oblasti napájení, které bylo zesíleno. Tomu by také měly odpovídat ostatní části desky.

Pokud jde o ASUS a jeho nabídku desek, podrobně jsme si ji představovali v nedávném článku, takže už to nebudu znovu opakovat a odkáži na něj:

Nabídka je opět velmi široká, na vrcholu trůní ASUS ROG MAXIMUS modely, tentokrát už 11.generace. U naší první recenze se podíváme na ten cenově nejdostupnější, což je ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI), který najdete i ve verzi bez Wi-Fi. Nicméně to nejdostupnější platí opravdu ve smyslu cenové nabídky modelů řadu ROG MAXIMUS. Jinak jde provedením a kvalitou o high end desku, takže tomu odpovídá i její cena.

  • ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI)

Novinka rozhodně netrpí nedostatkem výbavy, ani nějakým šetřením na zpracování. Nejde ještě o extrémistický model pro taktování (na to má ASUS jiné MAXIMUS modely), ale samozřejmě i na to ji lze použít, i když je omezena napájením, které se sice tváří jako 8fázové, ale ve skutečnosti jde jen o hodně silné 4fázové napájení, takže určité omezení pro extrémní OC tu bude. Ale jak říkám, ASUS pro extrémní OC nabízí ještě další modely.

Designově je v rámci Maximus IX desek jednodušší, nemá složitý kryt a členitý design. Jde také o ATX model. Z hlediska výbavy ale najdete opravdu vše, co jen je třeba i pár věcí navíc. Nechybí M.2 sloty s pasivy, USB Type-C, WiFi/BT model (existuje i dražší AC verze této desky).

Samozřejmostí je také kvalitní a maximálně posílená integrovaná zvuková „karta“ a fyzicky zesílené zpracování slotů. Nechybí samozřejmě také OC výbava a několik speciálních ASUS ROG prvků pro fandy taktování a samozřejmostí je solidní napájecí kaskáda, nově s posíleným slušným chlazením.

Deska má také nový, černější design s pěknými podsvícenými prvky, samozřejmě vše nastavitelné přes aplikaci a vše v RGB provedení k čemuž patří také možnost připojení dalších LED pásků atd.

Všechna výbava a funkce jsou podpořeny vypiplanými ASUS aplikacemi pro Windows i bohatým a přehledným ASUS UEFI BIOSem, kde zajímavou novinkou je „AI Overclocking“, tedy nová propracovanější verze automatického taktování, která vyhodnocuje kvalitu vašeho konkrétního kusu procesoru a najde pro něj ty nejlepší hodnoty nastavení taktů i napětí. Podobné funkce tu samozřejmě byly již dříve, ale většinou se ani nepřibližovaly ručním výsledkům taktování. V tomto případě je ale vše výrazně lépe zpracované.

Podívejme se tedy na desku podrobněji a v praxi … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GRID Legends oznámeno – CODEMASTERS hra poprvé pod EA!
GRID Legends oznámeno – CODEMASTERS hra poprvé pod EA!Neděle, 05 prosinec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 583x
Komentářů: 4
Raised by Wolves se připomíná s druhou sérií!
Raised by Wolves se připomíná s druhou sérií!Sobota, 04 prosinec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 540x
Komentářů: 5
Dying Light 2 je prý hotové a servíruje ukázku
Dying Light 2 je prý hotové a servíruje ukázkuČtvrtek, 02 prosinec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 949x
Komentářů: 2
STARFIELD se představuje – na PlayStation nedorazí.
STARFIELD se představuje – na PlayStation nedorazí.Úterý, 30 listopad 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1007x
Komentářů: 1
Cowboy Bebop – originální žánrovka na NETFLIX
Cowboy Bebop – originální žánrovka na NETFLIXČtvrtek, 25 listopad 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1602x
Komentářů: 7
Men of War II – realistická válečná RTS se dočká pokračování
Men of War II – realistická válečná RTS se dočká pokračováníÚterý, 23 listopad 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1096x
Komentářů: 2