TEST: Exkluzivní ASUS Maximus IV Extreme P67 - špičkový podvozek pro Sandy Bridge LGA1155 Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Sobota, 22 leden 2011
Přejít na obsah
TEST: Exkluzivní ASUS Maximus IV Extreme P67 - špičkový podvozek pro Sandy Bridge LGA1155
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Parametry a balení
ASUS Maximus IV Extreme P67 - technologie
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Základní deska
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Detailní pohled na desku
ASUS Maximus IV Extreme: EFI BIOS
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Testovací sestava a výkon
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Taktování a provoz
ASUS Maximus IV Extreme P67 - Závěr a hodnocení

 

 

  • Asus Maximus IV Extreme - technologie

Dnes představovaná deska oficiálně vyšla s P67 platformou před 2 týdny, nám už ale byla představena před několika měsíci, takže jsme měli čas se s ním podrobně seznámit. Dnes to tedy vezmeme při premiéře P67 platformy na našich stránkách podrobněji.

Asus Připravil si pro své fanoušky mnoho zajímavých videi a také spoustu futuristických snímků, které velmi pěkně prezentují celou desku.

O tom, že desky z řady Profesional a Super-Computer atd. jsou přiřazovány k mercedesu, zatím co série Republic of Gamers jsou přirovnávány k Ferrari, jsme vám již dříve říkali. Teď je řada na "rozpitvání" si hierarchie v High-Endu, který reprezentuje právě značka Ferrari.  To nejnižší mezi R.o.G. je pojmenováno, jako Gene. Jsou určené pro lan-párty sestavy, občasné extrémní taktovače a samozřejmě méně movité a méně náročné "pařany". Jejich cena je velice blízko nižší cenové skupině, což je fajn. Ale to nejlepší je, to, že tyto desky jsou zcela jasnou volbou v portfoliu společnosti. Formula je určena pro Hard-Core hráče a taktovače v domácích podmínkách.  Zatímco Extreme je absolutní masakr a doslova extrém, který si pořídí pouze horních "deset tisíc". Stejně jako Gene série je určena pro taktování s dusíkem a všemožné OC exhibice. „Napospas“ konkurenci nejsou necháni ani nejnáročnější hráči s ukrutně drahými sestavami.

Teď zpět k modle platformy Sandy Bridge. Inženýři z Asusu musejí být "ajťáci" jako řemen, jinak si nedokážeme představit, jak by je napadlo zvolit pro nové reprezentační produkty design chladičů s nádechem vesmírných lodí. Inženýři se chlubí, že inspiraci nalezli ve vesmírných lodích ze Star Treku. Přitom se drželi hesel jako precizní konstrukce, mnoho vrstev (plošný spoj má 12 vrstev) a laděné půvabné křivky.

A zde máme chlazení pěkně "mimo" desku. Chlazení je doslova "mňamozní" a nadchne každého nadšence do počítačů. Použit je stejný materiál jako u levnější série Sabertooth. To znamená slitinu s keramickou příměsí honosící se názvem CeraM!X.

Asus je inovátor, který klade na taktování. Prvním, kdo přinesl taktování přes mobilní telefon, byl Asus, prvním kdo začal desky osazovat Clear CMOS tlačítky byl rovněž on atd. Dnes si pro nás dopiloval jednu fajnovou "utilitku", díky které můžete taktovat mnohem pohodlněji. O tom až později. Jak ukazuje prezentační snímek, vše je ustanoveno pro jediný účel. Taktování v reálném čase a největší pohodlí "taktovače".

Seznam všech vymožeností a specialit Republic of Gamers série.

Tradiční mosfety, jsou již mimo hru a nastupuje nová doba. Dobu "kamennou" v IT jsme již přečkali a teď nastupuje věk "digitálního" rázu. A to nejen u našich oblíbených televizních stanic :o). Hybridní napájecí kaskádu netřeba představovat. Ta je tvořena FET+ mosfety a tranzistory. Jejich induktivita je 4x vyšší, ale na taktování a provozní vlastnosti to bohužel 4x vyšší přínos nepřináší. Cívky s feritovým jádrem jsou již s námi zde také nějaký čas a jejich dobrá účinnost a spolehlivost, je již známým faktem.

Zde je pro ně znázorněna účinnost v porovnání s obyčejnými zalitými cívkami. Měření bylo provedeno při spínací frekvenci na nejnižším stupni (250KHz). Při tomto nastavení jsou rozdíly mezi těmito dvěma druhy cívek nejvyšší.

Samozřejmě deska má celou řadu technologií jako ROG Connect, GPU Tweaklt, ROG iDirect a tak dále. Všechny tyto technologie už jsme ale probírali u předchozích modelů ROG, tak jak je postupně ASUS na své modely uváděl. Zde už jsou tedy samozřejmostí a pokud nevíte, o co jde, můžete se podívat na některý z testů předchozích ROG modelů zde.

Podívejme se na desku samotnou … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K Drive
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K DriveÚterý, 28 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 338x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace her
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace herPondělí, 27 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1607x
Komentářů: 3
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?Neděle, 26 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 1
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!Pátek, 24 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1535x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1440x
Komentářů: 3
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2658x
Komentářů: 9