TEST: Gigabyte GA-870A-UD3 – Plně vybavená deska s USB3.0 a SATA6G za pár korun Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce
Thursday, 26 August 2010
Přejít na obsah
TEST: Gigabyte GA-870A-UD3 – Plně vybavená deska s USB3.0 a SATA6G za pár korun
Gigabyte GA-870A-UD3 - parametry, technologie a balení
Gigabyte GA-870A-UD3 - základní deska
Gigabyte GA-870A-UD3 - Testy a taktování
Gigabyte GA-870A-DS3 - Hodnocení
K testování desek ještě dnes použijeme starší sestavu složenou z procesoru AMD Phenom II X4 810 na 2,66GHz a grafiky ATI radeon HD 4870 X2. Na druhou stranu, obě komponenty prověří desku na maximum, takže k výměně zase není důvod a jde nám o srovnání jednotlivých modelů desek mezi sebou, takže absolutní hodnoty v rámci testů neřešíme. Testovací sestava je tedy následující:
  • Testy:
  • Taktování:
(oficiální OC Utilita AMD OverDrive)
A jak je na tom tahle deska s taktováním. Používáme tedy Overdrive a náš procesor AMD Phenom II 810 na frekvenci pouhých 2,6GHz. To je tedy dobrý kandidát na taktování a pravidelně testujeme, co desky s tímto CPU dokáží.
Jak vidíte, běžné i hodně vysoké taktování na vzduchu nepředstavuje pro současné desky žádný problém. Samozřejmě ty dražší jsou na tom líp a na OC jsou maximálně vyladěny a postaveny. Ale pro běžné OC vám dnes postačí každá kvalitní cenově dostupná deska a Gigabyte 870A taková rozhodně je. Náš výsledek při napětí 1,45V s chlazením Ninja Scythe je skvělých 3905 MHz, což je pořádný skok ze základních 2,6GHz. Deska nemá problém ani s vysoko taktovanými moduly, ostatně výrobce udává podporu 1866MHz+. To pro potřeby běžného i vysokého OC úplně stačí.