Test: MSI H57M-ED65: Když chcete to nejlepší v mATX pro Intel Core s iGPU Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Pondělí, 06 září 2010
Přejít na obsah
Test: MSI H57M-ED65: Když chcete to nejlepší v mATX pro Intel Core s iGPU
MSI H57M-ED65 - Parametry a balení
MSI H57M-ED65 - Základní deska
MSI H57M-ED65 - Testovací sestava a testy
MSI H57M-ED65: BIOS, Taktování a Provozní vlastnosti
MSI H57M-ED65 - Závěr a hodnocení

 

 
  • MSI H57M-ED65 - Parametry a balení

Návrh na velice levnou desku, určenou do nižšího segmentu je ukázkový a odkazuje nás spíše na mainstreamové až high-endové produkty. Výrobce zcela vypustil obstarožní rozhraní PCI a to dokáže zamrzet. Jelikož je produkt určený převážně do HTPC a kancelářských sestav, touha po použití obstarožních karet zde jistě bude, ale reálná použitelnost již ne. V případě, že vám nestačí jeden síťový konektor, tak jste takzvaně v "háji", jelikož starší přídavné síťovky zde neosadíte. Dle parametrů a všemožných "featurek" desky ji vidíme spíše jako vhodnou volbu pro kvalitní HTPC nebo kvalitní kancelářskou či domácí sestavu pro jinak nenáročného uživatel. Je také možné ji použít pro opravdu levnou herní sestavu v malé skříni, kde se počítá s levným CPU a výkonnější mainstream grafickou kartou. Parametry jsou samozřejmě standardní a nevybočují ze zajetých kolejí. Vše podstatné se dozvíte v parametrové tabulce od výrobce.

Osadit můžete až čtyři operační moduly o celkové kapacitě 16GB a to až do frekvence 2133MHz. PCIe sloty s podporou multi-GPU ATI jsou připraveny pro provoz v osmi linkách na každý slot. Maximálně můžete v tomto modu provozovat dvě grafické karty. Nvidia SLI není podporováno, jelikož výrobce si nezaplatil pro tuto desku licenci. Přítomna jsou "startovací" tlačítka, což je na takto levnou desku nezvyklé ale jistou částí uživatelů velmi vítané.

Parametry již znáte a technologie jsou reprezentovány za pomoci snímku výše. Ten je pořízený od MSI a je určen přímo pro H57M-ED65. Všechny moderní technologie, které jsme mohli spatřit na posledních základních deskách a to i těch z vyšší třídy jsou zde přítomny a to je vzhledem k ceně nadmíru působivé. Vše podstatné vám představíme v další kapitole.

Máme co dočinění s uATX provedením, takže musíme počítat s minimálními rozměry krabice. Zvláště, když u low-end produktů bývá příslušenství minimální a výrobce se snaží šetřit na všem seč se dá. V příslušenství tedy nalezneme pouze to nejnutnější v nejnižším počtu, co je jen možný. Designové provedení krabice je výborné, barevné podání lahodí očím a zvolen je velice jednoduchý a nadmíru účelný návrh. Přední kryt informuje o všem podstatném včetně použitých technologii. Ačkoliv je tato deska jednou z nejlevnějších, výrobce ji řadí do Entertainment Series. A my musíme podotknout, že kdyby ji chtěl výrobce řadit do Gamers Series, nevyčítali bychom mu to, jelikož kvalita produktu a funkce jsou zde vyvedeny na jedničku.

Na zadní straně naleznete specifikace desky a něco málo o informací ohledně produktu samotného. Jmenovitě se dozvídáme o OC Genie rozhraní, použitém SuperPipe a kvalitních komponentech DrMOS. Jelikož je model připravený pro procesory s integrovaných grafickým jádrem a je prioritně určený pro HTPC sestavy, nechybí ani DVI a HDMI konektor.

Jak jsme již řekli, v příslušenství naleznete pouze to nejnutnější. Kromě zadního štítu a něco málo "kabeláže" dostanete M-konektory a pár manuálů. Kompletní seznam je následující.

  • Manuály
  • M-Konektory
  • DVD s drivery
  • 2x SATA kabel
  • SATA napájecí redukce
  • IDE kabel
  • Zadní krycí plech

Příslušenství je chudé, ale naprosto dostatečné. Teď si ukažme desku samotnou. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 721x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 763x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1192x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1215x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1485x
Komentářů: 1