Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 08 únor 2024
Přejít na obsah
Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář
Sluchátka
Sluchátka v praxi - zvuk a ergonomie
Závěr a hodnocení

 

 

  • Sluchátka v praxi – zvuk a ergonomie

A teď to nejdůležitější, jak tyto sluchátka vlastně obstojí při poslechovém a zátěžovém testu. První část mého testu zahrnoval poslech hudby, a to všech hlavních žánrů od Popu až po Rock.

 

  • Jak hrají?

Jabral Elite 8 Active jsou z výroby nastavená ve středech neutrálně, basy jsou trochu výraznější, výšky se poněkud ztrácí v maximech. Nejsou rozhodně přebasovaná, ale mají basovější projev, což je vzhledem ke sportovnímu určení celkem pochopitelné. Středy jsou u solidní, výšky jsou trochu horší, speciálně v maximech se detaily trochu ztrácí. Celkově ale rozhodně velmi slušný zvuk, byť s ohledem na speciálně zvýšenou IP68 odolnost, jsou zde v konstrukci pochopitelně jistá fyzická omezení pro maximalizaci kvalit zvuku.

Sice mají sluchátka jen 6mm měniče, ale díky dokonalému přilnutí s uchem dokážou zahrát celkem dost na hlas, a to s minimálním dopadem na kvalitu zvuku. Pokud byste potřebovali si zvuk ještě nějakým způsobem do nastavit, slouží k tomu aplikace Jabra Sound+. Tu lze nainstalovat jak na telefony s operačním systémem Android, tak i pro telefony Apple. Dobrou zprávou je to, že mají sluchátka 6 mikrofonů, takže pokud potřebujete zapnout režim, kdy slyšíte i hluky okolo vás, tyto mikrofony se o to spolehlivě postarají. To se hodí například při běhu po silnici, kdy bezvadně slyšíte přijíždět auta apod.

 

  • Aplikace v praxi

Pokud jde i instalaci doprovodného programu, stačí pouze stáhnout program Jabra Sound+ verzi a spustit. Při prvním spuštění pouze spárujete sluchátka s telefonem a maximálně si aplikace řekne o aktualizaci firmwaru, to se stalo i mě, výrobce zřejmě velmi často sluchátka ladí a vylepšuje, a to je jenom dobře. U mě osobně trval update firmwaru cca 2 minuty.

Aplikace Jabra Sound+ sice není počeštěna, ale je velmi přehledná a lehce nastavitelná, takže to ve finále ani tolik nevadí. V hlavním okně aplikace vidíte, jak je nabitá baterie jak přímo ve sluchátkách, tak i přímo v dokovací stanici.

Máte zde taky náhled na nastavení ekvalizéru, kde lze samozřejmě nastavit křivku ručně, ale je zde i několik předem přednastavených profilů. Není problém si tedy přepínat mezi profily pro hudbu a pro konverzaci, třeba když přijmete hovor na telefonu apod. Dobrou zprávou je také to, že není problém tento model používat jako klasické kancelářské špunty, výrobce s tímto také počítá a nechybí tak veškeré certifikace pro Microsoft Teams, Zoom a Google Meet.

 

  • Aktivní potlačení hluku (ANC)

Jako obvykle se Jabra specializuje také na kancelářské použití, takže i Elite 8 Active mají některé funkce a režimy v tomto duchu. Speciálně nový hybridní ANC, který může využít 6 integrovaných mikrofonů. Systém dává prioritu vašemu hlasu při hovorech a funguje solidně i v extrémnějších podmínkách. Celkově systém ANC funguje dobře, neřekl bych výjimečně ve srovnání s konkurencí, ale má vše, co očekáváte že bude slušně zvládat.

 

  • Výdrž v praxi

Pokud jde o výdrž baterie v běžném používání, výrobce s oněmi skoro 30 hodinami provozu opravdu nelhal. Já za celých 14 dní testování musel dokovací stanici nabít jenom 1x a to jsem je používal několik hodin denně. I samotné nabíjení sluchátek je jednoduché, pouze je vložíte do dokovací stanice, kde se samovolně přichytí pomocí magnetů. Nehrozí tedy situace, že byste třeba za běhu špunty špatně vložili do krabičky a ty by pak vypadly někam na zem.

Pojďme tedy k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 919x
Komentářů: 1
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 774x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 941x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 936x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1516x
Komentářů: 2
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1254x
Komentářů: 1