Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 08 únor 2024
Přejít na obsah
Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář
Sluchátka
Sluchátka v praxi - zvuk a ergonomie
Závěr a hodnocení
altOdolná konstrukce s IP68 samotných sluchátek, i posílená IP54 odolnost pouzdra v hlavní roli.

 

 

 

 

  • Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE

               odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář

Společnost Jabra se na trhu pohybuje už řadu let a soustředí se hlavně na produkty do kanceláří. V jejich nabídce tak najdete hlavně kvalitní sluchátka, hlasové komunikátory, kamery apod. Ovšem společnost má v nabídce i modelovou řadu Active, která je dost zaměřená i na sportovní vyžití. Pyšní se tedy vyšší odolností vůči prachu a vodě. Naposled jsem měl tu možnost testovat model Elite Active 7, což byl donedávna nejvyšší zástupce této řady, což dnes už neplatí. Právě dnes testované Elite 8 Active tento model nahrazují a přinášejí řadu nových vylepšení. Však nenechte se zmást oním sportovním zaměřením, sluchátka jsou stále vhodná i do kanceláře, ideálně kombinací obou těchto aktivit. Není tedy problém část dne s nimi pracovat v práci a pak si třeba jít zaběhat do parku, nebo si jít zacvičit do posilovny či fitka.

Samotný výrobce se ve svých materiálech chlubí tím, že sluchátka byla vyvíjena a testována tak aby se staly nejodolnějšími peckovými sluchátky na světě. Mají certifikaci dokonce IP68 proti prachu a vodě, kde vydrží ponoření až do jednoho a půl metru. Dokonce splňují normy dle vojenského standardu armády USA, kde prošly hned devíti testy odolnosti této náročné normy. Pokud tedy hledáte opravdu velmi ale opravdu velmi odolné špunty do uší, tyto sluchátka vaše vysoké nároky mohou uspokojit.

Samotné špunty jsou kompaktní, vybaveny 6mm měniči poslední generace tohoto výrobce o rozsahu 20 – 20 000 Hz se speciální konstrukcí kombinující silikonový potah a revoluční technologii Jabra ShakeGrip. Díky tomu sluchátka velmi dobře drží uvnitř ucha a ani při opravdu náročném fyzickém vyžití tedy nehrozí, že by se mohly v uchu nějak pohnout nebo vypadnout. Díky tomu poskytují stále velmi kvalitní a plný zvuk, jakkoliv samozřejmě kvůli odolné IP68 konstrukci jsou v tomto ohledu nutná konstrukční omezení. Lze také nainstalovat do telefonu aplikaci Jabra Sound+ a nastavit si ekvalizér přesně dle svých požadavků.

O ještě lepší komfort se pak starají pryžové koncovky, které se snadno přizpůsobí každému uchu. Pokud byste potřebovali mít přehled o tom co se kolem vás děje, například při běhu na silnici nebo v rušné ulici, mají sluchátka funkci ANC a SBC, kde je možnost si regulovat prostup zvuků z okolí. To je snímáno hned ze šesti integrovaných mikrofonů. Tento nejlepší model se pak pyšní podporou vylepšeného Adaptivního hybridního ANC, který je až 1.6 silnější než standartní ANC u předchozích modelů.

Dobrou zprávou je i vysoká výdrž, která činí 8 hodin s aktivním ANC, bez něj se pak výdrž prodlouží až na 14 hodin. Ovšem díky integrované baterii v dodávané dokovací stanici, lze tuto hodnotu navýšit až na 56 hodin provozu bez nutnosti hledat nabíjecí USB-C kabel. Mimochodem také pouzdro má zvýšenou odolnost.

Pokud jde o hmotnost sluchátek je velice nízká, samotná sluchátka váží pouze 5g, tedy ještě o půl gramu méně než předchozí model. S dokovací stanicí pak 46,4g, což je sice o 2 gramy více než předchozí model, avšak je to vykoupeno mnohem delší výdrží na integrovanou baterii v pouzdře. Samotné pouzdro pak splňuje stupeň odolnosti IP54, není tedy odolné vůči vodě jako špunty samotné. O připojení s telefonem či jiným zařízením se stará Bluetooth 5.3 s dosahem až 10m. Samozřejmě nechybí ani funkce Bluetooth Multipoint.

A jaké tedy jsou v praxi? Vyzkoušeli jsme je … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojPondělí, 27 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 362x
Komentářů: 0
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemNeděle, 26 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 890x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Pátek, 24 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1174x
Komentářů: 2
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Čtvrtek, 23 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1161x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Středa, 22 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1533x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraÚterý, 21 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1578x
Komentářů: 3