Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 08 únor 2024
Přejít na obsah
Jabra Elite 8 Active – TEST a RECENZE odolných Wireless špuntových sluchátek pro sport i kancelář
Sluchátka
Sluchátka v praxi - zvuk a ergonomie
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Jabra je ve světě kancelářských sluchátek známa už celé roky a za tu dobu si dokázala vybudovat slušnou pozici a pověst. To se jí podařilo hlavně tím, že dokázala držet kvalitu svých produktů na vysoké úrovni a k tomu pilovala svůj software přesně na míru kancelářského světa. Proto není velkým překvapením, že zrovna tento výrobce bezchybně zvládnul udělat i sluchátka pro sportovní vyžití. Sluchátka jsou velmi dobře zpracovaná a spoléhají se na velmi kvalitní materiály. Ergonomií se výrazně neliší od jiných modelů, odolnost zpracování konstrukce je ale zřetelnou prioritou. Rozhodně něco vydrží.

Stížnosti nemám ohledně zvuku. Nabízejí solidně čistý a vyvážený zvuk s velmi příjemnými basy. Nejde sice o Hi-Fi zvuk, který mají za podobnou cenu některá jiná špuntová sluchátka, která jsou na to zaměřena, ale v tomto případě to nevadí. Přeci jen některé kompromisy s ohledem na prioritní odolné fyzické zpracování včetně IP68, tedy proti vodě, má pochopitelně určité dopady na zvukovou konstrukci. Ale výrobce si s tím poradil dobře, kompromisy nejsou velké a hrají velmi dobře s naladěním odpovídajícím cílovému použití. Výrobce se sice chlubí nově zpracovaným systémem ANC, funguje solidně ve všech režimech, ale neřekl bych, že nějak výrazně vyčnívá v dané cenové kategorii. Je tu ale vše, co je třeba, stejně jako u zvuku bych řekl, že mikrofony samozřejmě budou trochu omezeny nutnými fyzickými aspekty IP68 konstrukce špuntu.

S ohledem na to odolné zpracování chválím i nízkou váhu sluchátek, o kterých skoro ani nevíte, váží jen 5 gramů. Pochvalu si zaslouží i dokovací stanice a její provedení, i když není IP68 jako sluchátka samotná, a je „jen“ IP55. Špunty v krabičce drží tradičně pomocí magnetů a velmi rychle se v pouzdře dobíjejí. Pokud jste tedy dlouho na cestách, budete je moci používat až 32 hodin s ANC a 56 hodin bez něj. Ergonomicky sedí dobře, jsou trochu hlubší, což je pochopitelné s ohledem na sportovní cílení. Nemusí být pohodlná úplně každému, ale většině by sedět měla. Ovládání je tradiční, ovšem s ohledem na výrazné pogumování mají tlačítka hrubší chod, aby byl stisk jistý, a tak mohou být výrazněji slyšet při používání.

Z mého pohledu se ovšem jedná o velmi kvalitní Bluetooth sluchátka pro sportovní i klasické vyžití s opravdu vysokou odolností vůči vodě i prachu a dokonce splňují i spoustu testů odolnosti armády USA což prozatím žádné Jabry neuměly. Výrobce dokonce tvrdí, že jde o nejodolnější špunty vůbec. Někoho však může sice odradit pořizovací cena, která se nyní pohybuje kolem 5000 korun včetně daně. Ovšem pokud se podíváme na podobnou konkurenci v dané třídě, tak zde jsou ceny obdobné a za skutečnou odolnost se prostě platí.

Elite 8 Active jsou rozhodně vysoce nadprůměrně odolně zpracovaná, přičemž neutrpěl zvuk ani ANC režim. Obojí velmi solidní a přizpůsobené cílovému určení sluchátek, zejména pro sport. Výdrž na baterii je také dobrá. Cena v tomto ohledu tedy není vůbec špatná. Ergonomicky však výrobce sází na univerzálnější design, ale většině by měla vyhovovat. Potěší možnost výběru ze 3 barevných provedení, černé, modré nebo neobvyklé karamelové. Celkově velmi praktické dobře udělané bezdrátové špunty s opravdu vysokou odolností, která zde byla jasně prioritou. A tedy jde o velmi zajímavý model pro ty, kteří tohle využijí.

Za poskytnutí sluchátek na test děkuji společnosti Jabra

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
kameiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - aptX 2024-02-13 14:12:20

Ty jo, sluchátka za 5k a neumí ani žádný pokročilejší přenos zvuku (aptX, apod.)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojPondělí, 27 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 701x
Komentářů: 1
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemNeděle, 26 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 990x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Pátek, 24 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1281x
Komentářů: 3
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Čtvrtek, 23 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1211x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Středa, 22 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1559x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraÚterý, 21 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1595x
Komentářů: 3