TEST: Trust GXT 330 XL Endurance Headset - co dokáže cenově dostupný headset? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 25 říjen 2014
Přejít na obsah
TEST: Trust GXT 330 XL Endurance Headset - co dokáže cenově dostupný headset?
Zpracování
Testování a praxe
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Levný, dostatečně odolný a přesto docela pohodlný. To je GXT 330 XL TRUST headset. Za 1000 korun dostanete překvapivě dobře padnoucí sluchátka s mikrofonem. Ty náušníky, včetně jejich zpracování a tomu, jak skvěle sedí, se opravdu povedly. Přes plastové zpracování nemáme výtku ani k vlastnímu zpracování sluchátek. Třískat s nimi nedoporučujeme, ale běžné nehody přežijí v pohodě.

Sluchátka tedy pohodlně sedí, výborně drží. Bohužel to je tak vše, co opravdu zajímavého za relativně málo peněz u tohoto modelu dostanete. Zvuk je hrůza a výrobce moc dobře ví, proč neudává žádné podrobné parametry. Malé nekvalitní měniče poskytují spíše hluk než zvuk. Vše odpovídá zcela běžné úrovni sluchátek nejnižších cenových hladin. Obávám se, že z kvality zvuku nebude nadšený ani ten, kdo nemá hudební sluch ani si na kvalitu nijak zvlášť nepotrpí.

Ano, čekali jsme to vzhledem k ceně i horší, ale zkrátka opravdu nemůžeme označit kvalitu zvuku za dobrou. Sluchátka s dobrým zvukem (nic extra), stojí jen o pár set korun více (1600 - 2000) a ten rozdíl je obrovský.

  • Závěr

TRUST vzal v podstatě obyčejný základ sluchátek, která tvoří téměř výhradně nabídku sluchátek v cenové kategorii pod 1000 korun a udělal je alespoň trochu pohodlné na nošení. Kvalita zvuku je mizerná a tak je opravdu nedoporučujeme nikomu, kdo si na kvalitu zvuku trochu potrpí. Pokud nejste nároční, používáte levná sluchátka a bolí vás z nich uši (ve smyslu špatně drží a jsou nepohodlná), tak v tom případě by vás TRUST GXT 330 XL mohl zajímat.

Náušníky se opravdu povedly, odpovídají tomu, co běžně nabízí kvalitní sluchátka, jsou pohodlná a dobře drží na hlavě. Pokud bylo cílem TRUSTu udělat z obyčejných sluchátek něco trochu nositelného za dostupnou cenu, pak se mise povedla. Je škoda, že TRUST nebyl trochu aktivnější i pokud jde o zvuk. By mě zajímalo, o kolik navíc by stály větší a kvalitnější neodymové měniče, které by opravdu dokázaly vyloudit alespoň trochu uspokojivý zvuk. Těch 1000 korun není zase tak málo peněz, aby musela tahle sluchátka "hrát" jak hrají. Nebo opravdu neexistuje žádný headset za 1000 korun, který by hrál lépe? Zná někdo nějaký?   

Za zapůjčení děkujeme společnosti TRUST


 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Mortal Kombat II vyráží do kin – film pro fandy herní předlohy
Mortal Kombat II vyráží do kin – film pro fandy herní předlohyČtvrtek, 07 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2x
Komentářů: 0
Česká strategie The Guild - Europa 1410 se ukazuje
Česká strategie The Guild - Europa 1410 se ukazujeStředa, 06 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 46x
Komentářů: 0
007 First Light – herní bond není přetexturovaný Hitman
007 First Light – herní bond není přetexturovaný HitmanÚterý, 05 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 503x
Komentářů: 0
Heroes of Might and Magic: Olden Era v předběžném přístupu!
Heroes of Might and Magic: Olden Era v předběžném přístupu!Pondělí, 04 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1122x
Komentářů: 1
Subnautica 2 bude přístupná už v květnu
Subnautica 2 bude přístupná už v květnuSobota, 02 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 743x
Komentářů: 0
Star Wars: Galactic Racer – klasické kluzákové závodění se vrací!
Star Wars: Galactic Racer – klasické kluzákové závodění se vrací!Pátek, 01 květen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 606x
Komentářů: 0