DirectX 10.1 v praxi - rozdíl vs DX10 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 07 duben 2009
Jaký je reálný dopad na výkon při použití DX10.1 proti stejnému nastavení v DX10? Podívejte se. Všechny testy jsou v HD rozlišení 1920x1080 a 2-8AA.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kiw [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-07 16:24:23
avatar
Chce se mi napsat "Konečně se občas 10.1 někde ukáže a má opravdu hezký výkonový efekt!", ale dost možná je to trochu s křížkem po funuse
Samozřejmě jestli se bude DX11 prosazovat stejným tempem jako DX10, tak si DX10.1 ještě nějakou dobu svou trochu slávy užije
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-13 12:54:42
avatar
No Ja na tom vidím pozitívne aj to, že ak sa aj začne presadzovať hoci aj DX11, tak to bude iba pozitívne, pretože tam si myslím, že sa tiež prejaví rovnaký rozdiel medzi DX10 kartou a DX10.1.
Okrem toho, že posledné jadrá od ATI predbehli dobu v tom ako fungujú a vypočítavajú grafiku, si myslím, že toto DX10.1 je druhý dôvod, prečo budú ATI mať ešte väčší výkon v nových hrách v porovnaní s dnešnou konkurenciou od Nvidie.
Preto si myslím, že tých 25% výkonu čo majú ATI jadrá naviac v dnešnej dobe vo výpočtovom výkone(GPGPU) sa časom prejaví i v nových hrách stále viac.
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-13 13:43:51
avatar
jkenomže mantáci od nvidie tam cpou málo shderů a staré GDDR, takže tvůrci nebudou nělat ATI-only hry.
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-14 01:53:06
avatar
Ako je pravda, že AMD brzdí vývoj niektorých hier, ale jednak nie všetkých a jednak nie večne. ATI-only hry robiť nebudú, ale budú robiť hry normálne pokrokové pre nové jadrá od ATI i Nvidia, no tie nové hry si myslím budú chodiť na tých terajších jadrách od ATI rozhodne lepšie než na terajších od Nvidie.
Neznámý  2009-04-07 17:38:11

bohužel žádný rozdíl nevidím snad jen v tom,že dx10.1 je rychlejší
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-07 17:45:29
avatar
to se nedivím, je to z takové dálky že je ztěží poznat, jakého žánru je ta hra
Kiw [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-07 17:52:25
avatar
Ale a) je rychlejší docela o hodně (viz třeba tady testovaný HAWX - to video není jenom marketingový výmysl).
b) on by se tam snad ani kvalitnější antialising neprojevil, vzhledem k tomu, že je to video relativně low-definition.
Dhatz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-13 13:42:06
avatar
copak? žeby 10.1 nepřinášelo užitek s AF16?
ale fakt je rozdíl jenom výkonově, nic víc nic míň.
Veyron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-14 01:55:40
avatar
Je rozdiel aj v grafike, no zase taký zásadný, ale zase výkon je mnohokrát dôležitejší než rozdiel v grafike. Pretože ak ti to pôjde pri "Veri high" plynule pod DX10.1 a pod DX10 nie, tak to bude dosť zásadné, nemyslíš??
Fullesh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-04-13 15:59:58

Mozem len potvrdit narast FPS po zapnuti DX10.1 v hre Stormrise, osobne odskusane
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 444x
Komentářů: 2
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 476x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 430x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1134x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 570x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1494x
Komentářů: 0