Sociální sítě včas odhalí epidemie Tisk E-mail
Napsal Jan P.   
Středa, 13 říjen 2010
Nicholas Christakis a James Fowler přišli na to, že by se sociální sítě daly využít k včasnému odhalení epidemií. Pomocí jejich modelu by mělo být možné kromě epidemií předvídat i lidské chování a nákupní trendy!

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-13 09:20:33
avatar
Můj názor je že možná odhalí epidemie ale sama sociální sít je epidemie. Když vemu v potaz kolik lidí to dokáže jak pozitivně tak negativně ovlivnit na životě tak tohle je opravdu detail.
amartin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-13 13:20:24
avatar
Odhalenie epidemii pomocou socialnej siete my pride ako kompletna somarina! Ha ha ha

Ked epidemia vznika prejavi sa to exponencialnym narastom ochoreni a podla toho je hned jasne co, kde, ako!

Co sa tyka predikcie ludskeho chovania, tak toto vidim ako obrovsky zasah do ludskeho bytia/zivota! Jednoducho ludia si ani vo svojej najivite neuvedomuju ako moze byt ich zivot zmanipulovany/riadeny alebo vykradnuty!

Aj preto sa v mnou riadenej sieti namiesto facebook (atd.) v akej kolvek podobe objavi "ACCESS DENIED"
Son Gito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-13 10:42:13
avatar
Sakra, tak to nebude žiadna apokalypsa ala resident evil?! Tak to je smola, to zas bude nuda...
Borgi* [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-13 11:27:43
avatar
Ještě že nejsem součástí té skvělé sociální sitě, dal bych si tam fotky v mikine Nike a další den mi dojde reklama od té samé firmy ne
Ďábelský nápad, jak využít sociální síť
bananomet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - z druhe strany .. 2010-10-13 18:14:26

vezmeme to obracene, nekdo se dozvi napr. terorista, ze treba vy se nachazite nekde v centru, umyslne vas necim nakazi, tim se efektivneji a hlavne zaruceneji rozsiri nemoc, tot muj nazor...
kwitee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-15 20:15:33
avatar
Na tohle přece vůbec nepotřebují sociální síť. Pokud přijdou ve dne do centra většího města tak tam bude úplně vždy dost lidí
Koukám, že se zas nějak dostává do módy strašit teroristama...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-13 21:36:55
avatar
Nejspis je za to placenej, tak vymysli ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 324x
Komentářů: 1
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 426x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 374x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1130x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 563x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1490x
Komentářů: 0