Kingston prodal HyperX značku! Novým majitelem je HP. SSD a RAM ale zůstávají pod Kingston?! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 24 únor 2021
altPeriferie společnosti Kingston, které nabízela pod značkou HyperX, nyní patří HP.

 

 

 

 

Poslední dekádu postupně společnost Kingston, největší výrobce operačních paměťových modulů na světě, osamostatňuje svoji herní značku HyperX. Ta vyrostla zejména na herních operačních pamětech HyperX FURY či HyperX Predator a také SSD discích. Nicméně poslední roky se dařilo s novými periferiemi včetně výborných herních sluchátek, klávesnic atd. HyperX začínala působit stále více samostatně, kdy nám dokonce bylo v posledních době vyčítáno, že vůbec ještě spojujeme HyperX a Kingston :). Nicméně tomu je definitivně konec.

Překvapivé oficiální oznámen přišlo dnes. Kingston se dohodl se společností HP a za 425 milionů dolarů jí prodal HyperX značku. Jenže to není jediné překvapení. Tím druhým je fakt, že dohoda se týká jen periferií! Tedy sluchátek, klávesnic, myší či mikrofonů. Vůbec se netýká operačních pamětí, SSD či flash karet. To je překvapivé proto, že podle mého názoru tvoří tyto produkty nejen velkou část příjmů HyperX, ale především jsou tím, co celou značku jako takovou vůbec vytvořilo.

Nicméně asi to dává nějaký smysl. Kingston je především paměťová společnost, operační paměti jsou nejzásadnější produkt firmy, zatímco do portfolia produktů HP se něco jako herní operační paměti, SSD a paměťové karty moc nehodí. Ani je není schopna designovat či vyrábět. Stejně by je vyráběl třeba Kingston dál. Takže Kingston si ponechává RAM, SSD a paměťové karty. Jediné, co na tom nechápu a nebylo ani jednou z firem zatím dostatečně vysvětleno, je název.

Když sama značka HyperX je nyní v majetku HP, které ale operační paměti a SSD nabízet nebude, jak se budou HyperX FURY DDR/SSD či HyperX Predator DDR/SSD řešení jmenovat? Prostě jen Kingston bez HyperX? Trochu škoda. Na vysvětlení, jak to tedy bude, stále čekáme. Dotaz jsme položili, ale zatím bez odpovědi. Každopádně Kingston podle všeho nemá v plánu výrobu a nabídku svých herních SSD nebo RAM ukončovat. Jen se asi prostě nebudou moci jmenovat HyperX, jako doposud …

Pokud jde o periferie HyperX, které nabíraly na popularitě, a i na našem webu jsme je pravidelně testovali, tak ani tady není jasné, zda HP dlouhodobě tuto značku zachová. Připomínám, že HP již vlastní akvizicí herní značku OMEN. Takže předpokládám, že bude chtít produkty OMEN a HyperX nějak propojovat. Zatím ale prý spojení v dohledné době nebude, HyperX bude fungovat dál. Každopádně stejně moc nechápu, proč se Kingston vůbec snažil oddělit HypeX do sebe a proč ji vůbec prodával. Samozřejmě vybral si velmi dobrou dobu, získal za ni hodně, ale vzhledem k úspěšnosti, bezproblémovému fungování a dalšímu potenciálu růstu celé divize, prostě nechápu, proč Kingston tuhle svou známou značku vůbec pustil. Plánuje nějakou změnu svého zacílení? Aebo to zkusí znovu a jinak? Nepřijde mě také, že by těch 425 milionů dolarů zrovna Kingston nějak nutně potřeboval … business s DDR paměťmi a SSD mu jede více než skvěle.

Zkrátka celá tahle akvizice budí otázky. A to nikoliv pokud jde o HP, to podle mě je logickým zájemcem o HyperX a jeho periferie (úhlavní nepřítel DELL se svými AlienWare produkty se totiž začal docela snažit na poli herních periferií). Pokud jde ale o strategii a další směřování společnosti Kingston, to je trochu nejasné teď …

 


 

Aktualizace 25.2.2021: HyperX odpověděl na můj dotaz, co bude ohledně značky HyperX v případě operačních pamětí a SSD.

Uvádí, že Kingston má v současnosti nadále možnost a právo prodávat své paměti a SSD s označením HyperX. Takže paměťové produkty HyperX FURY či HyperX PREDATOR v tuto chvíli zůstávají beze změny, ačkoliv s divizí HyperX jako takovou už nebudou mít po dokončení akvizice s HP v Q2 tohoto roku, nic společného.

Nicméně prý se již připravuje přechod těchto produktů pod jiné označení v rámci Kingston, což prý bude s dalšími podrobnostmi oznámeno později. Takže je prakticky jisté, že HyperX označení produktů Kingston skončí v době, kdy bude celá akvizice dotažena. Jak se budou jmenovat nově, to je už ale dotaz na Kingston, a ten to zatím neřekne :).

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-25 15:44:08

Kingston ako spravna americka firma sa zvezie na modnej vlne, vsetky produkty dostanu duhove farby a ponesu nove meno Kingston Tutti-Frutti ARGB LGBTQI+
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-25 08:55:24

Staci si vybrat NO RGB a vec je vybavena ten kto chce mat kolotocaren v PC tak nech sa paci.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-25 11:41:18

Vazne?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-25 11:56:24
avatar
víte že to RGB jde vypnout?
foxa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - klávesnice 2021-02-25 09:01:54

Ak by to prinieslo aj lokalizáciu na lepšie klávesnice s plným RGB a multimediálnymi klávesami, tak by som bol rád.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-01 12:52:22

Takže HyperX efektivně končí...hmm, super. HP herní periferie neumí. Kromě monitorů/NB se všemu Omen vyhýbám...Nechápu proč se zbavují značky které vybudovali dobrou pověst za směšných 400 milionů.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 310x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 260x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1436x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1458x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1794x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1492x
Komentářů: 5