Uděleny Evropské ceny za nejlepší Hardware 2020 – AMD zaslouženě zasypáno oceněními Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 28 červen 2020
Přejít na obsah
Uděleny Evropské ceny za nejlepší Hardware 2020 – AMD zaslouženě zasypáno oceněními
Ostatní NEJ produkty roku 2020 podle hlasování evropských novinářů
alt

 

 

 

Evropská Hardwarová Asociace jejíž členy jsou evropská média a magazíny, hlasovala a vybrala nejlepší produkty roku 2020. A dokládá to, jak hodně věcí se změnilo. Mezi oceněnými například prakticky chybí Intel, zato je zde opravdu velké množství produktů od AMD. Stěží se ale někdo bude hádat, že si ocenění za nejlepší HW v této době na trhu nezaslouží. Takže co evropští novináři ocenili a vybrali jako aktuálně nejlepší?

 • Nejlepší procesor: AMD RYZEN 9 3950X

Tady asi nikdo nemůže říci ani slovo proti. Pokud ano, tak neví, o čem mluví. 3950X sice není nejvýkonnější procesor na trhu, ale je pro nejrozšířenější běžnou platformu a jeho 16 jader/32 vláken v kompaktním provedení s neuvěřitelnou efektivností o několik tříd poráží všechno, co dokáže vyrobit Intel. Ostatně naše recenze mluví jasně:

 • Nejlepší ATX základní deska: MSI B450 Tomahawk Max

Upřímně si nemyslím, že je to nejlepší ATX deska. Řekl bych také, že není o nic lepší než třeba ASUS TUF B450-PRO GAMING za podobnou cenu. Tady to je ale asi docela těžké, protože skvělých desek v rámci AM4 platformy je obrovské množství. Jinak zjevně asi hraje velkou roli cenová dostupnost, protože se jinak budu hádat, že v rámci ATX desek jsou na trhu mnohem lepší desky než Tomahawk Max, jen stojí i několikanásobek i když ve výkonu tam rozdíl nebude. Osobně bych tuhle desku nevybral jako nejlepší, ASUS TUF B450-PRO GAMING je podle mě minimálně stejně dobrá a na trhu je hromada mnohem lepších desek. Ale budiž.

 • Nejlepší MicroATX deska: ASUS ROG CrossHair Impact

Tak tady nevím, jestli se tahle deska dá označit za microATX. Podle mě je to o kousek větší mini-ITX. Klasické mATX má více PCIe slotů, proto je lepším formátem. Bohužel kvalitních mATX desek na trhu mnoho není a výrobci tento podle mě nejšikovnější formát desek prakticky ignorují. Nicméně musím souhlasit, že ASUS ROG CrossHair VII Impact je mimořádně působivá kompaktní deska, ovšem mATX formát to bohužel není, takže tady se s evropskými novináři neshodnu.

 • Nejlepší MiniTX deska: MSI MEG Z490I Unify

Tady nesouhlasím, podle mě je právě CrossHair Impact nejlepší mini-ITX. A pokud ne ta, takjsou zde ještě ASUS ROG STRIX X570-I GAMING nebo GIGABYTE X570 I AORUS PRO WIFI. Tím neříkám, že by MSI MEG Z490I UNIFY byla špatná, ale jako evidentně druhořadá méně vybavená platforma nechápu, proč to ocenění dostala. Minimálně ASUS ROG STRIX X570-I GAMING je určitě lepší deska, s PCIe 4.0 podporou a můžete do ní osadit mnohem výkonnější procesory. Takže tady hrubě nesouhlasím s výběrem evropských novinářů.

 • Nejlepší operační paměti: G.Skill Trident Z Neo

Zde naopak stěží něco vytýkat, ačkoliv je na trhu řada špičkových výrobců, G.Skill si zdá se udržuje drobný náskok pokud jde o celek. A Trident Z Neo jsou vynikající paměti, pravděpodobně opravdu nejlepší na trhu, ceny tomu ale také odpovídají.

 • Nejlepší GPU: AMD NAVI 10

Tady není o čem debatovat, vzhledem k tomu, že se ceny udílí za HW vydaný v průběhu loňského a letošního roku, je NAVI 10 jasná volba, protože nic zajímavého jiného se neobjevilo (TURING RTX byl vydaný už v roce 2018 ;) ). Navíc si to ocenění zaslouží, protože NAVI 10 je excelentní produkt. Extrémně výkonný na své rozměry, přitom extrémně efektivní, technicky pokročilý a překvapivě cenově dostupný v rámci RX 5600/5700 řady karet. Tady opravdu není o čem polemizovat.

 • Nejlepší AMD grafická karta: Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700XT

Ano, tady souhlasím. I když Gigabyte a jeho AORUS RX 5700XT je hodně blízko, celkově Sapphire Nitro+ není podle mě jen nejlepší aktuální AMD grafická karta na trhu, ale nejlepší edice grafické karty na trhu vůbec (bráno i s ohledem na solidní cenovou dostupnost pro většinu). Zpracování a funkčnost téhle karty společně s relativně rozumnou cenu, jsou excelentní.

 • Nejlepší NVIDIA grafická karta. ASUS ROG Strix RTX 2080Ti OC

Tohle ocenění moc nechápu, ta karta vyšla v roce 2018. Samozřejmě je to skvělá grafika, o tom žádná, ale nemyslím si, že Gigabyte AORUS nebo pár dalších podobně monstrózních nereferencí, včetně AIO modelů, by bylo nějak horších. Tady mě přijde, že to ocenění je jen aby se neřeklo. Ono popravdě ale asi nebylo u NV karetn na přelomu 2019/2020 moc z čeho vybírat.

 • Nejlepší herní monitor: Gigabyte AORUS FI27Q

Tady to asi byla slušná mela, ale souhlasím. Hlavně za tu cenu je Gigabyte s jeho vlastně vůbec prvními monitory, naprosto excelentní.

 • Nejlepší profesionální monitor: ASUS ProArt PA32UCX

Zajímavá volba, téměř určitě mnoho lidí souhlasit nebude. Se vší úctou, tady Apple a jeho aktuální monitory jsou opravdu úžasné. To není nic proti ASUSu, musí to být výborný monitor, že to ocenění dostal v této kategorii, o tom žádná. ale tady se asi profesionálové neshodnou, zda je nejlepší.

 • Nejlepší vzduchový CPU chladič: Noctua NH-D15 Chromax.black

Bez debat. Jasná volba. Tady vám ještě dlužíme recenzi, máme všechny černé verze NOCTUA v redakci a jsou úžasné!

 • Nejlepší AiO chladič: Artic Liquid Freezer II 240

Zajímavá volba. Nicméně kolega ho pro vás testoval a velmi ho překvapil, speciálně proto, že jde o jeden z originálnějších AiO na trhu a ještě cenově dostupnější. Takže asi se opravdu povedl.

 • Nejlepší ventilátory: Noctua NF-A12x25

Bez debat, jasná volba. Jsou sice extrémně drahé, ale kategorií sama pro sebe. Technologie a zpracování je úplně jinde proti čemukoliv, co na trhu je a existuje. To jestli se vyplatí je samozřejmě druhá věc. Ale jsou opravdu skvělé:

 • Nejlepší HDD: Seagate Barracuda Pro

Tady upřímně nevím, což mě připomíná, že bychom asi na DDWorld.cz měli udělat nějaké testy disků.

 • Nejlepší SSD: Corsair MP600

Nemyslím si, že by byl výrazně lepší než třeba Gigabyte AORUS gen4, ale je to opravdu vynikajícírychlé běžné SSD. bohužel se k nám shodou okolností stále nedostalo na test. Pokud ale chcete velmi rychlé PCIe 4.0 NVme řešení, byl Corsair doposud velmi zajímavý. Ne že by v téhle kategorii SSD byl nějak velký výběr zatím.

 • Nejlepší NAD řešení: Synology Diskstation DS218j

Nevím, podle mě to tady měla dostat novější verze DS220j. Kolega pro vás nedávno testoval právě novou DS220J verzi proti DS218j a jde opravdu o špičku na trhu mezi klasickými domácími NAS.

 • Nejlepší Externí disk: Samsung Portable SSD T7 Touch

Na trhu je spousta zajímavých externích SSD dnes, Samsung jej ale doplnil o zabezpečení čtečkou otisku prstu. Tím jej udělal opravdu unikátním, a už jsme ho pro vás také otestovali:

Podívejme se na další zajímavé produkty, které byly oceněny. Je mezi nimi několik zajímavých skříní a obecně některé technologie ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Neděle, 12 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 913x
Komentářů: 12
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5589x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1056x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1919x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2952x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 892x
Komentářů: 0