AMD je největší výrobce grafik? Překonává Intel i NVIDIA. JPR započítalo všechny vyrobené GPU. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 04 červen 2020
altAnalytici z JPR udělali to, po čem mnozí dlouho volali. Započítali u AMD všechny jeho grafiky.

 

 

 

 

JPR dlouhodobě sledují a zveřejňují statistiky dodávaných GPU jednotlivých výrobců. A podle těch zatím posledních zveřejněných z Q1 2020 má Intel 62% trhu, AMD 22% a NVIDIA 16%. Mnozí ale dlouhodobě upozorňují na jeden zásadní problém. JPR totiž počítá u Intelu všech 100% jeho GPU jako všechny procesory s integrovanou grafikou, které Intel na trh dodává, kdy ovšem velká část (ne-li většina), není v praxi vůbec používána, protože je součástí procesorů a osazována je k nim samostatná karta. V případě NVIDIA jsou tam pak také počítány úplně všechna její GPU, tedy také 100% toho, co firma vyrábí. V případě AMD však z nějakého prapodivného důvodu, nejsou započítávány desítky milionů GPU, které AMD dodává do konzolí PlayStation a Xbox. U AMD je tedy započítávána jen část jeho produkce GPU na rozdíl od 100% produkce u konkurentů. Tento paradox a nesmysl, kdy navíc na rozdíl od většiny Intel GPU jsou ty AMD GPU v konzolích skutečně používány, z nějakého důvodu najednou teď konečně pochopili i u JPR.

A tak společnost vydala statistiku zaměřenou jen na AMD, kam už započítala skutečně všechna Radeon GPU, která firma reálně na trh dodává. A i u JPR se zjevně docela diví, jak moc to ve výsledku znamená. JPR dokonce přímo konstatuje:

Ve srovnání s Intelem (pouze integrované grafiky) nebo Nvidia (pouze diskrétní grafiky) obě společnosti poráží AMD samostatně v těchto třídách (Intel dodává více integrovaných grafik, NVIDIA více neintegrovaných), ovšem celkově je AMD poráží.

JPR bohužel neposkytl zatím veřejně svou celou zprávu a tabulku (jde o placenou službu), ovšem tvrzení, že ve skutečnosti je AMD největším světovým výrobcem reálně používaných GPU, to je skutečně zásadní „objev“, který by JPR mělo docela zásadně doložit.

JPR prý přišlo na fakt, že pouze 36% z celkových dodávek GPU RADEON od AMD, tvoří ty pro klasické desktopové/mobilní grafické karty, o kterých ale slyšíme nejvíce. Celých dalších 35% tvoří integrované v APU procesorech a neuvěřitelných 29% všech dodávaných čipů AMD, které JPR ovšem dosud vůbec nezapočítávalo, jsou ty pro konzole SONY a Microsoft. Přitom nejde o zanedbatelné množství. Jde konkrétně o zhruba 160 milionů(!) grafik za posledních několik let, které AMD dodalo, ale analytici zcela ignorovali. JPR vydal veřejně alespoň jeden graf, který ukazuje že grafická divize AMD setrvale a výrazně roste:

A to tak, že ani NVIDIA, ani Intel jí nestačí. Dodávky GPU obou společností maximálně objemově v posledních letech spíše stagnují, či dokonce klesají. Vypadá to, že sami analytici jsou z toho trochu překvapeni, že AMD je ve skutečnosti tak významným výrobcem GPU. Většinově jsou nám totiž předkládána hlavně data o tom, jak si AMD vede speciálně proti NVIDIA. Kde je aktuální podíl zhruba 75:25 pro NVIDIA (Q1 2020). Jenže ta data jsou nesmyslná. Jsou tam totiž započítávány všechna vyrobená GPU od NVIDIA, protože firma prakticky žádné jiné, než samostatné GPU nevyrábí. Jenže u AMD je tam jen 36% z toho, co AMD na trh ve skutečnosti dodává. Proč?!

  • U AMD se počítá s 36% jím dodaných GPU proti všem 100% od NVIDIA!

Už dávno je podle mě diskutabilní, proč se tam nezapočítávají i integrované Radeon grafiky v procesorech. Speciálně když velká část z nich je skutečně používána, a v řadě PC ani žádná jiná grafika osazena není! AMD není Intel, který většinu svých procesorů s GPU prokazatelně dodává do počítačů, kde nejsou vůbec používány. U AMD je stále APU jen část jeho procesorů (většina RYZEN procesorů na trhu integrovanou GPU vůbec nemá) a většinou jsou v systémech, kde jsou používány, ať jako primární, nebo přepínatelná GPU. A to jak v desktopu, tak v mobilní platformě. Jde tak zcela jednoznačně o přímou konkurenci k samostatným low end GPU od NVIDIA, které ovšem do statistik započítávány jsou. Takže to je dalších 35% grafik Radeon, která JPR společnosti AMD proti NVIDIA vůbec nezapočítávalo.

A nezapočítávat Radeon grafiky z Xbox a PlayStation, to je dlouhodobě nesmysl, na který poukazuji nejen já. Už jen proto, že současná generace konzolí je technicky x86 herní PC na míru (ta nová pak je jednoznačně architekturou tuplem zakázkové herní PC) a ty GPU se tam primárně a jednoznačně ve velkém skutečně používají. A sama NVIDIA uvádí často konzole jako svou hlavní konkurenci a ráda se s nimi poměřuje. A analytici jako JPR, ve statistikách AMD proti NV, těch 160 milionů Radeon grafik z posledních několika let, zcela vypustili a ignorovali. Takže není divu, že když srovnáváme reálně 36% z celkového počtu na trh dodaných Radeon grafik proti 100% toho, co na trh dodává NVIDIA, že nám vychází větší „tržní“ podíl NVIDIA. Přitom ve skutečnosti to není těch uváděných 75:25 pro NVIDIA vs AMD, ale reálný většinový podíl má ve skutečnosti AMD. Speciálně u hráčů. Většina hráčů dnes hraje na AMD Radeon grafice (když počítáme PC a herní konzole).

  • Závěr

Samozřejmě finanční realita je druhá věc. Fakt, že NVIDIA vyrábí sice méně GPU než AMD, ale prodává je mnohem dráž a s větší marží, znamená ve výsledku mnohem větší výdělky. Grafická divize AMD je tak finančně zhruba maximálně pětinová (či spíše méně) ve srovnání s NVIDIA, protože AMD se poslední roky soustředilo většinově právě na levnější GPU řešení. V high endu ale i ve vyšším segmentu obecně a v noteboocích prakticky zcela chybělo, což se letos poprvé mění. Přesto zjevně nenápadně dokázalo výrazně vyrůst a je ve skutečnosti možná největším dodavatelem GPU na světě (dle JPR).

Zajímavé podle mě je celé tohle načasování „skandálního odhalení“ ze strany JPR. Není totiž tajemstvím, že tyhle statistiky jsou dlouhodobě velmi zajímavé marketingově pro firmy, speciálně pro Intel a NVIDIA. A najednou JPR staví všechno na hlavu. Náhoda? Těžko. Zda to bude znamenat, že JPR konečně začne započítávat všech 100% vyrobených GPU i u AMD, když to dosud dělalo jen u Intelu i NVIDIA, je otázka. Uvidíme v dalších kvartálech a dalších statistikách.

Samozřejmě pro nás jako uživatele to moc v praxi neznamená. Určitě nic z pohledu toho, jak si vedou konkrétní produkty v běžném nasazení. Ale z hlediska pořádku v číslech a faktech, je to samozřejmě zásadní odhalení. Víte dobře, že jsem sám na fakt, že to počítání GPU podílů nedávalo smysl, upozorňoval dlouhodobě. Ale nečekal jsem, že ten rozdíl proti realitě bude tak velký. Ignorovat celou třetinu vyrobených GPU jedním výrobcem, a přesto se pouštět do srovnání s ostatními a jim počítat všechny jejich dodané GPU, to je rozhodně slušný analytický přešlap. A jsem zvědav, zda bude pokračovat.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 12:50:38

AMD je proste marketingovo úplne slabá. Nevie odprezentovať zaujímavé čísla.

Odkaz
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 21:18:23

O par mesiacov AMD uvedie 5100SP GPU, ale keď zase na ňu daju referenčny chladič asi ma drbne, lebo zase sa bude čakať mesiace na chladenie, ktore samozrejme využije Nvidia...
Myslim si že o par mesiacov uvidime či AMD vymenilo marketing, alebo stale Nvidia robi AMD marketing = cesta do pekiel.
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 13:09:08
avatar
Pozor na ten "Cumulative Radeon shipments M units".

Chtel bych zduraznit to slovo kumulativni. Kdyz se podivame na mezirocni podily, tak AMD prodeje moc nerostou a roky 2013 a 2014 byly jednim z nejsilnejsich.
GregyZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 14:57:44

"...AMD prodeje moc nerostou..."
Meziroční nárust je:
2014 +90M
2015 +69M
2016 +76M
2017 +76M
2018 +76M
2019 +79M
Takže navýšení každý rok o "průměrně" 77M... . Za mě dobrý
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 09:19:55
avatar
Takze jeste jednou vysvetleni slova kumulativni. Kumulativni je to, kdyz se vezme suma za predchozi obdobi a pricte se aktualni rok.

Tim padem to neni navyseni prodeju, ale prodeje v danem roce. Taky se nejedna o mezirocni narust, ale mezirocni kumulativni narust.

Samozrejme prodat za rok prumerne 77 milionu kusu nejakeho vyrobku uz je slusny pocet kusu, ale dulezity je relativni pohled a tam dokonce doslo k poklesum prodeju. v roce 2015 napriklad prodeje spadly o 23% tj. (90M-69M)/90M x 100%.
Lukash [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 14:40:32

Neviete ako je to s podielom AMD v HPC segmente? Na tom by potrebovali zapracovať naviac keďže tam sa točia najväčšie peniaze.
cellfactor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 15:07:44

Tento clanok je celkovo onicom a celkove predaje grafik tu vobec nieje znazornene a podla toho co pisu je to aj tak domotane. Ak chcu robit neake statistiky tak by to malo byt len cisto pre Desktop , dalsia by mala byt pre integrovane grafiky a pod. Teraz sa moze hnevat nV ze nezapocitali grafiky ktore maju v mobiloch a tym by zvalcovali vsetkych.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 15:36:42
avatar
A které to jsou? Myslíte těch pár v SoC Tegra?
cellfactor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 15:44:17

Tvrdim len to ze ak idu zapocitavat grafiky vsade tak to mozu rovno vytiahnut aj mobily aj TV ... bud porovnavam cisto desktop alebo radsej ani nerobim statistiky lebo to potom dopadne ako tento clanok uplne onicom.
Tymto nechcem dako utocit na AMD sam cakam na novu generaciu grafik a procakov od nich. Len tento clanok nema ziadnu hodnotu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 20:44:05
avatar
můj článek jen poukazuje na fakta prezentovaná JPR, pokud tedy nemáte nějaké věrohodnější data, kterými byste rozporoval JPR, tak nevím co tu píšete o hodnotě článku ...

jinak nikdo nechce počítat PC a mobily dohromady, jde o to počítat všechna GPU pro X86 platformu, což nepochybně jsou i PS4 a Xbox One X ....
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 10:20:51
avatar
Jo takhle. Takže od ARM (Mali - Samsung, Huawei, RockChip, MediaTek atd.), Qualcommu (Adreno), Imagination Technologies (PowerVR - MediaTek, Apple, Samsung atd. ) Apple(A12, A13), Nvidia (Tegra).
Hmm, to by asi byl fakt trochu jiný výsledek. Ale nVidia by si asi moc nepomohla. To by ji pro změnu zase převálcoval ARM a i Qualcomm a možná i Imagination Technologies.
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 15:53:16

Zmysel ma aj statistika, kde su zapocitane vsetky grafiky, vratane tych konzolovych, aj ked je to miesanie jablk s hruskami. Dnes aj male decko vie, ze aj ked vedie Intel tak je to len jeho podielom v iGPU a ze AMD je dvornym dodavatelom pre konzoly, tam ziadna zmena ani zmenou metodiky nema nejaky vplyv na vnimanie, a trhy to mapuju dosledne, bez ohladu na nejake statistiky od JPR.

Nic to meneni na tom, ze v tych dedikovanych ma Nvidia 3/4 podiel, tam ma AMD co dohanat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 20:16:46
avatar
jenže PS4 a Xbox One série jsou prakticky x86 PC, takže se počítat mají .... SWITCH je ale prakticky ARM zařízení pokud vím ....
Ashnobe88 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nvidia 2020-06-04 17:49:44

Dle mého názoru se tam taky nezapočítávají grafiky z nVidia SHIELD a Nintendo switch a taky tu kvůli tomu nikdo neřve i když ty prodeje nebudou úplně malé.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 20:43:10
avatar
jak to víte, že nezapočítávají? To nikdy neřekli. Ale i kdyby nezapočítávali, je to správně, protože SWTICH je ARM ne x86 platforma a není to PC.

Switch na rozdíl od Xbox/PS má do x86 PC skutečně daleko, PS i Xbox jsou x86 počítače jen s upraveným operačním systémem, nicméně Xbox dokonce jede na Windows 10. A pokud se tedy bavíme o GPU pro PC, je nutné PlayStation i Xbox počítat, protože to je x86 počítač z pohledu použité platformy a komponent ...
Ashnobe88 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 17:52:31

Spíš mi přijde že autor článku chce odvrátit pozornost od toho že AMD v desktopu prostě netáhne což nás asi zajímá nejvíce a ne to že AMD dodává nejvíc GPU celkově. Stejně jako asi nikoho nezajímá jak velký podíl má Intel.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 20:57:40
avatar
AMD samozřejmě v desktopu táhne slušně ... speciálně po vydání RX 5000 serie, která je velmi populární. Trochu jste totiž zapomněl, že v těch neintegrovaných grafikách je započítána i mobilní platforma, kde NV má drtivou většinu trhu jen proto, že má nabídku, když AMD s prvními novými RX 5000M modely přišlo teprve tento kvartál a dosud tam prakticky nabídku nemělo (mimo Apple platformy) ... a bude ještě trvat, než se více rozšíří.

víte, když tu chcete diskutovat, očekávám určitou úroveň znalostí a vy místo toho si tu hrajete na chytrého, vykřikujete tu nesmysly o tom jak něco netáhne, a napadáte ještě autora ... dáme to za první varování ... nebudu tady podobné výkřiky trpět na to si jděte jinam ...

kromě toho autor článku není autorem těch statistik ani prohlášení JPR, to musíte jít brečet jinam, že se vám to nehodí do vašeho vidění světa ...
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 22:04:07

Drvivu väčšinu mobilných gpu má Intel ...o tej nvidii by som polemizoval keďže amd tam má svoje apu ...či sú ich (AMD) predaje zanedbatelne ? To potom nieje žiadna výhra naháňať čísla na konzolách ktoré sú hlboko podcenene, ba priam až dotované a je tam maximálny tlak na minimálnu cenu dielov , prečo myslite že nvidia nieje v konzolách ? Chce aj nejakú maržu , nie len “darované “ kusy za výrobne náklady sak amd má serverové procesory, mobilne/desktopové procesory, grafické procesory , konzolové apu a napriek tomu môže len závidieť cisty zisk nvidii aj intelu ...niekde je asi chyba ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 01:18:30
avatar
ano... chyba je v tom, že tržní prostředí nefunguje a to už pěkně dlouho. To je zásadní chyba ... ;)

nikdy nemělo být dovoleno, aby na trhu CPU byl jen Intel a vedle něj AMD, Intel měl být dávno rozdělen jako společnost ... to je celé.

jinak pozice v konzolích (kterou mu mimochodem NV hodně závidí), je pro AMD výhodná z hlediska vývoje což uvidíte u té nové generace .... jinak samozřejmě že když AMD nemělo high end a téměř nebylo v mobilní sféře se svými GPU, že ty levné GPU nevydělávají tolik, jako u NV ... to je snad jasné, co vám na tom přijde divné?

AMD jasně řeklo, že letos se do mobilní sféry i high endu se svými GPU vrátí a zatím to plní ... takže uvidíme za rok, jak to pohne s trhem ...
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 14:00:21
avatar
Možná netáhne v desktopu, což bych si třebá já nedovolil tvrdit, ale v noteboocích to teď začíná být o něčem jiném. Lenovo třeba ani nestíhá zásobit trh notebooky s APU AMD Ryzen 5 4600H a dokonce AMD Ryzen 7 4800U/H, jaká je po nich poptávka. A to na naše poměry nejsou ty s Ryzen 7 vůbec levné notebooky. Jenže se na této vlně veze i nVidia, kterou často párují s těmito APU.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 11:38:01
avatar
ano a je problém v tom, že do statistik se započítávají jen ty přídavné NV grafik, AMD se ale nepočítají ty integrované, ačkoliv přepínání grafik v těch PC funguje a ty integrované AMD se tedy používají ... přesto ve statistikách AMD vs NV nefigurují jen proto, že AMD má ty čipy v CPU a NV samostatně....
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 16:12:36

a jaky v tom je problem? kdyz zapocitavat integrovany grafiky, tak pak i intel. nechapu k cemu je uzitecny srovnani amd dedikovany+integrovany vs nvidia jen dedikovany...nebo si z toho celkovyho poctu intel odpocitej a dostanes co chces. to snad neni takovy problem...
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 18:41:02
avatar
No však právě Intel se započítává, jinak by měl Intel tržní podíl 0%.
Deenz0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-04 22:36:48

Tím důležitým pointem pro nás čtenáře počítačového magazínu by ale mělo být to, že AMD za poslední kvartál v samostatných grafikách proti NV ztratilo. Z 27% na 25%, respektive z 28%.

To znamená, že generace grafik od NV je z hlediska prodejů úspěšnější jak od AMD.

Dalším důležitým faktem je, že ačkoliv má AMD RYZEN procesory na trhu už 3 roky, podíl v NTB zatím získalo jen minimální.

A v serveru jsou to stále jen 2%.

Bohužel tyhle méně pozitivní údaje a grafy v tomhle článku opět chybí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 01:20:25
avatar
tím důležitým pointem je, že AMD má většinu herního GPU trhu, speciálně důležité je to pro nás PC hráče, protože tomu bude odpovídat další vývoj her atd.

1, jenže to zase srovnáváte 36% vyrobených GPU od AMD s téměř 100% od NV ...

2, nezohledňujete fakt, že desktop je menší částí GPU trhu a v mobilním segmentu RX 5000M teprve tento kvartál dorazily

3, nezohledňujete fakt, že Q1 2020 byl o 20% slabší než je běžné, protože je nestandardní situace ..

4, nějak vám uniklo, že AMD celkově posílilo a zvýšilo náskok na NVIDIA, která naopak oslabila na celkovém trhu ...

5, plést do hromady to, že je RYZEN tři roky na trhu, když první mobilní ryzen je na trhu jen 2 roky, a teprve ten ltošní je výrazně větší a věci v OEM trvají déle, to je vážně něco ...

a v serverech nerozhodují bohužel čísla, lepší výkon a efektivita, ale peníze bokem a těch má na rozdíl od AMD Intel stále mnohem více .... mimo retail je CPU trh jen o tom, kolik dostanete peněz jako OEM bokem od výrobce CPU. produkty a výhodnost prozákazníka je na posledním místě ...

a vůbec, proč by v článku mělo být něco o RYZEN, když je o tom, že JPR konečně zjistilo, že počítá blbě GPU podíly ...? takže další váš příspěvek co jen háže špínu? Poslední varování ....
Ashnobe88 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 08:01:28

Myslím že spíš chtěl poukázat na desktopové dedikované karty a ne integrované či APU. Opravte mne jestli se mílím. Nejsem si jistý jestli tohle konkrétní číslo JPR uvádí.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 09:36:18

AMD mozno o nieco malo stratilo zpodielu na dedikovanych grafikach oproti NV. Ale nestratila NV z celkoveho podielu grafik este viac pretoze sa predavalo viac AMD/Intel APU (vcetne konzol) ? Ohladne trhoveho podielu co sa tyka poctu kusov grafickych chipov moze byt AMD jedno ci porazi NV cisto v segmente dedikovanych grafik alebo v celom trhu kde su zahrnute aj APU a konzole. Mala strata v malo segmete dedikovanych kariet je bohato vyvazena v celku. Pointa je moct vyrabat a dodavat viac chipov co znizuje cenu na vyrobeny kus. Tym padom moze mat AMD vacsie marze. NV ma len pomerne drahsie chipy iba pre dedikovane karty. A ked NV bude vyrabat menej chipov tak cena za vyrobeny kus NV chipu bude vyssia co im okresa marze.
Deenz0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 01:45:56

Opravdu nemám ve zvyku někde házet špínu.

Pouze jsem připomněl další důležité body JPR analýzy.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 02:07:44
avatar
nepřipomněl jste žádné důležité body té analýzy ... naopak jste překroutil co tam je, ignoroval co se vám nehodí a ještě tam zakomponoval věci, které tam vůbec nejsou (RYZEN, servery) ....

faktem je, že je nesmysl srovnávat AMD a NV a nepočítat tam GPU pro konzole a integrované grafiky AMD v CPU, když obojí je používáno a je konkurenční nabídkou vůči NV, speciálně integrované grafiky v CPU, kterou jsou prokazatelně konkurencí proti low endu NV ... a existují PC, kde je AMD APU a současné NV grafika a používá se obojí, jenže NV se započítává to GPU a AMD nikoliv, to vám zjevně přijde v pořádku .... už nedává žádný smysl rozlišovat neintegrovanou a integrovanou GPU, když i ty integrované mají velmi slušný výkon některé na úrovni těch neintegrovaných GPU ....

kusově nejprodávanější grafiky NV jsou ty low endové, 1030, 1050, 1650 a proti těm prvním jmenovaným není integrovaná VEGA v CPU AMD o nic méně použitelná jako GPU, takže opravdu není v pořádku, když se NV všechny ty GPU počítají a AMD nikoliv jen proto, že ten čip nemá na samostatné kartě .... je to prostě nesmysl a vy v tom stále pokračujete a o tom ta JPR statistika je, že prostě AMD dodává mnohem více GPU než ukazují statistiky a že jsou vlastně nesmyslné ... protože není to NV kdo má větší tržní podíl speciálně u hráčů, je to naopak AMD a to je dost rozdíl ....
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Shrnutí? 2020-06-05 09:30:51
avatar
Takže AMD je mega největší výrobce grafik. V kategorii samostatné grafické karty má Nvidia podíl 75% prodaných kusů. Jinými slovy, když si lidé mohou zvolit grafickou kartu, volí ze 75% Nvidia. Pravda, u NTB to zase úplně svobodná volba není . Škoda, že u těch samostatných grafik chybí nějaké rozdělení na cenové kategorie. To by mohlo být zajímavé.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 13:59:31
avatar
No, právěže dnes hodně lidí volí spíše APU od AMD, než kombinaci CPU Intel + low end 1030 od nVidia. Prostě to vyjde levnějc.
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-05 10:58:28
avatar
To zní logicky. Zase by to ale ovšem znamenalo, že lidé co chtějí levné grafiky, koupí APU od AMD a Nvidia má tenhle podíl v dražších grafikách. Což se mi ale úplně nezdá.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1307x
Komentářů: 15
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Středa, 16 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 927x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSobota, 12 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1350x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Středa, 09 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2122x
Komentářů: 21
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSobota, 05 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2755x
Komentářů: 12
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!Úterý, 01 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3421x
Komentářů: 24