NVIDIA hraje nečistou hru s doporučenými cenami grafik RTX? Základní ceny jsou nedosažitelné! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 06 září 2018
altVýrobci grafik nejsou schopni dosáhnout s RTX kartami na ty oficiální doporučené ceny.

 

 

 

 

Jak víte, tak NVIDIA už podruhé v rámci uvedení nové generace grafik, představila dvojí oficiální doporučené ceny, což vytváří slušný zmatek, kdy vytváří dojem, že karty jsou levnější, než ve skutečnosti jsou. Před více než 2 lety přišlo s oznámením GTX 1080/1070 modelů s tzv. Founders Edicemi, které stály o 100 dolarů více než základní verze, přičemž ve skutečnosti nebyly o nic lepší, rychlejší ani jinak odlišné. NVIDIA zařídila při uvedení do obchodů to, aby alespoň jeden model byl v omezeném počtu kusů dostupný za tu uvedenou doporučenou cenu 549 dolarů za GTX 1080, nicméně ty se rychle rozebraly a všechny ostatní karty se prodávaly za tu vyšší doporučenou cenu 699 dolarů, za kterou se prodávala GTX 1080 FE edice.

Celé to bylo vnímáno samozřejmě velmi negativně zákazníky, i když zjevně ne dostatečně, aby svými nákupy a rozhodováním ukázali, že se jim podobná praxe nelíbí. Přesto jsme očekávali, že NVIDIA od dvojího uvádění oficiálních cen ustoupí. Ale nestalo se tak. Nyní nám byly představeny NVIDIA RTX grafiky a dvojí ceny jsou zpět! Tentokrát se dá ale říci, že by dražší FE modely měly být lepší než základní verze, protože NVIDIA své FE verze vybavila lepšími chladiči a mají i vyšší takty, tedy vyšší výkon proti základu. Jenže nějaké ty levnější verze NVIDIA vůbec nenabízí. V současnosti už z více nezávislých zdrojů na veřejnost uniklo, že ty základní ceny, které NVIDIA u RTX 2070/2080/2080Ti uvedla, jsou totální nesmysl a jen marketingová hra se zákazníky i dalšími výrobci karet.

 

  • NVIDIA je přímá konkurence výrobcům grafik

Kdysi dávno společnosti AMD a NVIDIA nevyráběli grafiky natož aby je přímo prodávali. Dnes je však regulérně NVIDIA výrobcem i prodejcem hotových karet. Některé modely prodává přímo exkluzivně jen ona na svých stránkách (TITAN karty). NVIDIA je tedy nejen dodavatelem GPU a návrhu pro výrobce grfických karet, ale i jejich přímým konkurentem.

Průmyslové zdroje tvrdí, že NVIDIA dodává výrobcům grafik potřebné komponenty a čipy pro RTX modely za ceny, že uvedené základní doporučené ceny karet, jsou prostě nedosažitelné. Jednoduše by výrobci grafik museli RTX 2070/2080/2080Ti prodávat s výraznou ztrátou (stejně tak koncoví prodejci), aby na ty ceny dosáhli. Sama NVIDIA pak žádné základní karty za ty její základní ceny vůbec nenabízí. NVIDIA se těmi základními cenami pravděpodobně snaží odpoutat pozornost od toho značného zdražení a podstatně horšího poměru cena-výkon, které nové RTX grafiky i proti soudobé generaci přinesou.

Reálně ale prostě není možné RTX 2070 prodávat za 499 dolarů (14 tisíc), bude stát těch 599 dolarů (17 tisíc) i více. To samé platí pro RTX 2080, kdy neexistuje žádná edice, která by se byť jen přiblížila oficiální uváděné ceně 699 dolarů (19 tisíc). Všechny karty stojí minimálně 799 dolarů (22tisíc), včetně vlastních modelů NVIDIA. Největší rozdíl je u RTX 2080 Ti, kdy NVIDIA uvádí doporučenou cenu 999 dolarů (27 tisíc korun), ale to je opravdu naprosto z prstu vycucaná nerealistická částka. Všechny karty se prodávají od 1200 dolarů (32,5 tisíce). Z více zdrojů jsem slyšel, že marže na nereferenčních RTX kartách jsou i tak velmi nízké (jen 3%) a výrobci tak dokonce mají co dělat, aby dokázaly konkurovat referenčním FE edicím od NVIDIA. A o to jde …

V minulosti, kdy ještě fungoval trh, konkurence apod., by si nic podobného NV dovolit nemohla. Nyní ale výrobci grafik jen koukají a čemu to v průběhu let napomohli a nemají žádnou možnost, jak se tomu bránit. NVIDIA jim přímo konkuruje s vlastními modely karet, které přímo sama prodává. Navíc za ty vyšší ceny, které měly být „prémiové“. Sama NVIDIA navíc žádné základní edice, za ty základní ceny neprodává a nenabízí. NVIDIA se jednoduše snaží aby výrobci grafik vypadali špatně před zákazníky, protože „nedodržují jí stanovené základní doporučené ceny a jsou ještě dražší než FE edice“. Mnozí zákazníci si tak budou myslet (a myslí), že je to kvůli výrobcům grafik, ačkoliv NVIDIA prostě neumožňuje výrobcům ty základní ceny vůbec dosáhnout a přihřívá si tak vlastní prodeje vlastních referenčních FE verzích, které jsou od počátku dražší, ale protože ty stojí to, co by stát RTX karty měly. Ty nízké ceny, které si NVIDIA prostě z ničeho vymyslela a sama nedodržuje, jsou naprosto nereálné. V zákulisí to slušně vře, výrobci karet nejsou ani trochu spokojeni s politikou a chováním společnosti NVIDIA. Ale jak všichni víme, pomáhali jí její postavení vybudovat svou politikou v mnoha posledních letech a jsou tací, kteří mají nyní na NVIDIA produktech postavenu 90% produkce. Teď se najednou diví, že NVIDIA svého postavení plně využívá a oni musí skákat, jak ona píská.

 

Stejně jako v případě (dnes již prý zrušené) NVIDIA GPP, kdy tři velcí výrobci karet rychle přispěchali s jejím podpisem, i když byla pravděpodobně nezákonná, proti jejich zájmům, proti zájmům trhu i zákazníků a dělal z nich podřízené společnosti NVIDIA, tak i v tomto případě oficiálně výrobci karet „statečně“ oficiálně mlčí. Vědí, že kdyby NV odporovali, měli by problém dosáhnout na patřičné dodávky čipů, už tak kvůli nim museli koupit obrovské množství starších PASCAL čipů, které teď navíc musí nějak prodat. Jinými slovy, oficiálně nečekejte žádné zlepšení situace, výrobci karet se sami dostali do pasti monopolního chování NVIDIA, spoluvytvořili tuhle situaci a teď nevědí, jak z ní ven. A vědí, že bude hůř a hůř, NVIDIA si prostě může dovolit věci, které by ji dříve nikdy neprošly. Musím říci, že spousta toho, co se probírá v zákulisí a o čem se bavím s lidmi z okolí výrobců, tak je často téměř v přímém rozporu s jejich oficiálními vyjádřeními jednoltivých výrobc a jejich politikou navenek. Jinými slovy, všichni před zákazníky drží hubu a krok. Ale vědí, že mají problém a NVIDIA není dávno partnerem, ale v mnoha ohledech monopolem a přímou konkurencí.

 

  • Ty základní ceny RTX karet jsou výmysl – marketingový žvást

Základní ceny RTX karet 499/599/999 dolarů, které stanovila NVIDIA, jsou nedosažitelné, protože sama výrobcům dodává GPU atd. tak, aby nedosažitelné byly a zůstaly. NVIDIA samozřejmě chce prodávat hlavně své karty přímo, takže nechat výrobce, aby prodávali levnější karty s lepším chlazením o 100 až 200 dolarů levněji než ona sama?

Uvedení těch nízkých cen má jen hodit špatné světlo na výrobce karet u méně informovaných zákazníků. Současně tyto ceny mají ukazovat nové drahé grafiky RTX v lepším světle, než je realita. Protože samozřejmě spousta zákazníků či „novinářů“ bude tyto základní ceny uvádět a počítat s nimi jako primárními. Což bude v přímém rozporu se skutečnou realitou cen.

Ty základní ceny jsou totální nesmysl. Vezměme si třeba RTX 2070 za údajně 499 dolarů, což je stejná cena, jako stojí GTX 1080 dnes. Ty karty mají ale výrazně odlišné výrobní náklady. Obě sice mají podobné PCB, 256-bit sběrnici a 8GB RAM, ale tady podobnost končí. GTX 1080 má GDDR5X paměti, které jsou levnější než nové GDDR6. Uvádí se, že GDDR6 jsou zhruba o 20-25% dražší než GDDR5 (GDDR5X jsou dražší). Pak tady ale máte rozdíl na GPU. 16nm PASCAL na GTX 1080 má 314mm2 … 12nm TURING na RTX 2070 má 560mm2!!! Tedy téměř dvojnásobek! A ne, cena čipu nebude jen dvojnásobná. Větší čip je dražší exponenciálně, kvůli horší výtěžnosti atd. Navíc 12nm výroba je dražší než 16nm, takže už stejně velký čip by stál více na 12nm než na 16nm. RTX 2070 má také USB Type-C v základu, což také stojí extra peníze a GTX 1080 to nemá atd.

Jinými slovy GTX 1080 může stát 499 dolarů (14 tisíc s DPH) úplně klidně, také díky již zaplaceným nákladům na vývoj referencí i nereferencí lze jít cenově ještě trochu níž. Nicméně RTX 2070 nemá nic z toho. Jádro je násobně dražší na výrobu, GDDR6 jsou dražší a některé prvky samotné karty taktéž. Uvedená cena 499 dolarů je tudíž nedosažitelná, kdyby reálná byla, NVIDIA za ně své karty prodává! Správná cena je těch 599 dolarů (17 tisíc s DPH), za kterou sama NV své referenční RTX FE karty prodává a neumožňuje jít výrobcům nějak výrazně níže (většina bude výše).

NVIDIA o tom všem ví, ty ceny jsou jen marketingový trik, jak vylepšit dojem z novinek, které jsou nejdražšími klasickými herními grafickými kartami, které kdy vyšly a posouvají ceny zase o kategorii výše. RTX 2070 má být výkonově přelom mezi mainstreamem a high endem nebo-li „PERFORMANCE“. Tedy má jít o nástupce GTX 1070/970 atd. Nicméně 599 dolarů za to jsou hrozné a pro většinu PERFORMANCE zákazníků neakceptovatelné peníze, tím spíše, že s pravděpodobností blížící se jistotě bude mít výkon jen kolem 499 dolarové GTX 1080.

RTX 2080 také nebude stát 599, ale normálně 699 dolarů (22 tisíc), i když za těch 599 by byla určitě vyrobitelná (má stejné jádra a stejnou konfiguraci pamětí jako RTX 2070, nicméně NV samozřejmě jádra pro tento model prodává dráže). Osobně si myslím, že RTX 2080 nedává vůbec smysl. Je to hloupá karta. Už RTX 2070 je předražená, a kdo má 20 tisíc na grafiku, už ho zjevně peníze nezajímají a půjde si rovnou pro o 40% výkonnější RTX 2080 Ti za 33 tisíc. Ta samozřejmě také nebude stát 27 tisíc, ale právě 33 tisíc. 754mm velké GPU a 11GB GDDR6 jsou velmi drahé. V případě RTX 2080 Ti je alespoň nějaký posun proti minulé generaci. Zatímco RTX 2080 za těch 23 tisíc nabídne výkon dnes 19tisícové GTX 1080Ti, RTX 2080 Ti nabídne minimálně herní výkon TITAN V a ten dnes stojí 83 tisíc korun! Takže i těch 33 tisíc je jasně mnohem dostupnější volba. A troufám si říci, že kdo má 23 tisíc na RTX 2080 má i těch 33 tisíc na GTX 2080 Ti a nevidím tedy moc důvod, proč si kupovat RTX 2080. Pokud vyhazuji desítky tisíc za grafiku, tak si samozřejmě koupím to nejlepší, nekoupím si ušmudlanou o 40% slabší ale pořadá drahou kartu, která je prostě jen drahá.

 

Mimochodem NVIDIA zadržuje záměrně informace o výkonu. Zadržuje a kontroluje distribuci ovladačů, aby se nedostalo ven více testů a nechce vám říci tu realitu dříve. Pokud by ta realita byla skvělá, určitě by se tím chlubila, jak to obvykle při uvedení nové generace dělá a grafy srovnání výkonu ve hrách jsou běžně k dispozici při uvedení karet. Nyní nejsou. NDA na výkon skončí souběžně s tím, jak karty budou reálně rozesílány těm, co si je předkoupili a začnou se karty prodávat. Dnes si prostě máte ty karty koupit bez těch informací! Bavil jsem se o tom s více lidmi (zejména těmi, kteří jsou v tom více zorientovaní), tenhle předprodej je možná porušením spotřebitelského zákona, protože NVIDIA/výrobci grafik neuvádí kompletní informace, což podle zákona musí a prokazatelně část důležitých informací (výkon) zadržují v rámci NDA. Přesto karty prodávají, ačkliv zákazník nemá všechny infromace.

Na celé věci mě nevadí ani cena karet (proti drahému HW jako takovému nic nemám), ani to že se prodávají (kupovat je nemusíme, ale kecat do toho klidně můžeme :) ), ale prostě to, že se prodávají prostě bez standardních informací (záměrně zadržovaných) a že se najdou hlupáci, kteří ještě vymýšlí, jak je nutné je v předprodeji nakupovat (ačkoliv nejde o žádné omezené edice produktů, ale o běžné spotřební zboží vyráběné po milionech, které bude široce dostupné později se všemi informacemi, takže o nic nepřijdeme). „Prostě kupujte“ viz zde.

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 86
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:21:13
avatar
Takové chování bych nežral žádné firmě, takže jednoduše nekoupím i kdybych měl doma jen HD 6450. Tohle je jak ceník profesionálních karet a ne herních.
Coko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:34:35

Chudáci Nvidioti, nechtěl bych se tolik plácnout přes kapsu jenom proto že, mám nasazený zelený brýle. Pár procent výkonu navíc a takovej ranec :-)
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:39:03

A to jsi vyvěštil z které koule?
Stealth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:51:09

Nebuď zlej já jsem taky Nvidia ale toto čur. chování na to já prdím a nekoupím! :-) Uvidíme co bude dál. Ale asi stejně jako Admina mě toto chování tak žere že bych je vypálil nejraději :-)
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:28:13

Nemohu být zlej. Spíše nechápu tyhle předpovědi podložené zatím pouze doměnkami. Ceny vysoké jsou, ale výkon je zatím docela neznámý.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:33:36
avatar
výkon je dostatečně známý pro nás, kdo se v tom pohybujeme .... máme více než dostatek indicií, včetně oficiálních vyjádření NV ... nevíme to podrobně, ale kdyby to bylo velmi dobré, NV to dávno zveřejnila ...
mival32 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:48:21

Som uz pocul ze je to preto tak drahe ze chcu predat tie stare gtx ktorich je po koncu horucky tazenia strasne moc!!!Tazko povedat mozo to je snaha predavat stale za ceny jak za horucky cisto z nenazranosti coja viem!!!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:08:50
avatar
to se samozřejmě nevylučuje ;) jde o to, že RTX karty se za ty základní doporučené ceny neprodávají a prodávat ani nebudou a sama NVIDIA udělal podmínky aby základní ceny prostě nebyly reálné, přesto ty ceny oznámila a operuje s nimi ...
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:25:56

Inno prodava svou kartu za 999 tedy je to v plánu zda to dodrží se uvidí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:31:27
avatar
kde?!?!? ... jejich nejlevnější karta stojí 32 599,- ... takže 1200+ dolarů jako ostatní ...
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:49:11

Ano na aze je za tyto peníze, ale při uvedení jsem četla článek o uvedení karet od Inno a ta 2 fanovka tam měla cenovku 999. Ostatní 1200+ Navíc měla i nižší takty oproti jinejm.

A nebo to byla TNY. Teď jsi nejsem jista. Ale je to celkem jedno já si ji budu kupovat až tka po 2 měsících.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:01:43
avatar
já mám všechny tiskovky od všech firem, které u nás prodávají karty, všechny mě poslaly všechny modely co vydaly či budou vydávat, znám ceny všech modelů přímo od výrobců a žádný není za 999 dolarů ... všechno je kolem 1200 - 1350 dolarů a to i ty "referenční" blower verze
Timmaigh! [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - InnoVision 2018-09-06 21:57:13

Inno je na Alze za 1056 EUR bez DPH - 2080Ti. Kedze tie ceny 999 USD su tiez pisane bez DPH, nie je to az taky zasadny rozdiel. Viem si predstavit, ze v nejakych inych e-shopoch by mohla byt este lacnejsie, kedze Alza zrovna najlacnejsia nie je.

V kazdom pripade, ak by som kupoval, akoze zvazujem, tak Inno. Ta cena je uz brutal vysoka sama o sebe, niet dovod ju este navysovat o dalsich 100/150 EUR za Evgu, Asus, MSI a v konecnom dosledku mat kartu, ktora sa nebude dat pretaktovat o nic viac. Evga je specialne nerealna, lebo zatial z kariet na Alze su tie ich najdrahsie, a to su pritom z toho ich portfolia tie najlacnejsie verzie - este budu FTW a vodou chladene - tam tu cenu ani nechcem vidiet.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 22:29:04
avatar
ceny v dolarech jsou vždy bez DPH protože v USA žádnou klasickou DPH nemají ;)

proto při přepočtu z cen v dolarech vždy připočítáváme +21% DPH ....

nicméně 999 dolarů = 27 tisíc vč. DPH a to žádná 2080Ti nestojí ... všechny stojí nejméně kolem 32,8 tisíce což je přesně 1200 dolarů + DPH ;)
Timmaigh! [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 00:00:09

https://www.alza.cz/inno3d-geforce-rtx-2080ti-twin-x2-d5448293.htm

26941 CZK bez DPH

EDIT: Vidim, ze ceska koruna je len 22CZK za dolar, takze by to malo byt 22000.
Problem je ale klasicky v tom, ze nemozete zobrat cenu, ktoru Nvidia uvedie v USD a previest ju na ceske koruny. Najprv treba preklopit na eurace, a nie v podla kurzu, ale pekne v pomere 1:1, a az potom na CZK. Neviem, preco to tak je, je to pekne na prd, ale nemyslim, ze zrovna toto je chyba Nvidie. Ich chyba je, ze to nestoji 799 ako 1080Ti
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 02:55:20
avatar
???? můžete mě vysvětlit, jak se liší převod:

1200 dolarů * kurz koruny + 21% DPH

od

1200 dolarů * kurz koruny + 21% DPH


pořád to vychází na 27 000/32 500,- přesně to, co ty karty stojí v obchodech. žádných 999 dolarů, protože to by vycházelo na 22 500/27 000 a to žádná 2080Ti nestojí ...

Samozřejmě že pro nás běžné uživatele nemá smysl uvádět ceny bez DPH .... přepočet na koruny nemá s dolarovou cenou jinak co dělat. Ať vezmete dolarovou cenu čehokoliv v oblasti PC vynásobíte ji kurzem a přičtete 21% DPH je to +/- pár set korun cena, za kterou se u nás ty věci prodávají a vždy tomu tak bylo .... nemusíte nic převádět na eura. je to u všech komponent stejné grafiky, procesory atd.
Timmaigh! [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:20:44

No ved som doplnil ten svoj prispevok, lebo som sa az nasledne pozrel, aky je kurz CZK voci dolaru...predtym som nevedel. Takze ano, v tom ste mali pravdu.

Co sa tyka toho, ze netreba nic prevadzat na EURa, fajn, tak to nerobte. A potom sa cudujte, preco Vam tie cisla nesedia. IPhone X 64GB by mal stat tiez 999 USD bez DPH...cize by mal stat 858 EUR. Stoji 957 bez DPH - nahoda, ze je to vyrazne blizsie tomu 1:1 prevodu ako skutocnemu kurzu? Aj za to moze Nvidia?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:49:07
avatar
?? za co může NVIDIA? s NVIDIA to nijak nesouvisí ... co platí v dolarových cenách pro NV, platí i pro AMD, Intel, Apple a všechno ostatní ...

iPhone X stojí 999 dolarů ... to znamená v přepočtu 999 x 22,3 + 21% DPH = cca 27 000 korun ... otevřu stránky běžného obchodu (Odkaz) a telefon tam za 27 tisíc přesně je!

takže všechno sedí jak říkám ... netřeba nic převádět na EURA.
Timmaigh! [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 18:01:14

Lebo ho maju v nejakej akcii, zlacneny z 29990, zrejme v suvislosti s tym, ze za par dni bude ohlaseny novy model a chcu dopredat. Na Alze sa neunuvali, tam je stale za 30.

https://www.alza.cz/iphone-x?dq=5113403

EDIT: Nehovoriac o tom, ako ste cistou nahodou otvorili "stranky bezneho obchodu" a natrafili na cenu, ktora podporuje Vase tvrdenie - len ste sa nechtiac zabudli zmienit o uvedenej zlave a ze strieborna verzia telefonu stoji aj na CZC stale tych 30.

https://www.czc.cz/apple-iphone-x-64gb-stribrna/222432/produkt

Pekny pokus.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 18:37:20
avatar
víte co na tohle já nemám čas ani nervy ... tohle je slušný web, zajímají nás fakta ne výmysly a ptákoviny.

pro všechny dolarové ceny platí +/- přepočet, který jsem uvedl, jedno o jaké produkty jde. Je to prokazatelný fakt, platil vždy a platí i dnes, prokázal jsem ho dostatečně a vy ti jen plácáte nesmysly a ignorujete fakta.

Chcete po mě fakta a objektivitu? Vyžaduji to samé po diskutérech. A nebudu zde trpět podobné kraviny. iPhone X má mimochodem českou oficiální cenu a kolem těch 27 tisíc se dá běžně koupit i v té stříbrné. Mall. cz a další jej běžně mají ... samozřejmě různé obchody mají různé marže, nicméně to nic nemění na tom, že přepočet z dolarů + DPH prostě sedí a odpovídá běžné ceně za které tyto propdukty u nás běžně koupíme ... a že tento fakt budete ignorovat je pro mě dost urážka. mě vážně nebaví se pořád s někým dohadovat přičemž ignoruje triviální základní fakta. Ani není má povinnost mu zde dávat prostor. Račte se prosím odsunout na jiný web .... tohle je slušný web pro slušné lidi, kteří nemají čas na kraviny a radši diskutují nad fakty ne vymýšlejí jak fakta ignorovat a vymýšlet si alternativní pravdy ...

Ať vezmete dolarovou cenu jakékoliv elektroniky, která se u nás prodává, vynásobíte ji kurzem a přičtete 21% DPH, vždy se dostanete na +/- přesně tu cenu v CZK, za kterou se u nás běžně prodává. Fakt že tento jednoduchý fakt nedokáže pochopit o vás hodně vypovídá a ještě máte tu drzost se tu hádat a když vám dokáži že ten fakt platí, tak prostě mávnete rukou a melete si dál svou ... až pochopíte v čem je váš problém, tak se ozvěte, malá nápověda v čem je váš problém: Odkaz
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 19:53:46
avatar
Že tě to baví se hádat s tro(t)lem
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 19:54:20
avatar
těším se na RTX 2080Ti GAMING X TRIO od MSI ta se mi zatím libí nejvíc ze všech snad si bude s i9 9900K rozumět
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:33:52
avatar
Bože zase jeden co si jenom honí triko.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:42:43
avatar
Neser se do něj, je to satanista.
madPav3L [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:50:35
avatar
A proč by ne, když jsou diskuze plné lidi, co vyřvávají jak si to nekoupí, tak tady máte jen opačný názor...
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 15:21:17

taky ji mam predobjednanou
pi.ou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:08:19

To je zase snůška dohadů a jedna paní povídala. Není lepší s takovými soudy počkat až karty budou v prodeji?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:15:25
avatar
1, karty jsou v prodeji

2, to není žádná snůška dohadů, ale realita. Je to přímo od zdroje. A nejsem sám, kdo tyto informace má a mluví o nich.

3, opět začínáte? Jen se do mě navážíte, nemůžete ty informace popřít na vše mám objektivní argumenty vy jen kecáte ... navíc lžete protože karty jsou normálně v prodeji, mám vám vyjet ceníky jednotlivých obchodů že si s těmi cenami nevymýšlím ? ... každopádně váš FLAME a neustálá snaha překrucovat realitu mě přestává bavit ...
alesv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:18:26
avatar
35 za grafiku? (ted koukam na cenu 2080ti) to mi prijde fakt jako silenstvi. smutne je, ze realne benchamrky karet jsem nevidel, tak ani nevim zda ta extremni cena odpovida narustu vykonu
pi.ou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:23:35

A kde je problém? Stačí počkat na recenze a pak uvidíte, jaký je poměr cena/výkon oproti GTX1080Ti.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:44:06

Já teda čekám na gtx 1080. Buď zlevní shopy nebo bazar. Ale víc jak 10 000 Kč za to nedám. Fakt magořina ty ceny. Jen ať se pěkně zbaví těch 1080 naskladněných kvůli těžařům.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:03:04
avatar
slevy nebudou .... bazary ale ano
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 20:47:30

Myslím, že DD vychází ze špatné premisy s tím, že když mám na kartu 20000,- Kč, koupím i kartu za 33000+ Kč. Není to pravda. Měl jsem 580, 680, 7970, 780, 980, 980Ti, 1080, 1080Ti a ač cena postupně stoupala, akceptoval jsem to. Ale nyní už ne, neboť 33000+ Kč jen za herní kartu nedám a to to u mne vůbec není u penězích, neboť to není ani půlka měsíčního příjmu mé domácnosti. nVidia narazila na mou psychickou hranici toho, co jsem ochoten za něco dát. Mám to tak skoro u všech věcí, jen u GPU jsem na ní narazil poprvé.
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ANO 2018-09-06 20:59:10
avatar
Velmi hezky řečeno (psáno).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:02:40
avatar
no je hezký co si měl za karty, ale já to beru u toho kdo prostě kupuje high end vždy ...
Phantomiux [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:22:07

No tak kto MUSI mat high end za kazdu cenu, tak nech sa necuduje, ze ho predajcovia radi podoja ;-)
pajros [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-08 07:21:22

ked raz chces hrat na ultra ..pripadne aj vo vyssom rozliseni jak vacsina hracov.. nemas navyber a musis si priplatit lebo realita je taka ze na 4k neexistuje zatial karta od amd co to da na 60fps bez obmedzovania a podla priebeznych testov to rtx2080ti dokaze 4k je uz dost rozsirene.. hlavne tv.. monitory su tiez za fajn ceny.. mam 2k 165hz od dell a gtx 1080 rog .. nestazujem sa..vsetko mam naplno.. bez sekania cez gsync..ale stale ma laka 4k rozlisko.. no tam su uz aj monitory drahe lebo bez gsync uz nechcem a ako som spominal..amd nato nema zelezo ... a stahovat detajly nemienim..cize co si ma clovek kupit? netreba hejtovat nvidiu..sam som si presiel najskor karty amd (6570,6670,7750,7770,r7 270x,r9 380x) a odvtedy som presiel na nvidiu... gtx 1060 a teraz tu 1080ku.. a vega ma nepresvedcila takze ostavem u nvidia.. proste 4k ..no zatial neriesim
vantages [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:00:58

to je zase clanek...samsung, aple, amazon, by na ne NEpasovalo, ze?! vsechny korporace prodavaji predrazenej SIT
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:20:06

Už je stanovené oficiální datum konce NDA na RTX?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-06 21:26:46
avatar
ano
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nvidia 2018-09-06 22:38:25

Také se přikláním k doměnce, že nové grafiky budou zatím jen rozšířením portfolia (hlavně cenového) směrem nahoru, než se stávající zásoby starých karet prodají. Jedná se o přidání nových funkcí, spíše pro fajnšmekry a zároveň lidi movitější. Tím se okruh zájemců poněkud zužuje a obávám se, že se tyhle grafiky nebudou prodávat jako housky na krámě. Možná je to jen můj dojem, ale mám pocit, že se výrobci grafik dostali do stadia, kdy už nejsou schopni vyrobit nový, výkonnější produkt za přijatelnou cenu. Nárůst cen je prostě příliš vysoký v konstrastu s výsledkem. Nvidia podle mne hraje vabank a sází vše na jednu kartu. Předokládám, že to mají dobře spočítané, ale až trh ukáže, jestli se nepřepočítala. Tohle může být také klidně konec jedné velké firmy. Ani nevím, proč jsem si vzpoměl na film "Margin Call".
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 09:03:37

jak na jednu kartu, ved nVidia predava profi grafiky, grafiky na deep learning a dalsie veci...gaming je len jedna cast ich podnikania...
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:46:09
avatar
Já bych se úplně o prodeje nové generace nebál, myslím si že ani akcionáři nebudou doma brečet že kožeňáka už dávno neodvolali, aktuálně je na tento krok nVidie asi nejlepší doba, neboť konkurence úplně netlačí.

AMD fan může být prodej nVidia ukradený (de snad o výsledky prodeje produktů AMD) a nVidia fan buď koupí a nebo počká na další generaci (vždy bylo lepší kupovat obgeneračně než každou a Pascal se proste povedl, většina nVidia fanoušků ho má doma "a dokonce i někteří odpůrci zelené barvy )
Osobně si myslím že si zase nVidia docela pěkně zvedne zisky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:53:37
avatar
90% lidí nakupující grafické karty je upřímně jedno jestli AMD nebo NV ... nakupují to, co je vidět a co se jim řekne (reklama) ... hlavně nakupují to, na co mají ...

RTX se nebudou prodávat nijak dobře, tvoří horních několik % trhu, protože jsou drahé ... lidi co nakupují grafiky za 10 tisíc - 15 tisíc a už těch je málo, najednou nepůjdou nakupovat houfně karty za 25 tisíc protože na to prostě nemaj .... hlavní prodejde grfických karet jsou do 300 dolarů ... tedy mainstream.
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 14:38:55
avatar
To samozřejmě, ale hlavní marže je tady, na grafikách za 5k by nVidia nerejžovala snad ani tolik co distribuce a ta to ani nevyrobí. To samé čim více laciného prodáš, tím větší je i náklad na reklamace,...

Chápu proč si velké % karet nVidia prodává sama bokem, má na tom proste ještě víc a peníze milují akcionáři "na hry akcionáři kašlou určitě".

Až bude AMD zase 100% konkurence určitě nVidia nějaké % výkonu zase přidá, ale teď v cenovém segmentu 15+ nebude čím tlačit. A ano tady je vidět proč je konkurence třeba a že na to AMD prostě samo nestačí, uvidíme jak jim půjdou procesory a jestli zbude dost na new GPU, leč je to zatím super tak na plýtvání ve vývoji prostě nemá. Bylo by podle mě fajn aby je koupil, někdo kdo má mnohem více prostředků a začal plný konkurenční boj, nebo třeba ten intel překvapí a do pár let budou na herním trhu i oni "3 firmy pro konkurenci jsou můj
vlhký sen"...

Jen upozorním že mám AMD rád, ale prostě kupovat se bude i předražené pozlátko a osobně o RT taky přemýšlím, neb na použití ray tracing ve hrách čekám snad 14let... "jako na herní OLED monitor, ale to se nedočkám "

Citace:
90% lidí nakupující grafické karty je upřímně jedno jestli AMD nebo NV
ano to je pravda a tihle ví že tam mají hledat nápis nVidia (to si prostě díky marketingu myslí, co si hůře/lépe myslet ještě dlouho budou)
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 06:08:24
avatar
No vidite, sú tu takí kokoti ako Crha na vedlasich weboch a tesia sa ako sa AMD nedarí.. a potom tu je vysledok, nvidia ma monopol, robi si co chce a rok co rok budu tie grafiky drahsie, uvidite..
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RTX 2080+ 2018-09-07 08:09:24

Stále zvažujem kúpu novej grafiky a zatiaľ mám v hľadáčiku RTX 2080, ale len za predpokladu, že sa potvrdia dohady o výkone 30%+ nad GTX 1080Ti.
Pred časom som zachytil informáciu/špekuláciu, nepamätám si či to bolo v nejakom článku na vidocardz alebo v nejakom rozhovore na yt. Že je možno v príprave ešte jeden model s označením RTX 2080+. Nezachytil ešte niekto túto šuškandu?
Krakonoš144 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 08:47:01

Klasická RTX 2080 určitě nebude 30 % nad 1080 Ti.
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 09:34:03

hmm odborníci/novinári cez GPU z celého sveta sa nevedia v súčasnosti kvalifikovane vyjadriť k výkonu RTX 2080, ale vidím, že som sa mal rovno spýtať v diskusii na DD a hneď by som sa to dozvedel
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:13:06

Si piš tady je holy grail of journalism.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:50:04
avatar
výkon RTX 2080 znám přesně .... nicméně informace jsou pod NDA a DDWorld.cz NDA vždy dodržuje ... nicméně informace o tom jaký výkon bude u 2080 poskytla sama NVIDIA, doplnili jsme je o fakta a graf výkonu máte v článku .... já beru svou práci vážně.
pi.ou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 10:36:22

Já jsem taky spíše skeptický, osobně čekám 15-20%
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 10:56:57

Úprimne neviem už vôbec čo od nej čakať. Čítal som úvahy o výkone od 40% po 5% nad 1080Ti, ale čítal som úvahy aj o výkone 10% pod 1080Ti. Ale asi to veľká hitparáda nebude, keď s tým výkonom robí NV také tajnosti alebo len nemajú stále dostatočne vyladené ovládače. Každopádne takéto informačné sucho pred vydaním novej karty som ešte nezažil. Takmer žiadne úniky a aj tie čo sú mám pocit, že pustila von sama NV.
Jerrow [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:07:45
avatar
No určitě to nebude tak jako s 9xx řadou a 10xx, kde 1070 byla na výkonu 980Ti. Budeme nejspíše rádi, když 2080 dorovná 1080Ti, zase o tolik víc jednotek a shaderů tam není a frekvence taky moc nenarostla...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-07 11:41:29
avatar
RTX 2080 30% nad GTX 1080Ti? To jsou nesmysly, sama NVIDIA vydala graf s výkonem RTX 2080, který ji ukazuje v nejlepším možném světle a byla jen o 40% výkonnější v klasickém nastavení než FE edice 1080, a protože 1080ti má zhruba 35% náskok před 1080 bavíme se o 5% o které by mohla být 2080 výkonnější než 1080Ti ovšem při vyšší ceně...

graf máte navíc v článku upraveny do realističtější podoby. O výkonu 2080 nemusíme nijak obšírně spekulovat, známe jej dostatečně přesně. 30% nad 1080Ti je nereálné už jen při pohledu na parametry karet.

žádný 2080+ nebude jaký by měl smysl?
BlackCell [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-08 09:16:36

NVIDIA sa chova ako APPLE chce vsetkych maximalne podojit a mysli si ze je neohrozitelna a nesmrtelna ale to bola jedneho casu aj NOKIA
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-08 10:11:30

Kedy budú dostupné recenzie? Očakávam 2080 pod 1080ti a ľudia čo 1080ti teraz predávali za 500€ a menej si môžu plieskať hlavu o zem
vaskos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-09-08 11:01:24
avatar
Ja už RTX neriešim, predal som svoju GTX 980 founders edition a kúpil na bazári ASUS TURBO-GTX1080TI-11G. Casom možno upgradnem chladič, lebo ten blow chladič nieje žiadny zázrak, no za 450€ s dvojročnou zárukou nemám co riešiť.
Panoramix0903 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 40W grafika 2018-09-10 09:32:32
avatar
Ja som riešil problém, že do jedného malého DELL Optiplex som musel dať 2 monitorovú grafiku, a zároveň ma limitovalo 40W na PCI-E slot, podľa manuálu k počítaču. Chcel som počkať na RTX generáciu, ale ako som pochopil, nemalo by to zmysel. Nástupca GT1030 asi tak skoro nebude, nástupcu GTX1050 ktorá by mala tých 40W sa asi tiež nedočkám, tak jediné, čo mi zostalo a čo som mohol tam dať, okrem GT1030, bola Quadro P620. Tá sa presne vošla do limitu. Síce stála 170€, ale iná možnosť nebola.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 210x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1754x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1361x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2837x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1612x
Komentářů: 1
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!Pátek, 05 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1245x
Komentářů: 0